Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:11 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано03.07.11 22:43



Котешки нокът не се пие 2-3 дни преди вливката,в деня на вливката и 2-3 дни след вливката. Това е за да не се натоварва много черния дроб.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: feniks_m]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.07.11 22:52



Благодаря, миличка, за уточнението!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: feniks_m]  
Автор whitelilly ()
Публикувано03.07.11 22:52



Благодаря, Феникс. Може би важи и за други добавки.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор whitelilly ()
Публикувано06.07.11 17:39



А за съвместимостта на коензим q10 нещо знаете ли?



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: whitelilly]  
Автор Ру ()
Публикувано06.07.11 22:49



На мен лекарката ми каза изобщо да не го спирам. Взимам максималната доза, всеки ден, вече почти година. Тя наблегна, че точно по време на химия и лъчетерапия е важно да се приема, заради антиоксидантния му ефект (заедно с вит Е и С - и тях не съм спирала).
Намира се и в не толкова скъпи разфасовки - има го и по 60 таблетки за около 20-30 лева, стига за 2 месеца. Ако може да си го позволите, би било добре.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Ру]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано22.07.11 13:39



момичета,и моята дъщеря докато е правила химията не е спирала добавките,те помагат на организъма да се възстановява по-бързо от вливките!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: leonidas22]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано16.08.11 08:28



Здравейте, всички!
Преди време писах, че мъжът ми не иска да пие нищо по време на химиотерапия. Сега се обръщам с молба да ми кажете все пак какво би могъл да пие - той се чувства страшно изморен и отчаян.
Химиотерапията му се състои само от хапчета кселода, които приема в течение на 2 седмици и прави почивка от 1 седмица. Има и нещо друго, в петък ще разберем дали тази терапия все още му действа и дали няма да се наложи да се смени с друга.
Саменто? Q-10? Лициум?
Благодаря ви.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.08.11 10:16



Здравей, нормално е да се чувства изморен, това е страничен ефект на Кселодата. Има още много странични ефекти и за това се е отчаял, повтаряйте, че е временно и всичко ще се оправи.
А колкото до това какво да пие, изберете нещо и му го дайте, след месец го сменете, няма добавка, която да се справи със всички странични ефекти на химията. Започнете две от трите, след месец махнете едното добавете другото. Толкова много изписахме, но да повторя в резюме: да се храни по малко но често, да пие много течности, да си почива повече, сутрин рано или вечер късно може да излиза за кратки разходки. Много помага гледането на комедии и да си повтаряте, че е временно. Стискам палци да действа химията!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Buba67]  
АвторMaraven (Нерегистриран)
Публикувано16.08.11 10:28



Много-много ви благодаря за напътствените думи!



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: Maraven]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.08.11 10:55



Аз неведнъж съм препоръчвала нещо, от което имам лични (и отлични!) впечатления. Нарича се Деодан, изцяло на природна основа, българско изобретение, създадено специално да детоксикира организма. Има сайт с телефони, но вчера не отговаряха, не знам дали случайно или са в отпуска, но може да им се пише на имейла (моя позната също ги търси, от нея знам, че не е успяла вчера да ги открие). Така че намерете сайта им в Гугъл, това е фирмата-производител. В нея работи д-р Богданов - племенник или син на откривателя на Деодана - много мил и коректен човек, който ще ви консултира за дозата.
Ако може да си го позволите (май излизаше 10 лв на ден), горещо ви го препоръчвам, поне докато човекът се стабилизира малко.

Ако ли не - потърсете в аптеката Герисан - има го на чай и на дражета с точно описана схема за прием. Не е скъпо, дражетата са някъде около 5-6 лв за седмица или 10 дни; чаят излиза още по-евтино. Не пречи да започнете с Герисана, а ако можете да си позволите Деодан - чудесно, ако ли не - има и други алтернативи. Лициумът е добро средство, а Саменто-то лично на мен не ми свърши никаква работа.

УСПЕХ и споделяйте - тук се учим от взаимния си опит!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.