Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор vesi_65 (непознат )
Публикувано18.01.09 23:27



Благодаря *jull** . Много ми допадна идеята за лененото семе, аз самата пия ленено масло заради проблеми с холестерола, за тиквата също не знаех, а той я харесва. С отварите и чайовете определено е скаран, но ще се опитам да наблегна на лука и чесъна в храната. Проблемът е, че лекуващият го онколог му е казал да не приема никакви добавки и да яде каквото му е сладко. Последното съпругът ми го разбира в това да се тъпче с кебапчета, кюфтета и пържени картофи купени от кварталната барака за джобове и хамбургери, понеже аз категорично отказвам да приготвям нездравословна храна у дома.
Dimana, доста стряскаща е разказаната "градска легенда", много дълго разсъждавах върху написаното от теб и все пак реших, че не мога да го гледам как допълнително се убива и аз да не правя нищо. И без това ми е съвестно, че не ходя с него по прегледите и вливанията /и той го намеква, че другите били с придружители/, но все пак някой трябва и да изкарва средствата за съществуване и лечение.
Благодаря ви още веднъж, и КЪСМЕТ!



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 05:38



Е, точно за това говорех и аз на Луми! И май наистина ще се окаже вярно, че е по-добре да помогнеш на някой, само ако той ти я поиска тази помощ!!! А не да я натрапваш по свое усмотрение

. Все си мисля, че най-силно и вярно е инстинктивното решение в някои моменти.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 01:06



Ами мисля,че е прав съпругът ти да не пие неща непредписани от лекаря.По-чисто от натуралните и по-сигурно няма.Аз бях със същото заболяване и освен бирена мая и фолиева киселина друго не съм близнал.Ядях всичко,наливах се с козе мляко и всевъзможни зеленчуци чиито корени са в земята.Стига се притеснява и го остави да яде каквото си иска и което му е сладко и не се притеснявай ,че някой производител на някоя добавка ще остане без парите ти.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.01.09 06:44



Лошото е само, че му е "сладко" да яде ония съмнителни кюфтета и кебапчета, както и картофите, пържени кой знае в каква мазнина... Ама пусти хранителни навици! Понякога се превръщат не във "втора", а в наша "първа природа"!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор ana8 (непознат)
Публикувано21.01.09 13:10



На нас ни припоръчаха суперантиоксиданта с пикногенол на Аквасорс. Но от него на съпруга ми му ставаше неприятно. Както казваше - гаден вкус на водорасли. Затова го спряхме. Сега пие само сок от моркови и чер. цвекло всеки ден. За тях разбрах от всички вас във форума, за което съм благодарна.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 20:42



Да права си защото в " ония " кюфтета много добре зная какво има -не са съмнителни ,а направо токсични: която и фирма с гръмки имена да вземете слагат соеви шротове ,кости и боклуци.Аз направо ще си го кажа ,ако излезе реклама Джу да ме трие:
Правя руло Стефани с кайма която ми мелят пред мен и месото аз казвам какво да бъде.Един ден преди 20-на дни не успях да смеля и ходих до Била и уж там всичко е Ок .Купих телешка кайма и на другия ден рулото ми не беше това което съм свикнал да бъде и ламите у дома го усетиха веднага.
Мазнината със дни не се сменя. Срам не срам ще призная,че когато държах кръчмата калкулацията е една при 15 порции цаца и друга при 21 и съвсем на сметка при 30,а разлика във вкуса няма ,особено като я овъргяляш със царевично брашно и поръся с черен пипер,ама как да постигна цена 1 лев за 300 грама?? ( като казах царевично брашно ми се прияде качамак

)



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.01.09 21:01



Кое наричаш тук реклама, бе Гамба? Да не би да е рулото Стефани?
Ами освен да се вдигнем... и да проверим на място "кое-как"!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.01.09 23:53



Ами вдигайте се бре,а ако знаеш какъв качамак забърках и понеже съм шапка си го снимах ако има неверници.
А сега по темата: мисля си,че щом човек се чувства добре не трябв ада се тъпче с добавки и подобни неща и да натоварва допълнително организма си.Лично аз съм против добавките и съм за чистите натурални и естествени неща



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: kaт]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано23.01.09 21:39



инму плюс можеш да взимаш през цялото време на химиотерапията. никое антиоксидантно действие не може да надвие силата на отделяне на свободни радикали при химиотерапия, което е търсен ефект. но впоследствие само може да облекчи и подобри състоянието ти. зависи от добавката. разпитай и си купи инму плюс и го пий спокойно. ще намали много страничните ефекти от химиотерапията и ще те предпази от насложени инфекции. първият месец можеш да взимаш два пъти по едно саше, а после само по едно.



Тема Re: добавки при химиотерапиянови [re: gal55]  
Автор DeciDida (член)
Публикувано23.01.09 21:40



може да пие бета глюкани без притеснение - по-точно инму плюс.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.