Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 09.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.05.18 11:07



Хаха - още малко и ще го докараш на вица:

Върти се един човекоядец в полусън и бълнува - кой съм аз? Защо съм тук? Какъв е смисълът? На сутринта жена му му се кара - казвах ти да не ядеш интелектуалци на вечеря

Да не ти дойдоха много дискусиите тези дни и на теб?



Не, Самолете, не си прав - повдигнатият от мен въпрос е чисто психиатричен и се базира единствено на логиката. Когато ти публикуваш нещо, то е защото имаш нужда някой да го прочете. Това произвежда твоя дълг към потенциалните ти читатели, а не някакви общи концепции за съществуването. Не случайно споменах, че не си длъжен на мен, а на читателите на твоите постове, от които имаш нужда ти, не друг. Тази ти нужда те задължава априори към тях, колкото и да се опитваш да изтласкаш усещането за този, често неизпълнен, дълг от съзнанието си.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.05.18 11:11



Днес или отрано си започнал да консумираш каквото не трябва или пък си пропуснал да изпиеш каквото трябва. И в двата случая е добре да се корегираш, защото в последните ти три поста личат признаци на сериозна ментална нестабилност и флуктуации във възприятията, които не би трябвало да са типични за тази част от денонощието дори през пролетта, а и могат да бъдат предвестници на сериозен нервен срив.





Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор milkomilanov@dir.bg (новак)
Публикувано10.05.18 11:36



По добре късно отколкото никога, все пак имаше и подвеждане , както и да е. Явно някой живее с години назад. И в момента могат да се случат контакти на 10м, но не се знае от къде ще дойде сигнала.......Колкото до минимум на слънчева активност без да съм сигурен на 100% мисля че още не сме в минимума.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: milkomilanov@dir.bg]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.05.18 11:45



Абе със слънчевата активност не е ясна работата, но миналия месец се появиха статии, че има едно петно от 25-тия цикъл със сигурност. От друга страна си прав, че обикновено има застъпване на циклите и минимума най-често е преди предишния да е свършил и след като следващия вече е започнал. Но пак добре, че 25-ти започна - все е нещо след толкова чакане. По едно време говореха за "не по рано от 2019", че и за абсолютен минимум - сега са по-оптимистични учените сякаш.

П.П. Ето

към оригиналната статия.

П.П.П. Даже си напълно прав - сега прочетох отново и в статията пише, че е рядкост петно от новия цикъл преди минимума да е "добре установен" - т.е. явно не сме още о"фициално" в минимума.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано10.05.18 11:46



Цъ. У грешка си. Форума е говорилня. Място дето едни хора си говорят. Форума не е трибуна или радиопредаване. Ти не си първа програма и излъчваш каквото ти е наредила партията. А може и да си. Кой знае.
Хората общуват по различни начини. Някои четат повече, други пишат повече, трети имат някакъв баланс. Всяко едно от тези състояния е добро стига индивида да има реална представа за случващото се. Когато започне да се мисли за водач на простолюдието което го чете и следва - нещата придобиват комичен отенък. Доколкото това не ми влияе пряко на живота може да ме забавлява в свободното ми време. Във всеки един момент мога да натисна Х-а горе в дясно на екрана и великия Аленадров да спре да съществува заедно с егото си. А моя живот продължава. Мога и без одобрението ти да си правя скучните връзки с 10 вата щото са лесни или да си правя всичко скучно и безмислено което някой със сигурност е направил по-добре от мене.
Абе като се замисля - той комшията от горния етаж е с по-голям кур от мене. Значи ли това, че щом той е ебал кака Пена аз не трябва да я еба? И сега да се хваля ли в квартала или да си трая щото ми е по-малък от на комшията?



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.05.18 12:04



Самолете, днес не си в състояние да асимилираш съвсем прости логически закономернотси и се отплескваш тотално не само от тема, но и от всички правдоподобни нишки на разговора. Ако искаш да направим пауза и да продължим когато си в по-добра форма и не ти е само Аленадров в главата? Просто наистина започна да пишеш несвързано от тази сутрин - казвам ти го най-добронамерено, без грам заяждане.

П.П. Все пак и по изложението ти - именно говорилнята е мястото, където хората се изявяват по тяхна собствена необходимост да бъдат чути от другите. Ако не ти пукаше дали ще бъдеш прочетен въобще, то няма никакъв логически смисъл да пишеш публично. Ако пък ти пука, то това вече те задължава да се опиташ да го направиш разбираемо за тези, които ти възприемаш като потенциални читатели. Дали някой чете Аленадров или не и какво си мисли човека зад този псевдоним са абсолютно несвързани неща. И - между другото - ако някой иска да е "водач" няма да отиде да пише анонимно в анонимен форум - "анонимен водач" е явен оксиморон и това вече е обсъждано тук. Спориш сам със собствените си фантазии и оборваш някакви несъществуващи в реалността обстоятелства и конструкции според менталните си полюции - това никога не е добър симптом.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано10.05.18 13:26



Така е, говорилня е, но пък е единственото място дето четейки, съм се смял на глас, от сърце! Дори жена ми един път се притесни и влетя уплашена в стаята...
да не се задавя!Със сигурно съм чел или теб, или Щирлиц!



Редактирано от NinoS на 10.05.18 13:27.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: Alenadrow]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано10.05.18 13:28



Какво общо търсиш пък между психологията и логиката?
Като видиш някъде тук зададен въпрос се хвърляш да отговаряш. А това е така защото си сам пред монитора и за теб други не съществуват, смятайки, че всички въпроси са до теб. Просто бутона ти за отговори не се е изключил, защото е залепнал, там някъде под шапката ти. Ако не вземеш мерки ще ти гръмне цялата инсталация!
А пък и налагането ти на своето си мнение и многократното му повтаряне ми прилича на политкомисарите в трудовите колективи вот близкото ни минало.....сакън някой да не каже нещо по-различно.....!
Не така, Alenadrow.....владееш граматиката, но не изграждаш стратегия!



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: partzalev]  
Автор NinoS (минаващ)
Публикувано10.05.18 13:33



А пък и налагането ти на своето си мнение и многократното му повтаряне ми прилича на политкомисарите в трудовите колективи вот близкото ни минало.....сакън някой да не каже нещо по-различно.....!
Не така, Alenadrow.....владееш граматиката, но не изграждаш стратегия!


Бе и аз тва все му разправям, да вземе да отиде на един курс по стратегия при Каскета...ама ми отговаряше, че не можел да НОСИ много... само 2-3.
Ееееее, викам му, не се и опитвай тогава....тактик ще си останеш...

Редактирано от NinoS на 10.05.18 13:35.



Тема Re: Ум царува, ум робува, ум ...нови [re: NinoS]  
Автор partzalev (непознат )
Публикувано10.05.18 13:40



Май и на теб бутона ти е залепнал!




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.