Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано14.09.13 16:56



Само прост милиционер може да измисли толкова малоумна схема за злепоставяне.

"АКО Сашо изнасили едно дете, той ЩЕ наруши НК и ще лежи в затвора, защото е педофил". Колко хитро а? Започва се някъде далече с едно "АКО" и някъде другаде, накрая, се стига до мазни рафинирани клевети, а случайния читател запомня, че Суат нарушават закона (или че Сашо е педофил). Тия КГБ методи що си мислиш, че работят при нормалните хора?!?!

Клеветите и подмятанията са в твоите мнения горе, където мазно "заключваш" и "намекваш" как колеги любители извършват търговска дейност в това си качество, че чак твърдиш, че били и договор сключили за това.

Покажи договора или се извини



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано14.09.13 17:01



Дали съм олигофрен или не това е предмет надруг спор. В момента обсъждаме незаконното поведение на организация, която криеща се зад правомощията на свои членове осъществява незаконна далекосъобщителна дейност.

Когато аз, изляза в ефир от моята лична радиостанция с моят личен инициал то аз се явявам еднолично лице - организиран радиолюбиел.
Когато пожарникаря Пешо днес излъчва от радиостанцията на пожарната то той представлява юридическо лице - пожарната.
Същото е и с телевизията. Говорителката която застава пред камерата не е лицето имащо право да излъчва. Излъчва юридическото лице Телевизия, която по надлежният ред има лиценз за това.
Когато аз отида в пожарната и седна зад радиостанцията аз вече не съм радиолюбителя Х а съм централата на пожарната. Когато се прибера у нас и седна на моята радиостанция аз не съм пожарникаря който има право да излъчва на пожарникарските честоти а съм радиолюбителя Х.
Така, че и юридически лица могат и излъчват в ефир. Това се отнася и за телеком операторите. Глобул, мтел и виваком излъчват в ефир на базата на лицензия. Всяка лицензия ти дава определени условия за да излъчваш. В лицензията на радиолюбител ЛЗ1ХХ не е записано, че може да излъчва на любителски честоти данните на пожарната команда кой от пожарникарите е бил на работа или колко литра бензин е изразходен през дадено дежурство. Същото е и с организация суат. Те, ако желаят да се рекламират и да извършват далекосъобщителна дейност е необходимо да вземат лицензи.

И престани да бъркаш конституция и защита. Опитай се да намериш значението на израза "Get a life"



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано14.09.13 17:08



„Радиолюбител” е физическо лице, притежаващо разрешително за правоспособност на радиолюбител ...

Това e началото на точка 1 от алинея 1 от Допълнителните разпоредби на Техническите изисквания. Според КРС това е радиолюбител.


Какво общо имат пожарната и телевизията?

И какво "незаконно поведение" бе, шемет?!?!

Събитието предстои. Няма "поведение". Липсва ти елементарна логика.

Покажи договора или се извини, че набеждаваш колегите си



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано14.09.13 17:10



Покажи обвинение или се скрий. По възможност за по-дълго. Досаден си.

Има събитие. Аз питам как се прави нещо. Обсъждаме дали може нещото да се прави по определен начин и аз казвам, че не може и че е забранено.
Едни други хора отричат да че го правят по този начин, но упорито защитават тезата, че може да се прави така. В края на краищата в фейсбук спорим не дали те го правят, а дали може да се направи по еди какъв си начин. Те самите ме питат - ако го направим, какво ще нарушим. И аз им отговарям - ако го направите ще нарушите еди какво си.

Цял ден си пишем с тебе и в края на деня ти още не си разбрал дори за какво си пишем. Може ли така да се излагаш.
Ама не си само ти... и други май трудно стоплят за какво става дума.
Повечето от проблемите в живота са от недобра комуникация и от недостатъчно проумяване за какво всъщност се води дискусията или спора.

Я бавно прочети внимателно всичко написано след което изключи компютъра и се опитай да осмислиш прочетеното. Необходимоти е повече време за размисъл.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (минаващ)
Публикувано14.09.13 17:24



Брех, че и ми се кара. Много злобен тоя ник бе. Аман от такива отворени никове. Още малко ще изкочи от екрана с тея черни букви и ще ме набие.

Договора може да бъде устен. Наличие на публично изявление както в случая: "Организация Х ще обезпечи коминикациите на събитието" е достатъчно. Също така наличието на логото на Суат в рекламите и рекламните плакати също може да се приеме за договор - било то и устен между страните.
В противен случай организаторите биха били нарушители на закона за авторско право - ако рекламират организация без нейното разрешение.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано14.09.13 17:33



За устните договори няма да коментирам, защото явно ти е тъмна Индия тази материя.

Обаче, накратко, изречението "Организация Х ще обезпечи комуникациите на събитието" няма необходимите реквизити да бъде договор.

Но по-важното е, че в това изречение нито се казва, че ще е възмездно, нито че ще е с радиолюбителска станция на радиолюбителска честота.

Не мога по-просто да го обясня - съжалявам.

До тук си просто интригант, който набеждава и клевети колегите си.

Продължавам да те призовавам да се извиниш или да покажеш факти, които доказват или поне показват, че наш колега е нарушил законодателството.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано14.09.13 17:41



Обвинение няма, има ченгеджийски намеци.

