Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Фърчи перушина  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 15:34



Що не казвате че у фейса е настанала някаква страшна репитерна драма. СтефЧо и Чучура бая са се запенили нещо да бранят някакви "национални" интереси.



Редактирано от az de на 26.06.18 15:34.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 15:51



И не само там. Уважаваният от всички бивш УКВ менажер на БФРЛ, макар и както винаги джентълменски, с много премерен тон, също загатва по темата за някои процеси във федерацията в

в официалния форум на БФРЛ.

Въобще положението е такова, че такива теми даже вече не изненадват никого и донякъде се превръщат в ежедневие. Много по-интересно ще е ако някой открие някаква област, в която членове на УС на БФРЛ да не са се забъркали в някаква дълбоко "засекретена" конспиративна интрига и да не са обявили нова група от техни колеги за "врагове на народа".



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 16:10



Ми ще ме извиняеате ама аз съм направо потресен. Някои хора претендират дори да управляват тая безполезна в момента какафония от бръмчилки наречена гордо "национална" репитерна мрежа при положение че упорито не само че не желае да публикува общ списък с честотите им /режимите и
покритието ама ги води и някак си дори "секретни". И тоя същия възпрепятства останалите които имат желание да правят абсолютно безвъзмездно нещо и то само за да си избива комплексите и да се нарече гордо емком менижър. Къв емком с репитри и честоти които не се знаят от никой - ама иначе сме много "велики". Все едно нещо от това ще ме спаси в трудна ситуация . Страшен връх на наглостта. Да за съжаление май е така с всичко останало е така у беферето - много публично позорно. Ама като някой извади мега простотиите им на бял свят - вой на бито псе до небесата.

Редактирано от az de на 26.06.18 16:34.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 16:36



Абе преди шест месеца легендата беше, че само тука нЕк'ви мишоци маскарят добирте хора, за да се правят на интересни. После г-жа Анна стана враг на народа, после отлюспиха КАА-то, щото не им бил симпатичен Каскета, после КДП-то някак "изчезна" от клубовете в БФРЛ, после се оказа, че и последната 1/7 от доклада, за която наивно за секунда си помислих, че представлява някаква конкретика, всъщност е саморазправа с поредната група "предатели".

Същевременно Каскета пише, дали е вярно не знам, че БФРЛ хубаво се била пререгистрирала по новите правила, но клубовете не били пререгистрирани. Батака явно е пълен, а кораба започва да потъва все по-бързо. Чучура е зарязал овчата кожа и пак коли и беси наред без дори да мисли какви ги пише. Виктор се покри. Стефан нямал време да пише - мислел за семейството си. Хубаво, Стефане, ама и другите радиолюбители имаме семейства. Тука като пишем месеци наред, без при това никой от нас да е забъркал каквато и да е каша, да не ни е по-лесно?

Много моля всички колеги, които познават сегашни или бивши собственици или представители на клубове от БФРЛ, членове на УС или спонсори на БФРЛ да ги запознаят с писмото. Положението очевидно се влошава непрекъснато, наистина не виждам какъв е смисъла клубовете от Общото събрание на БФРЛ да чакат да получават подписи, като вече във всяка дискусия навсякъде в публичното пространство се вижда, че УС на БФРЛ води безогледни войни на безцелно омаскаряване на всеки, който дори си помисли даже да има мисли, които не им харесват, да не говорим да предприеме някакви действия, които според него биха били в полза на всички. Такова положение не е аварийно, не е и бедствено - то направо граничи с пълен и необратим колапс на организацията, която уж е на същите радиолюбители, с които така настойчиво и безпричинно се воюва по всички възможни начини на всички възможни места. И това е само което се вижда на повърхността - аз даже не мога да си представя какво се вихри по-надълбоко.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано26.06.18 16:52



Виновни за всичко сме "мишоците", размътихме им водата, а те се надяваха лайната полека-лека да се поотаяват на дъното и имиджа на УСерето да се избистри. Ама и УСерето не пропуска да се усере, то сигурно и за това е УСере.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор lz1ot ()
Публикувано26.06.18 16:53



Списък има





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: lz1ot]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано26.06.18 16:56



/Unofficial and Incomplete/



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gu50]  
Автор lz1ot ()
Публикувано26.06.18 16:57



За съжаление...



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 17:03



От вчера вече тая теза за мишоците, дето мътят водата, не върви. Тука тема за репитрите не е имало от повече от петилетка. Просто в УС наистина са решили да водят окопна война с всеки, който не им е симпатичен, както и с всички около него, както и с всички, които симпатизират на тези, които не са им симпатични, както и с всички, които просто не споделят изцяло всички техни виждания безрезервно.

Докато плюеха само по този клуб ги разбирах - тук сатирата сигурно им идваше в повече, макар че всяка публична личност следва да очаква и известно недоволство. Но агресията вече е просто сляпа и е насочена към всичко, което не е от УС или не се прекланя безпрекословно пред УС.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор gu50 (новак)
Публикувано26.06.18 17:12



Това за окопната война е вярно. Но интересно, че им е останал "твърд елвкторат". Аз направо се учудих на твърдите позиции на някои представители на клубове на Общото събрание. В личен разговор съм чувал други приказки. С какво толкова ги държат (или плашат) Виктор, Чучура и компания?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gu50]  
Автор lz1ot ()
Публикувано26.06.18 17:15



Лични интереси





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gu50]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 17:32



Кой кого с какво държи може само да се предполага. Но това не е точно електорат. Аз се надявам, че повечето колеги от клубовете, членове на БФРЛ вече са опитвали от горчивата чаша на вътрешните борби и отдавна искат да се сложи ред и да се започне начисто, на базата единствено на принципи и радиолюбителска, и човешка, разбира се, етика.

Въобще не мисля, че имат някакъв твърд електорат, щом сами обикалят форуми и групи да плашат гаргите и да "разясняват" на всички колко не ги разбират тия работи. Единствения им "електорат" досега си е мълчал, защото не е искал "да работи против БФРЛ". Вече всички виждат кой работи против единството на българското радиолюбителско движение. Точно тези благи хора, които досега са мълчали за да запазят достойнството на федерацията, точно на тях им е дошло най-до гуша и им е най-болно от всички. Защото аз например съм бил зрител, незаинтересуван до скоро и някак страничен, а те е трябвало да търпят всичко това година след година, виждайки как целият им радиолюбителски свят се превръща в руини под управлението на някакви шпиц-команди, чиито единствен принос е да нарояват и отлюспват членовете на федарацията и да унищожават ценностите и.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: lz1ot]  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 18:15



За радост на КДП -то и КАА -то че не са "членове" и обявени за врагове на цялата тая гнус бих добавил щото няма как да определя поредните поплъзновения на тия двамата "мениджъри". Всеки нормален не само ще подпише писмото веднага ами ще трябва да си запуши и носа.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано26.06.18 20:37



Явно официално се е отказал. Жалко защото е супер пич и много свестен човек, но очевидно кочината има склонността да отблъсква. То и с държавата така.

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gat3way]  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 20:53



Като гледам с какви си е имал работа - не да се откаже ами да си скъса лицензията и да я сготви на супа направо

.

Редактирано от az de на 26.06.18 20:54.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 21:17



Той като му чета "прощалното писмо" и му се възхищавам как въобще е изкарал толкоз време - макар и много благо си е написал всичко, за който иска да го прочете. Явно освен пич е и някакъв супер уравновесен човек. Но там не знам дали и на изкуствен интелект нервите биха издържали.

И в неговия случай говорим за голям авторитет, включително сред УС на БФРЛ, а пак май едвам е балансирал колкото да не се срине колибата под собствената си тежест.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 21:37



То е очевидно че колкото по интелегентен толерантен дипломатичен и обран си - толкова по-малко можеш да изкараш там.
Евала му за опитите за баланс и развитие както и за добронамереността въпреки простотията дето го е обграждала. Единици са такива хора а като гледам в УС-то вече са 0.

Редактирано от az de на 26.06.18 22:00.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (новак)
Публикувано26.06.18 21:42



Противопоставянето е от самото начало.Няма как да е иначе.Но всичко зависи от вида и размера.
От ВОР1 насам върви периода на метастазите.Период в който едни се насочват натам където други успяват.И ония ги приемат по рефлекс.Няма значение,че после се гърчат.

Любопитно,ако БФРето го няма за какво ще тъгува радиолюбителството.



Сигурно първата липса ще е ЕмКом.

А последните две- Хоби Радио и QSL бюрото.Те и двете нямат нищо общо с офиса и секретарката му ерго не зависят от членския внос.

Предлагам всеки <<анонимен мишок>> да опише отношението на УСерето към радиолюбителството днес.С една дума.Но само една.И да я напише ако иска.

За мен най подходяща е-
<<ЦИНИЗЪМ>>



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: QRX]  
Автор az de ()
Публикувано26.06.18 22:17



Идиотизъм или Нарцисизъм ? Комунизъм ? Фашизъм ? Хитлризъм? Фашизъм ? Геноцид ...?!



Редактирано от az de на 26.06.18 22:18.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано26.06.18 23:33



Демокрация – когато два вълка и едно агне гласуват, какво ще има за обяд.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 23:59







Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано27.06.18 00:11



Павка,

Хвърляш се в една прогностистика, което не ти е силата - ако два вълка и едно агне гласуват какво ще има за обяд, то изхода от гласуването е непредвидим. Най-вероятно е агнето да остане цяло. Ще се опитам да ти го обясня и защо, въпреки че твоя приятел Каскета вече е влизал в тоя капан. Ако спечелят двата вълка, те ще си разедялт агнето и пак ще огладнеят. Но ако спечели агнето, единия вълк може да се присламчи към него и да твърди, че го е спасил. Като разбира се твърди, че другия вълк е лош и иска да го изяде. Другия вълк, обаче, опасявайки се от същото, би гласувал отново агнето да остане. Всеки вълк ще се надява, че гласувайки агнето да остане, в един момент ще вземе всичко, без да го дели с другия вълк, който просто ще умре от глад.

Гласувайки агнето да оцелее, те реално гласуват за алчността си да вземат всичко. Ако беше толкоз просто, колкото го изкарваш, то нямаше да има нужда от избори. Но да запомниш от един "младеж" - всеки вълк гласува "против" другия вълк, никога "за" - без оглед на краткосрочната перспектива да похапне половината от агнето.



Това е чара на демокрацията, който явно е късно да бъде схванат от всички, расли по пионерските лагери.



Тема Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 13:34



По всичко личи, че скоро вече всички ще бъдат спокойни поне за наличностите в касата на БФРЛ - мисля, че накрая е изнамерен и друг извор на благоденствие.

На сайта на КАА има официален анонс, че там

. Най-накрая глътка въздух за българските радиолюбители! Предвид избора на хардуер (GTX 1050Ti) мисля, в близките дни и седмици може да се очаква и сериозна статия, която да обяснява как от ръководството на БФРЛ са предприели крути мерки да ограничат добива от биткойни на Каскета. Така или иначе за редишната си статия човека за малко се размина с Пулицера, този път сигурно ще е по-детайлен и безкомпромисен.
Лошото е, че Павката е решил да инвестира почти веднага от вълшебната огнена течност в начинанието. Но той се е така - винаги е готов да каже "хоп" преди да скочи.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано28.06.18 15:23



Онзи ден, на седмичната на сбирка, "каскета" донесе 15г. виски и почерпи за първото изкопано микробиткойнче, защото му било много кеф да види как се ражда, на което аз се възпротивих сериозно.
Казах му, че ако продължава така скоро ще стигне до просяшката тояга, а той ми отговори, че "не е важна целта, движението е всичко", на което ние се спогледахме и докато се усетим горкото 15г. шишенце си показа дънцето....ама нейсе!
Пожелавам на всички, които си имат клубове, да се забавляват като нас с измислени случки и да се кефят помежду си, а тези които ни цитират да продължават, защото е гоод да ги четеш......нещо като душевна чикийка.....особено като забъркат различни "вкусове" от близкото минало!



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано28.06.18 15:30



Еха, упражнение със сметалце, дори калкулатор и логаритмична линийка не са ни необходими.

