Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:55 26.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.18 19:18



Стига де, гледай нещата от към хумористичната страна!!! Няколко пъти съм повтарял тук, че възприемаме нещата твърде сериозно.Това е едно ХОБИ все-пак.Хоби с хиляди подхобита в него, за което един човешки живот едва ли стига.
Обърни го на ШОПИНГ ТЕРАПИЯ, аз така направих, август се обзаведох с две радиа, едно втора ръка, много малко, за да го разнасям насам-натам (кога ли ще стане това

), второто, един много сериозен проект, от когото се преуморих от четене и висене на компютъра! Ако искаш да воюваме заедно...!!!! Там наистина има много за воюване.
И все пак...не забрявай, че много от субектите за които си писал, писали сме, са фенове на ГРАУЧО МАРКС, който както съм споменавал тук, беше казал..."ТОВА СА ПРИНЦИПИТЕ МИ, АКО НЕ ВИ ХАРЕСВАТ ИМАМ И ДРУГИ"...!!!



Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 19:25



Въобще не съм се отказал. Просто с ужас установих, че съм далеч от собствените си принципи и ми е нужна много рязка промяна, вътре в мен самия, за да ги запазя за самия себе си поне.

Що се отнася до "железата" - те са важни за да чуеш бай ти Джон. Но трябва и прохождение. В ефира малко може да се направи за прохождението, а в живота би трябвало да е обратното - повече "прохождение" може да помогне на повече хора с по-малко "железа" да чуят бай ми Джон, пък бил и той с пет вата. Сигурен съм, че има начин и че не съм загубил всички шансове да го намеря това "прохождение". Промяната този път започва от мен, не от ръководството.





Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.18 19:29



Това е хобито, железата и етера! На ловците, железата и дивеча, на яхтсмените, железата и морето, без железа не става!А тези хобита може и да се кръстосват, !


Изхитриха се авджиите и вместо да викат от баир на баир и плашат прасетата, взеха токита да купуват!(ВИЖ КОЛКО РАБОТА ЗА АГЕНТА!) Яхтсмените и те, я ПАКТОР-4, я WINMORE, бре все WINLINK 2000.
Идва антенно време хора....!

Редактирано от NinoS на 17.09.18 19:35.



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 19:45



Гледах от хумористичната страна и даже се кефех. Но в един момент наистина усетих обидени от мен хора, които не съм познавал въобще и не познавам и в момента. С хумора си мислех, че ще предизвикам "раздвижване", а не огорчение. Докато виждах само сляпа агресия отсреща всичко беше някак "ОК". Пиша, бъзикам се, подхвълям - супер, това го мога. Но когато видях разочарованието и обидата ми стана твърде гузно, за да го преглътна просто.

Хумор ще има и за в бъдеще, но от хумора не трябва да има лично обидени - не това е целта му и когато това се случва, значи хумора не струва пукната пара. Хуморът вече ще бъде такъв, доколкото ми позволяват силите, че да се опитва да разсмее дори тези, които са замесени някак във фабулата. Хумора се изгуби, заместен беше от селяшки саморазправи, поне от моя страна. Скоро ще се върне в истинската си форма - да покаже проблема от веселата му страна, а не да обиди хората, притеснени от този проблем.

За шопинг терапията си прав. Вече имам един перфектен ключ, на който не мога да начукам инициала си без да го сбъркам дори веднъж все още. Сега, т.е. да речем след два-три месеца, като вътршно съм казал "баста" на собствената си тъпотия, мисля да се опитам най-накрая да направя първата си връзка на CW, макар да подозирам, че нея ще мога опиша в "стар хумористичен стил" - все пак щом е себе си да обидя - може.



П.П. С какви радиа се обзаведе?



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.18 19:58



Нищо, с второто радио инциалите излизат на монитора на компютъра, а си предаваш на клавиатурата.
Радиата са айком 706mk2 и руското SUNSDR 2 Pro



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 20:09



Малее, добре си се лекувал с тая шопинг терапия. SUNSDR става ли колкото го хвалят по форумите? На мен в един момент ми се виждаше абсурдно скъп за каквото го рекламират, а в друг момент започнах да му се облизвам след като прочетох няколко ревюта, които ми се сториха реалистични. Макар че бюджета за тая година ми е по-скоро изчерпан, всъщност.



Имам радио с CW декодер на дисплея даже, мога да предавам и без клавиатура - има 6 памети, които вършат работа за цяла връзка, особено при пайлъп. Ама съм си самопоставил някакви морални ограничения да направя поне стотина истински връзки с ключа, преди да ги ползвам тия екстри. Отделно, че имам и цел на ССБ, преди да посегна да колекционирам връзки на по-проходимите режими. В общи линии разтеглям нещата във времето, че да има по малко за всяка седмица.



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.18 20:43



Да, много.Имал съм ФЛЕКС 1500,3000, но това радио надмина всичките ми очаквания.Наистина както му казват "РАДИОТЕХНИЧЕСКИ КОМПЛЕКС".Засега единствения му недостатък е, че е около 20вата.Практически възможностите са му неограничени.За скъпо, не бих казал, колкото един ИЦОМ 7300 е.Разликата е в това, че айкома е остарял още щом са го проектирали, докато това се развива.Един украинец UT4LW, който не е писач на основния софтуер е измислил една програма наричана "СОФТУЕРНО ДЕФИНИРАНИ КОНЕКТОРИ, с нея която има вграден скимър, може да се направят доста неща.


Тази експедиция ползваха радиото и италианските усилватели SPE EXPERT 1.3FA

В тубата има много неща...
REMOTE CONTROL-а му пуснаха, засега само на SSB, предстои и на CW, предстои и нова версия на програмата с която става пълноценен SO2R.
Има I/Q.....
Изобщо рИва си за него откакто го пуснаха, следя го още от стария модел.Новите флексове за безумно скъпи, така, че според мен това е изцяло в програмата "ОПТИМУМ".
Ако на пункта за ранно наблюдение на "НЛО,КРУПНИ ПРОИЗВОДСТВЕНИ И НЕПРОИЗВОДСТВЕНИ АВАРИИ", разполагаш с интернет, наистина можеш да се радваш на кристален ефир, оперирайки от електронния софийски смог. Мисля, че и проблема със статиката може да се реши на базата на АРДУИНО контролер, но не съм мислил още сериозно, въпреки, че бях виждал в тубата за антенен превключвател, на който мъжките и женските части се разделят механично (на някаква шейна са), след като женската част е заземена вече.

Редактирано от NinoS на 17.09.18 22:43.



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано19.09.18 23:11



Помня, когато дойдоха кенуудите в lz5r преди няколко месеца, lz2cj базикна там хората, че по-сериозното контест радио е именно sunsdr. А пък 20-те вата не са проблем да атакуват един acom, нали?



Тема Re: Фейсанови [re: MoTuKa]  
Автор grasshoppercho (хакер)
Публикувано20.09.18 00:31



Защо тогава Валери не си купи Сън-сдр ами работи с Кенвуда





Тема Re: Фейса [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано20.09.18 09:24



Че е по-сериозното контест радио, по-сериозно е, по много причини, който има интерес да чете.Най малкото, че кенуудите нямат банд дата, а това радио има.






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.