Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 06.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Фейсанови [re: grasshoppercho]  
Автор NinoS (член)
Публикувано20.09.18 09:30



Ами попитай го.Аз имам и двете радиа.





Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано20.09.18 09:45



Band data Kenwood може и да няма, ама на снимка пък SUNSDR седи някак неубедително, освен за тесни специалисти. Докато ако се снима човек пред един или няколко Kenwood-а вече самата снимка говори за сериозно, в същото време скромно, отношение към контестинга и носи си в себе си част от магическия заряд на сериозното радиолюбителство.





Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано20.09.18 10:15



Хе-хе-хе... минал съм и по този път!

Но съм стар вече за суета!Едва ли ще се втурна да купувам нови сандъци, кът ми е мястото.
По-важното е,че убедително СЛУШАМ и ВИЖДАМ, а как "седи", хич, ама хич не ме интересува.Тесен специалист също не съм, най-обикновен user!
ПС... мястото на едно sunsdr и един асом 2000 не е в шака, а в апаратната!От шака до апаратната, една жица, тази на пулта за управление на АСОМ2000А

Редактирано от NinoS на 20.09.18 10:42.



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано20.09.18 11:10



Бъзикам се, разбира се. Въпреки, че у мен си го има момента да "харесам" едно радио чисто на външен вид, без дори да съм го чувал наживо - даже съм се заглеждал по бракми от миналото хилядолетие, въпреки че чак толкоз не съм харесал никоя от тях, за да си я купя за паметник.

А и от друга страна за да "не изпусна" някоя връзка, и от мързел понякога, случва и да не отивам до самото радио, ами да си подвиквам през лаптопа отдалеч, което силно обезмисля значението на вида му, макар че техните си фирмени софтуери на тия радиа са наблегнали и на екрана да не забравяш с колко красива вещ си се сдобил.



Но пък продължавам да твърдя, че на снимка си е друго да застанеш до "истинско" радио, ако може даже и лампово - някак по-мъжко изглежда и прехвърля част от суровия дух на пионерите върху човека от снимката.



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано20.09.18 11:26



Този или другия weekend има един интересен контест, за притежателите на такива радиа които харесваш:

Classic Exchange contest



По причината "да се харесва едно радио чисто на външен вид", два от водещите ни контест клубове пренебрегнаха ELECRAFT K3 и според мен сбъркаха...
Както се оказа впоследствие, К3 стана норма при сериозния контестинг и експедиции.



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано20.09.18 11:43



Е аз ги харесвам, но все пак никога не си купих такава безмислена вещ. Не съм чак толкоз смел пред жена ми, че да си купя непотребен и донякъде опасен сандък, само защото ми е харесала снимката му. Иначе го знам този контест и са ми минавали в главата разни мисли да оправдая покупката на чудесно изглеждаща шейсетгодишна щайга с възможността да участвам на него, но толкоз луд се оказа, че не съм.

За К3 не знам - по интернет са доста разнополюсни. Едни викат "съвършенство", други викат "радио като радио". Обаче К3 не е ли бая по-скъпо от Kenwood-ите - двойно май? За едно радио да се прежали човек, ако го бие парата, ама ако трябва да оборудваш клуб вече разликата идва много съществена, най-вероятно много по-съществена от очакваната разлика в резултатите. Всъщност нямам представа де - на живо К3 не съм виждал и просто нямам идея в каква степен си заслужава разликата в парите, а мненията не са едно и две. При всички случаи Елекрафт имат някои белези на секта, както аз го виждам, без да оспорвам качеството на продукцията им, за което нямам компетентност.





Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано20.09.18 12:05



Не, просто К3 е едно радио, което има доста възможности, в почти всяко отношение.То може да бъде надграждано хардуерно (срещу пари) и софтуерно(без пари).Много е дълга темата...
Да, финансовите причини са много важни, но такова радио спестява , много други последващи разходи в една контест станция.Когато го пуснаха 2007г, не беше толкова скъп, даже по-евтин от едно про 3, но в момента влакът отдавна е заминал от тази гара, наистина оборудвания K3S е скъп! Сори, кой е...л-е..., кака се омъжи!


Радио като радио е разбира се.
В България има доста К3 вече, защо да е необходимо някой да купува N-на брой сандъка? Събират се, ползват базата с добрите антени, инфраструктура и МААТ! Прагматичните хора на запад и изток правят така!
Но ние сме българи, това не може да стане, щото се разделиха и по отношение на радиата... това било конструктор с три транзистора, онова окачено на тел и т.н.

Редактирано от NinoS на 20.09.18 12:12.



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано20.09.18 12:37



Аз съм останал с впечатлението, че тук практиката на големите клубове е да се инвестира в оборудването и всичко да стои на място в клуба. Поне ми се струва, че съм виждал снимки, на които се разопаковат кашони с нова еднотипна техника. Вероятно причината е, че по-този начин е ясно какво има в клуба и може да се ползе не само за контест-станция, а и като нормален клуб за някоя връзка между контестите.

Но пък иначе досега не се бях замислял - има много смисъл в това, което казваш. Ако човек има хубаво радио като К3 (или и друго, разбира се), да работи на контест точно с неговото си сигурно носи известни психологически предимства и е по-добре от използването на оборотна техника.



Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор QRX (новак)
Публикувано20.09.18 20:06



<<Не дай боже да е глупав и работлив!>>, възкликнал Айнщайн.

Обзалагам се,че следващия сезон курсове в ЖК"Лагера" ще е под мотото <<Радиовълните и тяхното отражение върху кокошките носачки и дойния добитък>>.
Хорариум 60 вечерни сбирки,докато се напълни доклада за следващото ОС.



Тема Re: Фейса [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано20.09.18 22:13



Това с външния вид е някяква дилема, особено като има намесен и факторът естетичен усет на половинката.
Аз например имам мерак пък и поддръжката на съпругата за разходки с поративно кв радио, въдица и малко жици, по която и да е от програмите за активация.
Триуменето е голямо, обаче.
От една страна класическото ft-817 и наследници има всички бандове, барабар и УКВ, така, че има и спътници.
От друга страна ALT-511 за КВ е пушка, но спартанска на вид.
От трета KX2 с як външен вид и характеристики и цена, разбира се.
Колеги от САЩ споделят, че на Dayton се намират Bioenno 12ah lifepo4 батерии със зарядно за 100 долара.

Редактирано от MoTuKa на 20.09.18 22:15.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.