Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 06.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 16:24



Изпуснахме духа от бутилката с тия клавиатури, Павка. Трябва радикална промяна в мисленето ни на всички - няма да стане толкоз лесно, колкото си го мислех. Врагът на радиолюбителското движение се е заселил в почти всеки от нас - той не е просто един омразен човек, правещ несто си някъде. Поне за себе си така го виждам. Ако искаме уважение то най-лесно сякаш е първо да го покажем към другите, пък били те и опоненти, вместо да се опитваме да го постигнем с крясъци и ненавист. Аз лично поех повече злоба, отколкото въобще някога съм усвоявал, а и предадох не малко от нея към другите. И всичко това - за хоби. Не ми се връзва, за себе си знам, че бъркам тотално стратегията. Ама той Милчо едно време ми каза, че нямам никаква стратегия - оказа се прав.





Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано17.09.18 17:02



Хе-хе-хе-хе... е бре , усте БАРАБОЕНИ, както казват по някои краища!Изхвърлиха, ви щото го бяхте обърнали на хоремаг бре Павка, що се кълчиш?!


Alenadrow, стратегията е убава, тактиката куца.Той и каскета е много добър стратег, ама нещо тактиката му е нефелна! Стратегията му е ясна, КАСАТА!



Тема Re: Фейсанови [re: grasshoppercho]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.09.18 17:07



Изобщо не се правя на жертва......!
Почти всеки вторник някой носеше да почерпи....било за внуче, било за дете, било за юбилей.....и то не с алкохол само, а с бонбонки, слаклиши , кексчета....Паната пък се опитваше да ни убеди, че неговата ракия е по-добра от нашата......след тези срещи си почиствахме, а аз при хубаво време се отивах и се прибирах от там до Орландовци с колелото, както и Чав.....смяташ ли , че сме прекалявали?
Вярно е, че го обърнахме на кръчма, но погледни от другата гледна точка за ролята на кръчмите по нашите земи.....та това си беше парламент !



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.09.18 17:15



Аленандръдаров,
всяко натисклане на клавиш от твоя страна ти носи бреме......Ако си умен се захвани с нещо по здравословно сутрин.....Това за врагът на радиолюбителското движение съществува само в твоята глава....Едни се опитват да докарат по-чист сигнал до ушето си, а други ги плюват, най-вече, че далечните сигнали не ги интересуват.
Този омагьосан кръг се поддържа само от "писателите" по форумите, а иначе си ги има и едните и другите, без да има нужда да се познават даже!



Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 17:18



Не ми беше хубава стратегията. Радиолюбител е доживот. Добър-лош - с него трябва да живееш докато сте живи двамата. Не може да се опитваш да натикваш някого в ъгала и да се чудиш що не можете да мелите брашно заедно.

Проблемът с "касата" според мен е следствие, не причина. Винаги ще има все някаква каса и, дай Боже, все нещо ще има в нея. Алчността е в основата на съвременния свят, но трябва да има някакви принципи, които да я канализират. Защото иначе идва Видовден и един ден се будиш същия, какъвто вчера не си искал да бъдеш. Трябва да има някакъв начин, трябва. Но определено не съм още дорасъл да го намеря и се потопих в нещо, от което ми се искаше да помогна да извадя другите.

Давам си почивка от злобата и се надявам да могат всички да го направят. Злото няма да победи, не и в моя живот.





Тема Re: Фейсанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.09.18 17:19



ХОРЕМАГ-а е най-разпространената демокрация в Родината от край време....!
Сега в хоремага се провеждат КУРсове......това в никое село няма как да се случи!



Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 17:27



Не е само от писаниците Павка - натрупвано е десетилетия, станало е традиция дори. Аз преди време точно на писаниците се опитах да реагирам. Докато днес се усетих рязко, че моите писаници са точно като лошите писаници, срещу които уж някога преди време се опитвах да реагирам. Врагът често беше посочван или поне нарочван - дори и в ефира. До там, че в един момент всеки започна да посочва другия за враг. Това е натрупано напрежение. Чаша с отрова, в която и аз сипнах от моята. Е, сега мисля да си я изпия обратно и следващия път да мисля много по-внимателно, че като искам нещо, то трябва първо аз да съм готов да предложа по-добро и да съм достатъчно силен да отстоявам собствените си принципи поне в собствената си глава. Тотално се подхлъзнах да се опитвам да променям нещо, като се нагаждам - волно или неволно - към средата, която всъщност искам да променя. И резултата е видим - превърнах се в поредния скандалджия, който и той не знае какво иска. А знаех, навремето знаех. Но идея си нямах как. И още си нямам.



Тема Re: Фейсанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.09.18 18:00



Радиолюбител е доживот.....Прав си!
При радилюбителите винаги има ДВЕ точки, за да се осъществи т.нар. QSO....
Значи.....в едната точка има радиолюботел, който се занимава с железарията, от антената до земното и това му е хобито. От другата страна има също такъв един.
След това идват другите раиолюбители, които ползват железата и осъществяват контакт. И в двете нарпавления граници няма. Така се създават екипите, базите и т.н.
Дори в УКВ-то е така.....едни правят железата, други им се кефят за общото благо, но винаги има контакт между две точки......дестинациите са друго нещо!



Тема Re: Фейсанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.09.18 18:36



Така е Павка. И е важно да се знае това и да се показва от всички. Аз залитнах по простотията, вместо да се опитам направя "QSO" и да демонстрирам лично това, в което вярвам, че съвсем искрено вярвам. Никаква цел не може да оправдае просташките методи - продължавам да го уча на стари години. И ако човек няма как да смени принципите си, то винаги може да се замисли върху собствените си методи да ги постигне. Аз стигнах и до тоя етап от живота си, па макар и през едно хоби и след месеци самозаблуждаване към самия си мен. През цялото време усещах, че нещо не е наред, но все ми се струваше, че просто не съм достатъчно агресивен. А днес се върнах да се "самопрочета" и се оказа, че съм бил твърде агресивен за човек, дето уж проповядва братство и равенство. Така че следващта ми "война" ще е тоя път с мен самия. Нея поне ще я спечеля така или иначе.





Тема Re: Фейса [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.09.18 19:13



Важното е да подишаш дълбоко. В тази твоя "война" ще победи един от двата ти "АЗ-а". Не се отказвай и запомни, че едно хоби не е движение или секта. Хората от това хоби имат нужда да общуват , но по специфични теми. На тях не им е необходим водач, лидер, чучур, каскет, ала бала и т.н.
Ако си направиш железата така, че да чуеш бай ти Джон с 5-те вата, със сигурност ще се изкефиш и ще разбереш , че нямаш нужда от нищо друго освен от железата и ушенцето. Разбира се, че в основата е ушенцето. Ако то е наред железата ще помогнат, ако не е ......sorry!




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.