Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 28.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Принос и заслугинови  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 07:54



Понеже темата с драмите в БФРЛ се попрепълни и не е е особено удобна за проследяване, то си позволявам да отворя нова тема, като вземам повод от няколко от последните реплики там.

И така - всички ние знаем какво лошо Виктор, Милчо и Панайот са сторили за радиолюбителското движение. И тримата са от инициаторите и участниците в позорната конференция на БФРЛ през 2003, по време на която двайсетина човека решават БФРЛ да бъде превърната във федерация на спортни клубове, при което всеки клуб да има право на един глас. Т.е. двадесет човека тогава решават буквално да изхвърлят висчки останали радиолюбители от БФРЛ, като приватизират марката и я направят собственост на двадесетина - половината от тях фиктивни - спортни клуба.

Всички ние сме свидетели на обвиненията и между сегашния и бившия "председател" (за тези, които не знаят - изписвам "председател" и "УС" на БФРЛ в кавички, защото тези хора не са избирани от почти никой от радиолюбителите) - има доста внушения за кражби, злоупотреби, неправомерни разходи и какво ли не. До тук сякаш нищо доказано, просто подхвърляния от едната и другата страна, между другото превърнали се в традиция и норма на поведение в БФРЛ.

Но да оставим за секунда настрана всичките простотии на бивши и сегашни "председатели", "зам. председатели" и "управителни съвети", неизбирани от почти никой за нищо, камо ли за представляващи и управляващи радиолюбителското движение.

Аз искам да попитам нещо по-просто. Когато се разгори дискусия, веднага нарочен фен на един или друг сегашен или бивш "управник" от БФРЛ започва да подхвърля как тези хора били в хобито отдавна и какъв принос имали за радиолюбителското движение, за разлика от всички, пишещи с псевдоними по форумите. Аз приемам, че самите псевдоними принос няма как да имат към момента, затова съм принуден условно да се съглася, че приносът на всички пишещи тук е нулев.

Нека обаче който желае да сподели - какъв точно принос, бил той положителен или отрицателен, му е известно да има всеки един от последните трима "управлявали" БФРЛ и антуражите им. Всякакви мнения са добре дошли, за да може не с обичайните за "апарата" на БФРЛ недомлъвки и подхвърляния, а директно и подробно всеки да напише какъв принос има любимият му "управляващ".

Благодаря предварително за всички мнения, но особено за такива, които могат да посочат достатъчно конкретна фактология, а не просто общи разсъжждения кой от кога е в хобито, колко е мил, умен, добър и красив. Би ми се искало акцента да не е върху реални или илюзорни лични качества, а върху реалния принос за радиолюбителското движение на всеки от управлявалите БФРЛ през последните петнайсетина години.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано17.04.18 09:39



За да се изясни този въпрос, според мен нещата трябва да се припомнят по-отдалечко.Когато се разпадаше ОСО.Когато една част от щатните служители на тогавашния ОСО-вски ЦРК, воглаве с тогавашния началник (LZ1SS) останаха на щат към МО в т.нар.УППМ (който го разшифрова има бира от мен на Казанлък).Другата част стана БФРЛ. Даже имаше два бюлетина, на 3666.66 Khz и 3764.Лично на мен ми е по-интересно, кои бяха хората щатни служители на ОСО ЦРК-то (до 1990 или 1991г), които търкаха лакти, търкат и в момента в Управителните съвети на вече "еманципираната"БФРЛ от тогава, до ден днешен?!
За огромната материална база, радиоклубове, техника и т.н. въпрос не повдигам.
Така припомняйки си тази далечна история, ще стигнем и до по-новата, позорна както с пълно право се изразяват наши колеги.

Редактирано от NinoS на 17.04.18 10:12.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 10:34



УППМ = Управление за предказармена подготовка на младежта.

Просто си резервирам бирата.



За съжаление за това предходно разцепление аз информация нямам никаква, но разбира се ще ми е интересно да науча ролята на "героите" от последните петнайсетина години и в онези събития, ако са имали такава, разбира се. Ей такава роля си мечтаех да играе сайта на БФРЛ - да разкаже историята, каквато е била, пък дори и да не е лицеприятна от съвременна гледна точка. В крайна сметка през "прехода" бяха извършени много магарии - добре е да се знаят и помнят, за да не се повтарят.

Но "официоза" мълчи за такива събития - да не се вадят кирливите ризи, както обичат да се изразяват там. Но умни хора са казали, че е добре страницата да бъде прочетена, преди да бъде затворена.



Тема 80м и двата бюлетина.нови [re: NinoS]  
Автор scanner_Модератор (сканерист)
Публикувано17.04.18 10:47



Корекцията ми е несъществена, но все пак ...
Двата бюлетина бяха съвсем близко един до друг. Единият на 3666.0, а другият на 3666.0. Единият бюлетин се излъчваше от LZ1BFR, а другият от LZ1R? (ЦРК?). От LZ1BFR го четеше Здравка. За другия не помня.

