Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 10.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: eCallнови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.08.17 12:22



Ами доколкото аз знам в САЩ във всяка система, която поддържа 911 трябва да може да покаже откъде идва обаждането. И там това си го спазват открай време много сериозно и мобилните - мисля, че така смятат клетките, че поне в населените места мобилните оператори засичат с 5-6 метра точност и това автоматично се предава на 911.

В Европа, допреди години, имаше мобилни оператори, които не можеха да засекат местоположението и със сто метра точност, да не говорим, че в определени зони имаше и с километри неточност. Т.е. автоматичното предаване на тази информация на 112 беше неуместно в много от случаите. Именно това забави системата.

Що се отнася до GPS-а - няма как точно да се запише GPS или GLONASS, за Европа ще трябва да запишат Galileo - всичко друго не е под Европейски контрол и е трудно да се вмени задължение в директива по отношение на система, поддържана от чужди държави.

Не на последно място в Европа е много по-сложно с езика. Уж на 112 трябва да се оправят, ама не е точно така. Май са опитвали нещо с СМС-и тук-там, ама загубена работа. Въобще кашата в Европа както винаги е пълна, но за сметка на това мисля, че накрая системата ще е най-модерната.



Смесената система я има в Русия, разбира се, според Уикито - там искат и eCall терминал и GPS/GLONASS ресивър. В Европа само терминала е задължителен, а вече каква ще праща е отделен въпрос - т.е. eCall си праща някаква телеметрия, нищо не пречи вътре да има и GPS координати. Но службите ще ходят на координатите получени автоматчно на 112 от системата, а останалото е помощна информация.



Тема Дрън- дрън...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 12:53



Няма да трябва да го имам осен ако сам не пожелая...

Да бе то било задължително само за новите автомобили.



Няма проблем, мри си като куче

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vehtiya на 17.08.17 13:04.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vehtiya на 17.08.17 13:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от vehtiya на 17.08.17 13:07.



Тема Re: Дрън- дрън...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано17.08.17 14:03



Няма проблем, мри си като куче
___________________________________
Е ти ся кво? У нас по принцип се мре с лекарска помощ...





Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано17.08.17 21:31



Познаването на регулациите не ми е от най-силните страни, а и аз лично по ecall не съм работил никога, съответно не ми се е и налагало да се запознавам точно с тези. Но познавам добре колегите които работеха по тези неща, понеже най-малкото сядахме кажи-речи на съседни места. Мога да питам де, със сигурност знаят доста повече за хамериканските и европейските норми и изисквания.

Напълно е възможно за ЕС да не искат да ползват GPS, а Галилео (то това ползваемо ли е вече, последно като гледах доста спътници оставаше да му се изстрелват - ама беше отдавна де). Що се отнася до езика, май не е точно така - макар че не го твърдя със сигурност, но имам спомени от далечното минало когато министърката Емел Етем гордо въвеждаше системата, помня че имаше изискване да могат да посрещат обаждания на английски. Това се подсилва и от един разговор преди време, ставаше въпрос за работата на оператор в единия от регионалните центрове на 112, беше като цяло солидно хейтене на работата където ги тормозели и им плащали само 600-700 лева, а били изисквали добър говорим английски на всичкото отгоре.

Но как са решили да го enforce-ват в ЕС....нямам никаква идея.

EOF


Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 22:08



Само за новите? Доста време ще мине докато го въведем у нас. Но всяко зло за добро. Трябват средства за оборудване, трябва време за инсталиране и най- вече трябва време за обучение на персонала. Така че... има време. Може би.



Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 22:09



Именно. Натискаш бутона и... нищо. Така да се каже.



Тема Re: eCallнови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 22:17



при разни инциденти с туристи, например, искат информация от мобилните оператори, за да определят местоположението. По този случай аз оставам с впечатление, че на 112 тази информация не достига автоматично, а получаването и е възможно след някакви бюрократични процедури.

Май да. А аз имам на мобилния си навигация, която показва географски ширина и дължина със задоволителна точност. Единствена възможност при проблем извън населено място. Да ама... дали закъсалия ще има телефон или GPS с такава функция? И дали колегите, които ще го търсят ще разполагат с тази опция? Щото никой не е длъжен да използва на работното си място собствено оборудване. Пък и не било законно според някои участници.



Тема Re: eCallнови [re: vehtiya]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано17.08.17 22:19



Предполагам под "новите" се има предвид автомобили за европейския пазар произведени след въпросната дата. Не става въпрос за таралясниците от Горубляне.

EOF


Тема Re: eCallнови [re: LZ1FW]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 22:24



Затова най-добре е GPS устройство, ползващо сателитна връзка. Това решение пък е скъпо.
На мобилния си телефон имам навигация, която може да работи със географски ширина и дължина. С точност до 50 метра, ако се не лъжа. Напълно удовлетворително. Да ама... закъсалия също трябва да има такава опция за да може да ми изпрати географските ширина и дължина на които се намира, за да мога аз да ги въведа в мобилния си и да хукна да го търся. Пък и дали всеки колега ще има мобилен телефон с такава опция? Щото не е длъжен. Пък и не било законно, ако се вярва на някои участници във форума(нали Хидразинчо?).



Тема Re: Дрън- дрън...нови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.08.17 22:27



Ти пък ще си умреш без такава. Да не дава Господ де






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.