Дадено:

150 вата консумация
24 часов режим
0,13205 ЧЕЗ цена лв./кВтч (без акциз и ДДС) (умишлено не включваме цена за пренос и достъп през/до електропреносната мрежа; цена за пренос на електрическа енергия чрез разпределителната мрежа на ниско напрежение; цена за достъп до разпределителната мрежа.)
40 евроцента на ден печалба.
1,955830 лв. за 1 евро курс на БНБ

Да се намери колко на ден струва хобито на Каскета с биткойните.

П.П. Наистина е свежарска статията. С този компютър ще им е по-добре да си плащат на Близард месечна такса за Worlf of Warcraft, така хем ще има файда от компютъра, хем същите пари ще вървят на месец (ток плюс акаунт) хем и ще живеят в собствени води - имагинерен свят, в който са борци за свобода с големи мускули.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 15:39



Тези сметки са валидни само, ако се плаща тока.





Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано28.06.18 15:44



Бе да се занимава там да миряса, макар,че ноември му идва тъмния период.Почва да прави по дваесе връзки на минута в разни контести и раундъпи SO3R, да криви каскета и щрака с пръсти!

Не знам, Павката да му мисли...!



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 15:54



По-долу колегата е направил една сметка, че всъщност не е чак толкоз скъпо новото ви занимание. Обаче ви е загатнал една много по-интересна идея.



Сега, да не ни разбереш неправилно - тука другарите не сме против тези капиталистически увлечения, само се притеснихме да няма преразход на домошарката, че все пак това продоволствие може да се окаже незаменимо, ако е нужно да се добави глътка кураж у хората по време на либералната революция.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано28.06.18 16:15



Чакай сега, аз явно не съм разбрал новината? Кога Каскета и компания са сложили УКВ репитър, та да не си плащат тока?



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано28.06.18 16:29



Между другото, "каскета" ми сподели, че имал хемороиди и аз му обещах да ги премахна. Ще ви държа в течение за целия процес, даже мога да ви постна и снимка преди да съм почнал операциятра. Ако ви интересува, де?



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 17:34



Може от БФРЛ да са им гласували местенце в някой секретен обект на Виваком, че да им отвлекат вниманието от либералната революция? Какво е един репитър в ръцете на врага пред риска да се разпадне конституционния строй? И без друго с тези темпове на забогатяване няма да са сериозен проблем за здравите сили - най-много на Каскета да му хареса и да пренасочи и сървърна мощ към печалбите, вместо да публикува "информацийки" за дългогодишните си (не)приятели от УС на БФРЛ.





Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано02.07.18 16:22



Брях, ко стаа бе!? Жегата ли напече??? Ааааа, сещам сеее.... готвите се за радиотренировка тип "АЛА-БАЛА" и ся търсите сенчесто местенце!
Павката ще си бъде главна станция нали?!


Само да потренира онзи глас като на "ГАВАРИТ МАСКВА"! Ей още тръпки ме побиват!
Агентът къде е? Разплите и заплита дълги жици на говедарци ли?
Направо ми липсва!
Загубихме каскета ей...лющи биткойни та ушите и каскета му плющят!
Ся сигурно и контестите ще заебе, ма белким му омръзнат биткойните до есенните раундъпи та да ни зарадва с по двааесе-триесе връзки на минута и SO3R!

Павка, с огнена ли вода ще премахваш хемароидите на каскета ве!? Помня,че преди 2-3 месеца тук, той лъсна като вещ и тънък познавач на тази материя!

Редактирано от NinoS на 02.07.18 16:46.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 16:53



Я глей. Той човека още 2015 го бил казал. И за репитрите и за разбирай състоянието на беферето. Тънко дипломатично хумористично. Но ТО от хумор не разбира. Поне аз се захилих доста - малко свежест че сивъртите тия дни са малко и батенцето се е покрил в храсталака.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 19:17



На мен ми прави впечатление, че някак допреди 3 години все пак са правени опити да се разговаря. Проблемът не е толкова, че нещо не се е решило или пък решението се е оказало неправилно. Проблемът е, че за толкоз години така и не е станало ясно кой от БФРЛ е бил избран да координира репитърните активности. Аз бая търсих и според мен такъв избран няма и до днес.

Изглежда, че един човек си е харесал тази роля и е тръгнал да "одържавява" репитръната мрежа. Аз не мога да разбера на Стефан - доколкото разбирам той се счита за някакъв вид репитърен директор - за какво му е да контролира репитърна мрежа - даже не мога да разбера какво ли значи някой да я контролира. Но прави впечатление, че в отчетите на БФРЛ няма и дума чии всъщност са "държавните" репитри. От другата страна "частниците" търсят публичност, а от БФРЛ кой-знае защо се пазят от тази тема всячески - при това положение на мен не ми е трудно да си представя къде е проблема.

А най-лошото е, че в БФРЛ не само нищо не правят, а по всичко изглежда, че поне част от УС на БФРЛ много сериозно се опитват да си присвоява правомощия, за упражняването на които по нищо не личи някога някой да е гласувал - в т.ч. и самия УС на БФРЛ. Колкото и невероятно да звучи, но изглежда, че в УС на БФРЛ има хора, които даже и подкрепата на УС нямат. Което не им пречи внимателно и избирателно да работят целенасочено с цел да пречат на дргуи свои колеги да развиват хобито.

Трагичният резултат от всичко това е една недружелюбна атмосфера, с която почти принудително, по силата на съществуващите разпоредби, се сблъсква всеки нов колега. Наистина не разбирам как може елементарни неща да не се решават с години, репитри да прашасват по рафтевете, колеги да се нервят, че в крайна сметка се подиграват с усилията им, а УС на БФРЛ да се прави, че нищо не се случва и всичко си е наред. Просто нямам обяснение на такова безпардонно неглижиране на очевидни проблеми, които явно не са един и два.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано02.07.18 21:51



Бедна ти е фантазията каква сила е да имаш апаратура на тези възлови места. Никой друг ГПС оператор не може да се похвали, че може да открие возило при заглушени ГПС и ГСМ. Но когато колата загуби ГСМ и ГПС сигнал започва да предава на честоти които слушаш от Ен на брой кули из цяла БГ много бързо локализираш издирвания обект при нулеви ГСМ комуникации и със заглушен ГПС.
Не е случайна борбата както и заключването на шкафовете и слагането на аларми. Човека много добре си знае интереса. Радиолюбителството е параван за сериозни финансови интереси.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано02.07.18 22:04



Не е въпроса в заглушаването!?! Операторите по закон са длъжни да дават достъп на силовите структури за проследяване и то след подпис на съдия и то докато тече дадена разработка....еднократно!!!!
Друго си е "аз" да знам, във всеки момент, къде ми е "стоката" , пък ченгетата нека чакат подписа.
Следващото име на федерацията трябва да бъде БФРЛТ (българска федерация на радиолюбителите-трафиканти).....да ви е честито!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 22:21



Самолете, Самолете,

Сега остава тука само да спретнем един спор и по тригонометрия и триангулация. Но ще се огранича с това, че няма да стане баш така, както ти го мислиш. Обаче това е техническия проблем, дай да го забравим за една секунда.

По важното е, че достъпът до тези кули е най-просто казано търговски. Има определени изисквания, тъй като това все пак са обекти с национално значение, но тях ги покрива горе-долу всеки честен български гражданин със законен бизнес.

Т.е. ако беше толкоз изгодно, то отдавна да са го направили. В тези кули резервирано място за техника имат на практива всички големи телекомуникационни фирми - те се стопанисват от Виваком, но там достъп имат и доста фирма и държавни институции.

Хайде сега ти ми кажи една единствена фирма, която да предлага като отделна услуга локализация чрез излъчване на радиочестотен сигнал - говорим извън GPS/LTE мрежата? Ами няма такава - факт. Като е толкоз голяма далавера да не мислиш, че 2-3к лева такса за колокация по най-възловите обекти ще спре някой?! То има хора дето виното на обяд им е по-скъпо, бе Самолете.

В репитрите няма никаква подобна далавера. Отдавна доказано. Факт. Има само разни фантазии и илюзии.

В репитърната мрежа има 2 вида далавери:
1) Радилюбителска "далавера" - това е удоволствието да развиваш мрежата, всичките ти колеги да я ползват, да можеш да подвикнеш навсякъде в България и да намериш приятели и колеги по хоби, с които да можеш да пиеш едно кафе.
2) Ментална "далавера" - това са някакви фантазии за контрол, за притежание на някаква мрежа, което карат човек да се чувства някак значим и участващ в някаква свръх конспирация, в която участват някакви служби, някакви интереси, някакви национални сигурности.

Според мен втората "далавера" има заместители, така че сякаш най-разумно за всички е да се коцентрират на радиолюбителската "далавера" - в целия цивилизован свят така са направили и не им зле. Само ние тука вече двайсетина години чакаме някакви чутовни интереси да се намесят и да направят някоой милиардер и господар на комуникациите. Ами няма да се случи - просто е нелепо.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 22:34



#Парцалев тая е много силна бе - разреди я малко с дестилирана водичка



Редактирано от az de на 02.07.18 22:37.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 22:47



Абе тука майтап си правим, ама като свърши тая инициатива с подписката съвсем сериозно съм се замислил да напиша един кратък роман. Мисля да го базирам изцяло на фантазиите на бивши и настоящи деятели на радиолюбителското движение. Почти съм сигурен, че ще мога да изнамеря някакъв нов жанр в литературата - нещо средно между историческо свидетелство, фантастичен разказ, криминален роман, комедийна повест и психиатрично изследване. Единствено се опасявам, че ще е твърде бозав за да се хареса на широката публика, но все пак човек никога не знае. Но определено ще може да се ползва поне от радиолюбителите като четиво тип "какво радиолюбителите никога не бива да правят".





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 22:52



Бе важното е съмнения за подслушване да има. Те тия с "колите" ползват изключително любителски честоти щото са много прости. Друг се оказва прост ама нейсе.

Редактирано от az de на 02.07.18 22:57.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 23:04



Като гледам по-добре се ориентирай към жанра трагикомедия. Пак ще е бозаво ама поне ще има радиолюбителска аудитория - 6000 души все - пак. По 20 кинта да си купят "произведението" - те ти "каскетна" проверка от НАП и ставаш вмигон известен или поне веднага влизаш в редиците на ВОР-оврте може и сектетар да станеш - от там пътя до ИАРУ е лесен :)
Майтапа надтрана ама един с такова бозаво книжле стана "безсмъртен".



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 23:12



Опасявам се, че по-лесно се става митничар на Калотина, отколкото секретар на БФРЛ. При митничарите има някакви там конкурси, изисквания, али-бали - както би се изразил един наш другар. Докато за митичната длъжност "секретар на БФРЛ" не е известно почти нищо. Освен, че е заета.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано02.07.18 23:14



Както полезните изкопоаеми, както водоизточниците и водоемите, така и ефира е изключителна държавна собственост!
Вярно е, че има сегменти за частно-търговско ползване, но е по регламент и платено ДДС и данък, както и официален достъп до всеки. За р/любителите не е така, защото няма търговска нишка, но при определени случаи може да се появи такава и държавата да ни удари с тежката си лапа, особено с цифровите тутурутки! Достатъчна е една дербна издънка в някое дребно разследване.....Казвам го от покрива на 30-годишния си опит!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 00:10



Ей страшна идея, адмирации! Нали Агент Бисер ще е главния терой!?Всичко през неговите екселски таблици, анкети и агентурни досиета.


Наскоро прочетох подобен, казва се "МЪЖЕТЕ КОИТО МРАЗЕХА ЖЕНИТЕ" на Стиг Ларшон! Горещо го препоръчвам, все едно за агеннтът беше написан! Имаше даже една две Кет! Само дето нямаше вила на Говедарци, а на някакъв шведски остров! Абе се тая, ей го къде е Говедарци, къде е шведския остров.Представям си как Щирлиц разпъва дължи жици на остров Говедарци, вади графики с анализатора и лови крупни аварии и варди цивилизацията от копелетата с пет ватови токита и високи радиации!
Даже в някоя от главите прави любовен романс с шефката на "АГЕНЦИЯТА ЗА ЯДРЕНО РЕГУЛИРАНЕ"!

Редактирано от NinoS на 03.07.18 00:14.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 00:23



Tи кажи за направо за романса на Щирлиц по същество - не си струва да се говори със заобикалки ;)



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 00:26



Нино, Нинооо...!
Къде изби бре! Днес следобед подхвана КАА-то, сега Щирлиц от о-в Говедарци.
Три дни клуба мълчеше конспиративно, а ти пръв изпуши!
Никога не бих те взел за мой агент!
Като някоя мома си!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 00:30



А, не, нека му минат контролните прегледи, предполагам е приет заради тях, той ще си каже....





