Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 16:42



Търся, търся - и нищо!

Странно - в други теми с такава стръв разясняваш всичко на всички, а тук на искаш да помогнеш, когато неопитен колега те моли за помощ?

Защо така, защо? Къде останаха моралните устои в радиолюбителството, когато опитните, знаещи и можещи, учеха младото поколение на ред и дисциплина?

Моля те, помогни ми.

До тук разбрах, че действията им тогава са били законни, но по сегашното законодателство биха били престъпление? Това поне правилно ли съм го разбрал?



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано15.09.13 16:42



Млади момко, язък ти за годините. Сигурно наближаваш 30-те а си с манталитета на 13 годишен.
За да постигнеш нещо в този живот трябва да положиш труд. Този труд те прави мъдър и знаещ, уважаващ труда и постигнатото от другите.
Когато не желаеш да положиш труд, когато не желаеш да постигнеш нищо и смяташ, че всичко ти е дадено с раждането ти, че ти мързеливия и ненаправилия нищо през живота си равен с другия който е постигнал нещо с много усилия и старания и имаш наглостта да държиш менторски тон на база изгледани клипчета в ютюб.
Проблемът си е изцяло твой. Дали радиолюбителите са нарушили разпоредби - не знам. Не съм бил там, не съм участвал в комуникацията. Със сигурност са помогнали на много хора и не им е дремело за някакъв дръглив трол който ще им оплюва труда 15 години по късно смятайки се за много велик. Те са намерили смисъл в това което правят, положили са старание, помогнали са, направили са го в съответствие с тогавашните законови рамки и съгласувано с федерациите. Излъчвали са от името на радиоклуб, не на частна фирма, макар и нетърговска.
Аз мога да кажа за експедицията на остров Ливингстън. Когато радиоклуба в МЕИ-то се ползваше за комуникация с експедицията бяха взети всички мерки това да става законно без нарушаване на нито един член от закона.
Това, че на теб ти се иска да си значим но не си защото реално не си постигнал нищо през този живот не те прави някой само защото оспорваш в някакъв форум някакви тези. Колкото и да кукуригаш ти ще останеш един нищо не свършил трол който само гледа клипчета и е много силен словесно пред клавиатурата. Но живота се случква извън удобният и анонимен интернет. Постигането на нещо в този живот става с усилия. Мама и тате не могат да ти дондуркат до пенсия. Ох на мама великото момче, колко ми е умничко, колко ми е красивичко.
Дали не е време вашите да те изгонят и да спрът да ти дават джобни пък току виж си положил малко труд в тоя живот.

Послепис: Все още чакам отговр за евентуалната ти постъпка в случая с трамвая, таксито и момичетата от блока. (Извини ме за неточността ако в твоя случай са момчета)



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 16:52



Е хайде сега - опитен колега като теб да не може да разясни на неопитен свой колега (млад момък

) дали нещо, подробно описано и разказано от друг опитен колега, е било законно?

А как знаеше в другата темата как други наши колеги били престъпници - ти там беше ли? Ако не си бил там, значи можеш да разясняваш и на базата на написаното - както всеки грамотен човек - нали?

Дай малко повече конкретика по въпроса за законността и безплатния телефон, моля те. Може да кажеш нещо и за заплащането от Кърджалийския бандит Роко - в другата тема показа сериозни познания по договорите и комерсиалните въпроси.

Остави го трамвая - още се уча. Помогни ми да напредна, моля те!





Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано15.09.13 17:01



Alenadrow написа
Търся, търся - и нищо!

Странно - в други теми с такава стръв разясняваш всичко на всички, а тук на искаш да помогнеш, когато неопитен колега те моли за помощ?

Защо така, защо? Къде останаха моралните устои в радиолюбителството, когато опитните, знаещи и можещи, учеха младото поколение на ред и дисциплина?


Търсил си точно тринадесет минути. Толкова са изминали между моя и твоя пост.
На фона на давността на събитието, което осъждаш (тук не е печатна грешка), тези 13 минути са нищо.

В момента точно това правя - уча те на ред и дисциплина. Разбери, че когато молиш някого за нещо негов е избора как да ти помогне. Също така трябва да ти е ясно, че в момента много хора ми се чудят на акъла защо изобщо се занимавам с такива като тебе.

Колкото и да хленчиш - ще трябва да се справиш сам.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 17:23



Уча се, уча се. Но ти не ми помагаш! Търсил съм цял ден, наистина.

В другата тема доста пространно обясняваше, с цитати и дълги разсъждения.

Аз съм същия, ти си същия, пък тук нищо не цитираш, защо ли?



Нещо да не те притеснява или смущава?

Хайде прояви милост. При всеки друг повод го правиш, дори без никой да е искал мнението ти, а тук при съвсем учтива молба за мъдри разяснения ми се струва, че избягваш конкретни отговори?

Защо ли?



Кажи ни да знаем де - как е било в златните времена, когато тези действия на опитните ни колеги са били напълно законни? Кои нормативни документи са уреждали тези неща? Защо са ги отменили, ако са го направили?

Защо някой ще вземе да отменя нещо след толкова очевидна демонстрация колко полезно е било то?

Или пък действията са се оказали вредни и затова някой е променил законодателството, за да не се допускат в бъдеще такива действия?

Поразсъждавай, моля те. Твоят опит и мъдрост е полезен не само за мен, а и за всички читатели тук - това сам си ми го писал.

Дори да имаш нещо против моята неопитност - разясни за другите читатели, участници, колеги и посетители.





Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано15.09.13 17:45



Не си търсил дори ден...
Гугъл открива отговора в три сайта... за 0.13 секунди


Няма справедливост - едининия документ на времето го "откраднах", а в момента гугъл го намира първо при мен, а чак на второ място там, от където го "откраднах"...
Втория документ е останал скрит при мен за Гугъл, може би защото е зипнат от world формат... Но го намира в друг сайт...
Документите са два - стар и нов вариант на тогавашните ТИ... и според новия и според стария действията са абсолютно легитимни... а са два защото точно 1999 година единия е заменил другия...

Айде стигат ти толкова жокери

Иначе без да искаш си задал добри въпроси. Много хора си ги задават. Направил съм необходимото и по това. Но не го обсъждам с всеки, най-малкото ще го обсъждам тук и с тебе.



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор astronavt (кълвач с лаптоп)
Публикувано15.09.13 18:59



Губиш си времето това, което направиха Жеко и компания през 1999 г. в Турция си беше едно радиолюбителско фелацио

на кърджалийското ДПС.Надяваха се да спечелят нещо от местните депесари, някаква малка облага за радиолюбителството в Кърджали.Общо взето не се издигнаха в ничии очи, а някои ги наричат с добре познатите ни изрази характеризиращи сервилност.
Не си губи времето да четеш тъпотиите на агент Бисер има много по-полезни сайтове на български радиолюбители.Пробвай сайта на Чавдар Левков или на Кирчо Дръндаров.Там наистина ще научиш нещо!
Между впрочем, половината от радиограмите дето ги предаваше Жеко от Турция се приемаха в радиопоста на РДВР(тогава така се казваха ОДП-тата) Кърджали.Мога да кажа и от кои радисти.На стационираната Р-140, с която разполагаха тогава радиопостовете на РДВР.Как така радиолюбители са приемани в служебен радиопост?Радистите от този пост имали ли са право да влизат във връзка с радиолюбители?Възникват и още въпроси към ВОР-овете, а също и към ПОР-овете( пенсионираните опитни радисти), но за тях има време.
Агент Бисер като е почнал да пише по въпроса за Турция и хамовете да вземе и да разкаже и този детайл - радисти в радиопоста на РДВР кърджали приемаха информацията от радиолюбителите в Турция.Участниците са още живи и активни и могат да допълнят цялата истина в тази най-правдива статия по въпроса.
Поздрави!!



Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 19:44



Нещо объркан ми се виждаш.

Допреди един ден се скъсваше да цитираш документи и разпоредби, сега започна да се позоваваш на Google?

Доста внезапна промяна - не мислиш ли?

Нали мразеше троловете - давай по същество. Ти можеш! Опитен си! Разбираш от всичко!

Защо така внезапно зацикли?





Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: astronavt]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 21:36



Въобще не си губя времето, колега - не съм съгласен тук с теб



Време имам за губене много - Самолет 5 каза, че мама ме издържа.

ВОР-овете са обучени да "размътват водата".

Когато им зададеш конкретен въпрос те препращат към Google.

Толкова могат - толкова правят.

Само дето им лъсва голия им з...к, когато ги попиташ нещо конкретно,

Да набедиш колега е тривиално за тях - да защитиш тезата си е непосилно.

Още чакаме капацитета LZ1FW да сподели безценните си мнения, но явно нещо го притеснява.

Сигурно му се струва по-сигурно да набеждава колеги или пък просто за това е обучен?

Ще видим - за сега се измъква с "ловкостта" на квартален доносник на КДС. Но може да има проблем с мултиметъра и утре да ни осветли, кой знае?

Чакаме, чакаме. Иначе бързо реагира, пък сега нещо зацепи...





Тема Re: Спомени на стари лампинови [re: Alenadrow]  
Автор astronavt (кълвач с лаптоп)
Публикувано16.09.13 00:14



Очаквам да започнат да ми разпъват разни словесни локуми


Но нека след словоблудстват да си дадат сметка, че съм достатъчно информиран от първа ръка за онези събития поради един много добре известен на тях факт
Така че момчета на мен прах в очите не можете да ми хвърляте!
А иначе е интересн факта как на тях им дали веднага телефон по, който да направят международно обаждане и да уведомят семействата си за благополучното им пристигане в Турция.Колко интересно и колко отрезвяващо.....на агент Бисер определно му трябва редактор, на статиите, че в тях се прокрадва не съвсем лицеприятна информация.
А относно бизнесмени като Ерджан Рашид -Роко или примерно Васил Байданов може да се намери много инфо и в интернет....да не говорим ако човек се разходи до Кърджали
И изобщо за полковник Жеко Пашинов не би трябвало да е тайна кой е Роко, въпреки, че споменатия полковник няма отношение към оперативната работа на полицията , а е просто обикновен радист.Та с пари на бандит, който беше арестуван при показна операция на баретите и после осъден с ефективана присъда е финансирана "фелационерската" мисия.....интересно
Също така е много инетерсн факта, че въпреки неистовите напъни на разни полковници радиолюбителството в Кърджали е в плачевно състояние.Добре, че имат член-кореспондент на старозагорското радиолюбителско общество та си осигуряват активна членска маса.Дори имладите в този град, с апаратура и умения не искат да се водят по акъла на ........ Но пък можем да им пратим бат Сашо да им внуши правилната система от символи и сентенции и да ги вкара в правия път!!Можем да им пратим и един екземпляр дето презентираше китайски токита на ГЗ Кърджали
Малко инфо за нещата, които спонсорира един от "меценатите" на кърджалийските радиолюбители.Предполагам, че ще се възхитите на тези хомоеротични занимания



Редактирано от astronavt на 16.09.13 00:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.