Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 10.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: 439.100нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано10.07.18 17:27



Аз всъщност особена полза от това вредно явление репитрите не виждам ама както и да е.
Но колкото и да е идеално всичко винаги ще се намерят кретенюги като азисаджията докато смятат че са интересни на някого. Его хората 200 мнения са изписали да се плюят във фейса заради него вместо да решат проблема или поне да се опитат. Е ми правят му кефа. Но ползата от това да се провеждат издирвателни мероприятия за мен не е намирането на някъв си дребен мухльо а обединяването на общи усилия към въобще някаква цел.



Тема Re: 439.100нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано10.07.18 17:42



За съжаление въобще не съм убеден, че е просто някакъв дребен мухльо. Иска ми се да вярвам, но това е много нетипично поведение за такъв продължителен период от време. Продължавам да си мисля, че ако беше от келешлък, отдавна да е загубил интерес.

Други са движещите сили и с издирване няма да стане. Реално издирването може да е ефективно, когато някой някъде нещо бърка и просто самия той не се усеща кое откъде идва. Ако се прави нарочно от грамотен човек, то шансовете не са много по-различни от нула. Ако е някакъв шемет, то може да и да стане, ама той и интерес ще загуби бързо. Тук се касае за човек, който знае точно какво нарушава, знае защо не могат да хванат, знае и, че дори и да го хванат, то няма да се случи нещо кой-знае какво. Обаче и знае, че с една "петминутка" на ден може да провокира доста внушения, разсъждения и предположения. Ако нямаше интрига, никой нямаше и да забележи - пуснал някой нещо, може пък да си сяда на трубката, докато си слуша "музика" в колата. Обаче хората знаят, че има интрига и това ги нерви най-вече.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 12:46



Олелеее.....Аз ги предупреждавах преди 3 г. за промените в закона, ама кой да ме слуша....!

http://lz1kaa.com/index.php/interesni/item/187-указания-на-агенцията-по-вписванията-относно-бфрл



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 13:22



Павка,

Моля обясни малко по-подробно какво значи това и какви ще са последствията. Твърде си лаконичен. Ако нарочно искаш да изтече срока - ОК, но утре обясни какво следва от това. Да не стане сега пак да чакаме УС на БФРЛ шест месеца да си проведе отново общо събрание по правилата?





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 14:30



Какво искаш да кажеш с това, че нарочно искам да изтече срока?
Чети официалните указания на АВ и разсъждавай!
Преди три години, когато се промени закона и вписванията минаха от Мин. на правосъдието към Агенцията по вписванията, имаше много подробни указания как ще протичат нещата. Още тогава във форума на БФРЛ обръщах внимание, че нещата се променят и в рамките на гратисния период от 2г. трябва да се свърши много работа, вкл. и клубовете да се пререгистрират спрямо изискванията.
Това, че камбаната удари и нищо не е направено, мен много ме огорчава, но нейсе..!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 14:52



Не ме разбра - не искам да кажа нищо, наистина питам.

Нямам никакви съмнения, че в УС е вероятно да са омазали нещата отново. Въпросът ми е какво следва от това? Като гледам тези указания - те са за да бъде обявен годиншния финансов отчет. Въпросът ми е какво следва, ако указанията не се изпълнят? То се предполага, че ако има клубове да са с изрядни регистрации, те са този на Чучура и два-три от тези на Виктор. Да речем, че има 5 клуба регистрирани/пререгистрирани както си е ред.

Какво става от тук нататък? Както разбирам ти казваш, че клубовете актуално състояние и да искат не могат да внесат? Тогава какво - няма да им публикуват отчета? Но това до какво ще доведе?

Питам какви са стъпките от тук нататък според теб - аз за да разсъждавам трябва да се запозная тепърва с доста неща и пак сигурно няма да са ми толкоз верни разсъжденията.

