Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 26.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано13.08.19 18:21



Хе хееее.Мина не мина половин година и пак каскет-активност.Пак питане,този път международно.Помня,че свадата му със сегашното Усере започна с питане и мълчание от страна на ВОР-протежетата.И пак питане и пак мълчание.И на финала мълчанието наказано с 200 кинта съдебни разноски.
Да видим сега,след тия сапунени отговори,ерго липса на отговори-чий съд ще бъде сезиран и какъв иск ще бъде конституиран?


<Гарван гарвану окото и всичко на ВОР-а в ухото>
Тъй и не разбрах кога и как е излъчен сегашния представител на федерацията в ИАРУ.То май преди него други не е имало,а и сякаш там е като в МОК-делегатството е доживот.
(освен ако някой не посегне на повече от полагаемото,бог да прости Батето!)

Четейки и препрочитайки написаното тук от времето на темата "Балкански КВ контест",никъде не срещам информация,затова си позволявам да попитам в прав текст на български език-
На кой форум на БФРЛ (дата) ВОР-1 е бил определен за представител в ИАРУ?

Редактирано от QRX на 13.08.19 18:23.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано15.08.19 09:48



Това много добър въпрос, но отговорът му винаги се избягва под всякаква форма.

Така е удобно, защото когато някой от "простолюдието" пита, то в отговора се съдържа нещо завоалирано, в смисъл "ама то не България избира представител в ИАРУ, а ИАРУ в България".

А IARU се държи в заблуждение лесно, даже сме го обсъждали и тук. За повечето там "секретар на БФРЛ" е де факто най-високата изпълнителна изборна длъжност. Те откъде да знаят хората, че в България "секретар" се казва също на офис асистента, т.е. в България под "секретар" може да се разбира и длъжност, сравнима с тази на портиер или чистач?

От там нататък е лесно - тука някой като пита му се отговаря, че "това е сложна работа, там е голяма организация, ВОР1 е опитен в тия неща, без него не може".

Не мисля, че някога ВОР1 е бил определян за представител на България в ИАРУ. Нещо повече - убеден съм, че според ИАРУ ВОР1 и до ден днешен си е ръководител в БФРЛ. Което, де факто, не е далеч от истината.

Иначе си съвсем прав. Механизмите са много подобни на тия в МОК. Въобще където има анцузи въпросът с представителността винаги е нерешен по някаква причина. Само дето такива като Батето се раждат веднъж на две-три поколения, а в общия случай говорим за пълни цървули.

А що се отнася до отворените писма до ИАРУ - чудя се дали още едно няма да дойде в повечко, иначе има какво да се добави към картината, особено по отношение на подателя на предишното. Но ако се появи пък ново писмо, това донякъде ще легитимира откровеният цирк, който се разиграва в момента. Абе чудя се, но наистина има какво да се напише до хората. За съжаление, не съм убеден, че там са се събрали по-различни цървули от нашия.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано15.08.19 16:46



Освен твоя отговор,виждам че и Владо ми е дал линк като бележка:



Жалко,че нито едно от двете не ме прави по-светнат в темата.Любопитно,след като ВОР1 е в изпълнителния комитет от 2002г-,редно е да се провери под чие ръководство е била федерацията тогава.И защо от 2014г. няма български представител в управителния орган на IARU?Не е бил предложен или не е бил избран.
Това едва ли значи,че БФРЛ е без представител там в днешно време.

Каскета както и всеки друг има право да пита.Радиолюбителския съюз е на всички.Но щом някой се пъчи с претенциите,че ме представлява,значи трябва да има топки да ми съобщава кой и как точно е избран да ме представлява.
Останалото са си техни занимания и упражнения по надлъгване.Каскета не би признал никое управление освен това,в което той дърпа конците.На ВОР1 не му остава много докато си вземе плячката и се оттегли сам.Като гледам публикуваните финансови отчети на сайта им,в това число и неподписани до 2016г.- с тоя замах на харчене и тия темпове на годишен дефицит,има няма до 2023 касата им ще е на калъч.Няма лошо,може това да е целта.Щом Усерето и контролния съвет приемат такава действителност.Любопитно,дали Агенцията по вписванията не иска одиторска заверка.Явно трябва още да се пита.И въпреки че знаем подбудите на Каскета,питанията му са уместни-поне тия,за които публиката знаем.

А ти Аленадроу-разбра ли вече какви радиолюбители са окупирали върха на тази организация?Помня,че в периода на отвореното ти писмо,очакваше някой да те покани за разговор.Всички са мишки,и то разбира се соц.мишоци.
А соца свършва в момента в който свършат набелязаните за харчене чужди пари.Явно третия период на горката федерация наближава.Дано устройството и устава не бъдат тъй порочни,както през последните 17 години.