Общо взето 10те kHz 3660-3670 работеха българи. Това беше около 93 до към 95-96 години някъде. В този период бях активен и слушах бюлетините. Нямам представа кога са започнали да излъчват два бюлетина преди тези години, също така след 95та вече не бях толкова активен и нямам представа кога са спряли втория бюлетин. Също така не мога да си спомня коя точно честота беше аналога на 3764 в по-късен етап. Може би 3666?

Причината да се преместят всички нагоре беше, че на руснаците не им беше разрешена работата над 3650. След разширяването на техния банд те се изместиха нагоре, като с това се наложи и преместването на българската група тогава. В тези години не бях активен вече на КВ и точно тогава вероятно е избрана 3764.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (новак)
Публикувано17.04.18 10:58



Вярно, спечели си я.

.Не, едва ли ще научим някога историята от сайта на федерацията.Ха-ха-ха, драмите там почват силно да заприличват на драмите и интригите в "РАЗБИВАНЕ",помните ли го?Трите Хикса и Крис Беноа, Скалата, злодеят, шефа на федерацията.... ха-ха-ха...
А бре дават ли го някъде??
LZ1DD четеше т.нар.казионен бюлетин.

Редактирано от NinoS на 17.04.18 11:09.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 12:21



Разгеле нещо по конструктивно, макар малко изкривено. Не знам защо трябва да се връща лентата още през 90те, не е ли по добре да се почне от по раншен момент. И ми е интересно кой знае кой какво е направил , ако е само от доклади на УС няма как да стане ясно, ако е само от клюки , пак няма да стане, та каква ще е методиката.......



Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 12:47



Ами не е изкривено. Наистина до тук се обсъждаха само очевидни грешки - да ги нарека така най-меко. Нека да се покажат и конкретни заслуги. Все пак така всеки ще може да претегли за себе си - дали приносът си е заслужавал лишаването от правото на глас например? Дали постигнатото от федерацията си е струвало тези неспиращи разцепления?

Аз съм скептичен, че за последните петнайсетина години ще може да се посочи някакъв значим принос, но наистина всеки е в правото си да изтъкне и заслугите на хората, на които вярва. Нека да се види, че в анонимен форум не е задължително да има само плюене, а и обективен анализ. И вече на базата на това да се опитаме да направим и заключения.

Съвсем сериозен съм.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (непознат )
Публикувано17.04.18 13:30



Да, до тук се обсъждаха само грешки но дали са грешки или не това не може да се каже от 5 или 10 човека, за това си мисля че ще има леко подхлъзване. За някой може да са грешка, защото имат друго разбиране, други пък ще са доволни от сегашното положение. Доста ми прилича на бай Ви Сашо анкетата.
Критериите са различни.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано17.04.18 14:38



През онези години е било необходимо спортните федерации да обединяват в себе си само клубове, за да могат да се регистрират в Министерството на спорта и да се наредят на опашката за държавните пари. Това е била основната причина да се промени устава на БФРЛ , не да се лишат от право на глас физическите радиолюбители.
С времето законовата основа се променяше няколкократно. Първо се появи изискването федерациите да се регистрират и към нинистерството на правосъдието, което се отнасяше и за самите клубове, тъй като само тогава имаха право на държавни субсидии, а по това време регистъра по закона юридическите лица с нестопанска цел беше в правосъдието.
Последните промени са, че и федерацията и клубовете (членове или не) са длъжни да се регистрират в Агенцията по вписванията. Мисля, че за това срока още не е изтекъл.
От друга страна в министерството на спорта орязаха всякакви псевдо-спортни клубове и федерации, тъй, че пари...цък!
Какво остава да се направи? Поради отпадане необходимостта във БФРЛ да членуват само клубове е време да се върнем към старото статукво, но на нова и съвременна база и интелигентно управление.
Това именно налага промяна в устава. Тогава всеки, който си е платил членския внос ще се чувства пълноправен член на едно вискоинтелигентно общество.
Тук обаче притивниците, предимно сегашния УС,се чудят как ще се организират напр. 400-500 или повече индивидуални членове, за да гласуват на едно ОС . Те си предствят, че ще трябва всички да са в една зала и да натискат едни бутончета, както в НС.
Изобщо не им минава през мозъчетата, че сме в 21-ви век и това гласуване може да стане даже и през мобилните устройства с които всеки разполага.
Така, че не обвинявайте никой за промяната на устава, а се съгласете с моето мнение, че това е било направено с добри намерения.



Тема Re: Принос и заслугинови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.04.18 15:09



Ами виж сега - те пет или шест човека ще разсъждават, но мнозина ще четат. Така че колкото повече факти има, в това число и положителни, толкова повече читатели също ще могат да направят своите независими заключения. То наистина понякога и разсъжденията сугестират, но все пак хората могат да разсъждават независимо.

Така че нека ги има и положителните факти, пък нататък каквото стане. Иначе си прав, че за едни хора едно нещо може да е положителен принос, за други да е отрицателен, но затова пък са дискусиите, а и все си мисля, че има и неща, които са почти неуспорими - както в едната, така и в другата посока.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.