Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 25.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.09.19 16:09



А бе знаех си аз, че ш' си проХОДИТЕ сериозно....! КАСКЕТ е това.. НЕ Е ШЕГА РАБОТА!





Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: Alenadrow]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано16.09.19 18:25



С риск да се издъня с мнение в неправилната тема ... ама ако се наложи май мога да го отделя в нова ако някой предложи удачно заглавие ...





Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: scanner_]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано16.09.19 21:28



Сипи ако нЕма дОнеси



Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: scanner_]  
Автор NinoS (член)
Публикувано16.09.19 22:52



Просто нема какво да се добави... ТОТАЛНО Е ИЗТРЕЩЕЛ ЧИЧАКА... казвах ви го, "КАСКЕТ Е, НЕ Е ШЕГА РАБОТА"... явно DQ в LZDX 2015 и CQWW 2018, съвсем са му изпили АКЪЛА! Ми кво да прави завалията ве...DQ зам.-министър, DQ BFRA, DQ LZDX,DQ CQWW... много си е! Павката да ВАРИ РАКИЯ, тва е спасението... СИПИ, АКО НЕМА ДОНЕСИ!





Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: scanner_]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.19 11:06



Ааа, темата си е баш правилна. Мен ми се счу преди един или бюлетина, че г-жа Анна по радиоточката даде ултиматум на някой да сложел ред в репитрите до Нова година. Аз не разбрах на кой даде ултиматум, а особено не разбрах какво ще последва, ако не бъде изпълнен, но с Каскета са в синхрон по тематиката. Ще чуем и днес.

Иначе то какво да се коментира - аз старите лАмби, донякъде, ги разбирам. В тяхната младост разните му радиолюбителски клубове са били част от армията, в тях са се подготвяли радисти и за армията и за службите. Но това е било отдавна, в тяхната младост. От десетилетия радиолюбителите нямат отношение към ничия друг сигурност, освен своята персоналана, колкото филателистите или балетистите, например.

Казано с други думи аз в случая тезата на Каскета я разбирам. Човека просто е пропуснал да забележи, че света се е променил. Мисли си, че си живее в неговата младост, когато някакви репитри по някаквъ върхове сигурно биха представлявали някаква заплаха за националната сигурност.

Ясно е, че в наши дни това е несъстоятелна теза. Да, някой може би може да реши да изгражда някаква частна система за комуникация, използвайки за прикритие БФРЛ. Само дето това е тотално безмислено. Просто такава система няма да служи за нищо. Каскета пак напява стария припев "ама когато нищо друго не работи" - е, като спре всичко в някой обект от национално значение, то ще спрат и репитрите в него - те да не са магически, че всичко на няколко метра от тях да спре да работи, а баш радиолюбителските репитри да оцелеят?!

Но и да беше така, то това е твърде, твърде голямо презастраховане. А и в крайна сметка, дори да приемем, че някой изгражда такава мрежа, защото е параноик и му се струва, че така той ще има комуникации, когато другите няма да имат, то пак не ми се вижда тая мрежа да пречи някому.

В общи линии единствената щета, която нанася "репитърния" проблем, е че легитимира един-двама интриганти като "важни за радиолюбителството" - то там и титли си имат и прочее. И ходят и в някаква степен правят радиолюбителите за резил с тъпотиите си. Но това е проблем на организираното радиолюбителство като цяло, той е свързан с това, че ние като радиолюбители сме допуснали така или иначе да ни яхат някакви хора. Щом може да ни яхат спортисти, защо да не може да ни пояздят и някакви специалисти или любители по бедствия и авараии? Какво им пречи? Кой им пречи? Нищо и никой! Това за радиолюбителите е сериозната щета - този стрмеж за контрол няма да повлияе никак на никаква национална сигурност, но разделя и имбецилизира радиолюбителството вече десетилетие.

Така че проблемът си е старият, а Каскета, в типичния си странен стил, малко е разкрасил един чисто организационен проблем, който е как да се почисти ръководството на БФРЛ от странни хора с неясни цели, като към него е добавил някаква смес от странни и загъдачни, както той вероятно си мисли, разсъждения за националната сигурност. В общи линии не лошо четиво, човека е школован в подмятанията, но е несвързано твърде директно с реалността, макар това да си е по-скоро типично за автора му.



Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.19 11:36



Сега чакаме с интерес Щирлиц да се изходи по въпроса компетентно, балансирано и социологически!


Не забравяйте, че при смяна на сезоните активността им се повишава... идва тъмния период!
Идват и есенните раундъпи в минимум слънчева активност!

Редактирано от NinoS на 17.09.19 11:41.



Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.19 11:56



Във Фейса вече беше загатнато от бат Сашо, че преди пет-шест години някакви чужди агенти са предавали кодирани в реплики съобщения по репитръната ни мрежа, но после партньорските служби са ни казали кои са те и ние сме ги ошамарили, та оттогава вече не смеят. Кой знае? Мен, ако питат, тия агенти трябва да са някакви родени дебили за да използват такава нескопосана схема за комуникация, ама агенти всякакви, та може и да е прав. Всеки случай черно на бяло аз не съм прочел нищо от някакъв що-годе авторитетен източник за никакви агенти с Баофенги, използващи репитрите на нищо неподозиращите радиолюбители.



Тема Re: Попитай радиоточкатанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.19 13:24



Казваше си ви той преди време, че агентите с пет ватови токита са супер опасни! Ама вие не, та не, хак да вие.Също имаше един идентифициран летящ обект с партизанско име Samolet 5,той също ви го казваше.
Да се надяваме, че Щирлиц вече им диша във врата, мрежата и явките ще бъдат разкрити..... иииии ТЕ-ТАКА!






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.