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 00:33



Добре, за каскет и теб нищо или само позитивни комюникета!
Стига ся, засрами ме пред Щирлиц!
Може ли само есенния двоен припек, да отразя подобаващо, разбира се ако изпратиш няколко шишенца материал за анализ!!!



Мълчанието е привидно, мътят нещо да знаиш, току виж се изцепили в някоя радиотренировка без теб и каскета, то може ли тъй!? Кажи му, ще опущи радиотренировката с тези биткойни!
Апропо, къде прочете, че днес следобяд съм захванал КАА-то? Да не би днес да си почнал от заранта? Серго да е наминал за кафе ида сте го обърнали на огнена вода!?
Немой така....

Редактирано от NinoS на 03.07.18 00:44.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 07:42



Хаха! Не е виновна огнената вода. Просто Павката вероятно му се струва, че от БФРЛ отавна вече преексплоатират една перефраза: "Кой каквото и да ти говори - става дума за КАА".





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 07:42



Ще чакаме в съспенс значи как ще се развият нещата. Представям си една романтика - Шефката и Щирлиц омотани в дълги жици мерят фона над Кремиковци и гайгеровите им броячи съвкупно потракват в ритъма на екселските таблици до разтапяне :)



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 08:16



Стига с тая огнена вода бре!
На последното заседания на УС на КАА-то се проведе задълбочен анализ.
В крайна сметка огнената вода на Тони спечели най-много точки, след това се класира огнената вода на "каскета", а моята остана на трето място и единодушно се реши да се използва само за почестване на клавиатури, монитори, въздушни кондензатори, контакти на релета, плъзгачи и т.н.

Редактирано от partzalev на 03.07.18 08:19.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 10:11



Ох, за малко ми стана лошо, почувствах се зле, уплаших се....
Чел не дочел "Стига с тая огнена вода бре! На последното заседание на УС на КАА-то...." изпитах див ужас, както природата изпитва страх пред празното пространство.... помислих ,че на това заседание на УС сте забранили огнената вода... пфу-пфу, плюя си в пазвата още!!!!
Да поздравиш Тони от мен!!!





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 10:36



От март месец, 1975г. , Иван LZ1IA, постоянно поставя въпроса за забрана на огнената вода в клуба, но досега никога не е успявал да събере мнозинство!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 11:23



Брей душманин!Знам защо е, защото искахте да го сватосвате, от тогава настоява за забраната...





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 12:19



Малиий.....що ядове брахме с това сватосване!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 13:05



Сакън. Само на най-милото да не се посяга :) Трябвало е да го напиете и сам щеше да падне в капана - като гледам и една капачка му стига и щеше да е готов :)

Редактирано от az de на 03.07.18 13:06.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 13:28



Ми то е ясно че КАА са виновни за целия батак на беферето - те това много добре си го знаят за това пият от мъка. Надявам се ако подписката е успешна да започнат да пият от щастие :)



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 13:47



В момента пием от скука....





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 13:52



Абе Павка,

При вас върви ли подписката? Разбирам, че е лято и приоритетите са други, ама като спомена LZ1IA, такъв благ и възпитан човек, се замислих дали верно правите нужното да популяризирате, както декларира Какеста или вече сте погълнати изцяло от от магията на блокчейна?

Щото сред младите определено има движение и разбиране по въпроса - да не стане така, че накрая да излезе, че това е някакъв незначителен бунт на "трибуквените"?





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 13:59



Аз лично съм дал четири копия с уговорката да се съберат максимален брой подписи и да ми ги върнат за депозиране!
С това ще помогнем колкото можем, но иначе всичко е вече в ръцете на младите!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 14:01



KAA-то като гледам винаги са били сериозни не само в пиенето и съм сигурен че ще направят максималното.
Аз съм я разспространил до 15 души досега - толкова си мога :)



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 14:29



От младите има много сериозна подкрепа, не се бъзикам. Даже не съм очаквал.

Проблемът е, че подписите на младите ще се опитат да бъдат неглижирани, както често се е случвало - "мАни ги тия, те не разбират тънкостите, не схващат същината, само си драскат, интриги правят". Винаги такава е била реакцията, въпреки че в момента сякаш има и разбиране у по-опитните колеги, че че "пътят" по който върви БФРЛ не е път, а и БФРЛ не всъщност не "върви" - по-скоро нещата изглеждат сякаш федерацията се търкаля по стръмен склон без да може да контролира "движението", ако така можем да обобщим случайните действия, които предприемат няколко човека от УС.

Но най-същинският проблем е, че ако не се включат достатъчно авторитетни и достатъчно на брой стари ламБи, нещата ще отидат към разделение. Аз искам да го избегна с цената на всичко, но пък и не съм склонен този път всичко да бъде заметено под килима и неглижирано като "делене". Надявам се мъдростта да надделее и да се получи нещо полезно за всички.

Но инак няма проблем - и до тук, въпреки световното по футбол, се вижда, че желание за промяна има и промяна ще има. Всичко може да бъде направено точно както трябва - всеки радиолюбител да е равнопоставен с другите и нещата да вървят напред. Законови пречки, въпреки легендите и инсинуациите, също няма. Не само е възможно, а е и лесно.

Но, в крайна сметка, ние сме български радиолюбители. От хан Кубрат та чак до днес ние едно си знаем, едно си баем - "Обединението прави силата". Е, често се пробваме първом и по по-лесните начини, но винаги накрая ни увират главите. Така че те моля - и теб и всички - колкото повече стари ламБи подкрепят, толкова по-голям шанс да дадете и на младите това, което вие сте имали в младостта си - зачитане, колегиалност, защо не и приятелство.

Безпрекословното зачитане на колегата е в основата на радиолюбителството за мен. В каруцарството може да е различно, в спорта със сигурност не е баш така, но ние най-първо сме хора, а после можем да сме и приятелски настроени колеги. От това никой няма да загуби. А пък е и шанс за старите ламБи най-сетне да се спре с тия съмнения, че са група недробонамерени свадливи чичаци, които само се чудят как и с кой да се заядат.

Благодаря за подкрепата, Павака. И на теб, и на клуба ви и на неформалния ви лидер. Само истински обединени можем да спретем квалитетно заяждане, когато ни се прииска - това поне е сигурно.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 14:35



Хаха - 15 души са повече от тези, които са избрали УС на БФРЛ последният път. Това не е малко - това е адски много наистина. В числа може да се определи около 6 процента от текущата "членка маса". Ако бяхме в реалната политика с 6 процента щеше депутати да си вкарал в парламента.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 19:20



Абе те 15 са ги избрали но не знам колко ще са необходими за смяна на статуковото. Още повече че не знам от тези 15 колко ще се подпишат ама да видим. Повечето имат инициали има и няколко като мене. Иначе като гледам къв е батака в няква си федерация представям си какво е в политиката - без мене

. Пък и се надявам коефициента на интелигентост в нашите занимания да е поне малко по-висок въпреки отделните случаи показващи противното. Да не ги назовавам попрякорно и поименно

Редактирано от az de на 03.07.18 19:22.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 19:57



Хехе - майтапя се. Една от целите на тази подписка е и хората да разберат, че има желание за обединение. Ако искат да подписват, ако искат - не. Всеки има право да реши, просто е добре да са запознати повечко хора. Ако не за друго, за да не започнат после сплетни как някакви хора искат уж да цепят нещо и прочее приспивни приказки.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 22:33



С нетърпение чакам подписката да бъде качена на официалния сайт на БФР-то.
Та нали за него става дума.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 22:47



Ей на това му се вика тънко чувство за хумор. Не напразно е с прякор #Парцалев

Редактирано от az de на 03.07.18 23:28.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 22:57



Аз моите 15 ще ги тъпча с кебапчета докато подпишат. Ако не - бой и сръбска музика :) Много ясно че никой не ще да цепи и дялка - даже ако са достатъчно хитри ще се сетят че е твърде вероятно в резултат да си останат същите (поради липса на други желаещи най-малко) даже да съберат още членски внос и сподвижници и да ни кажат - " видяхте ли сега ? избраха ни и кво ?".
Е няма да се изпълни детския блян на Aleandrow да стане председател и да източи касата че да си купи джин

но пък иначе всички ще са доволни от такъв честен изборен резултат. Даже и той горкия ще пророни една-две крокодилски сълзи и после като всички нас ще се превърне в един щастлив радиолюбител част от федерацията каквито всички искаме да бъдем :)
С две думи мечтите ни са малки - нали сме си мишоци тука

Редактирано от az de на 03.07.18 23:26.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 23:46



Mалко офтопик....
Павка виж кво са измислили хората, преди малко ги работих на 7 - MX0SNB



Secret Nuclear Bunker Contest Group
Пусни в QRZ.com MX0SNB, на снимката тея са по-големи злодеи от вас деева....



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 23:51



Е за какво им е на тия бункер като няма бъчви да отлежават там благи течности





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 23:59



Като ги гледаш на снимките, мислиш ли, че не употребяват огнена вода!?

Баш ингилизи... Със сигурност имат поне 2-3 бъчви!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:04



Бегай с английските гайди. Тия даже с три бъчви и 30% от резултата на КАА то не могат да постигнат - наште момчета го играят един оператор - 6 бъчви и бутилка за похлупак. И това е на малките състезания



Редактирано от az de на 04.07.18 00:11.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.07.18 00:13



Прав си, мани ги... тея като се насмучат и заранес маат боб с наденички, не знаят колко по-увабо е шкембето!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:18



Ще разберат къде е истината ингилизите ама им трябва поне два месеца обмяна на опит с подфърляне на каскети тука на местна почва - ама що ли си мисля че после поне година няма да искат да си подадат носовете от бункера че така ще ги болят тиквите на слънчева светлина дето ще искат да си ги отвинтят най-малкото.

Редактирано от az de на 04.07.18 00:20.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.07.18 00:20



Това не работи така.

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gat3way]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:24



Ми не работи-ама ходи обяснявай на Самолета. Той си фърчи.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 07:41



Мнозина имат определени шансове да си останат в УС, съгласен съм. Друг е въпросът дали на същата позиция, но за сметка на това пък с много по-голям авторитет. Колкото повече се ориентирам в ситуацията, толкова повече изглежда, че най-много трима-четирима всъщност правят инргигите - надявам се за тях място да не се намери и да им бъде дадена заслужена почивка да преосмислят нещата. Има и няколко, които абсолютно нищо не правят - нито работа вършат, нито дори активно участват в интриги. Най-много там някакви лични отношения да играят, но определено и с тях и без тях не изглежда да има разлика.

Т.е. който не е комплексиран интригант, на него избори не му пречат. В крайна сметка като не го искат хората и като не може да ги убеди, рано или късно ще му бъде бит позорно шута - по-добре да загуби достойно на избори. Ако пък го харесват хората, тогава за него е по-добре, щото като зад гърба ти седят мнозинство от радиолюбители, вече ти самия имаш различна тежест и не ти се налага търпиш разни опити за натиск и манипулации, каквито не е изключено да има и в самия УС.

Що се отнася до мен, а колкото разбирам и до останалите мишоци - ние няма да сме следващите кандидати за слава и власт, въпреки че имаше и такива подмятания. Вероятно, а това ми се струва на мен нормално, повечето радиолюбители ще са така - при добре уредена федерация ще помагат, кой колкото може и в направлението, където му е най-интересно, а на определен период от време с гласа си ще гарантират в УС на БФРЛ да не се превъзнасят.

То това е също важно при гласуването - от една страна е зачитане на равните права на колегите, но от друга страна е гаранция, че никой няма да се самозабравя, дори и да иска. И никой няма да си седи там, просто защото той така е решил, а защото има и нужната подкрепа.

Абе демокрацията е проста работа, въпреки че не е най-подходящата система за прости хора. Но нали пък радиолюбителите не само, че не сме прости, ами даже се имаме за по-ителигентни от средното - при нас би следвало да работи безпроблемно.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 10:34



Отдавна се каня да питам - защо пишещите тук се смятат за радиолюбители?

Може ли някой да сподели своя ясен отговор защо той сам се смята за радиолюбител? С какво му е интересно да се занимава, какво е счупил, какво е направил?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 11:37



Хич не ме изненадва, че правото на самоопределение не ти е познато.



