Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано09.07.18 11:36



В нашия клуб има свободен щат за 2бр. RDF-ки !



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 11:46



Може ли да съм в комисията по изборите?


Че току радистката Кет ви се явила!?
Щирлиц ще иска да я внедри!
Ще отсявам предварително.

Редактирано от NinoS на 09.07.18 11:47.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 12:06



Затуй ли Виктор е така ненавиждан у ваше село? Абе знаех си аз, че при такава искрена омраза не може да няма замесена поне една жена, а то цели две места били овакантени.





Тема Re: Фърчи перушинанови [re: az de]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано09.07.18 12:56



Там гледам коментира един, който има речниковия и културния запас на милия ни зам.прец. Човекът се оплаква от болки в слабините като чете такива хумористични групи и сайтове, дори си е продал КВ оборудването, а УКВ-тата ги държи за законни цели по време на лов-риболов-патколов и т.н.

И пак подмятания как едни са велики, щото не пипат укв-дръжки, за да не си избодат очите с гумената клечка. Всичко това, което цели "кървавото" писмо - се обезмисля от такива коментари. Мога да го кажа и напиша на латински, специално за Стефчото: Primum non nocere. Ние сме радиолюбители и сме от всякакви професии, религии, етноси и т.н., едно общество, което е имало джентълменски обноски и навсякъде се приемаме за равни с другите колеги. Типично по нашенски обаче ние искаме хем да сме добре, хем пък на Вуте да му е зле.

Редактирано от MoTuKa на 09.07.18 16:00.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 13:29



Дай линк да му се порадваме!


Еваларката, сигурно е впечетлил колежките на жена си с винморето, щото за ПТС-4 едва ли има пари!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 13:31



Абе хем си прав, хем има и една особеност. Аз напоследък броя много усилено интригантите и тези, които са очевидно етично деформирани поне от гледна точка на радиолюбителството. Добрата новина е, че не съм стигнал и до десет още.

Т.е. когато се развихри някаква патаклама, то наистина отстрани изглежда, че има някакви групи, които нещо спорят помежду си, пък после има други - по-велики групи, които спорят с първите за какво трябва да се спори, а в разговора с намесват и представители на най-великите групите, които по принцип всичко знаят и мога, както и са последна инстанция. Обаче ако се загледа човек, това просто не е вярно.

На всичките "групи" всъщност им е дошло до гуша от текущото положение и отчаяно търсят някаква промяна. Разбира се, никой не е рекъл, че има само един начин да се даде някакъв позитивен импулс - това някак между другото преминава в караница между хора, които в огромната си част искат едно - да няма интриги и да има взаимно уважение. Те започват взаимно да се обвиняват за нещо, което в крайна сметка, не те са предизвикали.

Същото е положението и с всички други проблемни области - и с КВ състезанията и със сайта и с представителството и с всичко.

И така - лека полека - остава един фон, на който всички изглеждат маскари. А вината е ясно на кого е - на тези, които е трябвало така да организират нещата, че караници да няма. Но те просто си седят и нищо не правят или пък директно наливат масло в огъня. За тях това е изгодно - всеки да е срещу всеки и на този фон те да изглеждат не по-зле от другите. При всяка дискусия неминуемо се достига до подхвърляния в смисъл "като искате нещо, защо не си го направите, а замесвате БФРЛ", сякаш самото БФРЛ е някакъв порцеланов сервиз, който служи само за показване на скъпи гости и не изпълнява никакви функции. Но същевременно и на никой друг не дават да ги изпълнява. А после радиолюбителите сами са си виновни.

Но положението е такова, че реално цялата бъркотия се предизвиква от по-малко от десет човека. Дали поради незаинтересованост, дали поради някакъв вроден стремеж към интриги, дали поради некадърност - това вече е по-дълъг разговор. Но че въпросното писмо дава шанс - дава. Защото в огромната си цялост радиолюбителите искат едно. Просто от нерви не намират най-точните думи и най-точния адресат. Обаче това съвсем не значи, че са маскари - просто са умишлено обърквани и насъсквани едни срещу други в момента. Не мисля, че тези, които искат на колегата им да му е зле, са повече от дузина - ако изглеждат повече, то се дължи много повече на обърканост, отклокото на злонамереност.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.07.18 14:24



Какви всякакви професии и религии, БФРЛ не беше ли Българска Федерация на Радио Лисичарите?

EOF


Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано09.07.18 16:03



Извинявам се, объркал съм спомените и имената.
Иначе да, тогава имаше само винморе, ардопа го мислиха усърдно, а vara-та беше още блясък в очите на създателя си :) Останалото беше и все още е 4 цифрена сума в европари.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (член)
Публикувано09.07.18 17:56



Да, така е.Като голям фен освен на Щирлиц, а и на пактора, бях пощурял по "драгуна"!


Ама седнах един ден по обхватите и послушах... нил, жив чиляк няма, само машини.Обзела ме беше някаква странна носталгия по недалечното минало.Бях доста активен на амтор и пактор-1 до към 2002г, когато 486-та се скапа.Работех с един филтров модем и великата програма на G4BMK.С windows не се понася, само чист DOS.Чат-пат разлайвам пЦетата на winmore, ама требе и яхта да си купя...!
А иначе онези от SCS са по-за връзване от агента!


Редактирано от NinoS на 09.07.18 17:59.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано09.07.18 18:01



Изискването е бързо да се доберат до лисицата, без да им пречи миризмата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.