Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Дрън- дрън..нови [re: hidrazin4o]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано18.08.17 22:48



Това изглежда като вадено от конспиративен сайт, там на вярващите идиоти трябва да им се рисува като на деца и в никакъв случай да не им се дават по-точни числа, за да не се сети някой да ги провери. Не казвам че не може да е вярно (лично силно се съмнявам, но знам ли).

EOF


Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано18.08.17 23:26



Технологията е развита :) В момента свързаността вече е в средния клас автомобили, не е някакъв лукс. Скоро и евтинджоса ще започне да се продава с вграден 3G/LTE модем. При по-скъпите си е норма. Например правехме неотдавна тест драйв на инфинитито дето миришело на лукс - еми изненада, дори апстор си има и си дърпаш приложения на headunit-а. А то е модел 2015, дали не и по-старо. Това си му е стандартното оборудване.

То по-големият проблем е какво да го правиш това след като го свържеш. Има очевидно добри идеи - например OTA ъпдейти на софтуера из колата - което спестява recall-ове, ходене до сервиз и прочее. Има не толкова умни идеи, т.е такива които изначално звучат като "УАУ", но всъщност са непрактична тъпотия. А има и много лоша страна всичкото това. Особено предвид че колите заради тези глупутки с полуавтономните наклонности стават като софтуерно контролирани играчки, а като ги вържеш в интернет - отдалечено управляеми. Та проблемите със сигурността са неприятни според мен и тепърва ще има ядове, щото стават издънки. Като например неотдавна на един ленд ровър дето през интернет му демонстрираха как се набиват спирачки през интернет докато се движи с 120 по магистралата. Това си е плашещо вече, не тези жалки драми около ecall-а.

EOF


Тема Re: Дрън- дрън..нови [re: hidrazin4o]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано19.08.17 09:37



Позачетох се по темата и има доста условности. На първо място изглежда, че под смърт от "лекарска грешка" в тези статистики се разбира всяка смърт, настъпила след заболяване, при чието лечение е допусната лекарска грешка. Системата в САЩ е такава, че и от най-дребна грешка може да се "изкара" сериозно обезщетение - мен лично не ме изненадва, че в такъв голям брой случаи се "намират" такива грешки.

В други изследвания, например в Европа, се говори за лекарски грешка при около десетина процента от хоспитализациите, което ми се струва далеч по реалистична оценка. Изглежда, че е почти невъзможно да се определи статистически разумно колко от лекарските грешки са довели до летален изход самостоятелно.

Че има лекарски грешки е ясно, но манипулацията в диаграми, подобни на показаната е, че никъде не се твърди, че грешката е довела директно до смъртта и че без грешката човекът е щял да живее достатъчно дълго. А най-голямата манипулация, източник на конспиративните истерии по този казус напоследък е, че едва ли не без медицина човечеството щеше да е по-добре. Само, че подобно заключение не следва от никъде - дори сто процента да умират от лекарски грешки, то това не говори по никакъв начин затова колко процента от хората са били успешно излекувани при някакъв проблем, което е истинският критерии.

Медицината, за съжаление евентуално, не е точна наука. Всеки човек е уникален и различен от другите. Все пак е съвсем очевидно, че в наши дни медицината се справя успешно със заболявания, които в миналото са водели до неминуема смърт. Но на този етап, и вероятно и в обозримото бъдеще, не е възможно всеки индивидуален случай да бъде диагностициран 100% коректно, а още по-малко пък излекуван с пълна сигурност.

Не на последно място да не забравяме, че никой не е задължен да се лекува, т.е. човек може да избере дали да отиде на лекар и по този начин да рискува да падне жертва на лекарска грешка. Мнозинството от хората изглежда са склонни да поемат този риск - т.е. да се псуват лекарите по Интернет е едно, ама като опре ножа до кокала изглежда, че повечето от хората са по-склонни да се разделят с конспиративните си теории, отколко с шанса медицината да ги излекува.



Тема Re: Дрън- дрън..нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 10:33



Забавна карикатура. Откъде я изкопа? Или може би ти си я създал? Като знам какъв разностранен талант си





Тема ПТПнови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 10:39



Защо липсва травматизма? При пътно- транспортни произшествия(така наречените ПТП)?!



Тема Re: Навсякъде...нови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 17:40



На теория не знам ама на практика... В далечната 2011 година един млад човек беше решил да кара АТВ в открития рудник на Перник(то функциониращи закрити в Перник вече няма) през нощта. Търсач на силни усещания така да се каже. Обърнал се с АТВ- то и си контузил гръбнака. Обажда се за помощ от мобилния си, ама къде е? Открития рудник е доста голям като площ. Открихме го благодарение на това че... фара на АТВ- то му светеше. За мобилни клетки и дума не стана. През 2015 година младежка компания отива на пикник около Перник. Един от тях пада лошо. Обаждат се на 112 но не могат да кажат къде са точно. около село... еди кое си. Уточняваме че са с кола. Предложихме им да закарат младежа до "Петте кьошета"

Въпросното село има такова кръстовище със кръчме, бакалия и т.н. Утре съм дежурен и ще ви пиша как точно се казва въпросното село да си знаете. Да ама... тези дрисъци не знаят къде са петте кьошета. Лично аз помолих 112 да ги засечем по мобилния, от който ни се обаждат. Нямало такава възможност. Намерихме се все пак де. Що се отнася до подготовката на 95% от операторите на 112, тя може да се охарактеризира с две думи- гола вода!



Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 17:44



при инцидент тя се свързва с мрежата на мобилните оператори и предава някакви сведения за инцидента
Същата тази мрежа, за достъп до данните на която трябва съдебно решение едва ли не?



Тема Сателит...нови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 17:53



Сателитната връзка е ефективна и изгодна в едната посока - от сателита към Земята. Обратното е сложно и относително скъпо, а и няма начин към момента да стане масово, в смисъл няма капацитет десетки или стотици милиони хора да излъчват от Земята към сателит някаква информация.
Всеки читав мобилен телефон в днешно време има сателитна навигация, качена по подразбиране при това. За телефоните, работещи с Android това е Gmaps. Аз съм на Windowsphone и съм със Here+. За Айфоните да се произнесе Хидразинчо. Ако иска разбира се. Има и опция да си инсталираш платена сателитна навигация. Под платена се разбира че плащаш еднократно да ти се инсталира, после ползваш безплатно. Евентуално може да се наложи да платиш ъпдейтите. Така че сателитната навигация не е нито сложна, нито скъпа. Не и в днешно време. Говоря ти от позицията на човек, който редовно ползва такава. Пък и няма милиони хора да катастрофират едновременно я! Не и в България





Тема Re: Сателит...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано19.08.17 18:57



Говоря ти от позицията на човек, който редовно ползва такава ...
________________________________________________________________
... но и който също така и нищо не разбира от нея. Ти кое не разбра от това?



"Сателитната връзка е ефективна и изгодна в едната посока - от сателита към Земята. Обратното е сложно и относително скъпо, а и няма начин към момента да стане масово, в смисъл няма капацитет десетки или стотици милиони хора да излъчват от Земята към сателит някаква информация."
Какъвто и GPS да имаш в тутурутката(телефона) то той не излъчва сигнал към спътниците а само приема сигнал от тях.
Демек не мое да изпрати координатите (за които ревеш от толкова поста) ако няма връзка с клетъчната мрежа...



Тема Gallileo [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано19.08.17 22:01



А какво ще кажеш за това:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.