Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 15.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано25.06.18 21:05



Аз смятам, че пътят към изборите е отворен.
Сега е на ред конфигурирането на независимата "команда", която да ги организира.
Единственото нещо, което и ние подкрепяме е , че не трябва да се бута лидера на ARDF-а и да си остане Виктор Ц. , като добър начин БФР-то да се самоиздържа.
Важна е прозрачността при претакането на някакви пари, а не тяхното разпределение! И при организирането на ARDF прояви си трябват сериозни готови средства, защото изобщо не е лесна работа.
Както казват - пари при пари отиват!



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано25.06.18 21:26



Хубаво - събрахме се другарите и решихме. Ще има избори за всичко, само ARDF секцията ще я направим монархия, че да би някой да бутне лидера и погрешка. Така вече ОК ли е? Каскета ще спи ли спокойно?





Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано25.06.18 21:56



Монархията е свободен електрон. Като нищо ще си отиде при "ориентирането" , заедно с паричките, а БФР-то ще си остане с чл.в. и частните репитри, но демократично!



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано25.06.18 22:26



Е, Павка. Ако ще стягате бой за касата аз съм аут. Друго го замисляхме с другарите.





Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано25.06.18 23:08



Не става дума за бой за касата.
Смятам те за умно момче и ще ти задам няколко задачки.
Поразрови се и изкарай тук разходите на БФР-то за новия офис.
След това отдели внимание на устава, в частта му където се описва какво ще стане с имуществото на БФР-то при ликвидация?
Ако имаш време, проучи кой е спонсора на ремонта на сегашните помещения , съпостави този факт с преместването на районния съд от другата страна на градинката, задай си въпроса защо УС-ето иска да купува помещение , с пари на бг-р/любители и в кои ръце ще попадне при ликвидация на БФР-то.
Съжалявам, че те затрупах с въпроси в едно изречение но в момента съм ядосан и на испанците и на португалците, но пък съм възхитен от мароканците и иранците.



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 08:25



С удоволствие Павка ще направя тия калкулации, само да намеря някъде прословутия устав, който издирвам от месец-два и по друг повод.



Но и без устав отсега ти казвам, че такава схема за някакъв си офис ми се вижда твърде сложна. В интерес на истината и аз не нямам идея за какво е тоя офис. Но дори не ми беше хрумнало, че някой ще си купува апартаментче в София по тоя безумен начин. Опасявам се, че грешиш и че леко те е заразила параноята на приятеля ти. Ако са искали това, то защо се мотат досега? Какво ги е спряло да врътнат схемата още преди години? Нещо не ми се връзва.



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано26.06.18 08:53



Добро утро анализаторе!
Прословутия устав стои отдавна в сайта на БФРЛ - WIKI....аз го наблюдавам вече 10г. и твърдя, че някой си го променя без решения на ОС...но нейсе!
Там в глава "ИМУЩЕСТВО" ще четеш.....!
Сам казваш, че не ти е ясно защо е този офис, а не си задаваш въпроса кой е финансирал ремонта му. Аз бях там по време на ремонта....от бивш месарски магазин, който миришеше на мърша, се превърна в прекрасен офис на кота "0" и то точно по времето когато се взе решение районния съд да се премести от другата страна на градинката. Сам занеш, че търсенето на офиси около съдилища е засилено от всякакъв вид юристи.
По принцип, на каквато и да е федерация, подобна на нашата, не и трябва собственост, която да е закупена с чл.вн. , защото в крайна сметка една собственост може да се окаже в ръцете на един човек, но купена с парите на много мишоци.
Ние смятаме, че попречихме на една такава операция, дори това да е само теоретично.
Когато БФР-то си има кинти, не е проблем всяка година да наема офис във всички по-голями градове на татковината ни, за да е по-близо до "масите", ако има такава политика де.
А собствеността е нещо, което днес го притежаваш, а утре го притежава някой друг.