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от QRX на 15.08.19 18:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от QRX на 15.08.19 20:00.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано15.08.19 23:13



Проблемът на писмото на Каскета е, че не става много ясно срещу какво точно протестира той, защо сега, и защо пред точно тези хора?

Какъв би могъл да е резултатът от това писмо, теоретично? Да се изхвърли БФРЛ от IARU? И какво от това? Както сам казваш и до момента нито един "редови" радиолюбител си няма идея дали, кой и как го представлява в IARU. И да изхвърлят БФРЛ от IARU, то за почти никого няма да се промени нищо. Включително за Каскета. Ако не ни кажат може и да не разберем, дето има една приказка. Най-най-много да попресъхнат някои от приходите, но и това ме съмнява. Всеки случай няма да е драстично.

Но, разбира се, IARU няма как да изхвърли БФРЛ - това най-малкото ще има потенциала да предизвика ефекта на доминото и величията там да се чудят какво да правят.

Каква е целта на това писмо тогава? На мен ми се струва, че е нещо като "дайте ми и на мен нещичко, за да не ви мътя водата". Каскета нито иска нещо да се променя, нито иска някой някого да изключва - той просто иска да има място на трапезата, което е убеден, че му се полага по право, както се вижда със зле прикрити намеци още в началото на писмото. А още повече се вижда по скриването на кореспонденцията след това.

За мен това е абсолютно неморално. Нещо повече - то е и абсолютно безмислено по отношение на всеки нормален радиолюбител, който не се бута да участва в "преразпределението", тъй като съвсем очевидно за норалния радиолюбител няма да се промени нищо, независимо от изхода на задкулисната обмяна на искания.

Що се отнася до "нашето" писмо тук, там моите очаквания най-малко са били някой да ме кани мен на разговор. Не е като да не са ме канили и преди писмото ни. Там идеята беше свестните, които са останали в тези среди, да вземат повод от подписката, ако тя беше събрала някакъв значим брой подписи. Да вземат повод не да поканят мен, а да "изпроводят" самопосадилите се по живо, по здраво и да започнат да нормализират нещата. Аз все си мисля, че свестни има - в УС може и да не са мнозинство, но определено сред тези около 200 човека, които продължават да плащат т.н. "членски внос", по-голямата част са свестни хора.

За съжаление не се получиха нещата, мнозина колеги не подкрепиха, съответно пък самопосадените взеха повод от това да твърдят, че всъщност те са морално легитимни, тъй като не се вижда някакъв значителен брой колеги да им се противопоставят директно и публично. Но поне опитахме - аз не съм водил никакви разговори с никой от дерибеите, а и не ми е минало през акъла, че мога да водя каквито и да е разговори с тях, освен публични.

Съгласен съм с теб, че е възможно самите величия да "стягат багажа" вече и да подготвят оттеглянето си. То просто нямат друг полезен ход. Нашето писмо, все пак, промени доста. Ако не друго, вече не е срамно човек да се интересува що за хора претендират да го представляват, при положение че той никога не ги е избирал. Цензура вече няма никъде, освен в "контролираните" им групи и форуми, но и там започва да не е почит триенето на въпроси. Хората обсъждат без страх и притеснения, а това е началото на краят на дерибейството в БФРЛ в този му вид.

Съвсем друг въпрос е колко време ще отнеме от "началото на края" до "края на новото начало". Вероятно ще са две-три години в оптимистичния вариант, три-четири в реалистичния. Но, аз поне, нямам ни най-малки съмнения вече, че ще стане. Започнаха процеси, за които няма познат механизъм да бъдат спрени. Хората ще обсъждат все повече, все повече ще питат, все повече ще се интересуват, все повече ще държат на своето мнение и на своето достойнство. Това няма как да бъде спряно, особено пък за хоби, където тия неща са по-скоро естествени, макар че при нас изглеждаше да е обратното.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано16.08.19 08:09



Едва ли това е целта на Милчовото писмо до IARU.
Както ти,така и аз,така и много други по света знаят,че до ушите на висшестоящите не стига цялата информация,а тази която им се поднася.Има изключения,но всичко зависи от нивото.И както отбеляза ВОР1 e печена номенклатура,ерго битието му основно е изградено на основите на дезинформацията.
Писмото е полезно,въпреки че нищо няма да последва от него.Щеше да е добре ако бе адресирано и до шапката на новосъздадената алтернативна радиолюбителска организация.Подобни <копия до> се оказват много здравословни.Поне спестяват на получателя напъна да мисли как да ги скрие или потули.



