Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 28.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Фърчи перушинанови [re: NinoS]  
Автор az de ()
Публикувано06.07.18 13:43



Щото пак не си пие хапчетата момчето.



Тема Фърчи перушина - епизод 2нови [re: az de]  
Автор az de ()
Публикувано07.07.18 00:05



Продължава да фърчи покрай репитерните драми. Гледам СтефЧО се е опитвАл да коли и беси колегите си. Ако е вярно това - браво. Само така - мъжката Стефчо. Такъв е пътя към славата


Чучура както виждам също се е изказал по темата в негов типичен стил. Опитва се да омаловажи проблемите на беферето като кълне навсякъде и е презрителен на общо основание. В превод един само човек е виновен че има подписка а беферето си е перфектно и Чучура туптан. Бе мила родна картинка - направо да се разплачеш.
Ето и линк :

Защо го споделям - ами щото от мненията там чудно си личи на кой колко му е акъла и също доколко някои хора са способни и могат да бъдат обединители и ръководители на нещо.
Има и един още по-тъжен факт - липсата на какъвто и да било интерес към сплотяване да се реши проблема в частност излъчването Азис. Но частното говори много общо показателно за заинтерсованоста към състоянието на хобито в момента за съжаление

Редактирано от az de на 07.07.18 00:18.



Тема Re: Фърчи перушина - епизод 2нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано07.07.18 19:14



Кофти работа. До някакъв момент аз си мислех, че всички тия "репитърни проблеми" са малко или много момчешки закачки. Реално погледнато "Азис" не е кой-знае какво - и по-грозни неща са се случвали и се случват и до днес в ефира, но аз просто не бях наясно с нещата, които се случват извън ефира - с мащаба на интригите и безумието на безкрайния низ от непочтеност.

Но ти си прав - деградацията е отчайваща. Предвид че радиолюбителските репитри така или иначе са "входа" в радиолюбителството за мнозина нови колеги, атмосфферата там определено дава своя съществен принос радиолюбителството да изглежда непривлекателно, да не говорим пък за организираното радиолюбителство.

Има и едно положително нещо - съвсем ясно е, че само с публичност ще се оправят нещата. Ако има желание да се оправят, начин има. Много мислих защо БФРЛ допуска това, но всъщност едва ли има значение. Липсата на официална титла "координатор на репитърната мрежа" в рамките на БФРЛ за мен означава, че дори в този си състав явно има някаква червена линия, отвъд която нито членовете на Общото събрание, нито дори самия УС не искат да преминат. Аз нямам друго обясниение защо Стефан не бъде формално натоварен с тази титла и тези задължения, освен че той не може да събере подкрепа дори и в този камерен състав на федерацията.

Което е добре. В общи линии в БФРЛ вероятно вече са допуснати почти всички грешки, които биха могли да бъдат допуснати. Организираното радиолюбителство определено е ударило дъното и оттук нататък естествения път е нещата някак да се възстановят на основата на удобно забравените радиолюбителски принципи.

С подписка или не - БФРЛ в този си вид не може да оцелее дълго, единствения въпрос е дали ще се промени с достойнство или под натиск. Предполагам, че в КРС отдавна им е писнало да бъдат използвани като лост за въздействие и кърпа за забърсване на мръсни ръце и други части от тялото. Досегашната история е показала, че досега именно КРС са успявали някак да озаптят най-безумните малоумщини извършвани уж от името на радиолюбителите. Няма да се изненадам, ако скоро предприемат действия, с които да сложат някакъв ред с репитрите. А то не е сложно - достатъчно е временно ограничение максимум един репитър на собственик/отговорник, като се следи отговорника да е действителен такъв и да упражнява реален мониторинг и контрол на репитъра си. Освен това могат спокойно да поставят и допълнителни условия за отговорници на репитри, инсталирани над 1000 метра надморска височина. В общи линии се надявам, че ще бъде намерен ефективен инструментариум да бъде сложен край на тия домогвания и мечти за окрупняване и "одържавяване" на репитърната мрежа в България.

Отделно, че и Виваком, като национално отговорен телекомуникационен оператор и като стопанин на над 500 обекта за радио-телевизионно излъчване на територията на цялата страна, може би е добре да преосмислят добре на кого и за какво дават спонсориран достъп. Дали наистина искат да помогнат радиолюбителското движение в България, което би било прекрасно, или от името на радиолюбителското движение искат да имат някакъв контрол върху радиолюбителската мрежа, което би било много разочароващо. Въпреки, че са частна фирма с пълното си право да постъпват както намерят за добре, на мен ми се струва, че в един момент ще трябва и те да изяснят отношението си към този казус, защото ако са искали да помогнат, в момента се получава така, че сякаш нагнетяват допълнително напрежение в радиолюбителското движение, допускайки достъп до обектите си хем като жест към радиолюбителите в България, хем мълчаливо приемайки този достъп да бъде "разпределян" от един човек по чисто субективни критерии и единствено според собствената му воля, като ролята на този човек в организираното радиолюбителско движение изглежда най-малкото спорна в момента.

Все пак жалко ще бъде пак да ни "оправят" държавни институции и спонсори на федерацията - къде по-достойно ще е радиолюбителите да тропнат по масата и да гарантират една публичност на всички процеси в БФРЛ. Аз продължавам да се надявам, че достатъчно колеги ще предпочетат този път да вземат отношение и да поставят всичко на една нормална и ясна публична основа.



