Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 11.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Motorola T5522  
Автор kanila (Phillipines)
Публикувано12.10.03 18:46



мисля да купя няколко чифта да подаря на приятели в България.
PMR446 са т.е. в свободната зона, но не знам колко добре ще се справят между панелките. мощността им е 0.5W. Тук при мен са само къщи и стигат до около километър от кота 0 до кота 0.

Някои има ли опит със станцийки от същия клас в софийски условия?

Lo there do I see the line of my people, back to the beginning.


Тема Re: Motorola T5522нови [re: kanila]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 00:02



Otnosno towa dali sa razresheni za polzwane ne moga da kaja - niamam ideia dali w BG PMR446 e priet (FRS chestotite sus sigurnost ne sa razresheni, no tochno po tazi prichina PMR446 e suzdaden za Evropa).
Ako prawia analogia s FRS standard-a s koito sum po-zapoznat ima ogranichenia otnosno izhodnta moshtnost (do 0.5W) i ogranichenia otnosno antenna-ta (ne e razresheno polzwane na druga antena oswen tazi koiato e odbrena za suotwetnia model)
Pri FRS standard-a reklamirania obhwat s 0.5W e "do 2 mili" (~3.2 km) no towa e pri idealni uslowia i priaka widimost. W presechen teren neshtata izglejdat mnogo po razlichno.
Mnogo zawisi kakwo razbirash pod "da se sprawiat mejdu panelkite" - wuw panelite ima jeliazna armatura koiato na wsichkoto otgore e zazemena prez noseshti steni i jelezo-betonni koloni. Towa suzdawa mnogo dobur ekran i signala shte zatihwa sus wsiaka stena prez koiato minawa.
Ako stawa duma za 2 susedni bloka sigurno niama da imash problemi, no ne ochakwai chudesa i ogromno pokritie wuw panelen jilishten kompleks.
Dokato ne opitash niama kak da razberesh za konkretnite uslowia kakuw tochno e sluchaia.
ne znam dali w Evropa ima strandard podoben na GMRS za USA - tam izhodnata moshnost e obiknoweno ot 1 do 5 W.
Sushto taka ne znam dali PMR446 ima ogranichenie za wunshna antena, zashtoto towa sushto e reshenie - antena s nujnia gain moje da kompesira za malkata izhodna moshtnost



Тема Re: Motorola T5522нови [re: Hamcho]  
Автор kanila (Phillipines)
Публикувано14.10.03 00:11



България е приела PMR446 - прочетох радиочестотния план от сайта на министерството - там спектъра как е разделен.

Нямаш право да променяш фабричните параметри (антена, захранване и т.н.)
Предполагам, че трябва да дава същите резултати като FRS. Но много ме притеснява точно арматурата в панелите - да не обезсмисли изобщо предаването - да стане по-добре да си викаме.

Lo there do I see the line of my people, back to the beginning.


Тема Re: Motorola T5522нови [re: kanila]  
Авторlz1ncd (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 12:48



Zdravei , PMR446 naistina e razrehen tuk. Az ot 3 godini polzvam 2 stanciiki v obhveta ISM-LPD 434. ... MHz koito sa 10 mW !!!. Vramkite na 1 kvartal niama problem ako edinia operator e na po-visok etag. Za priakata vidimost e iasno Mladost - Aleko, Mladost 2 - NDK-pokriva sushto stava ama ot 10 etag. V centura signala se gubi za 100-200 metra . Inache v ramkite na Mladost v Sofia s moiata priatelka pestim dosta ot tel. . Hubavoto na ISM e che moge da se svorzva s po-moshtni liubitelski stancii, no PMR446 e 0.5W vsepak. Tova e ot moia opit. Chau za sega



Тема Re: Motorola T5522нови [re: kanila]  
Автор selski_tarikat (минаващ)
Публикувано10.11.03 16:11



имам 2 станцийки на 446 Мхц, купих ги от Германия, сега са в Бг. Един път бях "на село", та там между баирите е малко трудно, пращи zдраво, макар да няма никакви желеzа. Но при пряка видимост, от кота 0 на 1 км се 4ува добре.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.