Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 17:30



Т.е. считано от утре БФРЛ ще плаща по 1000 кинта на месец глоба? Аз така го разбирам. Въпросът е, че те не могат да внесат исканите документи, защото не всички от гласувалите на общото събрание са били коректно регистрирани. Но ако си плащат всеки месец глобата - нищо друго не ги заплашва. Така ли е или в един момент все пак има и други санкции? Щото ако е така - с текущите запаси от касата спокойно ще изкарат до 2022 година и ще им остане и някоя и друга загуба да си покрият.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано17.07.18 17:45



Указанията на АВ са от 13.07.2018г.
Там се посочва какво трябва да се направи.
Смятам, че има време, стига да се оправят документално, тъй като са спазили срока за подаване на заявленияето, т.е. 30.06.2018г. (наистина в последния ден)!?!?
Аз лично им пожелавам успех, защото съм сигурен, че мутрагенското им мислене няма как да управлява една организация в условията на правова държава!

Редактирано от partzalev на 17.07.18 17:48.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 18:09



Я! Втора новина - освен бефере имАли сме билЕ и правова държава.
Аз се чудя за какво става въпрос тука тогава въобще - та ние си имаме всичко


Само КАА-то бяха и Каскета да не бяха - те са виновни за предишните задължения на беферето и сега пак те ще са виновни за глобите - щото и сега ако #Парцалев си беше мълчал и си бе пил кротко плодовата всичко щеше да е цветя и рози - ама не. Бе вече двукратно се оказва че тия от КАА то развалят цялата идилия

Редактирано от az de на 17.07.18 18:25.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 18:36



Бе той Павката като е жега трудно обяснява. Аз така и не можах да му разбера - ако приемем, че на общото събрание не всички клубове са били надлежно (пре)регистрирани, то няма как УС да предостави исканите документи и да публикува отчета. Или аз не съм разбрал нещо или спешно трябва да се пререгистрират всички клубове от общото събрание, да насрочат ново общо събрание, да приемат отчета и да го внесат вече надлежно приет по правилата за публикуване. А дотогава - 1000 кинта на държавата месечно. Аз така ги виждам нещата.

Само че за да се пререгистрират всички по новия закон май няма да се приеме толкоз радушно, колкото се приема членството в БФРЛ. Както и преди месеци говорихме тук - УС или трябва да развърже кесията и да окаже "методична" помощ на членовете на ОС или да развърже кесията и да плаща по 1000 кинта месечно на държавата. Но при всички случаи поне си е легитимен, ако решат все пак да сложат край на драмите и да се премине към една единна организация.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано17.07.18 20:08



Не бе @Аleandrow - БФРЛ си е внесло сега някакви документи като формална организация и за отчет но АВ не иска да ги приеме защото правно не ги зачита защото самата организация БФ(РЛ?) няма никакъв правен статут според АВ щото не са й уредени документите формално. #Парцалев говори с недомлъвки и се пробва кой как ще тълкува - демек изпитва ни тука по право.
Накратко от уведомлението произтича че БФ(РЛ?) ще плаща глоби по хиляда кинта на месец докато избора на ОС не бъде удостоверен документално и формално пред правния мир. А АВ иска преки доказателства за това.
Аз питам докога ще ги учиме беферето как се правят тези елементарни работи да не слагат каруцата пред коня ?

Редактирано от az de на 17.07.18 20:11.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано17.07.18 22:29



Да де, ама ползите от тоя бъркотия са очевидно никакви. А загубите са също очевидни. Въпросът е, че на УС на БФРЛ изглежда въобще не им пука дори за собствения им статут, бил той правен или етичен, а тука възлагахме някакви надежди да се трогнат от някакви си радиолюбители и да разгледат фундаментални въпроси. При положение, че не могат да се оправят с елементарна бумащина, на мен ми изглежда крайно нереално да се обърнат да разглеждат някакви оснополагащи принципи баш в тоя момент.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано18.07.18 03:32



Това е една точка (.) !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.