Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 24.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано17.08.19 13:41



На грешен път си Аленадроу.Откак Виктор му пъхна <Донката> в ръцете,каскета изобщо не е заспивал.Още повече се разсъни когато вдигнаха на трупчета пари за недвижимост на федерацията.Каскета знае много,ако не всичко то поне схемите на Виктор са му ясни.Изпълнявали са ги заедно по Милчово време.И да не са делили поне е било със знанието на каскета.
Затова и каскета започна да пита.Демократично беше да му се отговори.Да ама не.И тъй насетне развитието на историята се знае,няма да повтарям.
Виктор играе на дребно,по селски.Източниците на големите порции ги знаят ВОР1 и каскета.Там е голямата криеница.Да сте виждали публична свада или пререкание между двамата?Едва ли.
Какво и как ще се разбере единствено ако някое следващо ръководство не е пропито от същите метастази преди да е заело столовете.
А дотогава ще четем различни цифри в отчетите им,според публиката за която са предназначени.На едно място пишеше 6 хил.лева за заплати.После план за 4 хиляди.На сайта графите <разходи за заплати> и <осигуровки> са без съдържание.Без да ми е работа,това си е кристален прокурорски материал.По тази причина казвам,че писмата на каскета са полезни и уместни,а мълчанието на Усерето и контролния съвет тревожни.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.08.19 16:10



Тука малко му загубих края, че не знам какво е <Донката>.

Но няма значение. Големи порции е ясно, че няма. Поне не и според общоприетата терминология. Дори някой да е е дигнал къща в някое градче или село до София, то десет години са обидно много, ако става въпрос за далавера. За ВОР1 да не говорим - големия играч с пет стотака заплата - толкоз горе-долу взимат чистачките на партаменти в София, но само за около ден работа седмично. Просто е безмислено "голям играч" да се излага по тоя начин, ако не му трябват парите. А ако му трябват, значи е бая далеч дори от посредствен играч, за голям да не говорим.

Дали има нещо за прокуратурата също ми е безкрайно съмнително. Ако е имало, то защо Каскета не е внесъл сигнал? От любов към ближния ли? Иначе отчети може да има много навсякъде, но той един се брои - тоя, който е официално внесен. Ясно е, че УС на БФРЛ няма как да каже на изстрадалите си "членове", че кинтите им вече и за заплата на секретарката не стигат и по тоя случай, по стар обичай, какви ли не легенди се разказват, но официалния отчет си е един.

Според мен работата е по-проста. Може би има състезания, които не са организирани от БФРЛ. Наистина не знам. Може би някой просто "подхвърля" тук-там "марката" БФРЛ и заформя някаква схема. Това е възможно. Но абсолютно кухи ми се виждат твърденията, че е възможно БФРЛ да организира състезания, които да не отчита. Че това са много хора замесени - то няма да има за всички да си държат устата затворена.

Не знам - на мен работата ми прилича на селкска свада, а парите, които се "разпределят", ако въобще има такива, ми се струват обидно малко за ентусиазма, който се влага в интригите. Каскета, ако е знаел нещо, да го е натопил Виктор на прокуратурата отдавна. Напротив - точно, че Каскета го топи навсякъде другаде, но не и "където трябва", на мен ми говори, че реално няма някаква тежко наказуема далавера. Каскета не е човек, който не би подал срещу Виктор дори за прекалено силно музика, какво остава за някакви доказуеми далавери.

Друго е. Или играта е по-дребна, отколкото си заслужава да се анализира или просто е по-встрани от радиолюбителството въобще, а просто някакви други интереси случайно са се срещнали в БФРЛ преди време. Просто до момента няма нито един ясен факт, всичко се крие. Но дали се крие, защото е много сериозно или защото е твърде кокошкарско - това не е въобще изяснено, не и за мен.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано17.08.19 19:40



<Донка> е игра на карти.
<Да ти дам Донката> е жаргон,който означава-да те надхитря,да те прецакам в края на играта.