Лошата неточност поне в текста на английски,който приемам за оригинал е че не става ясно колко радиолюбители от лицензираните 6000 членуват в цитираните 10 спортни радиоклуба.Те това би цъкнало лампичката <Какво ще стане, ако половината от останалите тръгнат към EURAO?>

За тези 200 от групата на българските радиолюбители,които продължават да плащат членски внос във федерацията-поне половината от тях намат идея за какво се харчат парите им.Живота им е минал край радиото и затова ги дават с мисълта да пребъде хобито им.С други думи те не за заразени от менталната болест на българския управник,бил той Каскет,ВОР,Виктор или кой да е друг чвор,гледащ на общото единствено като на обект за преразпределение по своя формула.

Помня как на Бърдото Милчо се изпъчи пред гостите от IARU-<Добре дошли в контест базата на БФРЛ>.Не бих се учудил,ако ВОР1 отправи подобен поздрав от района на Синята вода.И както единия собственик на базата си замълча от възпитание и в полза роду,вярвам че и другия би премълчал,пак поради факта,че е по далекоглед от мишоците.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано16.08.19 09:33



Тя лампичката, ако не им е светнала в IARU досега, не знам какво трябва за да светне. IARU бавно, но славно губи почва, БФРЛ е само един от проблемите, те имат много такива. Не знам защо си мислиш, обаче, че тамошните директори са с нещо много по-различни от ВОР1?

Но и да са по-различни, то просто IARU не е такъв тип организация, който може да промени нещо в което и да е национално радиолюбителско движение. Подобно писмо би имало смисъл, ако имаше някаква паралелна структура - това би внесло някакво оживление. Иначе така е празна заплаха. Аз даже не я разбирам добре.

Ако Каскета не е целял лична изгода, то тогава най-много да е целял да натрие носа, при това съвсем лично на Виктор, без никакви принципи. Каскета в това писмо просто лъже най-безсрамно - Виктор не е потъпквал никаква демокрация през мандата си, той просто се радва на феодалния комфорт, завещан му именно от ВОР1 и Каскета. Е какво според теб е искал да внуши Каскета с тази плоска лъжа, щом не цели някакво завръщане на софрата под някаква форма? При един и същи устав при Каскета е било демократично, а при Виктор не е - аз така разбирам внушението.

Иначе и IARU и EURAO са на доизживяване в този си вид. Много отдавна хората вече имат възможност да влияят далеч по-ефективно на решенията на правителствата на местно ниво. Имам предвид в по-голямат част от Европа, разбира се. Някакви мастити номенклатурчици, които уж им защитавали правата в неравна битка с институциите, вече стават излишни лека-полека.

Самите номенклатурчици също имат вина за това състояние. Погледни им комитетите и комисиите, виж им снимки от конференциите и заседанията - човек ще каже, че последният радиолюбител в този свят се е родил някъде през петдесетте години на миналия век. Това, само по себе си, маргинализира хобито. Не може едно, уж напредничево и модерно хоби, да няма свои представители от всички поколения. Не казвам, да няма пенсионери - те имат своето място в управлнието, при това значимо, но очевидно не е намерен баланса и на по-младите, доколкото въобще има тук-там някой такъв, е предоставена ролята на царска свита от клакьори.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано16.08.19 17:15



Е,няма как някой да се радва на феодален комфорт спазвайки демократични принципи.Ако си забелязал,никого от тях не защищавам.Знаем се с всички.<Хвани единия,дръж другия!>

Явно лакомията там горе изяжда всичко в душите,в това число и хобито.А те се крият зад спомена от радиолюбителството като удобно обстоятелство,докато чакат поредната порция за дялба.И тъй като порциите им напоследък идват само от ИАРУ,затова може би каскета стреля натам.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано16.08.19 21:31



Аз не казвам за теб, че защитаваш някого от тях, бе човек. Каскета казва в писмото, че Виктор бил потъпкал демократичните принципи, а Виктор не е пипал устава. Опазил ме Господ да твърдя, че Виктор е демократ - той е типичен спортен деятел, а там демократите не са много на почит принципно. Виктор има панически страх от избори, на него гласът му започва да трепери, когато се засегне темата. Даже писането му се изменя и става "нервно". Виктор е един от последните хора, който би ми хрумнало да нарека "демократ".

