Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: MARKERITEнови [re: anysto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.01.08 18:32



Не зная защо преди всяко вливане му правят тумормаркер...
По принцип по време на химиотерапия тумормаркера винаги е завишен.
Това не трябва да ви плаши въобще.
За реален резултат на тумормаркер може да се смята този, направен минимум един месец след приключването на химиотерапията.
Къде3 провеждате химиотерапията?



Нема начин да нема начин

Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано17.01.08 18:57



В Стара Загора прави химиотерапията. И аз незная защо му правят тумор маркер всеки път. Като ровя насам-натам из различните сайтове попадам на американски в които казват че СА 19-9 отразява промени в черния дроб и се наблюдават завишени стойности на този маркер при диабетици, дори и да нямат други заболявания ... а той имаше завишена захар след операцията, после влезе в норма, а днес пропуснах да питам как е захарта. Незная, на български не съм намерила подобно твърдение.



Тема Re: MARKERITEнови [re: anysto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано17.01.08 21:47



Освен това тумормаркерите са с вярност 50:50. Те са ориентир за проблем и не съвсем. Така че успокойте топката малко



Нема начин да нема начин

Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 12:51



Здравейте!Притеснена съм и затова си позволявам да повторя въпроса си от друга тема.При някой от вас случвало ли се е маркера на първичния тумор да е в норма,а СЕА да е повишен?Пуснах нови маркери и се надявам в петък да излязат резултатите.Докторът ми каза,че е грешка,но аз настоях да повторим изследването.До сега СЕА винаги е бил в норма,показателен бе само СА125.Резултатите ми са СА125-1.5 и СЕА-38.



Тема Re: MARKERITEнови [re: zara]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.05.08 18:35



Изследването на СЕА не е задължително и не се практикува много често. Той е спомагателен общ тумормаркер и се използва при неустановени диагнози. Ние изследваме само туморния маркер на основния тумор. Аз за 9 години един път съм си пускала СЕА и то на моя си глава.
Може би това е причината да не получаваш отговор на въпроса си.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: MARKERITEнови [re: vesela.bg]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 19:42



Благодаря ти Весе!



Тема Re: MARKERITEнови [re: zara]  
Авторzara (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 14:35



Днес излязоха маркерите-СА 125-1.5 и СЕА-0.7.Голям карък съм,привличам грешките като магнит.Щастлива съм!Желая ви здраве!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.