2. и 3. Технически изисквания
Чл. 11. Радиолюбителят е длъжен:
1. да не осъществява чрез любителска радиостанция електронни съобщения по търговски начин;

"Търговски начин" -> "... хотелиерски, туристически, рекламни, информационни, програмни, импресарски или други услуги; "

моля САМ си открий връзката и евентуално пропуснатите дейности. Продължаването на дискусията директно може да предизвика самосезиране на някого... не че написаното дотук не е достатъчно...

При единични случаи може да е случайна грешка или немарливост.
Ако се върши СИСТЕМНО това вече е връзката към "търговския начин".

КРС може да се поколебае за един случай или да не го забележи. Ако обаче се върши СИСТЕМНО ... ooo ...

Който иска нека вземе мерки. Спасението на давещите се е дело на самите давещи се, дори когато те не съзнават, че се давят.


Горното е написано от теб в тема, където ти обсъждаш как Суат ЩЕЛИ да извършат някакви въображаеми нарушения, след като се видя, че предишните ти опити да ги злепоставиш са празни приказки. Ако не твърдиш, че са "осъществявали чрез любителска радиостанция електронни съобщения по търговски начин" защо го цитираш това?!?! Много са ти елементарни внушенията, да знаеш.

Или покажи факти за нарушения или се извини на колегите си



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано14.09.13 20:25



това са отговорите на ТВОИТЕ въпроси. Гледай какво си попитал, виж какво ти отговарям.

Първо ми се молиш да ти отоговоря, после искаш да се извинявам, че съм ти отговорил. Я бегай да си пиеш хапчетата.

следва цитат на твоите въпроси:


Почти ми се изясни. Имам само три въпроса:

1. Нещата могат да загрубеят изключително много. Зависи къде и какво предава, кому и как ще попречи и т.н. Виж си сам в ЗЕС и свързаните препратки и документи. Въпросите с лишаването от свобода са изяснени в Наказателния кодекс, а не в Закона за електронните съобщения. Можеш ли да ми цитираш член, по който се наказва с лишаване от свобода някой, излъчващ на радиолюбителските честоти без да има право на това? Ще бъда благодарен за точен отговор под формата на член и алинея, не бих искал общи разсъждения.

2. Гошо няма право СИСТЕМНО да препредава получената от Пешо информация. Отново сходна молба - моля за цитат на нормативен документ, където това е записано. Отново моля за конкретен документ, член и алинея, не за общи разсъждения. Аз проверих внимателно и думата СИСТЕМНО не присъства в технически изисквания, но може би си я видял в друг документ?

3. Във връзка с горния въпрос - какво значи СИСТЕМНО по смисъла на законодателството и къде е дефинирано какво е СИСТЕМНО предаване на информация? Моля за твоята интерпретация, както и за препратка към документ, където това понятие е изяснено.



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (член)
Публикувано15.09.13 07:36



И къде в моите ВЪПРОСИ има нещо свързано с предаване на съобщения по търговски път?!?!?!

И какво общо имат такива комерсиални услуги с темата или Суат?!?!?!

Много са ти плоски и ченгеджийски намеците - никой никъде не е казал, че твой колега си продава хобито. Ти го включи, защото другите простотии дето ги пишеше бяха явно неадекватни. Как може да си толкова жалко подъл?!?!

Извини се на колегите си



Тема Re: Въпрос към модераторанови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано15.09.13 08:30



Темата я започна лично ти. Погледни как:
Alenadrow написа
Колега scanner_,

Защо реши, че тема в която е засегнат въпроса дали може или не може да се предава информация между радиолюбители за "трети" лица няма нищо общо с радиолюбителството?

Напротив, според мен всяка тема, която засяга какво може и не може да прави един радиолюбител според нашето законодателство, както и какви са последствията от негови действия или бездействия, е много директно свързана.

Хора не обсъждаме, обсъждаме странни и противоречиви твърдения, свързани с хобито и регламентацията му, които те публично изразяват.


Бавно аз през цялото време ти обяснявах именно какво не може да прави един радиолюбител според нашето законодателство, както и какви са последствията от негови действия.

Обобщавам предаването на нерадиолюбителска информация, от и за трети лица, извършвано от радиолюбители на радиолюбителски честоти е забранено в България. По същество това е нарушение на условията за извършване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба. Тъй като такъв трафик е извън разрешения в Техническите изисквания по същество това е осъществяване на електронни съобщения без да се има разрешение за това.
Според Закона за електронните съобщения такива постъпки се наказват.
Глава двадесет и първа.
АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
Чл. 324.
(2) Който осъществява електронни съобщения за собствени нужди, за които е необходимо издаване на разрешение за ползване на индивидуално определен ограничен ресурс, без да му е издадено такова разрешение, или продължава да осъществява електронни съобщения след спиране, прекратяване или отнемане на издаденото му разрешение, в случай че деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба в размер от 5000 до 50 000 лв.


Дълг на всеки радиолюбител е да предупреди колегите си не правят нарушения, които се наказват с глоби, колкото десет супер трансивъра. Да се направи предупреждение е доблестна постъпка.

Недостойно е да се замълчи, позорно е да се тласкат хора към престъпление.

Хайде сега ти ми се извини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.