Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 06.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.02.19 09:39



То да беше само Каскета...

А то всъщност там срещу правата вяра се е изправила цяла комсомолска орда! И то не от кои да е, а онези от АОНСУ, випуск 1995. "Ама то АОНСУ е закрито 1990" ще протестира някой наивник. Да, ама не! Имало е таен випуск, "Червените лампи". Това били едни момчета, отдадени на революцията, които учили в АОНСУ тайно - нощем се връщали в освободените помещения, а денем се криели в трънки зад околовръстното, въпреки студовете. Те си мислили, че им викат "Червените лампи" защото носовете им вечно били зачервени от студ и учели само на лампа, но Водещият офицер знаел, че те се подготвят за специфична задача - като дойде денят да бъдат хвърлени в неравна битка срещу "Най-демократичната организация" и нейния Главен пазител - Даскала.

Та явно напоследък Водещият офицер е свирил сбор, защото гледам червената сган напада. Този път не Касата, а най-ценното - самата същност на "Най-демократичната организация", а именно спортната същност. Даскала седи пред компютъра и чевръсто прелиства наум папките по запрашалите рафтове - той винаги е знаел, че тези рафтове не са току-така затрупани с прашни папки. Знаел е, че в тях пише Най-важното - Истината за Водещия офицер. От чувствителност към делото на Правата вяра до сега едвам се е сдържал да не разкрие съдържанието им публично. Е, и понеже бил модератор на техничарска група, а не ЗКПЧ на Най-демократичната организация.

Каквото и да си говорим това Сдържане, тази Толерантност, така дълбоко впита в него от принципите на "Най-демократичната организация" не му дават сън. С вълнение се поти по цяла нощ пред клавиша "Del" и гледа право в Провокацията така, както дори Бакърджиев не гледаше Мавзолея. Аха да го натисне, но той търпи. Той не иска да Трие по две причини - първата е, че е много Милостив. Строг и Справедлив, но Милостив. А втората е, че и да изтрие нещо, и да банне някой, то е само за няколко минути до няколко часа - дето се вика Абсолютна власт, но силно Ограничена във времето.

Та така - всичко е ясно. Знаем кой е Каскета, кои са комсомолците, кой е Даскала, какво е "Най-демократичната организация", какво е АОНСУ. Знаем дори кой е Бакърджиев и какво е Мавзолея. Но едно нещо не знаем - кой е Водещият офицер?

NinoS - да имаш да си признаеш нещо?





Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.02.19 17:01



Да другарю президент! Всичко си признавам, а и съм недалеч от аонсу, даже 2009-2013г живеех в землището му, но по други причини!


Казвам президент, щото още преди те разкриха де, че си Радев! Ама си замълча за съветническото местенце и си останах само Водещ офицер....я.Ясно е, че на Щирлиц си го дал, ама какво да се прави, требе се служи на родината?!



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.02.19 17:28



Егати - така, като замълча свенливо, и взех да си мисля някакви конспирации. През главата ми мина, че нали там бяхме разделени на "Първо главно", "Второ главно" и прочее естествени числа. Ама после на тия от "Шесто главно" им викаха "шестаци". И седя и си мисля - как ли са викали на офицерите от "Първо"? "Първаци"?

Е, като ми се загнезди тоя "първак" и по някаква причина Павката не ми излиза от главата. Добре, че ти си призна - за малко щеше да даде зян добрия човек и да падне без бой позорно пред лайномета.





Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.02.19 18:15



хи-хи-хи... и на мен странно, тези две думи са много близки..."първак" и "Павката", а бе и "казан" там някъде се върти!


Пак се превъзбудил завалията... през 5-6 месеца са му тъмните периоди.Мине и немине и зарие като нерез зурла в лайната! Аз пък бях помислил, че е поумнял или, че Павката го пои непрестанно.Лъгал съм се...
Тъкмо щях да с наредя чинно в списъка на радиохоби.еу, те пък взели, че го завардили от зложелатели.... даже и не може да се чете!Сега от други места трябва да се осведомяваме.Ама иде юбилей, що каскети ще се кривят, що има да се измъска!!!

Редактирано от NinoS на 09.02.19 18:16.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.02.19 18:46



Каскета е "първооткривател". Той изучава системите и определя кои са податливи на "усъвършенстване". И после ги "открива".



Обаче аз не мога едно да му отрека - във всяка една система винаги играе на "червено". И съответно действа като катализатор на вси Светии.

Може би е време пак да започна да коментирам - така, като гледам, нищо ново не е научено и нищо старо не е забравено.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано10.02.19 00:44



Ти да не беше с други помисли? Бях ти го казвал, "ЕДИН НАИВНИК НА СРЕДНА ВЪЗРАСТ"! Просто тук рефлексите от миналото са страшни! Нищо в обозримо бъдеще няма да се промени! Купи си кашон пуканки и гледай... чети! В

се са си същите, раундъпче, контестче, кое така, кое онака за вирене на гребена! Лично на мен ми е по-интересно онзи ДИВ КОЛИБАРСКИ ПЕТЕЛ, кога ще миряса! Може да играем на комар, залагане...!



