Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема MARKERITE  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 20:57



moje li da mi kajete kakvo predstavliava TUMORNIA MARKER i po kakuv na4in se prilaga na bolnia. (S KAKVI METODI).
BLAGODARIA PREDVARITELNO.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано24.04.06 02:20



Извинете ме за невежеството,но много слушам за тия туморни маркери а незнам какво представляват.Моля да ми обясните .



Тема Re: MARKERITEнови [re: Bили Mили]  
Автор Danena (непознат)
Публикувано24.04.06 12:18



Да не ти обяснявам лаически, взема се кръв за да се изследва - напиши в Гугъла "Тумурен маркер" и ще прочетеш, даже точно за този, който те интерисува. За рак на гърдата се казва CA15-3. За бял дроб не знам как се казва.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
Автор chr_m (непознат)
Публикувано24.04.06 22:25



Това е някакъв белтък, който нормално липсва в кръвта, но туморните клетки може да го произвеждат. Различните видове туморни клетки правят различни белтъци, затова маркерите са различни.
Взима се кръв от пациента и се изследва.
Пожелавам ви успех и винаги ниски стойности!



Тема Re: MARKERITEнови [re: chr_m]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано25.04.06 17:19



Да допъля, че не всички онколози ги считат за нужни. Тъй като са възможни отклонения в доста солиден процент, стойността на ТМ сама по себе си не е достатъчен показател за развитието на рака. В нашия случай насила принудихме лекарката да пусне СА 19-9 (за панкреаса), тя изобщо не го следи. Все пак, когато се оказа, че стойностите са близо до референтните, за нас това беше един малък триумф. Затова препоръчах в една друга тема да се ходи в частна лаборатория и се правят срещу неголямо заплащане.



Тема Re: MARKERITEнови [re: Dorchester]  
Авторmeri (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 19:02



a moj li da kajesh temata kadeto si opisal po podrobno neshtata i informatziata za tiah ,blagodaria ti predvaritelno



Тема Re: MARKERITEнови [re: meri]  
Автор vayaya (Ваня)
Публикувано25.04.06 19:13



http://onkolink.hit.bg/markeri.htm
Тук са обобщени основните неща за туморни маркери.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
АвторVENTZl (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 19:25



ISKAM DA POPITAM KADE SHTE MOGAT DA SE NAPRAVIAT TUMORNITE MARKERI I ZA KAKVO ZAPLASHTANE.(smisal v niakoia 4asna laboratoria )



Тема Re: MARKERITEнови [re: meri]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано26.04.06 11:13



Аз съм си описвала собствени впечатления и също питах за маркерите като човек, който нищо не знае. Дадоха ми същия линк, onkolink.hit.bg, аз после рових и четох в GOOGLE, но нищо теортично не мога да напиша. Иначе последно писах в темата "За туморните маркери пак", която е на втора страница в този форум.

Редактирано от Dorchester на 26.04.06 11:14.



Тема Re: MARKERITEнови [re: VENTZl]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.04.06 13:47



Ние ги правим в Цибалаб /в София/. С направление от лекуващия хирург се плаща около 2,40 лв за маркер и са готови за около 4 дни. Даже резултатите можеш да си ги получиш on-line.
Докато в онкологията ни искат по 16-18 лв на маркер.



Тема Re: MARKERITEнови [re: Bили Mили]  
Автор irna (непознат)
Публикувано26.04.06 13:55



За различните видове рак се правят различни туморни маркери.Аз съм с рак на дебелото черво.Правя два вида СЕА и СА-19-9. При мен само втория се беше увеличил миналата седмица ,а се чуствам добре дори ходя на работа.След изследванията откриха метастаз.Сега започвам отначало,но го открих навреме. Правя маркерите на три месеца в частна клиника.Струват по 17 лв. В зависимост от стойностите можеш сама да определиш дали има подобрение ,щом те намаляват.Лекарите не ги предписват често защото сме товарели здравната каса ,но съм убедена ,че ги отчитат като направени защото са задължителни.Още една корупция на наш гръб.
Вили провери съпруга ти от кой точно се нуждае и му го пусни.Дава се кръв,но ако е дори в горна граница ,това е успокоение значи сте увладели болестта.Харесвам те защото си борбена и силна ,ще се справите.Ние в такъв момент се нуждаем от кураж и воля а ти ги притежаваш.Късмет.



Тема Re: MARKERITEнови [re: ket1234]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано26.04.06 17:15



A mojesh li da dadesh niakvi po to4ni kordinati za tazi laboratoria.

BLAGODARIA TI PREDVARITELNO.



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: lili]  
Автор sv3 (непознат)
Публикувано07.12.06 14:00



Здравейте!Колко време след лъчетерапия може да се прави туморем маркер?Искам да направя контролен ,защото последния беше в горна граница ,а са минали 3 месеца от операцията ,но само 1 месец от лъчетерапията.



