Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 14:01



KAA-то като гледам винаги са били сериозни не само в пиенето и съм сигурен че ще направят максималното.
Аз съм я разспространил до 15 души досега - толкова си мога :)



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 14:29



От младите има много сериозна подкрепа, не се бъзикам. Даже не съм очаквал.

Проблемът е, че подписите на младите ще се опитат да бъдат неглижирани, както често се е случвало - "мАни ги тия, те не разбират тънкостите, не схващат същината, само си драскат, интриги правят". Винаги такава е била реакцията, въпреки че в момента сякаш има и разбиране у по-опитните колеги, че че "пътят" по който върви БФРЛ не е път, а и БФРЛ не всъщност не "върви" - по-скоро нещата изглеждат сякаш федерацията се търкаля по стръмен склон без да може да контролира "движението", ако така можем да обобщим случайните действия, които предприемат няколко човека от УС.

Но най-същинският проблем е, че ако не се включат достатъчно авторитетни и достатъчно на брой стари ламБи, нещата ще отидат към разделение. Аз искам да го избегна с цената на всичко, но пък и не съм склонен този път всичко да бъде заметено под килима и неглижирано като "делене". Надявам се мъдростта да надделее и да се получи нещо полезно за всички.

Но инак няма проблем - и до тук, въпреки световното по футбол, се вижда, че желание за промяна има и промяна ще има. Всичко може да бъде направено точно както трябва - всеки радиолюбител да е равнопоставен с другите и нещата да вървят напред. Законови пречки, въпреки легендите и инсинуациите, също няма. Не само е възможно, а е и лесно.

Но, в крайна сметка, ние сме български радиолюбители. От хан Кубрат та чак до днес ние едно си знаем, едно си баем - "Обединението прави силата". Е, често се пробваме първом и по по-лесните начини, но винаги накрая ни увират главите. Така че те моля - и теб и всички - колкото повече стари ламБи подкрепят, толкова по-голям шанс да дадете и на младите това, което вие сте имали в младостта си - зачитане, колегиалност, защо не и приятелство.

Безпрекословното зачитане на колегата е в основата на радиолюбителството за мен. В каруцарството може да е различно, в спорта със сигурност не е баш така, но ние най-първо сме хора, а после можем да сме и приятелски настроени колеги. От това никой няма да загуби. А пък е и шанс за старите ламБи най-сетне да се спре с тия съмнения, че са група недробонамерени свадливи чичаци, които само се чудят как и с кой да се заядат.

Благодаря за подкрепата, Павака. И на теб, и на клуба ви и на неформалния ви лидер. Само истински обединени можем да спретем квалитетно заяждане, когато ни се прииска - това поне е сигурно.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 14:35



Хаха - 15 души са повече от тези, които са избрали УС на БФРЛ последният път. Това не е малко - това е адски много наистина. В числа може да се определи около 6 процента от текущата "членка маса". Ако бяхме в реалната политика с 6 процента щеше депутати да си вкарал в парламента.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 19:20



Абе те 15 са ги избрали но не знам колко ще са необходими за смяна на статуковото. Още повече че не знам от тези 15 колко ще се подпишат ама да видим. Повечето имат инициали има и няколко като мене. Иначе като гледам къв е батака в няква си федерация представям си какво е в политиката - без мене

. Пък и се надявам коефициента на интелигентост в нашите занимания да е поне малко по-висок въпреки отделните случаи показващи противното. Да не ги назовавам попрякорно и поименно

Редактирано от az de на 03.07.18 19:22.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано03.07.18 19:57



Хехе - майтапя се. Една от целите на тази подписка е и хората да разберат, че има желание за обединение. Ако искат да подписват, ако искат - не. Всеки има право да реши, просто е добре да са запознати повечко хора. Ако не за друго, за да не започнат после сплетни как някакви хора искат уж да цепят нещо и прочее приспивни приказки.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано03.07.18 22:33



С нетърпение чакам подписката да бъде качена на официалния сайт на БФР-то.
Та нали за него става дума.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 22:47



Ей на това му се вика тънко чувство за хумор. Не напразно е с прякор #Парцалев

Редактирано от az de на 03.07.18 23:28.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 22:57



Аз моите 15 ще ги тъпча с кебапчета докато подпишат. Ако не - бой и сръбска музика :) Много ясно че никой не ще да цепи и дялка - даже ако са достатъчно хитри ще се сетят че е твърде вероятно в резултат да си останат същите (поради липса на други желаещи най-малко) даже да съберат още членски внос и сподвижници и да ни кажат - " видяхте ли сега ? избраха ни и кво ?".
Е няма да се изпълни детския блян на Aleandrow да стане председател и да източи касата че да си купи джин

но пък иначе всички ще са доволни от такъв честен изборен резултат. Даже и той горкия ще пророни една-две крокодилски сълзи и после като всички нас ще се превърне в един щастлив радиолюбител част от федерацията каквито всички искаме да бъдем :)
С две думи мечтите ни са малки - нали сме си мишоци тука

Редактирано от az de на 03.07.18 23:26.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано03.07.18 23:46



Mалко офтопик....
Павка виж кво са измислили хората, преди малко ги работих на 7 - MX0SNB



Secret Nuclear Bunker Contest Group
Пусни в QRZ.com MX0SNB, на снимката тея са по-големи злодеи от вас деева....



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано03.07.18 23:51



Е за какво им е на тия бункер като няма бъчви да отлежават там благи течности






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.