В общи линии, ако беше отделил малко време да разбереш другите, щеше да знаеш. Тия неща, дори и при липса на личен контакт, се четат между редовете. Когато имаш разбиране към колегите си, ти се ориентираш какво ги вълнува и какво ги интересува. Не познавам лично никой от пишещи в този форум, но мога приблизително да отговоря какви са част от интересите на повечето от участниците тук. Така се получава, когато човек чете внимателно и с разбиране.

Обаче за мен всеки, който се самоопределя за радиолюбител е радиолюбител. В това се състои уважението. Да се разпитва някой защо той самия счита, че се интересува от нещо, е невротична проява на не добре прикрито желание за себеизява. Бъди сигурен, че до момента в света няма човек, който да може да бъде определен като "най-истинки" радиолюбител. Просто радиолюбителите не мислят като теб, а тези, които обичат да се съревновават с колегите си го правят в рамките на почтени радиолюбителски съревнования. Ако имаш някакви съмнения, че ти си от великите радиолюбители, нищо не ти пречи да премериш силата си с тези, които имат желание да се съревновават, вместо да обикаляш неориентиран по форумите и да претендираш за някакви качества и интереси, присъщи само на теб и непознати за "тълпата".

Не на последно място - радиолюбителството е хоби. Никой не е рекъл, че човек трябва да се занимава само с радиолюбителство. Докато ти пътьом изкарваш по някоя диплома, друг може да се вълнува как да направи нещо така, че жестоките травми, нанесени на организираното радиолюбителско движение, включително от хора като теб, в миналото, да бъдат преживяни, преодоляни и да се погледне в бъдещето. За мен такова нещо е по-важно дали ще изкарам една диплома днес или след седмица или след година или въобще някога. Защото с каквото и да се занимава човек, винаги го прави по-добре и по-приятно, когато е заобиколен от съмишленици, добронамерени колеги и истински приятели. Разбирам, че това няма как лесно да го разбереш, но е за повечето хора е така.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 14:31



От моя дългогодишен опит ога да споделя, само пред вас, следното:
При водка чувам по-добре с лявото ухо. При виски е обратното, а при моята си остротата на слуха ми е най-добра, че даже вкарвам инициал ако ми бръмне някое комарче пред носа.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 14:51



Според мен в такъв случай е добре сигнала да влиза по равно отляво и отдясно в стерео слушалки - каквото и да пиеш, връзка няма да пропуснеш. Аз имам едни с един наушник - кофти дизайн. Я жената ще ме извика, я пиенето не ми е подходящо. За високи спортни постижения и дума не може да става при такава постановка. Не случайно са прашасали, като се замисля сега.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 15:33



Хаха. Баткоо - ти счупи тъпомера дето си го бях направил бе Щирлиц. Е верно радиацията на никого не прощава.

Редактирано от az de на 04.07.18 15:37.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 15:34



Много благодаря за съвета относно стереослушалките. Ако нягога чуя стереоморз, нап. точките по ляв канал, а тиретата по десен, ще ти направя запис, за да го чуеш и ти.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 15:47



Абе бъзикаме се тука, но

се рекламират, че могат така да "фазират" сигнала, че да го обърнат в главата ти. Което помагало много по контести, защото задържало "чувствителността". За съжаление аз не съм състезател и тоя проблем ми е малко чужд - като ми писне и просто зарязвам работата. А и нямам такива слушалки, за да се опитам да усетя ефекта. Но на доста места твърдят, че има ефект.

П.П. Чак за "стереоморз" не съм чувал, но виж - това е би било добър експеримент. В крайна сметка морзовата манипулация се е развивала в тая посока - да се раздели чисто физическото усещане какво е "точка" и какво е "тире". Но не съм чел за експеримент това да се направи и при приемане - може пък и да даде разлика - човека е сложна система. А с модерните технологии би трябвало да сме близо до възможността и за такова изследване.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.07.18 15:48



Щирлиц, а ти смяташ ли се за радиолюбител? Освен простора, в началото на май, нещо друго направи ли? Колко станции FIFA и FWC работи?
Винаги са ми били интересни хора като теб, които освен да си завират носа насам, натам в хобито ни нищо друго не са постигнали! Аха, бяха те назначили със заповед да ВРИД председател!


Не го ли разбра,че освен да ставаш тук за майтап, за друго едва ли биваш.Защо ли с теб се ебават? Със сигурност ти завиждат!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 16:05



В отговор на:

Колко станции FIFA и FWC работи?



По-малко от тебе. Сигурно заради антената.
Сериозно ли не знаеш къде да погледнеш за отговора, та питаш тук?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.07.18 16:17



Андреано Челентано каза "Добър Вечер"!
Явно са те пуснали предсрочно чичковците още в сряда!Послушен си бил.


Или си ги излъгал,че отиваш да работиш за FIFA FWC, пък ти веднага на това място което те разстройва!? Недей, ако я караш така ще те приберат още в петък. И си пий хапчетата ей!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 16:30



Не знам чии гласове чуваш и какво те ти говорят.
Стой на сянка, в SV7 явно е прекалено горещо.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.07.18 17:50




Щирлиц, ти май съвсем даде фира...
Горкичкия!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.07.18 17:54



Кога съм се смятал за радиолюбител?

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 19:23



НемА го Щирлиц.

Правеше проучвания, но искА да каже - има ли гнус? Има ли далавера? Има ли мишкуване?

Никой не иска да каже. Защо ли? Ако съм този, за когото ме мислят - защо не кажат дали не съм опитал по всички други възможни начини да защитя собственото си достойнство и правото си на глас?! Аз пиша доста специфично - защо, вместо да плашат гаргите, не излезнат те срещу каузата, която защитавам? Защок пускат хора със съмнителна мотивация?

Нали съм Мишка? Нали знаят кой съм. Защо кажат дали този "комплексар" и "малоумник" не е пробвал в личен контакт да обясни позицията си?

Аз знам защо - защото аз защитавам кауза, а те защитават собствените си кошмарни комплекси. Аз съм тук - разгадаха ме. Защо не пуснат моята кореспонденция? Дали защото пак съм "познал", както на батето за антената"?

Нека излезне един и да каже, че аз съм долен гнусен тип, който подмолно пише по форумите. Един! С всеки от тях съм контактувал - ако не са мишки да излезнат и да оповестят кореспонденцията. На никого лошо не съм желал! Нещо повече - всички, без изключение, които са ме питали кой съм директно, съм отговарял директно. Всички, без никакво изключение, са ми писали, че подкрепят тази радиолюбителка кауза.

Няма нито един до сега, който да твъри обратното. Alenadrow не е съвършен, но вярва в съвършени идеали, в които вярват всички. Няма лек срещу Alenadrow - ако не съм аз, друг ще е. На мен просто Господ ми е дал дарба да мога да пиша и търпение да я упражнявам в името на всички радиолюбители. Да свикват - така ще е.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 20:22



Борбата е безмилостно жестока.
Борбата както казват, е епична.
Аз паднах. Друг ще ме смени и...
толкоз.
Какво тук значи някаква си личност?!
Разстрел, и след разстрела – червеи.
Това е толкоз просто и логично.
Но в бурята ще бъда пак с вас,
радиолюбители мои, защото ви обичам!

Редактирано от partzalev на 04.07.18 20:41.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 21:04



Така красиво го е напивал един радиолюбител, да.

Павка,

Не е честно това, в което ме обвиняват. С името си съм опитал да обясня, че според мен всички ние сме равни. Обвиниха ме точно в обратното - че мишкувам. Не е вярно! Опитах всичко каквото ми беше по силите. Един не се изправи срещу мен да ми каже каква мишка съм. Един! Тръгнаха да ме обвиняват в това, което те правят.

Никога не е имало анонимни мишки тук. Винаги най-първо съм се обръщал за внимание към тези, които са били уж призвани за обединението на радиолюбителското движение. Винаги - и съм им казал какво ще се случи. Не само това, което зависи от мен, а какво по принцип ще се случи. Тия дето си насъскват олигофрените да кажат - опитал ли съм всичко възможно преди да пиша, при това аз започнах да пиша на място, където се очакваше никой да не чете.

Подигравките са излишни в случая - Вапцаров пише къде по-кратко от мен, при всичите му кусури - майстор на римата и краткото слово.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 22:26



Според теб...."всички ние сме равни.." Но, това не е така!
Просто си нямаш на представа колко сме различни......Кокво е хоби, какво е общество на хора с едно хоби, какво е общесво с тутурутка на колана или в колата, търсещо атернативна комуникация, какво е хардуерна намеса в съвременните трансийвъри, какво е да комуникираш на различни езици, какво е да се бориш за място в някое село, за издигане на HF антени, какво е да изкачваш баири с технка в раницата.....и т.н. ... и т.н....Толкова сме различни.....В многообразието ни е силата, защото зад всеки с инициал се крие кокретна личност......!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор seo ()
Публикувано04.07.18 22:28



аз се смятам за радиолюбител, защото обичам радиото. проблем?

какви са твоите критерии някой да се нарече радиолюбител? трябва да е лисичар? трябва да е направил поне 200 антени за последната половин година? трябва поне веднъж годишно да е първи в произволен контест? трябва да работи на къси вълни (щото има колеги, които твърдят че УКВистите не били истински радиолюбители)? трябва да работи само и единствено на телеграф? или да е двубуквен, защото явно ние трибуквените за нищо не ставаме, щом дори дефинициата за любимото ни хоби не можем да осъзнаем каква е?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 22:41



Бе мани го Щирлиц форумния Мунчо- неговата игра е само да се изфръцка кафявко някъде да се покрие и да се хили и гледа сеир после.
То поне да беше от тия дето ги подмятат тука чат-пат да се въртят интриги а тоя е тотално сам и изперкал - глей че заради неговите олигофрении никой не го ще и той все е тотално объркан защо. Влачи се все сам по баирите като улав - сигурно се мисли за некъв гениален щото гениите били самотни а не осъзнава че за състоянито му има медицинска диагноза. Тука ни прави на идиоти да назоваваме що сме радиолюбители (логично да ни доближи до нивото си та да не се чувства сам) ама той самия не може да назове и двама поне радиолюбителя които да са му съмишленици да не казвам приятели щото такива няма въобще.
Мого е зле горкия и на по-зле върви та не си струва да го коментираме - далеч по добре е да се забавляваме на мунчовизмите му.

Редактирано от az de на 05.07.18 00:19.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано05.07.18 01:04



Кефя му се на Щирлиц, защото успява с няколко думички, или както вие казвате.......да се изфръцка кафявко някъде.....да предизвика ураган от ваши думички....!
Просто той ви е необходим, за да изплувате.......!
Уважавайте го....!
Всякя муха-лайнярка си търси кафявичкото....!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано05.07.18 01:24



Ние си го цениме - такъв уникат не може и на четвърти километър да срещнеш. Само в музея земята и хората имат нещо подобно но то е препарирано и далеч не толкова смешно когато е в стъкленица.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.07.18 01:43



Това е втората изключително точна дефиниция за явлението което визираш.Дори си мисля,че навремето, като е бил дете са му окачвали една две пържоли на врата, да си играят кучетата с него, защото другите деца не са искали!
Няма смисъл... наистина!





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.07.18 07:38



Не равни бе Павка - равноправни.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.07.18 07:56



Всъщност той не го разбира това, но тук той е уважаван по своему и му се обръща внимание. Ти нали разбираш какво ще му се случи, ако отиде във форума на БФРЛ и се похвали с 50 връзки, 99% от тях с Европейска Русия и базиран на тези си фундаментални успехи запита другите там защо се мислят за радиолюбители? Даже на мен ми е трудно да си го представя. А тук получава все пак някакви пояснения, макар и гарнирани по някога с известна досада и неприрязън, но в никакъв случай и игнориране, на каквото отдавна се "радва" на други места.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано05.07.18 08:31



Павка,

Ама пък как плуват...