Но трябва да сме коректни - Виктор не е променял устава, откакто е на власт. Уставът си е такъв, какъвто е бил и по времето, когато председател беше Каскета. Ако в момента няма демокрация, което е очевидно, то не е имало и по времето на Каскета - също очевидно заключение. В това отношение Каскета е непочтен - като е имало такава опастност за демокрацията, той защо не е предприел нищо да защити радиолюбителското движение тогава, когато е имал власт, а се е сетил днес, когато вече не е на хранилката? Виктор може да е стъпкал Каскета, но принципите са били вече потъпкани, когато Виктор са го короновали.

А що се отнася до порциите - тук пак има противоречие. Според подхвърлянията на самия Каскет главна част от порциите идват от неотчетени мероприятия, прикрити за наименованието "състезание", а представляващи организиран туризъм. Аз нямам представа дали това е така или не е така - нищо не разбирам от това, което правят лисичарите, а и те сякаш гледат да не се популяризират много.

Но тази теза на Каскета би противоречала на някаква (голяма) зависимост от IARU. В смисъл, че Виктор ако си е изградил "инфраструктурата", то по-скоро IARU може да се каже, че зависи от него, защото евентуално тук може да се мине евтинко и да да остане и за тях по нещичко. А IARU на Виктор почти нищо не могат да му вземат - има по едно-две мероприятия годишно, да речем, даром от IARU, ама нали другото си било на Виктор едва ли не фалшиви състезания, според самия Каскет. Как IARU ще лишат някого от нещо, ако те дори не знаят за него? Не виждам логиката. А и дори да могат да лишат Виктор от някое състезание, то каква е алтернативата? Павката с белия бус, дето са го представяли за линейка ли? Да не са луди чичаците от IARU да изпуснат питомното, че да гонят после дивото?

Затуй мисля, че Каскета не стреля с истински патрони, а със сигнални ракетки, колкото там някоя стара дружка да го види, че е още жив и, ако може, нещичко да се задели и за него. На мен цялото ми писмо някак ми прилича на един такъв мил зов, "ама ние се знаем, бяхме едно, сега на кой ме оставихте сам-самичък". Това е молба за помощ, нещо като обръщание към мешере. Обаче пък, без да им знам там заверите, няма да се изненадам самия Каскет да е нарушил някоя омерта и затова да е бил изритан от масата, а сега да е късно за мелодрами.

Сложни са ми техните отношения, но едно е сигурно - заговори ли ми някой от тях за демокрация, значи някъде нещо има за "преразпределяне", било то реално или илюзорно. Думичките "демокрация" и "принципи" седят просто някак нелепо, когато са изписани от някой от тях. Веднага се вижда, че не са си на мястото и носят някакво друго значение.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.08.19 09:48



Ми рекъл си го е човекът бе..."СИПИ, АКО НЕМА ДОНЕСИ" кво се чудите толкоз?


Явно в последно време нема много за сипване! Макар,че Павката е зел мерки със сигурност... при таз-годишната реколта от ДЖАНКИ!
Ама IARU едва ли е Павката, да донесе и сипе!
И да знаете, многУ раундъп иде с тая слънчева активност!

Редактирано от NinoS на 17.08.19 09:50.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.08.19 10:55



Ами виж QRX-а как си мисли, че Каскета просто една сутрин се е събудил с прилив на демократичен устрем и се е хвърлил да защитава правата и свободите?

В интерес на истината и аз съм наивник в това отношение. Първо вярвах, че случващото се в българското радиолюбителско движение е просто някакво недоразумение, нещо преходно, което ще отмине и не заслужава внимание. После вярвах, че има трайно напрежение, но в един момент хората ще се осъзнаят, ако е нещо на лична почва, ще намерят начин да загърбят и да карат напред. После вярвах, че като не могат сами да се осъзнаят, то поне ще чуят, като им се посочи малко по-отстрани на какво са заприличали нещата.

По-после си мислех, че просто един ден ще се събудят Каскета, Виктор, ВОР1, ще плеснат с ръце и ще кажат - "абе майната му, животът е твърде кратък, от днес нататък ще гледам да съм принципен и да помисля и за другите". Уви, такъв ден не дочаках. Само ченгеджийство, само простотия, само интриги, при това толкоз елементарни, че то чак обидно. Без помен от мисъл, просто някакви подхвърляния напосоки, па ако мине - мине. "Ако нема - донеси".

Така че има го и това хората да се заблуждават до последно, че никой не може да е чак толкоз тъп, алчен и мазен интригант. Обаче същите наивници се будим след време и осъзнаваме, че не само, че може, а може и повече. Къде складират и откъде "донасят" нямам идея, ама са насъбрали толкоз жлъч, че сигурно имат на склад за поне десетина живота.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.