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: sv3]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 14:10



От лъчетерапията леко се увеличават, така че след няколко седмици ги повторете.



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: iner]  
Авторlubo1972 (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:12



Според мой приятел хирург, не са важни стойностите, а дали има движение. Т.е. ако не се променя, няма развитие, ако е надолу е добре, нагоре - зле.



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: lubo1972]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано12.04.07 10:13



Искам, ама много искам да се похваля

правих си туморен маркер - резултата е 4.5. Досега се двожех между 8 и 10. Но този път изследването го правих в друг град, на друг апарат - ама .... има ли значение - според мен резултата заслужава почерпка



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: Nova_S]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:46



Къде го прави и кои маркер?



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: abv]  
Автор Nova_S ( истинска)
Публикувано12.04.07 13:38



Правих изследването в Русе - СА15-3



Тема Re: Тумор маркери след лъчетерапиянови [re: Nova_S]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано12.04.07 14:06



Хора, не се втелявайте. Затова са референтните стойности. В зависимост от реактивите, с които се работи, реф.граници са от 0 до 35 или от 0 до 26.
Туморен маркер в тези граници е АБСОЛЮТНО НОРМАЛЕН.
Резултат на туморен маркер над тези граници вече е обезпокояващо.
А един лекар се може да се обезпокои вече от туморен маркер над 100

Така че успокойте топките вече!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: MARKERITE ????нови [re: lili]  
Автор шyмeн (непознат )
Публикувано02.05.07 04:28



Моля да ми обясните, ако не е известно къде е туморът какви туморни маркери се правят? Могат ли да се правят на предполагаеми места? Правят ли се такива на органи с метастази?
Предварително благодаря на всички.



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: шyмeн]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.07 10:46



Виж тук:

За да се направи изследването се взима кръв от вената.

Видях и другите ти постинги и ще ти отговоря тук.

Искам да ти вдъхна кураж. Вземи се в ръце, овладей се, сега ти трябва да си силната, за да можеш да вдъхнеш вяра и на съпруга ти. Стъпка по стъпка ще се ориентираш. Знаем го всички тук.

Доколкото знам ЯМР се прави на отделни органи, но може би е възможно на цялото тяло/сигурно ще много скъпо, ако е възможно/. За съжаление по другите въпроси не мога да ти отговоря, тъй като при мен е различно.

Преглеждай форума. Тук има много инфо и постепенно ще избереш своя начин.
От сърце ти желая успех в борбата.



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: Ekna]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано02.05.07 15:08



Благодаря ти за линк - чудесна информация - ще го вмъкна в Справочника


ЯМР на цяло тяло технологично не е възможно да се направи /питах последния път, като бях в Токудата/. Просто защото всеки орган /или поле на изследване/ изисква технологично време 40 - 50 мин. Така че ако се изследват всички органи и цяло тяло, човек трябва да престои в камерата няколко часа, което физически не може да се издържи.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: MARKERITE ????нови [re: Ekna]  
Автор шyмeн (непознат )
Публикувано03.05.07 09:41



Ekna, благодаря за линка и окуражителните думи.





Тема Re:маркер при рак на бъбрека?нови [re: шyмeн]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 23:39



На 5 май направиха на мъжа ми нефректомия на ляв бъбрек поради открит хипернефром (карценом на Гравиц) с размери около 4 на 4 см. Хирурга каза, че е бил капсулован и няма никакви разсейки в околни тъкани и към вена Кава и долна куха вена. Регионални лимфни възли също са махнати.. хистологията показва липса на туморни клетки извън основния тумор.
Може ли да ми кажете кой е най-подходящия туморен маркет за рак на бъбрека?



Тема Туморен маркер за рак на гърдата Ca 15-3нови [re: Жeни]  
АвторSuzan (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 14:03



Майка ми беше оперирана от рак на гърдата преди 2 седмици-инвазивен лобуларен карцином с размери 3 на 2 сантиметра.Премахнаха тумора заедно с част от околната здрава тъкан и 7 лимфни възела,3 от които са с метастази.Преди операцията туморния маркер Ca 15-3 беше в нормалните граници.Затова аз дори започнах да си мисля,че това не е рак и така се бях обнадеждила.За съжаление по-късно се оказа,че тумора е наистина карцином.След операцията не сме правили все още изследвания.Та въпроса ми е-щом преди операцията туморният маркер е напълно в норма,това означава ли,че може да се предполага,че тумора не е метастазирал в други органи,т.е. че не е в много напреднал стадий рака?



