Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: QRX]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 23:59







Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано27.06.18 00:11



Павка,

Хвърляш се в една прогностистика, което не ти е силата - ако два вълка и едно агне гласуват какво ще има за обяд, то изхода от гласуването е непредвидим. Най-вероятно е агнето да остане цяло. Ще се опитам да ти го обясня и защо, въпреки че твоя приятел Каскета вече е влизал в тоя капан. Ако спечелят двата вълка, те ще си разедялт агнето и пак ще огладнеят. Но ако спечели агнето, единия вълк може да се присламчи към него и да твърди, че го е спасил. Като разбира се твърди, че другия вълк е лош и иска да го изяде. Другия вълк, обаче, опасявайки се от същото, би гласувал отново агнето да остане. Всеки вълк ще се надява, че гласувайки агнето да остане, в един момент ще вземе всичко, без да го дели с другия вълк, който просто ще умре от глад.

Гласувайки агнето да оцелее, те реално гласуват за алчността си да вземат всичко. Ако беше толкоз просто, колкото го изкарваш, то нямаше да има нужда от избори. Но да запомниш от един "младеж" - всеки вълк гласува "против" другия вълк, никога "за" - без оглед на краткосрочната перспектива да похапне половината от агнето.



Това е чара на демокрацията, който явно е късно да бъде схванат от всички, расли по пионерските лагери.



Тема Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 13:34



По всичко личи, че скоро вече всички ще бъдат спокойни поне за наличностите в касата на БФРЛ - мисля, че накрая е изнамерен и друг извор на благоденствие.

На сайта на КАА има официален анонс, че там

. Най-накрая глътка въздух за българските радиолюбители! Предвид избора на хардуер (GTX 1050Ti) мисля, в близките дни и седмици може да се очаква и сериозна статия, която да обяснява как от ръководството на БФРЛ са предприели крути мерки да ограничат добива от биткойни на Каскета. Така или иначе за редишната си статия човека за малко се размина с Пулицера, този път сигурно ще е по-детайлен и безкомпромисен.
Лошото е, че Павката е решил да инвестира почти веднага от вълшебната огнена течност в начинанието. Но той се е така - винаги е готов да каже "хоп" преди да скочи.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано28.06.18 15:23



Онзи ден, на седмичната на сбирка, "каскета" донесе 15г. виски и почерпи за първото изкопано микробиткойнче, защото му било много кеф да види как се ражда, на което аз се възпротивих сериозно.
Казах му, че ако продължава така скоро ще стигне до просяшката тояга, а той ми отговори, че "не е важна целта, движението е всичко", на което ние се спогледахме и докато се усетим горкото 15г. шишенце си показа дънцето....ама нейсе!
Пожелавам на всички, които си имат клубове, да се забавляват като нас с измислени случки и да се кефят помежду си, а тези които ни цитират да продължават, защото е гоод да ги четеш......нещо като душевна чикийка.....особено като забъркат различни "вкусове" от близкото минало!



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано28.06.18 15:30



Еха, упражнение със сметалце, дори калкулатор и логаритмична линийка не са ни необходими.

Дадено:

150 вата консумация
24 часов режим
0,13205 ЧЕЗ цена лв./кВтч (без акциз и ДДС) (умишлено не включваме цена за пренос и достъп през/до електропреносната мрежа; цена за пренос на електрическа енергия чрез разпределителната мрежа на ниско напрежение; цена за достъп до разпределителната мрежа.)
40 евроцента на ден печалба.
1,955830 лв. за 1 евро курс на БНБ

Да се намери колко на ден струва хобито на Каскета с биткойните.

П.П. Наистина е свежарска статията. С този компютър ще им е по-добре да си плащат на Близард месечна такса за Worlf of Warcraft, така хем ще има файда от компютъра, хем същите пари ще вървят на месец (ток плюс акаунт) хем и ще живеят в собствени води - имагинерен свят, в който са борци за свобода с големи мускули.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 15:39



Тези сметки са валидни само, ако се плаща тока.





Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано28.06.18 15:44



Бе да се занимава там да миряса, макар,че ноември му идва тъмния период.Почва да прави по дваесе връзки на минута в разни контести и раундъпи SO3R, да криви каскета и щрака с пръсти!

Не знам, Павката да му мисли...!



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано28.06.18 15:54



По-долу колегата е направил една сметка, че всъщност не е чак толкоз скъпо новото ви занимание. Обаче ви е загатнал една много по-интересна идея.



Сега, да не ни разбереш неправилно - тука другарите не сме против тези капиталистически увлечения, само се притеснихме да няма преразход на домошарката, че все пак това продоволствие може да се окаже незаменимо, ако е нужно да се добави глътка кураж у хората по време на либералната революция.



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано28.06.18 16:15



Чакай сега, аз явно не съм разбрал новината? Кога Каскета и компания са сложили УКВ репитър, та да не си плащат тока?



Тема Re: Най-накрая нещо свежо и разтоварващонови [re: NinoS]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано28.06.18 16:29



Между другото, "каскета" ми сподели, че имал хемороиди и аз му обещах да ги премахна. Ще ви държа в течение за целия процес, даже мога да ви постна и снимка преди да съм почнал операциятра. Ако ви интересува, де?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.