Останалото,което пишеш са догадки.Няма смисъл от подобно упражнение.

Редактирано от QRX на 17.08.19 19:43.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано18.08.19 08:20



Брей, вкара ме в размисъл с тая "Донка". Напомняше ми нещо и се поразтърсих - изглежда е някакъв опростен вариант на Вист-а. Много интересно как не съм я чувал никога - като малък играех карти всякакви.

За догадките си прав, естествено, но при липса на достоверна информация остават догадките, а от тях е ясно, че смисъл голям няма. Но въпросът е да няма внушения, не толкоз да няма догадки.

Щото на Каскета са само внушения, при това подгизнали от шаячна правда. Някой си бил довършил къщата и си сменил колата, ерго е крадец и враг на народа. Това си е оклеветяване и омаскаряване в най-чистата му ченгеджийска форма, без дори минимално усилие за някакъв финес. С всяко такова изказване на Каскета, Виктор става симпатичен на публиката, поне като жертва на дива милиционерщина. Дори да има нещо за мислене около финансовите дела на БФРЛ, то не може с такъв елементарен популизъм да се правят опити да насъскат хорта. Не е честно, ако не друго. За такива изброими неща, като приходи и разходи на една организация, трябва да се говори с числа, с конкретни факти, базирани на някакви конкретни документи.

Но най-лошото е, че подобни "анализи" размиват истинския проблем. Защото въобще не става тук въпрос за пари. Каквито и пари да има, ако нещата са както трябва, тези пари няма да бъдат "разпределени" в ничия лична полза, така че от тази гледна точка все едно ги няма тия пари. За който и да е конкретен човек тези кинти винаги ще бъдат несъществуващи. Съвсем теоретичен и недотам интересен е теоретичния разговор какво би могло да се направи с някакви евентуални пари. Просто е безмислено фокусирането върху парите. Това фокусиране е удобно е за създаване и поддържане на интриги, но реално е безмислено на етап, в който още не са изяснени дори най-фундаментални принципни положения.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано20.08.19 22:18



Пророк си ти, пророооок!





В интерес на истината не знам дали някой нещо е премълчал в случая, но базата е показана, както беше ппредвидено от теб. Дали е имало подобен поздрав нямам представа. Живи и здрави да са де - като е за "чужденците" вършат работа явно.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано22.08.19 00:32



Не е необходимо да си пророк,трябва само да ги познаваш и да им знаеш маниерите.И тогава няма да се съмняваш,че някой ще укрие поща свързана с откритото ти писмо и получено в пощенската кутия на федерацията.Няма да се учудя,ако всичко получено е скрито унищожено.Така пипат тия хора,дотам са стигнали.Който има повече от тях е длъжен да им дава.Който може повече от тях е длъжен да играе от техния отбор.Който има различно мнение или не иска да е с тях,става враг и трябва редовно да се заклеймява.
Както забелязваш-за чужденците вършат работа.Няма как,трябва-но не за чужденците,а за парите идващи от чужбина.Има разлика.Виж как се представят нещата пред наша публика.Посъщия начин се представят пред ИАРУ относно българските деца и младежи.Какво ли пишат?А само ние си знаем какво прави федерацията за подрастващото поколение български радиолюбители.Почти нищо,освен че събира пари и такси през клубовете,които да сложи на някого в джоба.А парите дошли от ИАРУ-те не са за нашите деца,те не са за клубовете,те не са за радио.Те първо са за Усерето,после за децата на другите федерации,представящи Родината в спортовете,къде <спортната> федерация няма спортисти.И накрая-няма нищо,двайсет хилки в годишния отчет,само че в скоби.


