Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 21:33



Та викаш по обща лицензия 207 е било регламентирано срещу заплащане да се извърши следната "системна обмяна на информация":

НЕрадиолюбител -> телефон -> радиолюбител -> радиолюбителска станция и честота -> радиолюбител -> телефон -> НЕрадиолюбител


Да, човекоподобна твар - точно това по време на бедствия е било законно тогава и ясно разписано в документите.
Доколкото знам обаче първия "телефон" е липсвал от веригата.
Само че заплащането е било от джоба на радиолюбителите, които са заплащали телефонните разговори в България.

Сега разбра ли?



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 21:39



Интересно, но по спомени на радиста там той е имал телефон на бюрото по който е получавал съобщенията, които после е предавал.

По общи спомени на радиста и най-великия специалист по бедствия и аварии парите за финансиране на всичко са били дадени от Кърджалийския бандит Роко и организатора на мазни борби и всеизвестен саламопроизводител, виден радиолюбителски мецанат.



И в коя разпоредба е било ясно разписано? Айде цитирай накрая, че идват по-интересните въпроси.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 21:46



И в коя разпоредба е било ясно разписано?

И в двете. Не знам за кой път ти го казвам. Вземи се стегни и ги намери, че ми стана досаден.

За последен път - годината е 1999-та. Намери двета документа актуални през 1999 и регламентиращи радиолюбителсакта дейност в България, прочети ги внимателно по 20 (двадесет) пъти, та дано ги разбереш. И като ги разбереш, ако все още имаш въпроси - питай. Преди това обаче не се обаждай.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 22:01



Намерил съм ги отдавна бат Сашо.

Само не знам защо се притесняваш да цитираш конкретно.

Да не би в необятната ти душа да се е оформило впечатлението, че някои разпоредби там дават право на извършване на далекосъобщителни услуги от радиолюбители срещу заплащане?

Аз не виждам нищо такова. А ако ти се струва, че присъствието там на думата "бедствия" е някакво основание за каквото и да е, прочети по-внимателно, виж и датата на бедствието и датата от която нашите "герои" са започнали да предоставят далекосъобщителни услуги чрез използване на радиолюбителска апаратура на радиолюбителски честоти, щедро спонсорирани от известен и доказан бандит и от организатор на мазни борби.

Хайде ти като по-опитен недей чети 20 пъти, само копирай и пусни тук каквото си прочел един път.



Хайде, че не сме минали към главната група въпроси още.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 22:15



Знаеш ли... пожелавам ти да го преживееш...



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 22:26



Викаш като няма аргументи да се покълнем малко, а?

Не става бат Сашо, не съм Велик Опитен Радиолюбител и няма как да падна до там да те кълна, да подмятам клевети или да организирам мазни борби.

Разбирам, че без това никой не е истински незаменим ВОР, обаче не ми го позволява възпитанието.

Аз пък на теб не ти пожелавам да станеш свидетел на никакво бедствие, нито дори да преживееш и най-дребни неудобства. Нито ти, нито близките ти. Опасявам се, че дори да преживееш някакво дребно бедствие с Божията помощ след това може да се увредиш сериозно от вълнението и превъзбудата и количествата правна информация, която ще премине в решаващия миг през всяка гънка на мозъка ти.

Не се майтапя - желая ти само щастие, както и на всички други колеги и НЕрадиолюбители.

Сега като не става да се кълнем, ще цитираш ли тайнствените разпоредби, които са давали такива широки права в онези далечни години?





Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 22:32



Да го преживееш не е толкова лошо нещо. Някои няма да имат този късмет.

Въпросът ти се решава с три клика за три секунди. При тебе явно времето ще е повече. Спри да пишеш, отиди в моя сайт и помисли как с три кликвания да стигнеш до тези разпоредби. Като за тебе - те едва ли са в бюлетините на БФРЛ и в пътеписите из планините.

Мисли!



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано16.09.13 22:44



Аз съм стигнал отдавна, но не намирам нищо свързано с разрешение за осъществяване на далекосъобщителни услуги от радиолюбителската служба и затова те моля да го пейстнеш тук - вече втори ден.



А пък ти ме кълнеш като селска вещица. Давай по същество - в другата тема пак всичко беше на три клика, пък ти постваше препратки, нали?



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано16.09.13 22:59



В другата тема аз доказах моята теза. Човека който доказва нещо трябва да посочи аргументи и факти. Аз ги дадох.

В тази тема ти искаш да докажеш нещо. От тебе се очаква да го докажеш. Ти си действащата страна. До тук не се справяш добре... въпреки че аз учтиво ти помагам да откриеш истината.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор MoTuKa (непознат )
Публикувано16.09.13 23:00



Ааа не така. Нечий сайт не е официален извор на информация, както и уикипедия не е. Освен ако сайтът не е упоменат по надлежен ред, че е орган на дадена организация/институция и пр.

П.П. Аз искрено и лично се забавлявам с темата, особено с препратката към медицинския форум. Спомних си и какво е синусова тахикардия, както и фактът,
че "5-и зъб горе ляво изваден преди 4 години", демек на 29 години не е повод за гордост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.