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано05.07.18 13:18



Аз се чудя къде изчезна информацията от оня велик сайт на Щирлиц - там беше пълно с "добрини" и "благини" сътворени от него и други ВОР-чета за движението. Там очевидно се крие отговора на неговия въпрос. Но също знаем какво е за него да си радиолюбител по някои мнения в този форум и този на беферето както и най-вече от някои балансирани питания до тази и онази институция например защо младежи били излизали на късовълновите обхвати по състезанията без негово разрешение едвали не които са също много ценни и допринасят за развитието на хобито. Свидни са ни и неговите уместни забележки към младежите колко често трябва да се идентифицират на рипитър естествено както и как точно да си спелуват инициалите.
Абе хубава и необходима твар е това Щирлиц за движението ей #Парцалев и истинска "радетел" за радиолюбителството. Несъмнено също толкова полезни са и кърлежите през лятото например - да не се засегнат че ги подценяваме



Редактирано от az de на 05.07.18 13:27.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.07.18 16:02



Радиолюбителите са хора - винаги ще има и по-странни и по-комплексирани. Това сякаш най-лесно се компенсира именно с активна радиолюбителска общност. За съжаление на национално ниво сякаш няма дори мисъл за сплотяване на радиолюбителите. Ако изключим сбирката в Казанлък, въпреки че и там не е най-естествената среда на по-младите колеги, на практика няма нито една инициатива, в която всички радиолюбители да се чувстват желани и важни. В ефира няма никакви мероприятия, а малкото организирани събития се провеждат в условия на полулегалност и често са съпроводени с безкрайни съмнения и обвинения.

Не е чудно, че в такава среда разни агенти съумяват да блеснат и с репертоара си да внушвават, че всички радиолюбители са маскари. Реално, ако човек тръгне да брои, ще види, че всъщност в радиолюбителството няма никакви основания за разделение, няма дори разделение. Просто за егото на една-две шепи хора е най-добре всички да бъдат убедени, че радиолюбителите са интриганти и глупаци, разделени на групи, които истерично се дърлят непрекъснато по всякакви поводи. А истината май е, че ако на тези хора се противопостави приветливост и нормалност, колегиално отношение и почтеност, включително и към самите тях, въпреки щетите, които са успели да нанесат, то публично най-после може би ще се открои и светлата страна на хобито.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано05.07.18 16:29



Помня, че преди години имаше една "светла" личност от пернишките села, която само като се появеше на 3.5 предизвикваше големи майтапи и фурор.Няма да споменавам инициали, бог да го прости.Та тука нашия е подобен екземпляр, само,че в интернет пространството.В ефира какви ги е вършил, сам си бил свидетел.Важното е, че ходи с държавен вестник в джоба.


Така, че може би трябва да приемем фактите, че такива светли личности винаги ще има в хобито ни!
Лафовете му бяха станали вицове:

"-Залп, втори и заминА" (има се предвид белката, която била душманин на ко-ко-кошчиците му)!

Имам доста записи, любезно предоставени му от разни негови фенове.И сега като ги пусна се превивам от смях!

На нашия тук, няма смисъл да се правят, защото тук всичко остава!

Редактирано от NinoS на 05.07.18 16:31.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано05.07.18 17:46



Агента можеше да е голям образ, стига да влагаше някаква принципност в настойчивостта си. Но уви - доста прозира желанието за лична себеизява без оглед на конкретната тематика. Той си носи Държавен вестник в джоба, но го вади доста избирателно, когато прецени, че може да блесне. Не съм чул досега да е тръгнал срещу някой, за който не е убеден, че ще подходи културно и с разбиране към него. Ако просто се интересуваше от спазването на правилата всеки ден можеше да подава сигнали към КРС за доста измерими нарушения. Ама там знае, че може да настъпи мотиката и затова е по-нисък от тревата.

Той си мисли, че това е някаква печеливша стратегия - вероятно главно и защото учтиво продължаваме да му обръщаме внимание поне тук, за разлика от много други публични места в интернет, където отдавна не забелязват напъните му. Обаче на фурнаджийските лопати това им е съдбата - постепенно губят всякаква привлекателност дори с изцепките си и стават все по-незабележими.

Другата тенденция, обаче, е по-кофти. Не само при Агента, но и при Павката тук се видя. В общи линии има колеги, които някъде около пенсионната си възраст започват да настояват за зачитане просто защото правят това, което те са решили да правят в хобито си. Павката правеше забележки защо не играем в констеста, в който той е решил да играе, Агента прави забележки защо не сме изкарали дипломата, която той е решил да изкара. Дори и по-авторитетни колеги се поддават на таква тенденция без да се усетят - за едни "трибуквените" са някакви прошляци, за други "репитърджъиите" са трета ръка колеги, незаслужаващи да бъдат припознавани като радиолюбители. За някои цифровите режими не са "истинско радиолюбителство", защото "нямало тръпка".

В общи линии нещата така се поставят, че каквото и да правиш винаги ще може да излезне някой и да ти направи "забележка" защо не правиш като него. За хората с повечко свободно време е явно някак естествено да предположат, че това е така за всички и хората денонощно са длъжни да са пред трансийвърите, да участват във всички възможни дипломи и контести. Или да правят непрекъснато антени. Или каквото те самите правят. Някак и през ум не им минава, че срещу тях седи човек като тях, със своите интереси, със своя график, със своите възможности, със своите умения, със своите желания.

Та образи винаги ще има, но е добре да се отчитат и тенденциите и когато започне да се залита твърде масово в очевидно погрешна посока, да има авторитет, който да е способен да компенсира отклонението. И това е в по-голям интерес на по-опитните колеги, които рискуват да бъдат изолирани от хората, които те самите не приемат за "истински" радиолюбители. Защото човек винаги може да стане "по-истински" радиолюбител, но няма случай досега някой да е станал по-млад. А разделението на "млади" и "стари" пък е с предизвестен край, дори "младите" просто да седнат и да гледат сеир няколко години - естествените процеси в природата ще ги излъчат за "победители" дори без да са си мръднали пръста. Може би затова е добре и по-опитните колеги да са малко по-инициативни в това да има едно нормално радиолюбителство, където те да могат да бъдат полезни на всички, защото няма по-голямо удоволетворение от това да си полезен на другите и то по начин, който доставя удоволствие и на тях, а не като досадна претенция за изключителна и незаменима значимост.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано05.07.18 18:50



Този от пернишките села да не би леко да заекваше?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано06.07.18 00:11



Пак поне е бил забавен откъдето и да е.
Щото Щирлиц е много натрапващо досаден - аналогията с мухата ама той е много повече "печен"





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор QRX (новак)
Публикувано06.07.18 00:47



Напънал се мъжката и тръпне в очакване на мухи около резултата.
Голям кеф.
Лошото започва кога усети,че се е изтропал прав без да сваля гащи.
А най лошото кога свикне с миризмата и се чуди кви са тия мухи що кръжат около краката му.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: QRX]  
Автор NinoS (член)
Публикувано06.07.18 01:05



Прибрали са го!

Ама вчера му разправях, че ако продължава, ще го приберат. И ето! Ширлиииииииииц, Щирлиц, що ти трябваше!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано06.07.18 13:43



Щото пак не си пие хапчетата момчето.



Тема Фърчи перушина - епизод 2нови [re: az de]  
Автор az de ()
Публикувано07.07.18 00:05



Продължава да фърчи покрай репитерните драми. Гледам СтефЧО се е опитвАл да коли и беси колегите си. Ако е вярно това - браво. Само така - мъжката Стефчо. Такъв е пътя към славата


Чучура както виждам също се е изказал по темата в негов типичен стил. Опитва се да омаловажи проблемите на беферето като кълне навсякъде и е презрителен на общо основание. В превод един само човек е виновен че има подписка а беферето си е перфектно и Чучура туптан. Бе мила родна картинка - направо да се разплачеш.
Ето и линк :

Защо го споделям - ами щото от мненията там чудно си личи на кой колко му е акъла и също доколко някои хора са способни и могат да бъдат обединители и ръководители на нещо.
Има и един още по-тъжен факт - липсата на какъвто и да било интерес към сплотяване да се реши проблема в частност излъчването Азис. Но частното говори много общо показателно за заинтерсованоста към състоянието на хобито в момента за съжаление

Редактирано от az de на 07.07.18 00:18.



Тема Re: Фърчи перушина - епизод 2нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано07.07.18 19:14



Кофти работа. До някакъв момент аз си мислех, че всички тия "репитърни проблеми" са малко или много момчешки закачки. Реално погледнато "Азис" не е кой-знае какво - и по-грозни неща са се случвали и се случват и до днес в ефира, но аз просто не бях наясно с нещата, които се случват извън ефира - с мащаба на интригите и безумието на безкрайния низ от непочтеност.

Но ти си прав - деградацията е отчайваща. Предвид че радиолюбителските репитри така или иначе са "входа" в радиолюбителството за мнозина нови колеги, атмосфферата там определено дава своя съществен принос радиолюбителството да изглежда непривлекателно, да не говорим пък за организираното радиолюбителство.

Има и едно положително нещо - съвсем ясно е, че само с публичност ще се оправят нещата. Ако има желание да се оправят, начин има. Много мислих защо БФРЛ допуска това, но всъщност едва ли има значение. Липсата на официална титла "координатор на репитърната мрежа" в рамките на БФРЛ за мен означава, че дори в този си състав явно има някаква червена линия, отвъд която нито членовете на Общото събрание, нито дори самия УС не искат да преминат. Аз нямам друго обясниение защо Стефан не бъде формално натоварен с тази титла и тези задължения, освен че той не може да събере подкрепа дори и в този камерен състав на федерацията.

Което е добре. В общи линии в БФРЛ вероятно вече са допуснати почти всички грешки, които биха могли да бъдат допуснати. Организираното радиолюбителство определено е ударило дъното и оттук нататък естествения път е нещата някак да се възстановят на основата на удобно забравените радиолюбителски принципи.

С подписка или не - БФРЛ в този си вид не може да оцелее дълго, единствения въпрос е дали ще се промени с достойнство или под натиск. Предполагам, че в КРС отдавна им е писнало да бъдат използвани като лост за въздействие и кърпа за забърсване на мръсни ръце и други части от тялото. Досегашната история е показала, че досега именно КРС са успявали някак да озаптят най-безумните малоумщини извършвани уж от името на радиолюбителите. Няма да се изненадам, ако скоро предприемат действия, с които да сложат някакъв ред с репитрите. А то не е сложно - достатъчно е временно ограничение максимум един репитър на собственик/отговорник, като се следи отговорника да е действителен такъв и да упражнява реален мониторинг и контрол на репитъра си. Освен това могат спокойно да поставят и допълнителни условия за отговорници на репитри, инсталирани над 1000 метра надморска височина. В общи линии се надявам, че ще бъде намерен ефективен инструментариум да бъде сложен край на тия домогвания и мечти за окрупняване и "одържавяване" на репитърната мрежа в България.

Отделно, че и Виваком, като национално отговорен телекомуникационен оператор и като стопанин на над 500 обекта за радио-телевизионно излъчване на територията на цялата страна, може би е добре да преосмислят добре на кого и за какво дават спонсориран достъп. Дали наистина искат да помогнат радиолюбителското движение в България, което би било прекрасно, или от името на радиолюбителското движение искат да имат някакъв контрол върху радиолюбителската мрежа, което би било много разочароващо. Въпреки, че са частна фирма с пълното си право да постъпват както намерят за добре, на мен ми се струва, че в един момент ще трябва и те да изяснят отношението си към този казус, защото ако са искали да помогнат, в момента се получава така, че сякаш нагнетяват допълнително напрежение в радиолюбителското движение, допускайки достъп до обектите си хем като жест към радиолюбителите в България, хем мълчаливо приемайки този достъп да бъде "разпределян" от един човек по чисто субективни критерии и единствено според собствената му воля, като ролята на този човек в организираното радиолюбителско движение изглежда най-малкото спорна в момента.

Все пак жалко ще бъде пак да ни "оправят" държавни институции и спонсори на федерацията - къде по-достойно ще е радиолюбителите да тропнат по масата и да гарантират една публичност на всички процеси в БФРЛ. Аз продължавам да се надявам, че достатъчно колеги ще предпочетат този път да вземат отношение и да поставят всичко на една нормална и ясна публична основа.