В крайна сметка ако се търси някаква промяна трябва да е ясно дали действията на УС са добронамерени. Т.е. те дали са сгрешили или нарочно разтакават нещата или пък целят нещо. Или са некомпетентни или мързеливи? Това са важни разлики в случая.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 16:06



Аз се надявам УС по някакъв начин да се оправи с регистрацията.....дано има време за това!
В противен случай ще си има някакво БФРЛ, което е едно голямо НИЩО!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 16:48



По кратките ти сбити коментари разбирам, че УС на БФРЛ пак са сгафили, ама от този гаф няма да произтече всъщност нищо.



По интересно е защо още няма протокол. Но може би това е просто защото е лято и хората са наляво-надясно - кой отпуска, кой на барбекю, кой на море, кой на лисичарско състезание на море.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 17:05



То в последните години да не имало бефере дето е нещо ?
Ако е така значи имаме новина





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 17:13



Как регистърната реформа ще се отрази на ЮЛНЦ, регистрирани в обществена полза? 1 Декември 2017
Кампанията „Пререгистрация на НПО – какво трябва да знаем?“, е посветена на промените в Закона за юридическите лица с нестопанска цел /ЗЮЛНЦ/, които се очаква да влязат в сила от 01.01. 2018 г., и включва поредица от разяснително материали и събития, които да бъдат в полза на гражданските организации.

Измененията в Закона за юридическите лица с нестопанска цел (ЗЮЛНЦ), които ще влязат в сила от 01.01.2018 г., предвиждат следните промени, свързани със статута на организациите в обществената полза:

Закриване на Централния регистър на ЮЛНЦ за осъществяване на обществено полезна дейност към Министерство на правосъдието
С това ще отпадне и една от допълнителните регистрации за ЮЛНЦ, самоопределили се за извършване на дейност в обществена полза. Цялата база данни и информация в Централния регистър следва в тримесечен срок да се прехвърли по служебен път към Регистъра на юридическите лица с нестопанска цел (Регистъра на ЮЛНЦ) към Агенцията по вписванията.

Премахване на задължението за приемане на отделни вътрешни Правила и ред за извършване на обществено полезна дейност и тяхното обявяване в Централния регистър
Организациите, които вече са приели такива вътрешни правила, могат да изберат да ги запазят като част от вътрешната си документация или да ги отменят. Ако бъдат запазени, тези правила не подлежат на публикуване в новия Регистър на ЮЛНЦ.

Обявяването на годишните доклади за дейността и финансовите отчети на ЮЛНЦ в обществена полза ще става чрез публикуването (обявяване) им в Регистъра на ЮЛНЦ
Срокът за изпълнение на това задължение остава същият – до 30 юни на годината, следваща отчетната година. Предвижда се заплащане на държавна такса за обявяването на отчетите (40 лева на хартия, 20 лева при електронно подаване). Също така, се въвежда 30-дневен срок, в който следва да се заявяват за обявяване тези документи в Агенция по вписванията (срокът започва да тече от датата на приемането им от компетентния орган на ЮЛНЦ). При пропускане на срока, Агенцията може да наложи глоба от 500 до 1000 лева (ако след като е наказано с глоба, задълженото лице не заяви вписване или не представи актовете в определения срок, то се наказва с глобите за всеки месец до извършване на действията).

Важно! ЮЛНЦ в обществена полза, регистрирано преди 01.01.2018 г., за да изпълни задължението си за обявяване на годишния доклад за дейността и финансовия отчет за 2016 г., е необходимо да се пререгистрира в Регистъра на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията и да представите двата документа в Регистъра в срок до 30 юни 2018 г. Двете процедури (по пререгистрация и по обявяване на отчетните документи) може да бъдат съчетани. За целта следва да се подаде съответния вид Заявление за вписване на обстоятелства (А15, А16 или А18 в зависимост от вида на организацията), според вида на организацията с искане за пререгистрация и отделно - Заявление за обявяване на годишни финансови отчети (Г2) при спазване на изискванията на всяко едно от тях поотделно. В този случай ще трябва да се заплати такса само за обявяване на отчетните документи със заявление Г2.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.