Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 17:34



Може от БФРЛ да са им гласували местенце в някой секретен обект на Виваком, че да им отвлекат вниманието от либералната революция? Какво е един репитър в ръцете на врага пред риска да се разпадне конституционния строй? И без друго с тези темпове на забогатяване няма да са сериозен проблем за здравите сили - най-много на Каскета да му хареса и да пренасочи и сървърна мощ към печалбите, вместо да публикува "информацийки" за дългогодишните си (не)приятели от УС на БФРЛ.





Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (член)
Публикувано02.07.18 16:22



Брях, ко стаа бе!? Жегата ли напече??? Ааааа, сещам сеее.... готвите се за радиотренировка тип "АЛА-БАЛА" и ся търсите сенчесто местенце!
Павката ще си бъде главна станция нали?!


Само да потренира онзи глас като на "ГАВАРИТ МАСКВА"! Ей още тръпки ме побиват!
Агентът къде е? Разплите и заплита дълги жици на говедарци ли?
Направо ми липсва!
Загубихме каскета ей...лющи биткойни та ушите и каскета му плющят!
Ся сигурно и контестите ще заебе, ма белким му омръзнат биткойните до есенните раундъпи та да ни зарадва с по двааесе-триесе връзки на минута и SO3R!

Павка, с огнена ли вода ще премахваш хемароидите на каскета ве!? Помня,че преди 2-3 месеца тук, той лъсна като вещ и тънък познавач на тази материя!

Редактирано от NinoS на 02.07.18 16:46.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 16:53



Я глей. Той човека още 2015 го бил казал. И за репитрите и за разбирай състоянието на беферето. Тънко дипломатично хумористично. Но ТО от хумор не разбира. Поне аз се захилих доста - малко свежест че сивъртите тия дни са малко и батенцето се е покрил в храсталака.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 19:17



На мен ми прави впечатление, че някак допреди 3 години все пак са правени опити да се разговаря. Проблемът не е толкова, че нещо не се е решило или пък решението се е оказало неправилно. Проблемът е, че за толкоз години така и не е станало ясно кой от БФРЛ е бил избран да координира репитърните активности. Аз бая търсих и според мен такъв избран няма и до днес.

Изглежда, че един човек си е харесал тази роля и е тръгнал да "одържавява" репитръната мрежа. Аз не мога да разбера на Стефан - доколкото разбирам той се счита за някакъв вид репитърен директор - за какво му е да контролира репитърна мрежа - даже не мога да разбера какво ли значи някой да я контролира. Но прави впечатление, че в отчетите на БФРЛ няма и дума чии всъщност са "държавните" репитри. От другата страна "частниците" търсят публичност, а от БФРЛ кой-знае защо се пазят от тази тема всячески - при това положение на мен не ми е трудно да си представя къде е проблема.

А най-лошото е, че в БФРЛ не само нищо не правят, а по всичко изглежда, че поне част от УС на БФРЛ много сериозно се опитват да си присвоява правомощия, за упражняването на които по нищо не личи някога някой да е гласувал - в т.ч. и самия УС на БФРЛ. Колкото и невероятно да звучи, но изглежда, че в УС на БФРЛ има хора, които даже и подкрепата на УС нямат. Което не им пречи внимателно и избирателно да работят целенасочено с цел да пречат на дргуи свои колеги да развиват хобито.

Трагичният резултат от всичко това е една недружелюбна атмосфера, с която почти принудително, по силата на съществуващите разпоредби, се сблъсква всеки нов колега. Наистина не разбирам как може елементарни неща да не се решават с години, репитри да прашасват по рафтевете, колеги да се нервят, че в крайна сметка се подиграват с усилията им, а УС на БФРЛ да се прави, че нищо не се случва и всичко си е наред. Просто нямам обяснение на такова безпардонно неглижиране на очевидни проблеми, които явно не са един и два.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано02.07.18 21:51