Тема Re: Фърчи перушина - епизод 2нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано08.07.18 19:22



Не знам. Тъжно да. Битки се водят всякакви. Но аз като чуя за такива подмолни номерца направо откачам - това е дъното на дъното на дъното. При все че същите тези ореваха орталъка заради Каскета. Бе няма какео да коментираме.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано08.07.18 23:27



Малко си в грешка. Като начало не можеш да си представиш колко е ценно да имаш своя независима мрежа и второ не можеш да си представиш колко трудно се изгражда и поддържа. Мобилните оператори са направени с ниска надеждност. Нямат редъндънси, нямат нищо което да им гарантира надеждност. За тях неработене няколко часа не е проблем. Има региони с по 10-15 клетки минаващи през една релейка и ако бутнеш клетката с релейката остават доста населени места без телефони.
Но конкретно за бизнеса на тоя дето държи рипитрите: Какво ще стане ако ти в колата си имаш ГПС-ГСМ и аз ти открадна колата? Да приемем, че имам заглушител който ти затапва ГСМ модема затапва ти и ГПС приемника. Тогава проследяването ти е напълно неработоспособно.
Ако имаш иридиум или друга сателитна комуникация - пак не ти върши работа защото ще имаш връзка но няма да знаеш къде си защото нямаш ГСП.

Сега си представи случая в който имаш предавател на 150 мегахерца. Да приемем напълно незаконна честота. Тоя предавател започва да излъчва пакети от по 100-ина милисекунди периодично докато няма ГСМ и ГПС сигнал. Тогава какъв е шанса да се намери колата с мрежа от приемници по кулите както и с РДФ (случайно любима тема на председателя).
В този случай с предавател в колата само фарадеев кафез може да помогне.
И това всичкото без грам стотинка за локация или ток. Поддръжката минава покрай рипитрите и АПРС.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (член)
Публикувано08.07.18 23:44



Ма направо си заслужи членското място в УСЕРЕТО самолете, това къде го учихте?
В школата ли? Виждам си те като член на усерето по рипитъртите проблеми.И съм абсолютно сигурен, че ще се сбориш с Азис!? Ми тъй де, що със Ширлиц да не делнете 5 бинги!?


До сега имах колебания дали да предложа Щирлиц, ама ти направо го отнесе!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано08.07.18 23:56



Не ме карайте да повтарям, че радиоефира е държавна собственост. Сегментите определени за радиолюбителската служба не с комерсиална цел и никой не може да си изгражда каквато и да било мрежа....за каквото и да било! Дали ще му проследява кокошките или колите е все тая!
Май нещата отиват към прокурора...., а от там към КРС-то....!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 07:31



Ами като е ценно що нито една фирма няма такава мрежа - нали това те питам?! Честотата е 2-3к на година, колокацията, според зависи от кулата - 1-3к на месец. Като туриш отстъпките, за 20-тина хиляди лева на месец си покрил страната. И по-горе ти бях написал, че толкоз са месечните разходи на средно голяма мандра. За голям застраховател са някакви стотинки. И как пък никой не се е сетил да пази така колите?

Не е това "далаверата" с репитрите. Истината е, че "далавера" няма. Има нещо като желание за "власт", въпреки че то и това звучи комично. Просто има хора, които живеят в нещо като измислен свят, в който те са някакви свръх важни и същевременно тайни, като само изключителните им умения и политическа ловкост крепят важната репитърна мрежа.



Между другото и ти живееш в някакъв такъв измислен филм, в който радиолюбителството притежава някакви свръхестествени сили и технологии. Тая схема дето си я измислил просто не работи. Тя едвам работи за СОТ-а, където обектите са си доста неподвижни и само който не е поискал, той не ги е заглушил. Това, което ти разказваш като легенда е някакъв вид СОТ за движимо имущество. И нито един СОТ не се е сетил, въпреки че те малко или много имат някаква инфраструктура, поне на местно ниво? Просто е невъзможно по начина, по който ти си го мислиш.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 07:40



Ей това най-не ти харесвам, нищо че то те прави веселяк и добряк. Отвори се някаква тема за колегиалност и почтеност, ти замесваш веднага някакви прокурори. И в УС сигурно умират от смях и сочат тука форума като сбирка на хаховци.

От УС на БФРЛ не "крадат" ефира, те крадат "радиолюбителството", но не като го ощетяват откъм честоти или откъм организиране на състезания или разни други дреболии - касови наличности, офиси и прочее. Вредата, която нанасят е свързана с отношенията между радиолюбителите. За радост или съжаление нарушението на етичните принципи на радиолюбителското движение подлежи на контрол от радиолюбителите, не от прокуратурата и КРС.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано09.07.18 09:24



Да доразвия темата - представете си тураме по един късовълнов предаварел на имуществото/кокошките с една дълга жица тип Щирлиц да се влачи изотзадзе и почваме да радиозасичаме с един радар на покрива тип Самолет модел 5 ама по дългия път. Ако има и няколко RDF състезателки да коригират пеленга тичайки по шорти - хем еротично хем гениално !

Редактирано от az de на 09.07.18 09:33.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано09.07.18 11:36



В нашия клуб има свободен щат за 2бр. RDF-ки !



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 11:46



Може ли да съм в комисията по изборите?


Че току радистката Кет ви се явила!?
Щирлиц ще иска да я внедри!
Ще отсявам предварително.

Редактирано от NinoS на 09.07.18 11:47.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 12:06



Затуй ли Виктор е така ненавиждан у ваше село? Абе знаех си аз, че при такава искрена омраза не може да няма замесена поне една жена, а то цели две места били овакантени.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано09.07.18 12:56



Там гледам коментира един, който има речниковия и културния запас на милия ни зам.прец. Човекът се оплаква от болки в слабините като чете такива хумористични групи и сайтове, дори си е продал КВ оборудването, а УКВ-тата ги държи за законни цели по време на лов-риболов-патколов и т.н.

И пак подмятания как едни са велики, щото не пипат укв-дръжки, за да не си избодат очите с гумената клечка. Всичко това, което цели "кървавото" писмо - се обезмисля от такива коментари. Мога да го кажа и напиша на латински, специално за Стефчото: Primum non nocere. Ние сме радиолюбители и сме от всякакви професии, религии, етноси и т.н., едно общество, което е имало джентълменски обноски и навсякъде се приемаме за равни с другите колеги. Типично по нашенски обаче ние искаме хем да сме добре, хем пък на Вуте да му е зле.

Редактирано от MoTuKa на 09.07.18 16:00.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 13:29



Дай линк да му се порадваме!


Еваларката, сигурно е впечетлил колежките на жена си с винморето, щото за ПТС-4 едва ли има пари!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 13:31



Абе хем си прав, хем има и една особеност. Аз напоследък броя много усилено интригантите и тези, които са очевидно етично деформирани поне от гледна точка на радиолюбителството. Добрата новина е, че не съм стигнал и до десет още.

Т.е. когато се развихри някаква патаклама, то наистина отстрани изглежда, че има някакви групи, които нещо спорят помежду си, пък после има други - по-велики групи, които спорят с първите за какво трябва да се спори, а в разговора с намесват и представители на най-великите групите, които по принцип всичко знаят и мога, както и са последна инстанция. Обаче ако се загледа човек, това просто не е вярно.

На всичките "групи" всъщност им е дошло до гуша от текущото положение и отчаяно търсят някаква промяна. Разбира се, никой не е рекъл, че има само един начин да се даде някакъв позитивен импулс - това някак между другото преминава в караница между хора, които в огромната си част искат едно - да няма интриги и да има взаимно уважение. Те започват взаимно да се обвиняват за нещо, което в крайна сметка, не те са предизвикали.

Същото е положението и с всички други проблемни области - и с КВ състезанията и със сайта и с представителството и с всичко.

И така - лека полека - остава един фон, на който всички изглеждат маскари. А вината е ясно на кого е - на тези, които е трябвало така да организират нещата, че караници да няма. Но те просто си седят и нищо не правят или пък директно наливат масло в огъня. За тях това е изгодно - всеки да е срещу всеки и на този фон те да изглеждат не по-зле от другите. При всяка дискусия неминуемо се достига до подхвърляния в смисъл "като искате нещо, защо не си го направите, а замесвате БФРЛ", сякаш самото БФРЛ е някакъв порцеланов сервиз, който служи само за показване на скъпи гости и не изпълнява никакви функции. Но същевременно и на никой друг не дават да ги изпълнява. А после радиолюбителите сами са си виновни.

Но положението е такова, че реално цялата бъркотия се предизвиква от по-малко от десет човека. Дали поради незаинтересованост, дали поради някакъв вроден стремеж към интриги, дали поради некадърност - това вече е по-дълъг разговор. Но че въпросното писмо дава шанс - дава. Защото в огромната си цялост радиолюбителите искат едно. Просто от нерви не намират най-точните думи и най-точния адресат. Обаче това съвсем не значи, че са маскари - просто са умишлено обърквани и насъсквани едни срещу други в момента. Не мисля, че тези, които искат на колегата им да му е зле, са повече от дузина - ако изглеждат повече, то се дължи много повече на обърканост, отклокото на злонамереност.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.07.18 14:24



Какви всякакви професии и религии, БФРЛ не беше ли Българска Федерация на Радио Лисичарите?

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано09.07.18 16:03



Извинявам се, объркал съм спомените и имената.
Иначе да, тогава имаше само винморе, ардопа го мислиха усърдно, а vara-та беше още блясък в очите на създателя си :) Останалото беше и все още е 4 цифрена сума в европари.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 17:56



Да, така е.Като голям фен освен на Щирлиц, а и на пактора, бях пощурял по "драгуна"!


Ама седнах един ден по обхватите и послушах... нил, жив чиляк няма, само машини.Обзела ме беше някаква странна носталгия по недалечното минало.Бях доста активен на амтор и пактор-1 до към 2002г, когато 486-та се скапа.Работех с един филтров модем и великата програма на G4BMK.С windows не се понася, само чист DOS.Чат-пат разлайвам пЦетата на winmore, ама требе и яхта да си купя...!
А иначе онези от SCS са по-за връзване от агента!


Редактирано от NinoS на 09.07.18 17:59.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано09.07.18 18:01



Изискването е бързо да се доберат до лисицата, без да им пречи миризмата!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 19:38



Затова ли минАхте на уиски и зарязахте твоята вълшебна, но и специфично ароматна, напитка?





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано09.07.18 20:11



То откъдето е замирисало и Шанел не помага





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gat3way]  
Автор az de ()
Публикувано09.07.18 21:26



Не е ли на Разделението и Лобитата ?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано09.07.18 21:28



Моята лисица и Шанел 5 не може да я потуши!



Тема 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 09:17



И така - вчера най-накрая се запънах да чуя какво става на въпросния репитър. Даже мислех да направя запис, ако не попадна в разумен период на изпълнение. За съжаление попаднах и добре, че не бях тръгнал да записвам. Поне вчерашния репертоар беше такъв, че много трудно могат да се намерят думи, с които да се опише, да не говорим да се излъчи запис. Дори слушането беше трудно - наистина брутална вулгарност. Явно не съм първа младост, тъй като не предполагах, че певческото творчеството е достигнало такива низини, дори без да говорим за излъчването на части от подобни произведения по репитър.

Все пак няколко неща отново направиха впечатление и ми се иска да ги коментирам. Първото е, че на репитъра всичко си беше малко или много нормално, преди да започне музикалната програма - млади колеги, които аз не забелязах да дразнят с нещо или пък да не спазват някакви правила. Нормални, на моменти дори банални и неангажиращи теми от ежедневието, които едва ли биха предизвикали нечии негативен интерес сами по себе си. В общи линии добронамерено общуване на хора, които явно се познават помежду си, като всичко си беше по правилата - е, Агент Бисер можеше да намери някой кусур със сигурност, но ставаше за малко по-непретенциозни любители-прависти. В някакъв момент бях убеден, че няма да чуя нищо особено, когато дойде време за представлението.

Самото представление беше изключително като стремеж към максимална вулгарност и минимален смисъл. Направи впечатление, че то започна в някаква естествена, сравнително дълга, пауза между разговорите, т.е. не целеше застъпване и не изглеждаше реакция към конкретен оператор. Изглеждаше някак "премерено", колкото и абсурдно да звучи тази дума предвид репертоаара - имам предвид, че някак режисьора пусна записа, повтори няколко пъти - може би в продължение на десетина минути и после прекрати излъчването. В това време май нямаше някакви реакции - явно са му свикнали и го игнорираха.

Според мен единственото, което може да цели подобно изпълнение, е да принуди потенциалните участници на репитъра да не го слушат. Аз бях сам, в къщи, и на няколко пъти посегнах да загася радиото, защото наистина просто не ставаше за слушане. Предполагам, че рискът от чуването на подобни изпълнения със сигурност принуждава доста хора да не слушат този репитър, особено ако има риск някой около тях да чуе подобен репертоар.