В началото на века беше трудно,от грижи и недоимък на малко от нас им беше до хоби.ВОРа се насочи към парите за спорт.С малки изключения упражнението беше <за лудо>.Тъй-спортните пари свършиха,но младото Ворче не сака да върне устава обратно.Не ще истинско счетоводство за стопанската си дейност,иска еднократни отчети по модела <на когото колкото трябва>.
Окупирали са ония марката като своя а не виждат,че къде пипнат все беля.
А който пита за някой гаф или схема го изключват заедно с клуба му.
И двамата с теб знаем,че така не може,но ето че може.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано22.08.19 19:08



От друга страна казват, че за да се оправи нещо като хората, първо трябва да се скапе изцяло. Тотално и генерално. Иначе винаги се подлепва, подпира - колкото да изкара там още малко. Поне в това отношение ролята на Виктор е фундаментална. Той просто унищожи лицемерието - преди него се разиграваха мили демократични сцени, докато той ги прекрати. Сега той коли и той беси, той делегира кой ще коли и беси - никакви заигравки с демокрацията и либерализма. И след него никога повече няма да е така. А това "след него" ще е много скоро. Защото не само федерацията е затънала - заразата пълзи и към клубовете, които допреди туй са били за пример. Но в клубовете, надявам се, има "ествествен имунитет", има все още останало приятелство. На Виктор, като предстедател, дните са преброени, а след него "спортист" няма да застане начело на БФРЛ в следващите поне 20-30 години, което ще е достатъчно спортната демократизация да остане само смрадлив спомен за времената на жалката импотентна алчност.

Но другата тема, която засегна, е нещото, което ще тежи дълго време. Не само, че децата ги няма, децата почти вече не отразяват това нашето като хоби. А това май значи, че ти, NinoS, Виктор, Каскета, Чучура, ВОР1, аз, приятелите ни, всички други знайни и незнайни войни на правдата можем да се окажем от последните радиолюбители, в добрия стар смисъл на думата - последните, които са търсили идеята за взаимното зачитане и приятелството някъде между шумовете в ефира Ще има радиолюбителство, това е сигурно, но все по-малко вероятно е то да носи онзи дух на джентълменство и достойнство, както е било навремето. Ще е жалко, по-добре да не става така.

П.П. Що се отнася до писмото - аз мисля, че то постигна не малко. Екземплярите сигурно са в кочето, аз съм сигурен, че има и много неизпратени, но страхът вече го няма. Видяха се простите схеми - двама-трима пуяка седят и пишат едно и също навсякъде. Толкова са атрофирали, че вече само по словореда и препинателните знаци е ясно на кой се мазнят с поредното излияние. Отдавна никой не им и обръща внимание. Но по-важното - никой вече не го е стах от тях. С всяко писмо в кошчето, било то в кошчето на БФРЛ или домашното, се изхвърли и част от страха. Сега хората не се срамуват да са горди и не ги е страх чак толкоз вече от омаскаряване, защото се видя, че там има нула фантазия и целия скучен репертоар се повтаря с омръзнали на всички подробности. Да не говорим, че вече и самите актьори го играят някак твърде вяло, колкото проформа да засвидетелстват това, което мислят, че трябва да засвидетелстват пред някого от господарите си.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано24.08.19 15:15



Ако зачеването ставаше след погребение,жална му майка на човечеството.Също като периода 1990г-2000г за радиолюбителството в България.
И тъй,примаме че към началото на века всичко е вече опоскано и ограбено,дойде време и каскета яхна легендата да новосъздава съществуващото.Щото тогава все още бяхме общност.Вече не сме.
За младите ще пиша в съответна тема,тук сме във вихъра на каскета.
Но накратко-няма как да бъде иначе след като за децата стойностите са съвсем други,ерго науката и образованието са необходимо зло,единствено като инструмент за по голяма консумация.Какво значение има хобито като мозъчна потребност и образователна среда,след като трябва толкова много труд,а консумацията липсва.В такава среда растат децата ни днес,те не са виновни.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано31.08.19 10:10



Контракциите на каскета зачестиха.





Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано31.08.19 16:49



Човека сега празнува 60 години КАА и е във вихъра си. Лошо няма. Такива годишнини понякога са и възможност за някаква равносметка и преосмисляне. Дано и при него да се получи някакъв катарзис, време му е, а и нищо в тоя свят не е невъзможно.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.