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 09:42



Не съм бил в района, но на мен ми се струва малко прекалено безумна тая схема за някаква адвокатска кантора. Няма как да разбера кой е спонсорирал ремонта, но ако е бил адвокат, най-много да се е надявал на някоя стаичка там, ако има повече от една стаичка. Или някаква подобна уговорка, но чак такива сложнотии.

По принцип разбирам за какво говориш, но такива комплексни и продължителни във времето комбинации се правят за доста по-сериозни пари. За бивш месарски магазин ми изглежда твърде безумно.

Иначе съм съгласен, че офис е абсолютно ненужен, да не говорим да се купува. Нямам идея не само за какво се ползва, но и за какво би могъл да бъде ползван от една федерация. Ако е за LZ1BFR станция, то за много по-малко пари може да се направи това в някое село на удобно за повече колеги място в централна България, например.



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (минаващ)
Публикувано26.06.18 10:23



У мен се затвърждава мнението, че си още млад, което е наполовина индентифициране на личността ти.
Не адвокат е спонсорирал ремонта. Адвокат би могъл да се яви като купувач или наемател. Това помещение не е жилищно, а е с търговско преднаначение. Към днешна дата цената му е над 2К EUR/кв.м. Дали МО ще го продаде в сегашния му вид е едно, а съвсем друго е БФРЛ да го купи, с врътка през МО, за стотинки и след това да фалира и "някой" си впоследствие да наддава на публичен търг и да го придобие, пак за стотинки. Този "някой" вече е дал пари за един сериозен ремонт, но никъде не се споменава като "бащица" на BFR-то! А защо?



Тема Re: БФРЛ и радиолюбителски глас - митове и легендинови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (ветеран)
Публикувано26.06.18 10:45



Павка,
Не си ме питал, не съм ти казл кой съм. Псевдонима не е за да скрие скромната ми личност, а за да прекъсне връзката между един общ проблем, или ако искаш да го наречем "идеал" за по-помпозно, и един обикновен радиолюбител. Защото иначе, както и самия ти си правил, се започва с безкрайното "манИ го тоя, нито е голям контестер, нито е голям спортист - бута се там за слава". Затова пиша под псевдоним, защото не търся слава, а вярвам, че има път радиолюбителското движение да се нормализира. За да няма намеци, че искам да съм следващия Виктор, каквито намеци вече имаше. Псевдонима изключва такива претенции - ако успее подписката и нещо се промени към добро, давам съгласието си всеки да каже, че той е бил Alenadrow. Ако не успее, ще кажа публично кой съм да ме линчуват, ако това ще промени нещо.



Все пак, колкото и да съм млад, мисля, че твърде надценяваш стойността на този офис. Продължавам да твърдя, че това е твърде сложна далавера за такъв имот. Не го изключвам, защото теоретично е възможно, но ми се струва някакъв абсурден сценарий.

Но и така да е - както казах мен твърде малко ме интересува кой какви имоти ще купува за какви пари. Всеки ден в София стават някакви врътки, някои къде, къде по-големи. В крайна сметка едно е сигурно - те са го уредели този офис под наем, ако могат да го купят и да спечелят - нека. Щом всичко е законно за мен е все тая, предполагам и за колегите.

Нали затова в подписката се говори за един достатъчно дълъг преходен период, за да може всички тия неща да бъдат уредени, без никой да е ощетен. Аз не виждам нищо лошо БФРЛ да се подготви за един преход, ако трябва технически да фалира след година-две, всеки кредитор или спонсор да си вземе своето, а името да се пререгистрира от група авторитетни колеги - колкото повече, толкова по-добре - и всичко да се рестартира на основите на радиолюбителската етика и морал.

Или с други думи - ако има някакви законни врътки, свързани с нечии финансов интерес, нека има достатъчно време да бъдат завършени и после да се поеме начисто. Иначе никога няма да се оправи радиолюбителското движение - хайде сега да се съсипе всичко, че да не би някой да не си купел евтин офис. Ами да го купува накрая и да се рестартира всичко начисто.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.