Бедна ти е фантазията каква сила е да имаш апаратура на тези възлови места. Никой друг ГПС оператор не може да се похвали, че може да открие возило при заглушени ГПС и ГСМ. Но когато колата загуби ГСМ и ГПС сигнал започва да предава на честоти които слушаш от Ен на брой кули из цяла БГ много бързо локализираш издирвания обект при нулеви ГСМ комуникации и със заглушен ГПС.
Не е случайна борбата както и заключването на шкафовете и слагането на аларми. Човека много добре си знае интереса. Радиолюбителството е параван за сериозни финансови интереси.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано02.07.18 22:04



Не е въпроса в заглушаването!?! Операторите по закон са длъжни да дават достъп на силовите структури за проследяване и то след подпис на съдия и то докато тече дадена разработка....еднократно!!!!
Друго си е "аз" да знам, във всеки момент, къде ми е "стоката" , пък ченгетата нека чакат подписа.
Следващото име на федерацията трябва да бъде БФРЛТ (българска федерация на радиолюбителите-трафиканти).....да ви е честито!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 22:21



Самолете, Самолете,

Сега остава тука само да спретнем един спор и по тригонометрия и триангулация. Но ще се огранича с това, че няма да стане баш така, както ти го мислиш. Обаче това е техническия проблем, дай да го забравим за една секунда.

По важното е, че достъпът до тези кули е най-просто казано търговски. Има определени изисквания, тъй като това все пак са обекти с национално значение, но тях ги покрива горе-долу всеки честен български гражданин със законен бизнес.

Т.е. ако беше толкоз изгодно, то отдавна да са го направили. В тези кули резервирано място за техника имат на практива всички големи телекомуникационни фирми - те се стопанисват от Виваком, но там достъп имат и доста фирма и държавни институции.

Хайде сега ти ми кажи една единствена фирма, която да предлага като отделна услуга локализация чрез излъчване на радиочестотен сигнал - говорим извън GPS/LTE мрежата? Ами няма такава - факт. Като е толкоз голяма далавера да не мислиш, че 2-3к лева такса за колокация по най-възловите обекти ще спре някой?! То има хора дето виното на обяд им е по-скъпо, бе Самолете.

В репитрите няма никаква подобна далавера. Отдавна доказано. Факт. Има само разни фантазии и илюзии.

В репитърната мрежа има 2 вида далавери:
1) Радилюбителска "далавера" - това е удоволствието да развиваш мрежата, всичките ти колеги да я ползват, да можеш да подвикнеш навсякъде в България и да намериш приятели и колеги по хоби, с които да можеш да пиеш едно кафе.
2) Ментална "далавера" - това са някакви фантазии за контрол, за притежание на някаква мрежа, което карат човек да се чувства някак значим и участващ в някаква свръх конспирация, в която участват някакви служби, някакви интереси, някакви национални сигурности.

Според мен втората "далавера" има заместители, така че сякаш най-разумно за всички е да се коцентрират на радиолюбителската "далавера" - в целия цивилизован свят така са направили и не им зле. Само ние тука вече двайсетина години чакаме някакви чутовни интереси да се намесят и да направят някоой милиардер и господар на комуникациите. Ами няма да се случи - просто е нелепо.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 22:34



#Парцалев тая е много силна бе - разреди я малко с дестилирана водичка



Редактирано от az de на 02.07.18 22:37.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано02.07.18 22:47



Абе тука майтап си правим, ама като свърши тая инициатива с подписката съвсем сериозно съм се замислил да напиша един кратък роман. Мисля да го базирам изцяло на фантазиите на бивши и настоящи деятели на радиолюбителското движение. Почти съм сигурен, че ще мога да изнамеря някакъв нов жанр в литературата - нещо средно между историческо свидетелство, фантастичен разказ, криминален роман, комедийна повест и психиатрично изследване. Единствено се опасявам, че ще е твърде бозав за да се хареса на широката публика, но все пак човек никога не знае. Но определено ще може да се ползва поне от радиолюбителите като четиво тип "какво радиолюбителите никога не бива да правят".





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор az de ()
Публикувано02.07.18 22:52



Бе важното е съмнения за подслушване да има. Те тия с "колите" ползват изключително любителски честоти щото са много прости. Друг се оказва прост ама нейсе.

Редактирано от az de на 02.07.18 22:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.