Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема MARKERITE  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано23.04.06 20:57



moje li da mi kajete kakvo predstavliava TUMORNIA MARKER i po kakuv na4in se prilaga na bolnia. (S KAKVI METODI).
BLAGODARIA PREDVARITELNO.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано24.04.06 02:20



Извинете ме за невежеството,но много слушам за тия туморни маркери а незнам какво представляват.Моля да ми обясните .



Тема Re: MARKERITEнови [re: Bили Mили]  
Автор Danena (непознат)
Публикувано24.04.06 12:18



Да не ти обяснявам лаически, взема се кръв за да се изследва - напиши в Гугъла "Тумурен маркер" и ще прочетеш, даже точно за този, който те интерисува. За рак на гърдата се казва CA15-3. За бял дроб не знам как се казва.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
Автор chr_m (непознат)
Публикувано24.04.06 22:25



Това е някакъв белтък, който нормално липсва в кръвта, но туморните клетки може да го произвеждат. Различните видове туморни клетки правят различни белтъци, затова маркерите са различни.
Взима се кръв от пациента и се изследва.
Пожелавам ви успех и винаги ниски стойности!



Тема Re: MARKERITEнови [re: chr_m]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано25.04.06 17:19



Да допъля, че не всички онколози ги считат за нужни. Тъй като са възможни отклонения в доста солиден процент, стойността на ТМ сама по себе си не е достатъчен показател за развитието на рака. В нашия случай насила принудихме лекарката да пусне СА 19-9 (за панкреаса), тя изобщо не го следи. Все пак, когато се оказа, че стойностите са близо до референтните, за нас това беше един малък триумф. Затова препоръчах в една друга тема да се ходи в частна лаборатория и се правят срещу неголямо заплащане.



Тема Re: MARKERITEнови [re: Dorchester]  
Авторmeri (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 19:02



a moj li da kajesh temata kadeto si opisal po podrobno neshtata i informatziata za tiah ,blagodaria ti predvaritelno



Тема Re: MARKERITEнови [re: meri]  
Автор vayaya (Ваня)
Публикувано25.04.06 19:13



http://onkolink.hit.bg/markeri.htm
Тук са обобщени основните неща за туморни маркери.



Тема Re: MARKERITEнови [re: lili]  
АвторVENTZl (Нерегистриран)
Публикувано25.04.06 19:25



ISKAM DA POPITAM KADE SHTE MOGAT DA SE NAPRAVIAT TUMORNITE MARKERI I ZA KAKVO ZAPLASHTANE.(smisal v niakoia 4asna laboratoria )



Тема Re: MARKERITEнови [re: meri]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано26.04.06 11:13



Аз съм си описвала собствени впечатления и също питах за маркерите като човек, който нищо не знае. Дадоха ми същия линк, onkolink.hit.bg, аз после рових и четох в GOOGLE, но нищо теортично не мога да напиша. Иначе последно писах в темата "За туморните маркери пак", която е на втора страница в този форум.

Редактирано от Dorchester на 26.04.06 11:14.



Тема Re: MARKERITEнови [re: VENTZl]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано26.04.06 13:47



Ние ги правим в Цибалаб /в София/. С направление от лекуващия хирург се плаща около 2,40 лв за маркер и са готови за около 4 дни. Даже резултатите можеш да си ги получиш on-line.
Докато в онкологията ни искат по 16-18 лв на маркер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.