Тема Re: Фърчи перушина - епизод 2нови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано08.07.18 19:22



Не знам. Тъжно да. Битки се водят всякакви. Но аз като чуя за такива подмолни номерца направо откачам - това е дъното на дъното на дъното. При все че същите тези ореваха орталъка заради Каскета. Бе няма какео да коментираме.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано08.07.18 23:27



Малко си в грешка. Като начало не можеш да си представиш колко е ценно да имаш своя независима мрежа и второ не можеш да си представиш колко трудно се изгражда и поддържа. Мобилните оператори са направени с ниска надеждност. Нямат редъндънси, нямат нищо което да им гарантира надеждност. За тях неработене няколко часа не е проблем. Има региони с по 10-15 клетки минаващи през една релейка и ако бутнеш клетката с релейката остават доста населени места без телефони.
Но конкретно за бизнеса на тоя дето държи рипитрите: Какво ще стане ако ти в колата си имаш ГПС-ГСМ и аз ти открадна колата? Да приемем, че имам заглушител който ти затапва ГСМ модема затапва ти и ГПС приемника. Тогава проследяването ти е напълно неработоспособно.
Ако имаш иридиум или друга сателитна комуникация - пак не ти върши работа защото ще имаш връзка но няма да знаеш къде си защото нямаш ГСП.

Сега си представи случая в който имаш предавател на 150 мегахерца. Да приемем напълно незаконна честота. Тоя предавател започва да излъчва пакети от по 100-ина милисекунди периодично докато няма ГСМ и ГПС сигнал. Тогава какъв е шанса да се намери колата с мрежа от приемници по кулите както и с РДФ (случайно любима тема на председателя).
В този случай с предавател в колата само фарадеев кафез може да помогне.
И това всичкото без грам стотинка за локация или ток. Поддръжката минава покрай рипитрите и АПРС.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (член)
Публикувано08.07.18 23:44



Ма направо си заслужи членското място в УСЕРЕТО самолете, това къде го учихте?
В школата ли? Виждам си те като член на усерето по рипитъртите проблеми.И съм абсолютно сигурен, че ще се сбориш с Азис!? Ми тъй де, що със Ширлиц да не делнете 5 бинги!?


До сега имах колебания дали да предложа Щирлиц, ама ти направо го отнесе!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано08.07.18 23:56



Не ме карайте да повтарям, че радиоефира е държавна собственост. Сегментите определени за радиолюбителската служба не с комерсиална цел и никой не може да си изгражда каквато и да било мрежа....за каквото и да било! Дали ще му проследява кокошките или колите е все тая!
Май нещата отиват към прокурора...., а от там към КРС-то....!



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 07:31



Ами като е ценно що нито една фирма няма такава мрежа - нали това те питам?! Честотата е 2-3к на година, колокацията, според зависи от кулата - 1-3к на месец. Като туриш отстъпките, за 20-тина хиляди лева на месец си покрил страната. И по-горе ти бях написал, че толкоз са месечните разходи на средно голяма мандра. За голям застраховател са някакви стотинки. И как пък никой не се е сетил да пази така колите?

Не е това "далаверата" с репитрите. Истината е, че "далавера" няма. Има нещо като желание за "власт", въпреки че то и това звучи комично. Просто има хора, които живеят в нещо като измислен свят, в който те са някакви свръх важни и същевременно тайни, като само изключителните им умения и политическа ловкост крепят важната репитърна мрежа.



Между другото и ти живееш в някакъв такъв измислен филм, в който радиолюбителството притежава някакви свръхестествени сили и технологии. Тая схема дето си я измислил просто не работи. Тя едвам работи за СОТ-а, където обектите са си доста неподвижни и само който не е поискал, той не ги е заглушил. Това, което ти разказваш като легенда е някакъв вид СОТ за движимо имущество. И нито един СОТ не се е сетил, въпреки че те малко или много имат някаква инфраструктура, поне на местно ниво? Просто е невъзможно по начина, по който ти си го мислиш.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано09.07.18 07:40



Ей това най-не ти харесвам, нищо че то те прави веселяк и добряк. Отвори се някаква тема за колегиалност и почтеност, ти замесваш веднага някакви прокурори. И в УС сигурно умират от смях и сочат тука форума като сбирка на хаховци.

От УС на БФРЛ не "крадат" ефира, те крадат "радиолюбителството", но не като го ощетяват откъм честоти или откъм организиране на състезания или разни други дреболии - касови наличности, офиси и прочее. Вредата, която нанасят е свързана с отношенията между радиолюбителите. За радост или съжаление нарушението на етичните принципи на радиолюбителското движение подлежи на контрол от радиолюбителите, не от прокуратурата и КРС.



Тема Re: Фърчи перушинанови [re: Alenadrow]  
Автор az de ()
Публикувано09.07.18 09:24



Да доразвия темата - представете си тураме по един късовълнов предаварел на имуществото/кокошките с една дълга жица тип Щирлиц да се влачи изотзадзе и почваме да радиозасичаме с един радар на покрива тип Самолет модел 5 ама по дългия път. Ако има и няколко RDF състезателки да коригират пеленга тичайки по шорти - хем еротично хем гениално !

Редактирано от az de на 09.07.18 09:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.