Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:04 02.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: NinoS]  
Автор az de (член)
Публикувано05.05.18 11:27



Ма той не се ли е ъпгрейднал поне до 50 кВт ? Ако не е - хич да не ми прелита тука. Ей го Щирлиц чак антенен анализатор си купи да ни забавлява с картинки





Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: az de]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано05.05.18 22:40



Поразровете се още малко, може би ще изкочи някой от балканската война.....!Приличате ми на дивото куче Динго, което постоянно си търси плячка-мърша!
Иначе ще пукнете от засушаването.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано05.05.18 23:50



Не Парцалев, той е класик и евъргрийн като вас!!!


Що не го поканите за почетно членство в кааа-то или радиохобито.Ще криви каскета на Каскета редовно... ха-ха-ха! Особено с връзки по дългия път от Житен до пл."Славейков" или "Гурко", но требе му подсигурите поне 7 киловата, вие сте специалисти в това!!!

Редактирано от NinoS на 05.05.18 23:51.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: partzalev]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.05.18 08:27



Ние търпеливо чакахме в една друга тема да се "похвалиш" с ужасно многото връзки, дето ги направи на "първенството", ама явно с това шесто място ти е по-лесно за дивото куче Динго да разкажеш. Но този път си улучил де - тука се бъзикаме с един-двама душевно болни, но LZ1KAA верно само се оглеждате за плячка-мърша. Затова и сте толкоз ербап към БФРЛ - то на умряло куче нож всеки може да поизвади.

Хайде честит ни празник и да сме живи и здрави!





Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано06.05.18 14:07



Добър е Павката, аз го слушах.Нямаше геле.Малко с търсенето му не беше наред,ама нейсе догодина повече.Най-ме изкефи с тоя номер с логовете.

Любопитно,колко пъти федерацията направи опит за нещо модерно и демокатично,толкоз пъти прее*ава празника със стара дата.Миналия път Чавдар-jr докопа логовете от присъственото,оказа се класирането е оплескано.Сега стана ясно как ломската завера тепа рибата по стария начин и така поне от лани.

Дано им стигне до ума на тия в УСерето,че не е нужно лисичари да се намесват за да успокояват положението,а кюстендилската слива само се мисли за череша и <<тропа>> върху труда и ентусиазма на повечето.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: NinoS]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано06.05.18 16:08



На мен ми е интересно как така се разбра че връзката е по дългия път? И другото кой е този който я е направил , па да обменим малко опит.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: QRX]  
Автор az de (член)
Публикувано06.05.18 19:04



Следих и аз драмата - слушах активно и гледах кво става у бефере форума после. Те тия простоии с мошенгиите ги имаше от време оно кога обикалях радиоклубовете - ма ми е странно как не са се прекратили тия явни простотии. То верно че за тая работа си трябват условия и съдия а не некой мръньо от УС-ето.
Иначе Парцалев си е добре в класацията - Каскет Ала-бала Асосиешън също - все пак са в троийката и на двата тура значи може да са били и горе-долу трезви по време на конеста предстаи си. С моя приемник не можех съвсем да ги дебна но не изглеждаше да тарикатеят на дребно- другите селски келемета дето са от Лом почнаха веднага с 4 -5 връзки напред в първата десетминутка на телеграфния тур. То и от логовете е очевидно. Е това не мога да си представя - уж ръководиш нещо с претенциите да е държавен шампионат (смех в залата) и да си толкова мазен и смотан че да не можеш да декласираш очевидни изцепки. Ама Чучура иначе много доволен от представянето. Мръньо дето е билсъдия мълчи като на.ан а пък Стеф"чо" подхвърля мазно че си бил оправял микрофона по време на телефонноя тур (разбирай иначе сигурно щеше да е не на първо място). Тримата глупаци или умно село.Сега с мазни усмивки ще връчат и медал на тия селски терикати от Лом- просто щото всичките са си близки като манталитет.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано06.05.18 19:43



Абе аз нямам спомен последните десетина години да е имало безпроблемен "шампионат" - все има недоволни и все има нередности. Аз лично предполагам, че тоя "шампионат" се налага по някакви правни причини, въпреки че мен малко ме съмнява всички, които участват да са картотекирани състазетали, да не говорим, че то няма съдии въобще - нямам представа дали върши някаква работа за узаконяване на "спортната федерация". Но извън тази си роля е супер безмислен - аз хич не съм убеден, че "КВ шампионът" е най-добрият (по някакви критетерии) рариолюбител за съответната година. Отделно, че в такива кратки състезания с малко участници шашми е практически невъзможно да се избегнат, освен ако участниците не са някакви джентълмени до един, какъвто не винаги е случая.

Ако ще избираме най-добър радиолюбител измежду всички, то според мен трябва друг подход - да се даде коефициент на всички големи международни контести и там според класирането да се дават точки. Може и присъствено, но с (например QRP) трансъвърии и антени от организатора плюс максимално справедливо и случайно разпределение на местата. По тези два начина ще има и награда за упоритост през годината и за проявен майсторлък на място при сравнително равни условия. И най-важното, че там вече схемите са малко по-трудно приложими, а и се рискува сериозно репутацията при опит за мамене.

Не знам - въобще не съм убеден коя е най-добрата форма и дали въобще е нужно да се дава титла "КВ шампион", но е явно, че тоя УС няма необходмия авторитет да направи нормално и безпроблемно състезание без тариикатлъци, сърденици или съмнения поне.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: az de]  
Автор QRX (непознат)
Публикувано06.05.18 20:32



Имаше едно време един <<50 ватов>>,кой предаде номер 18 за първа реална връзка в телефонния шамипонат.Бъзикаха го,че ако научи и морзовата азбука златото ще изчезне като медал категорията.Ама той <<Не>>.Зает бил,нямал време.Сещай се дали въпросната легенда не беше от ломска околия.


Нито за мощност го декласираха нито за мошеничество.Ерго,от тогава действа формулата <<да отчетем контеста,за да трупаме актив>>.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано06.05.18 20:40



Това с международните контести е нож с 2 остриета - означава, че примерно N на брой (а ние добре знаем, кои са те), добре оборудвани станции ще обират овациите. Аз по-скоро съм против да има такъв шампион, мерене на чучурки, печурки, тояжки и т.н. Едни имат повече време и пари - участват в състезания, други имат пари, нямат време - не участват в състезания, но може да ги чуем на IOTA примерно, трети нямат пари, имат време - тропат си на старите чукачки и т.н. Кому ще радва тази шампионска титла, някое велико его ли? Тук не е БФС или която и да е нормална спортна федерация. На нашите "мачове" не идва публика да ни аплодира, чопли слънчоглед и да хвърля димки и пиратки. Това, че играч едикойси от 9W например е много добър, не означава, че ще има трансфер на този играч в 5R срещу някаква сума в следващия сезон. Такива пародийни шампионски титли са напълно ненужни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.