Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Didonata (мотивирана)
Публикувано08.12.07 21:09



Благодаря за консултацията



Ако можеш да победиш другия - значи си силен, ако можеш да победиш себе си - значи си велик.

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано08.12.07 21:20



И аз като почнах тази химия реших да не пия добавки. Попитах доктора си и му изказах предположенията, че антиоксидантите ще намалят действието на химията и т.н. А той ме попита: "Ами здравите клетки какво ги правим тогава? И те ли да мрат?" И ме посъветва да си пия добавки и най-вече витамини, като каза че здравите клетки се нуждаят от тази подкрепа. Така че аз си вземам тук квото съм си почнала и това е



Нема начин да нема начин

Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.09.08 00:04



Рецепта на руската авторка И. А. Филипова – помага на организма не само да дойде на себе си след химиотерапията, но и активизира за борба с останалите отслабнали ракови клетки:

- Първите 5 дни се приемат по 10 капки сок от чесън – 2 приема по 5 капки. След това се изпиват 10 мл пресен сок от живовлек. След половин час се изяжда 1 супена лъжица мед.
- Вторите 5 дни – същото, но се увеличава дозата сок от чесън – 2 приема по 10 капки
и така дозата се увеличава на всеки 5 дни, докато стигне до 1 супена лъжица сок от чесън.
Три месеца след началото на, дозата започва да се намалява по обратния ред до първоначалните 10 капки.





Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано21.09.08 15:55



Прочетох всички мнения по темата.
Аз също съм за добавките,защото организма произвежда свободни радикали(вредни за човека),особено когато си на химия или лъче.Точно този антиоксидант олавя свободните радикали и по добре се понасят тези терапий.
Когато дъщеря ми беше на лъче и химия ги удвояваше,по 8 таблетки Новомин вземаше,а през почивките по 4.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: Лoли]  
Автор vesi_65 (непознат )
Публикувано18.01.09 01:04



Аз лично съм много "за" хранителните добавки, включително и по време на химиотерапия, но съпругът ми, с карцином на тестиса, не иска и да чуе щом не са му предписани от лекар. Дайте идея под каква форма да му ги давам без той да разбере.



Тема Re: Да се вземат, или не добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 01:48



В такъв случай, най-добре е да разговаряте с лекуващия го лекар, за да ви препоръча той подходящите добавки. Каквото и да е отношението му към тях, едва ли ще има нещо против пресните плодови и зеленчукови сокове. Би могла да му даваш ленено олио и смляно ленено семе в храната (напр. супи), да използваш по-често куркумата като подправка. Нека да яде всеки ден суров или печен лук, чесън, често му приготвяй тиква (препоръчителна при неговото заболяване), както и да пие отвара от семенника й. Много полезен е чаят от кръвен здравец. Има и много други възможности, но с една дума става въпрос да подпомагате организма по естествен начин, т. е. чрез натурални храни. Предполагам, че съпругът ти няма да има възражения.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: vesi_65]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 08:22



По повод на искането ти за съвет как да даваш добавки на съпруга си без да разбере и без неговото съгласие искам да ти разкажа следната история (която може би и да е градска легенда):

Една американка практикуваща Рейки (японски метод за енергийно лечение) имала съпруг, който отказвал тя да го лекува, когато имал някакви болестни неразположения, защото не вярвал в тези "глупости". Веднъж се прибрал, почнало да го втриса, вдигнал температура - изобщо...приготвил се за поне тридневен грип; легнал си с мисълта как сутринта ще се обади на работа, ще се извини, че е болен и няма да отиде.

Рейкистката, обаче, обичайки го и виждайки го, че страда, решила да му помогне и без неговото изрично съгласие; знаела, че няма да приеме "бабините деветини" и за това, както понякога се прави в Рейки - подала енергия за излекуване към неговото "върховно аз".

На другата сутрин мъжът се събудил напълно здрав, тя се радвала и се подсмихвала на неверието му, но нищо не казала.

Тръгнали на работа; обикновено взимали заедно такси и той слизал пръв; когато стигнали работата му те се целунали, разделили и тя го гледала щастлива (и укоряваща го мислено за неговото нежелание да приеме и/или повярва в нетрадиционното лечение) как се отправя към входа на една от двете кули на Световния Търговски Център. Датата била 11 септември 2001.



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: Dimana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 15:00



Олеле, Димана! Направо тръпки ме побиват!



"Совите не са това, което са..."

Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: *jull**]  
АвторDimana (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 17:10



Jull'e

И на мен тази история много ми беше доста поучителна. Често съм си мислела за правото ни да правим насила добро. Много ми е било трудно да приема, че не бива да го правим, че има случаи в които знаем по-добре, кое е доброто за другия и трябва да го "поучим". Но от известно време почнах да разбирам, че всеки има право на избор, дори - на "грешен" и "неправилен" избор от наша гледна точка и се стремя да уважавам този избор без да съдя.

ПП. Това няма нищо общо с въпроса в темата, не искам изобщо да намеквам, че тук става дума за подобно насилствено добро. Просто ми кликна.



Тема Без да разбере?Re:..добавки при химиотерапия?нови [re: Dimana]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.01.09 19:24



На мен също отвреме-навреме ми се въртят подобни мисли, а предполагам, че не само на мен. Ако искаш, може да влезеш в една от темите (имаме няколко подходящи) и да дадеш началото на един разговор за "непоисканото добро".



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.