За мен има очевидни разлики между този репитър и Р1 - на Р1 сякаш целта е посланието да бъде чуто, докато тук ми се струва, че целта е по-скоро никой да не слуша. Разбира се това не ограничава твърде много хипотезите - възможно е някой да не иска да има хора точно на този репитър, но това далеч не е единствената възможност. Друг вариант е лична свада - т.е. някой да не иска определена група да е на този репитър - това е по-лесно проверимо, стига обособените групи там да се пробват за седмица поне да ползват друг репитър. Разбира се някой може да преследва по лични причини и някаква група, независимо от репитъра, но и това е лесно да се провери. Помня, че тук е ставало въпрос и за момиче на този репитър - аз вчера чух женски глас малко преди изпълненията, но не ми се връзва такъв подход при любовна история - там директен сблъсък би ми изглеждал по-вероятен, но кой знае?

За съжаление аз съм твърде далеч от "групирането" по репитрите - именно затова на тези процеси трябва да се обърне по-систематично внимание, на каквото аз не съм способен. В крайна сметка, ако някой преследва точно определена група, то тази група все се досеща кой може да е той и с малко политика може и да изгладят нещата - едва ли в едно хоби може да има неразрешими проблеми. Ако някой иска да "прочисти" репитъра сигурно е даже по-просто да се реагира, ако се познават процесите - в крайна сметка затова сигурно има далеч по-очевидни обяснения.

Едно е сигурно - хората и на този, а и на другите репитри, звучат и се държат като нормални радиолюбители. Със сигурност нещо под повърхността движи тези процеси и ако се намери начин да излезнат на повърхността, то има шанс тия "изкривявания" да изчезнат трайно от ефира.

Парадоскално, но аз продължавам да си мисля, въпреки чутата изключителна вулгарност на този репитър, че този "клас" "групови проблеми", ако са такива, би трябвало да са по-лесно решими, отколкото "личните престрелките" по Р2 например. Само откъде малко добра воля да се намери?





Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.07.18 14:43



Сега ще ме накараш да направя нещо което ми е противно - да слушам какво си говорят по рипитрите. Това описание беше доста заинтригуващо. Представи си колко мразя разкази за казарми, планински походи с чевермета, антената опъната преди 20 години и рецептите за туршии. И вместо тях бруталните псувни и простотия звучи като нещо, което бих слушал с кеф хаха. Поне отвръщаха ли или си беше монолог? Ако са се включили и други да псуват съм изтървал хубав сеир :(

Това онзи същия оригващия се ли беше? Той преди само пърдеше, оригваше и свиркаше, не е псувал. Уффф изтървал съм :(

EOF


Тема Re: 439.100нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 14:55



Ами не си изпуснал - пускаше някакъв рап, обаче изключително неприятен. Няма нищо общо с някаква свада - просто изваден някакъв припев с неприятни псувни и това е. Но по стила мисля, че е същия с оригването. Едно време пак го бях слушал и пак беше горе-долу така - някак по план, без плаМ. Не отвръщаха - то това си е запис, не знам дали всеки ден мени репертоара, защото по фейса му викат "Азис", но за мен това е "оригвача", а вчерашното парче нямам идея на чии изпълнител е.

А самите разговори са си най-обикновени разговори - нито са интересни с нещо, нито дразнят с нещо. Нормални културни хора. Някаква друга е интригата там, освен ако не е караница от миналото - участниците не изглеждат невъзпитани или агресивни.

С две думи - не си изпуснал нищо. За 5-6 часа слушане вчера се пусна "озвучаване" за десетина минути. Явно във фейса е леко преекспонирано, ако се съди от вчера само - миналата седмица пак пишеха там да го гонят с насочени антени, пак 5к се споменаха, аз си помислих, че е настанала някаква турбо свинщина, но просто репертоара вчера беше турбо свински, като идея за мен си е "оригвача" или някой с много сходна идеология.



Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 15:25



Тука не мога да схвана принципа. Толкова ли е трудно да го хванат този и пляс-пляс да му отпорят "бушоните" и да си го възпитат ? Като си намери два пъти токито на поляната пред блока и се наведе да си го събира на части ще се окултури.
Или без сеир не е репитер - за това си го държат за талисман този пък и за тема за разговор в скучното ежедневие както ние батенцето да не кажа ус- ето - да си имаме форумен Мунчо и да си се забавляваме с неговите селски идиотлъци та чак всички ни избива на мазохизъм понякога.
Май е по-скоро е това иначе отдавна да е дал фира азисаджията.

Редактирано от az de на 10.07.18 15:39.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.07.18 15:49



Може да е некоя скучаеща ММА мутра и да ги е страх да го ошамарят знае ли човек :)

EOF


Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 15:56



Е как да го хванат? Това за мен е абсолютно нереалистично. А пък и не е толкоз важно - той ако е просто луд щеше да е загубил мотивация отдавна.

По-скоро интересния въпрос е какво е това явление. Ако приемем, че не е луд, то цели нещо. Но какво цели с такава упоритост? И защо е тази упоритост? Хората там изглеждат напълно нормални радиолюбители - не, че е невъзможно да преследва някой лично, но не изглежда така. Ако иска да отврати хората от репитъра, то по-скоро би им пречил да си общуват, отколкото да пуска някакъв репертоар от дъжд на вятър - мисля, че и това не е.

За мен все повече се затвърждава мнението, че интрига няма, а някой иска да я създаде или поне да покаже, че интрига има. Вижда се по фейса, че реално там хората много повече се разделят и се стига до "междугрупови" караници, отколкото реално вреда нанасят тия излъчвания. Да, много са неприятни, но ако изключим звуците и съдържанието, те не са интригантски сами по себе си - ако вървеше само носеща, никой нямаше и да забележи.

Направо не ми се иска да напиша какво започвам да си мисля.





Тема Re: 439.100нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 15:58



То само остава радиолюбителите да тръгнат да се млатят - мисля, че до там не сме падали досега. Но и никога не е късно.





Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.07.18 16:09



Там в оня фейсбушки линк дето беше постнат, се загатваше за някакви шамари раздавани навремето. Мен ми се стори малоумие ама знам ли може и да са се шамарили.

EOF


Тема Re: 439.100нови [re: gat3way]  
Автор NinoS (член)
Публикувано10.07.18 16:16



Ха, значи нищо не съм загубил като от есента на 1996г не съм се обаждал на рипитър.Даже имах токи, което съм ползвал за връзка между покрива и шака, при работа с антените, ма и него го затрих, ба ли го къде. Ужаааааааааааааааааааааст!





Тема Re: 439.100нови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 16:42



Не бе - никой не говори за шамари. Ама е ясно че идиота трябва да бъде намерен. Целта му очевидно е да прави панаир а като му се отиде на гости пак очевидно ще спре. Добре да си перефразирам питането - толкова ли не можем да се обединим около някаква цел дето е силно дефинитивна техническа и практическа или сме доволни да се плюеме във фейса ? Или след като не може да решим единно този въпрос къде сме тръгнали да решаваме проблемите с беферето - те хорицата на това разчитат да си полаят кучетата а кервана да си върви.

Редактирано от az de на 10.07.18 16:46.



Тема Re: 439.100нови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 16:47



То радиолюбители и преди и сега може да са се посръчкали по някакъв повод, свързан с някаква лична неприрязън. Но не ми се вярва баш заради хобито да са се шамарили - това е твърде сюрреалистично. Във фейса мисля, че доста неща се преекспонират - къде от ментални особености на пишещите, къде от типичната за целия Фейсбук култура на известно изопачаване на акценти.

По репитрите "Азис" и "оригвача" са най-малкия проблем. Там просто е скука, което поражда и повечко приятелски разговори на ежедневни теми. Тези разговори са си между приятели, но реално непознат възпитан човек му е трудно да намери повод да се включи. И реално се получава така, че непознати на групата почти не се обаждат - не защото някой нещо лошо ще им каже, а защото просто не съществува лесен начин да го направят без притеснение - общите теми са рядкост.

На "държавния" Р2 пък има друг проблем - там е голямо покритието, а и сигурно това е репитъра с най-много стари ламБи от България и не само. И колкото и да е странно между тях прехвърчат някакви искри - дали борбата е за "репитърно присъствие", дали е за "ниво в репитърната йерархия" или са просто стари вражди - не знам. Но там има директни конфликти понякога, а през останалото време пак са разговори между познати, макар и разнообразието на групи да е по-голямо.

В общи линии в България го няма това нещо някой да извика "CQ" на репитър - случва се много рядко, като често разговора се свежда до оценка. Просто си личи липсата на визия - технологията я развихме страхотно, но просто никой не успя или не се и опита да създаде общност. Виждаш, че и ти пишеш, че се радваш. А трябва да е различно, трябва нов човек да си е събитие, да предизвиква повече хора да се включат и да се запознаят. От друга страна уж клубовете търсят млади хора, а аз досега един клуб не съм чул да е активен по репитрите, където млади хора има.

Просто трябва да се слага ред и там. Координатор избран няма, а този, който сам се е определил за такъв, изглежда че иска да съчетае в себе си почти всичко - и да развива мрежата със собствени репитри, и да разрешава достъп до обектите, осигурени от спонсори на федерацията, и да координира репитърната и да работи по линия на бедствията и авариите. И най-добрия човек и радиолюбител да беше, то се вижда в колко кнфликта на интереси сам се е вкарал, да не говорим, че от толкоз дейности не е чудно, че няма едно нещо свършено като хората.

Тия неща наистина изискват внимание - аз не знам как си го представят старите ламБи, сигурно някога е било много по-различно, но в момента за да се привлече млад човек към някаква група се изисква някаква стратегия и някаква предварителна работа. Нещата, оставени на самотек, водят до логично разделение, а и до загуба на интерес у мнозина. Да се запише в доклада, че си е работа на клубовете да си търсят млади хора е доста фриволно подритване на топката в другото поле - една приветлива репитърна мрежа с някакъв вид ежеседмични организирани мероприятия би могла също да привлича нови колеги, включително и за клубовете. Въпреки това дори единствената седмична традиция - прословутия бюлетин - беше просто зарязана на произвола на съдбата, вместо да се ползва все пак инерцията и да започне нещо модерно да се гради около това време и на тези честоти - можеше поне да се опита, ако на някой въобще му пукаше. Но по-лесно беше да се заметат нещата за пореден път и да се прати всичко в забвение или да се хариже на който му се занимава.

Абе много са нещата, но "Азис" и "оригвача" далеч не са виновни за всичко, ако за нещо са виновни, освен чисто технически. От такива дреболии не се вижда общия упадък, който е бая по-сериозен. Защото в България скоро може да се стигне до там да се твърди, че репитърната мрежа работи най-добре, когато не се чува нищо по репитрите.





Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 16:52



Ами мисля си че ако всеки проблем се обръща на дреболия или повод за деление на групички то смисъла на обединените радиолюбителски занятия започва някак да се губи.

Редактирано от az de на 10.07.18 17:18.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 16:54



Зависи от гледната точка - по моята логика, ако "излекуваме" БФРЛ, шанса такива дребни изцепки да се редуцират до чисто психиатрични случаи е много голям. И в момента изцепките не пречат сами по себе си, пречи по-скоро, че всеки се чуди каква е интригата и общото напрежение нараства, вместо да се погледне откъм комичната страна, каквато би била естествената реакция, ако нямаше съмнения за конспирация.

А залавяне на човек с токи в София ми се вижда абсолютно невъзможно и при всички случаи далеч по-трудно от това да се тури ред и прозрачност в репитърната мрежа. Ако се поставят нещата на принципна основа ще се изхаби много по-малко енергия, отколкото ако за всеки специфичен случай се предприемат "издирвателно-поправителни" мероприятия.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 17:00



Ами то деленето на групички е естествен процес, на който трябва нещо да противостои, което да поражда и общи междугрупови интереси.

Що се отнася до дреболитте - според мен ако ги нямаше трайните интриги и противоречия, т.е. ако имаше някакво единно радиолюбителско движение, то дреболиите щяха да са си точно дреболии. В крайна сметка каквото и да правим няма как да се "имунизираме" срещу хора с нестандартни изяви, но ако общото усещане е позитивно, винаги може да се погледне и откъм по-веселата страна, колкото и трудно да изглежда. Чешити и особняци има навсякъде, но те наистина не могат да попречат на толкова много хора, на колкото пречат в момента при една предварително отровена атмосфера.



Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 17:11



То в деленето на групички няма лошо когато става въпрос за доказване кой може повече по състезания например. И очевидно това нашего брата го може добре.
Ама как да се научи да се обединява в името на по-големи цели питам аз иначе някои хора ще си веят байраците вовеки.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 17:25



Според мен начина е един - честна, прозрачна и демократична национална организация. Има ли "шушу-мушу" на национално ниво, много ясно че всяка група ще се държи максимално за себе си и няма да се втурва да харчи излишни усилия и енергия за кефа на някой, дето утре може да ги подхлъзне - волно или неволно дори. Има ли валидни за всички правила, които се спазват, нещата веднага се нормализират и хората се обединяват за да развият общите си интереси. Няма ли правила - всеки гледа да внимава и да разчита само на приятелите си, на които има предварително доверие.



Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 17:27



Аз всъщност особена полза от това вредно явление репитрите не виждам ама както и да е.
Но колкото и да е идеално всичко винаги ще се намерят кретенюги като азисаджията докато смятат че са интересни на някого. Его хората 200 мнения са изписали да се плюят във фейса заради него вместо да решат проблема или поне да се опитат. Е ми правят му кефа. Но ползата от това да се провеждат издирвателни мероприятия за мен не е намирането на някъв си дребен мухльо а обединяването на общи усилия към въобще някаква цел.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 17:42



За съжаление въобще не съм убеден, че е просто някакъв дребен мухльо. Иска ми се да вярвам, но това е много нетипично поведение за такъв продължителен период от време. Продължавам да си мисля, че ако беше от келешлък, отдавна да е загубил интерес.

Други са движещите сили и с издирване няма да стане. Реално издирването може да е ефективно, когато някой някъде нещо бърка и просто самия той не се усеща кое откъде идва. Ако се прави нарочно от грамотен човек, то шансовете не са много по-различни от нула. Ако е някакъв шемет, то може да и да стане, ама той и интерес ще загуби бързо. Тук се касае за човек, който знае точно какво нарушава, знае защо не могат да хванат, знае и, че дори и да го хванат, то няма да се случи нещо кой-знае какво. Обаче и знае, че с една "петминутка" на ден може да провокира доста внушения, разсъждения и предположения. Ако нямаше интрига, никой нямаше и да забележи - пуснал някой нещо, може пък да си сяда на трубката, докато си слуша "музика" в колата. Обаче хората знаят, че има интрига и това ги нерви най-вече.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 12:46



Олелеее.....Аз ги предупреждавах преди 3 г. за промените в закона, ама кой да ме слуша....!

http://lz1kaa.com/index.php/interesni/item/187-указания-на-агенцията-по-вписванията-относно-бфрл



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 13:22



Павка,

Моля обясни малко по-подробно какво значи това и какви ще са последствията. Твърде си лаконичен. Ако нарочно искаш да изтече срока - ОК, но утре обясни какво следва от това. Да не стане сега пак да чакаме УС на БФРЛ шест месеца да си проведе отново общо събрание по правилата?





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 14:30



Какво искаш да кажеш с това, че нарочно искам да изтече срока?
Чети официалните указания на АВ и разсъждавай!
Преди три години, когато се промени закона и вписванията минаха от Мин. на правосъдието към Агенцията по вписванията, имаше много подробни указания как ще протичат нещата. Още тогава във форума на БФРЛ обръщах внимание, че нещата се променят и в рамките на гратисния период от 2г. трябва да се свърши много работа, вкл. и клубовете да се пререгистрират спрямо изискванията.
Това, че камбаната удари и нищо не е направено, мен много ме огорчава, но нейсе..!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 14:52



Не ме разбра - не искам да кажа нищо, наистина питам.

Нямам никакви съмнения, че в УС е вероятно да са омазали нещата отново. Въпросът ми е какво следва от това? Като гледам тези указания - те са за да бъде обявен годиншния финансов отчет. Въпросът ми е какво следва, ако указанията не се изпълнят? То се предполага, че ако има клубове да са с изрядни регистрации, те са този на Чучура и два-три от тези на Виктор. Да речем, че има 5 клуба регистрирани/пререгистрирани както си е ред.

Какво става от тук нататък? Както разбирам ти казваш, че клубовете актуално състояние и да искат не могат да внесат? Тогава какво - няма да им публикуват отчета? Но това до какво ще доведе?

Питам какви са стъпките от тук нататък според теб - аз за да разсъждавам трябва да се запозная тепърва с доста неща и пак сигурно няма да са ми толкоз верни разсъжденията.

В крайна сметка ако се търси някаква промяна трябва да е ясно дали действията на УС са добронамерени. Т.е. те дали са сгрешили или нарочно разтакават нещата или пък целят нещо. Или са некомпетентни или мързеливи? Това са важни разлики в случая.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 16:06



Аз се надявам УС по някакъв начин да се оправи с регистрацията.....дано има време за това!
В противен случай ще си има някакво БФРЛ, което е едно голямо НИЩО!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 16:48



По кратките ти сбити коментари разбирам, че УС на БФРЛ пак са сгафили, ама от този гаф няма да произтече всъщност нищо.



По интересно е защо още няма протокол. Но може би това е просто защото е лято и хората са наляво-надясно - кой отпуска, кой на барбекю, кой на море, кой на лисичарско състезание на море.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 17:05



То в последните години да не имало бефере дето е нещо ?
Ако е така значи имаме новина





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 17:13



Как регистърната реформа ще се отрази на ЮЛНЦ, регистрирани в обществена полза? 1 Декември 2017
Кампанията „Пререгистрация на НПО – какво трябва да знаем?“, е посветена на промените в Закона за юридическите лица с нестопанска цел /ЗЮЛНЦ/, които се очаква да влязат в сила от 01.01. 2018 г., и включва поредица от разяснително материали и събития, които да бъдат в полза на гражданските организации.

Измененията в Закона за юридическите лица с нестопанска цел (ЗЮЛНЦ), които ще влязат в сила от 01.01.2018 г., предвиждат следните промени, свързани със статута на организациите в обществената полза:

Закриване на Централния регистър на ЮЛНЦ за осъществяване на обществено полезна дейност към Министерство на правосъдието
С това ще отпадне и една от допълнителните регистрации за ЮЛНЦ, самоопределили се за извършване на дейност в обществена полза. Цялата база данни и информация в Централния регистър следва в тримесечен срок да се прехвърли по служебен път към Регистъра на юридическите лица с нестопанска цел (Регистъра на ЮЛНЦ) към Агенцията по вписванията.

Премахване на задължението за приемане на отделни вътрешни Правила и ред за извършване на обществено полезна дейност и тяхното обявяване в Централния регистър
Организациите, които вече са приели такива вътрешни правила, могат да изберат да ги запазят като част от вътрешната си документация или да ги отменят. Ако бъдат запазени, тези правила не подлежат на публикуване в новия Регистър на ЮЛНЦ.

Обявяването на годишните доклади за дейността и финансовите отчети на ЮЛНЦ в обществена полза ще става чрез публикуването (обявяване) им в Регистъра на ЮЛНЦ
Срокът за изпълнение на това задължение остава същият – до 30 юни на годината, следваща отчетната година. Предвижда се заплащане на държавна такса за обявяването на отчетите (40 лева на хартия, 20 лева при електронно подаване). Също така, се въвежда 30-дневен срок, в който следва да се заявяват за обявяване тези документи в Агенция по вписванията (срокът започва да тече от датата на приемането им от компетентния орган на ЮЛНЦ). При пропускане на срока, Агенцията може да наложи глоба от 500 до 1000 лева (ако след като е наказано с глоба, задълженото лице не заяви вписване или не представи актовете в определения срок, то се наказва с глобите за всеки месец до извършване на действията).

Важно! ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано преди 01.01.2018 г., за да изпълни задължението си за обявяване на годишния доклад за дейността и финансовия отчет за 2016 г., е необходимо да се пререгистрира в Регистъра на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията и да представите двата документа в Регистъра в срок до 30 юни 2018 г. Двете процедури (по пререгистрация и по обявяване на отчетните документи) може да бъдат съчетани. За целта следва да се подаде съответния вид Заявление за вписване на обстоятелства (А15, А16 или А18 в зависимост от вида на организацията), според вида на организацията с искане за пререгистрация и отделно - Заявление за обявяване на годишни финансови отчети (Г2) при спазване на изискванията на всяко едно от тях поотделно. В този случай ще трябва да се заплати такса само за обявяване на отчетните документи със заявление Г2.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 17:30



Т.е. считано от утре БФРЛ ще плаща по 1000 кинта на месец глоба? Аз така го разбирам. Въпросът е, че те не могат да внесат исканите документи, защото не всички от гласувалите на общото събрание са били коректно регистрирани. Но ако си плащат всеки месец глобата - нищо друго не ги заплашва. Така ли е или в един момент все пак има и други санкции? Щото ако е така - с текущите запаси от касата спокойно ще изкарат до 2022 година и ще им остане и някоя и друга загуба да си покрият.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 17:45



Указанията на АВ са от 13.07.2018г.
Там се посочва какво трябва да се направи.
Смятам, че има време, стига да се оправят документално, тъй като са спазили срока за подаване на заявленияето, т.е. 30.06.2018г. (наистина в последния ден)!?!?
Аз лично им пожелавам успех, защото съм сигурен, че мутрагенското им мислене няма как да управлява една организация в условията на правова държава!

Редактирано от partzalev на 17.07.18 17:48.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 18:09



Я! Втора новина - освен бефере имАли сме билЕ и правова държава.
Аз се чудя за какво става въпрос тука тогава въобще - та ние си имаме всичко


Само КАА-то бяха и Каскета да не бяха - те са виновни за предишните задължения на беферето и сега пак те ще са виновни за глобите - щото и сега ако #Парцалев си беше мълчал и си бе пил кротко плодовата всичко щеше да е цветя и рози - ама не. Бе вече двукратно се оказва че тия от КАА то развалят цялата идилия

Редактирано от az de на 17.07.18 18:25.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 18:36



Бе той Павката като е жега трудно обяснява. Аз така и не можах да му разбера - ако приемем, че на общото събрание не всички клубове са били надлежно (пре)регистрирани, то няма как УС да предостави исканите документи и да публикува отчета. Или аз не съм разбрал нещо или спешно трябва да се пререгистрират всички клубове от общото събрание, да насрочат ново общо събрание, да приемат отчета и да го внесат вече надлежно приет по правилата за публикуване. А дотогава - 1000 кинта на държавата месечно. Аз така ги виждам нещата.

Само че за да се пререгистрират всички по новия закон май няма да се приеме толкоз радушно, колкото се приема членството в БФРЛ. Както и преди месеци говорихме тук - УС или трябва да развърже кесията и да окаже "методична" помощ на членовете на ОС или да развърже кесията и да плаща по 1000 кинта месечно на държавата. Но при всички случаи поне си е легитимен, ако решат все пак да сложат край на драмите и да се премине към една единна организация.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 20:08



Не бе @Аleandrow - БФРЛ си е внесло сега някакви документи като формална организация и за отчет но АВ не иска да ги приеме защото правно не ги зачита защото самата организация БФ(РЛ?) няма никакъв правен статут според АВ щото не са й уредени документите формално. #Парцалев говори с недомлъвки и се пробва кой как ще тълкува - демек изпитва ни тука по право.
Накратко от уведомлението произтича че БФ(РЛ?) ще плаща глоби по хиляда кинта на месец докато избора на ОС не бъде удостоверен документално и формално пред правния мир. А АВ иска преки доказателства за това.
Аз питам докога ще ги учиме беферето как се правят тези елементарни работи да не слагат каруцата пред коня ?

Редактирано от az de на 17.07.18 20:11.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 22:29



Да де, ама ползите от тоя бъркотия са очевидно никакви. А загубите са също очевидни. Въпросът е, че на УС на БФРЛ изглежда въобще не им пука дори за собствения им статут, бил той правен или етичен, а тука възлагахме някакви надежди да се трогнат от някакви си радиолюбители и да разгледат фундаментални въпроси. При положение, че не могат да се оправят с елементарна бумащина, на мен ми изглежда крайно нереално да се обърнат да разглеждат някакви оснополагащи принципи баш в тоя момент.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано18.07.18 03:32



Това е една точка (.) !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.