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.02.19 10:53



Хаха - едно ти харесвам на теб, че си яко песимист.

Това предполага наличието на известна доза здравословен консерватизъм.

Само че правиш една елементарна грешка, като казваш, че "Нищо в обозримо бъдеще няма да се промени". За да не се промени нищо, отнякъде трябва да идва енергия, която да противостои на ентропията. А за това енергия не остава!

Ей ги на - почти 30 години след промените още се замерят с досиета и се обиждат на "шестак" и даже на "първак". Смятай, че това го правят хора с претенции и декларирана заявка за наличие на репутация, като при това вихрят интргига срещу човек, който мнооооого отдавна не се занимава с оргназицаията им и дори въобще с радиолюбителство. Просто на принципа, "абе имам едно компроматче тука, що не се опитам да блесна, като го подхвърля". Както разбираш не може при тоя интелектуален капацитет да се запази каквато и да е структура.

Иначе на мен вече не ми е хич смешно. Явно има едни хора, които си имат сметки за уреждане от миналото и няма да се спрат пред нищо за да си ги уредят. Само не схванах какво им е виновно радиолюбителството, че баш него да решили да разпердушинят в кръстоностния си поход?

А промяната ще е скоро. В най-лошия случай много от героите ще са трудно подвижни максимум след десет години. Други ще са изперкали до това време. Това е чисто генетичната прогноза - срещу нея няма мърдане. Икономическата прогноза е още по-неумолима - всичко сочи 2020-2021 години като годините предполагаем икономически крах, водещ до пълен разнобой в организацията. С публичното поведение, което демонстрират, не само няма да намерят нови спонсори, но е възможно да се вкарат в много сериозна конфронтация и с държавата. Достатъчен е само един публичен фарс за сметка на данъкоплатеца и са чао. Но дори да седят и нищо да не прават, то пак няма откъде пари - за тази и догодина ще стигнат запасите, а после? При всички случаи следващата глобална икономическа криза ще е краят на организацията.

Така че до две-три години ще има сериозна промяна. Аз няма как да знам, разбира се, каква точно ще е промяната. Може силните клубове да хлопнат по масата и да изземат властта. Чучура тука много е коментиран, но истината е, че за тактически организатор го бива много, макар стратегията да не му е най-силната страна. Около София също един клуб набира сериозна преднина и може да извади силни фигури, въпреки че в момента предпочитат да играят с пешките. Не на последно място е и групата около ВОР1 - въпреки, че формално сегашният им избранник уж разпределя коректно, аз не бих се обзаложил, че той ще е фаворита на тая група. Прекалено много допусна да се шуми и това ще инкасира загуби за по-сериозните играчи в дългосрочен план.

Що се отнася до залозите - това си е чиста форма на незаконен хазарт. Аз досега не съм могъл и един път да предположа какъв ще е следващият етюд, разигран от въпросният актьор, нито кога ще се състои той. Само едно знам със сигурност - че няма да миряса, но не вярвам ти да искаш да заложиш срещу това. Имай предвид, че на тоя човек все едно са му взели рожбата - няма да се кротне, докато не го пуснат отново в Храма. Но стратегическото им мислене е твърде залиняло и не допуска експерименти.

Иначе можеше да е много просто за тях. Правят титла "почетен председател" и я раздават на всички бивши. Хем ще видят депутат на живо, а това може да е печелившо за организацията при добре изиграни карти. Хем автоматично Каскетената ярост ще бъде омилостивена за месеци напред, ако не и за години. Хем сегашния председател, като му бият шута накрая, ще има запазени няколко трохи от баницата. А за да спечелят не само битката, а и войната с Каскета, то трябваше да приемат всички бивши председатели да са по право част от контролния съвет. Това, на практика, щеше да стабилизира структурата и да подсигури страничните парични потоци за поне едно-две десетилетия. Ама то не става само с ядене...

Абе ще има промени, това да не те притеснява. И Каскета няма да спре дотогава поне - и това да не те притеснява. Ако си се заредил с пуканки, зян няма да идат.



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано10.02.19 22:06



хе-хе-хе, не реалист съм! Но затова не се бях замислял, че най-добрата изборна конференция е тази на времето и естествения подбор."НА СЛУЖБА В ЕНЕРГОТО", там е май истината.Затова наздраве!
Аз се мъча да подкарам един ShutlleXpress с радиото, но нещо не ми се случва!





Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: Alenadrow]  
Автор astronavt (дежурно куче)
Публикувано11.02.19 11:01



Хах ах ах ха ха яка веселба сте си спретнали тука!



Тема Re: Каскета се развихря!нови [re: astronavt]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано11.02.19 12:57



Ти па къде се загуби толкоз години? Вече си мислехме, че си предател на революцията и си пристанал на Правата спортна вяра!






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.