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: Ekna]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 16:44



здравейте
за туморните маркери може да се кажат много неща
лекарите задължително искат да се направят и когато
са нормални - не им вярват /и имат право на съпругата
ми бяха по ниски отколкото в здрави хора, а се
оказа че има тумор 5-6 см/, затова лекари, които искат
да вярват на тумурни маркери задължително препоръчват
да се изследва не един а най-малко комбинация от 3-4 маркера
тогава имат някакво стойностно значение. Така, че когато са повишени
всички казват че има проблем, но не вярвайте и когато са
ниски и особено ако е изследван само 1 или два
с поздрави



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: bbb]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 11:00



Моят маркер беше най-нисък, когато ми откриха рецидива, така че казаното по-горе е вярно, при някои хора не работят.



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: инep]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано11.08.07 01:32



А при мен маркерите бяха тези които предопределиха да не започна хиниотерапия преди месец и половина



Тема Re: MARKERITE ????нови [re: Гaмбa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано11.08.07 15:56



При съпруга ми , с наличен карцином Т4 и разсейки в черен дроб и целия перитонеум, туморните маркери бяха в рамките на здрав човек. Не един път съм писала, че това не е предопределящото и са винаги верни.
Инер е права.



Тема MARKERITEнови [re: lili]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано17.01.08 18:21



Здравейте момичета и момчета!
Първо искам да ви кажа че ви се възхищавам за това което правите тук, и да ви БЛАГОДАРЯ за силата и надеждата която получавам четейки вашите постинги!!!
Моля ви за помощ: съпругът ми беше опериран на 1 октомври 2007 от карцином на дебелото черво, в момента минава курс на химиотерапия с оксалиплатина, 5-флуорацил и левковорин (незная дали изписвам тези наименования правилно). Днес започна четвъртото вливане, и остават още 2. Правят му кръвни изследвания преди и след вливането, и тумор маркер преди всяко вливане. Днес тумор маркера е бил 51 (последния път е бил 35) и той е ужасно притеснен. Аз отдавна изчетох всичко писано тук за тумор маркерите, разгледах и сайтовете които сте посочили за повече инормация, и зная че тумор маркерите варират, както и че е нормално да са завишени по време на химиотерапия. Разказвам му всичко което чета, но явно не е достатъчно. Моля ако някой има повече информация, или е открил нещо ново за тумор маркерите да пише. Аз не съм до моето момче в момента и просто искам да го успокоя по някакъв начин. Ще търся из нета всякаква информация и ще му изпарщам това което намеря, дано лично като прочете инфото да му поолекне малко и да успея да му повдигна духа!
За съжаление незная точно името на тумор маркера който толкова много го тормози, предполагам че става дума за СЕА или
СА 19-9.
Благодаря ви предварително и желая на всички повече поводи за усмивки!



Тема Re: MARKERITEнови [re: anysto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.01.08 18:32



Не зная защо преди всяко вливане му правят тумормаркер...
По принцип по време на химиотерапия тумормаркера винаги е завишен.
Това не трябва да ви плаши въобще.
За реален резултат на тумормаркер може да се смята този, направен минимум един месец след приключването на химиотерапията.
Къде3 провеждате химиотерапията?



Нема начин да нема начин

Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано17.01.08 18:57



В Стара Загора прави химиотерапията. И аз незная защо му правят тумор маркер всеки път. Като ровя насам-натам из различните сайтове попадам на американски в които казват че СА 19-9 отразява промени в черния дроб и се наблюдават завишени стойности на този маркер при диабетици, дори и да нямат други заболявания ... а той имаше завишена захар след операцията, после влезе в норма, а днес пропуснах да питам как е захарта. Незная, на български не съм намерила подобно твърдение.



Тема Re: MARKERITEнови [re: anysto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.01.08 21:47



Освен това тумормаркерите са с вярност 50:50. Те са ориентир за проблем и не съвсем. Така че успокойте топката малко



Нема начин да нема начин

Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 12:51



Здравейте!Притеснена съм и затова си позволявам да повторя въпроса си от друга тема.При някой от вас случвало ли се е маркера на първичния тумор да е в норма,а СЕА да е повишен?Пуснах нови маркери и се надявам в петък да излязат резултатите.Докторът ми каза,че е грешка,но аз настоях да повторим изследването.До сега СЕА винаги е бил в норма,показателен бе само СА125.Резултатите ми са СА125-1.5 и СЕА-38.



Тема Re: MARKERITEнови [re: zara]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.05.08 18:35



Изследването на СЕА не е задължително и не се практикува много често. Той е спомагателен общ тумормаркер и се използва при неустановени диагнози. Ние изследваме само туморния маркер на основния тумор. Аз за 9 години един път съм си пускала СЕА и то на моя си глава.
Може би това е причината да не получаваш отговор на въпроса си.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 19:42



Благодаря ти Весе!



Тема Re: MARKERITEнови [re: zara]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 14:35



Днес излязоха маркерите-СА 125-1.5 и СЕА-0.7.Голям карък съм,привличам грешките като магнит.Щастлива съм!Желая ви здраве!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.