Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:33 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 23:59



Като ги гледаш на снимките, мислиш ли, че не употребяват огнена вода!?

Баш ингилизи... Със сигурност имат поне 2-3 бъчви!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:04



Бегай с английските гайди. Тия даже с три бъчви и 30% от резултата на КАА то не могат да постигнат - наште момчета го играят един оператор - 6 бъчви и бутилка за похлупак. И това е на малките състезания



Редактирано от az de на 04.07.18 00:11.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор NinoS (член)
Публикувано04.07.18 00:13



Прав си, мани ги... тея като се насмучат и заранес маат боб с наденички, не знаят колко по-увабо е шкембето!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:18



Ще разберат къде е истината ингилизите ама им трябва поне два месеца обмяна на опит с подфърляне на каскети тука на местна почва - ама що ли си мисля че после поне година няма да искат да си подадат носовете от бункера че така ще ги болят тиквите на слънчева светлина дето ще искат да си ги отвинтят най-малкото.

Редактирано от az de на 04.07.18 00:20.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.07.18 00:20



Това не работи така.

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: gat3way]  
Автор az de ()
Публикувано04.07.18 00:24



Ми не работи-ама ходи обяснявай на Самолета. Той си фърчи.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 07:41



Мнозина имат определени шансове да си останат в УС, съгласен съм. Друг е въпросът дали на същата позиция, но за сметка на това пък с много по-голям авторитет. Колкото повече се ориентирам в ситуацията, толкова повече изглежда, че най-много трима-четирима всъщност правят инргигите - надявам се за тях място да не се намери и да им бъде дадена заслужена почивка да преосмислят нещата. Има и няколко, които абсолютно нищо не правят - нито работа вършат, нито дори активно участват в интриги. Най-много там някакви лични отношения да играят, но определено и с тях и без тях не изглежда да има разлика.

Т.е. който не е комплексиран интригант, на него избори не му пречат. В крайна сметка като не го искат хората и като не може да ги убеди, рано или късно ще му бъде бит позорно шута - по-добре да загуби достойно на избори. Ако пък го харесват хората, тогава за него е по-добре, щото като зад гърба ти седят мнозинство от радиолюбители, вече ти самия имаш различна тежест и не ти се налага търпиш разни опити за натиск и манипулации, каквито не е изключено да има и в самия УС.

Що се отнася до мен, а колкото разбирам и до останалите мишоци - ние няма да сме следващите кандидати за слава и власт, въпреки че имаше и такива подмятания. Вероятно, а това ми се струва на мен нормално, повечето радиолюбители ще са така - при добре уредена федерация ще помагат, кой колкото може и в направлението, където му е най-интересно, а на определен период от време с гласа си ще гарантират в УС на БФРЛ да не се превъзнасят.

То това е също важно при гласуването - от една страна е зачитане на равните права на колегите, но от друга страна е гаранция, че никой няма да се самозабравя, дори и да иска. И никой няма да си седи там, просто защото той така е решил, а защото има и нужната подкрепа.

Абе демокрацията е проста работа, въпреки че не е най-подходящата система за прости хора. Но нали пък радиолюбителите не само, че не сме прости, ами даже се имаме за по-ителигентни от средното - при нас би следвало да работи безпроблемно.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано04.07.18 10:34



Отдавна се каня да питам - защо пишещите тук се смятат за радиолюбители?

Може ли някой да сподели своя ясен отговор защо той сам се смята за радиолюбител? С какво му е интересно да се занимава, какво е счупил, какво е направил?



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано04.07.18 11:37



Хич не ме изненадва, че правото на самоопределение не ти е познато.



В общи линии, ако беше отделил малко време да разбереш другите, щеше да знаеш. Тия неща, дори и при липса на личен контакт, се четат между редовете. Когато имаш разбиране към колегите си, ти се ориентираш какво ги вълнува и какво ги интересува. Не познавам лично никой от пишещи в този форум, но мога приблизително да отговоря какви са част от интересите на повечето от участниците тук. Така се получава, когато човек чете внимателно и с разбиране.

Обаче за мен всеки, който се самоопределя за радиолюбител е радиолюбител. В това се състои уважението. Да се разпитва някой защо той самия счита, че се интересува от нещо, е невротична проява на не добре прикрито желание за себеизява. Бъди сигурен, че до момента в света няма човек, който да може да бъде определен като "най-истинки" радиолюбител. Просто радиолюбителите не мислят като теб, а тези, които обичат да се съревновават с колегите си го правят в рамките на почтени радиолюбителски съревнования. Ако имаш някакви съмнения, че ти си от великите радиолюбители, нищо не ти пречи да премериш силата си с тези, които имат желание да се съревновават, вместо да обикаляш неориентиран по форумите и да претендираш за някакви качества и интереси, присъщи само на теб и непознати за "тълпата".

Не на последно място - радиолюбителството е хоби. Никой не е рекъл, че човек трябва да се занимава само с радиолюбителство. Докато ти пътьом изкарваш по някоя диплома, друг може да се вълнува как да направи нещо така, че жестоките травми, нанесени на организираното радиолюбителско движение, включително от хора като теб, в миналото, да бъдат преживяни, преодоляни и да се погледне в бъдещето. За мен такова нещо е по-важно дали ще изкарам една диплома днес или след седмица или след година или въобще някога. Защото с каквото и да се занимава човек, винаги го прави по-добре и по-приятно, когато е заобиколен от съмишленици, добронамерени колеги и истински приятели. Разбирам, че това няма как лесно да го разбереш, но е за повечето хора е така.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано04.07.18 14:31



От моя дългогодишен опит ога да споделя, само пред вас, следното:
При водка чувам по-добре с лявото ухо. При виски е обратното, а при моята си остротата на слуха ми е най-добра, че даже вкарвам инициал ако ми бръмне някое комарче пред носа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.