Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 01.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема maxon pm150 възможно ли е?  
Автор climberdimo (LZ1CLD)
Публикувано17.12.12 03:29



Здравейте колеги. Като начало искам да се извиня за лаишкия си въпрос но съм чувал, че каналите на максон пм 150 могар да се разширят от 16 на 99. Възможно ли е? Кой го прави? Струва ли си инвестицията? Схема на кабел за програмиране някой ще даде ли ако има понеже намерих една която определено не ми се вижда много сигурна.

Идеята е ако може каналите да се разширят до 99 да се вкарат всички честоти от 144,025 до 145,975 и остатъка да се запълни с репитри. По този начин ще се компенсира липсата на свободно избиране на честота от банда. Още веднъж повтарям, че само съм чувал за подобна магия.

Wolves are born to live in freedom !

Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: climberdimo]  
Автор lz3vb (новак)
Публикувано17.12.12 06:17



Да възможно е, но не с кабел :) правят го в електрон радиоком.

Сменя се процесора на станцията тъй като не се препрограмира, в него е заложено да работи 16 канала. Също и паметта е малка 9346 е 64х16 организация и няма да ти стигне местото за 99 канала. 93ц56 или 93ц86 ще е подходяща.



Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: lz3vb]  
Автор climberdimo (LZ1CLD)
Публикувано18.12.12 22:53



Много благодаря за отговора. Ще се ходи след нова година до електронрадиоком определено. Предполагах че паметта ще се сменя, че и на мен малка ми се видя но не предполагах за процесора.

73

Wolves are born to live in freedom !


Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: climberdimo]  
Автор rscossworth (непознат)
Публикувано10.01.13 20:55



Ако съдим по цената на китайските двубандови радиостанции - не си струва инвестицията за това което си мислиш да направиш.



Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: rscossworth]  
Автор lz3vb (новак)
Публикувано11.01.13 12:12



Китачета стационарни (мобилни) 40 вата - едва ли са на цената на една малка доработка на работещо радио.





Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: rscossworth]  
Автор Alenadrow (непознат )
Публикувано12.01.13 12:55



Всъщност китайските радиа (аз знам два модела мобилни) далеч не са евтини. Те сякаш и не са и толкова лоши в същност. Цената им все пак е далеч от подобните на трите големи главореза, а качеството им е приемливо, но истината е, че далеч, далеч не са на цената на доработката, а са с много пъти по скъпи от нея.

А и Максона хич не лошо радио (по бегли спомени), че да се хвърля, а с тази доработка ще покрие целия банд и ще служи дълго. И това ще е няколко десетки лева, нямам точна представа всъщност, но далеч от 400-500 минимум за ново китайско с такава мощтност. А и не е гаранция, че за за китайското няма да се наложи да се дават още, ако сдаде нещо багажа след някой и друг месец - там гаранцията е много условно понятие.

В радиолюбителство всички харесваме нови неща, но никога не изхвърляме старите каквото и да става с тях и до последно всичко се доработва и усъвършенства и въобще ръчка по всички възможни начини

- но няма лошо, то в това е част от чара.



Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: Alenadrow]  
Автор climberdimo (LZ1CLD)
Публикувано19.01.13 02:09



Ми преди около 3 месеца си взех едно Yeasu FT-7800R за което доста време пестих. Нямам против китайците воксуните са доста приемливи дори и в мобилен вариант играх си с едно наскоро. Относно MAXON-a радиото ми е подарено и нямам намерение да го пратя за части или да го продавам за стотинки както каза един колега и приятел "Требе да се трупа ШАК." Радиото възнамерявам да го ползвам като радио за разнасяне по вилаета. Не ми се дават пари за покупка на радио което да лангъркам всяка седмица напред назад. А е с доста компактни габарити и даже ляга доста прилично в един джоб на таблото на джипката което го прави и евентуално любим спътник за някоя и друга разходка из родните земи. С програматора ъдарих на камък намерих и схема уж оригиналната или поне така се твърди но уви има проблем с нея. Ще се наложи да си поиграя с редакция на .HEX файлове и наливане на памети. Надявам се на никой да не падам в очите но това е решил съм да го ползвам и ще се жертвам финансово за един ъпгрейд. Нов съм на почти година. Доста с насмешка ми казваха и че антената която се хванах да правя няма да я бъде ма е на с китайчето което ползва за портативка baofeng uv3r и скромните му 1,8W при напълно заредена батерия ми даваха оценка Q4 през R2 като QTH-а ми е София/Красна поляна антената е на поктива пада се 14ти етаж доста лошо монтирана на само 50сантиметра над най високото ниво на покрива и с около 20метра доста евтин и с предполагам ужасяващи загуби кабел RG58. Да антената има кахъри ма си я правих сам и си ми харесва. Дет се вика като порасна ще си взема нещо читаво ма са съм малък и ми харесва да се заигравам. Извинявам се за отклонението и 73!

Wolves are born to live in freedom !

Редактирано от climberdimo на 19.01.13 02:13.



Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: climberdimo]  
Автор lz3vb (новак)
Публикувано19.01.13 12:49



Схемата на оригиналния програматор я имам. Един малък проблем чипа за програмиране е МАХ236 и е дефицицитен. Заради една станция не си струва да търсенето и правенето. По лесно е с паметта.
Иначе ако искаш да си купиш ето линк:





Тема Re: maxon pm150 възможно ли е?нови [re: lz3vb]  
Автор Цветан Цветанов (непознат )
Публикувано19.01.13 17:40



Дефицитен,дефицитен...аз имам два.Проблем, поне при мен беше,че не намерих компютър с не повече от 486 процесор и го затаковах тоя програматор





Тема Re: maxon pm150 възможно ли е? [re: Цветан Цветанов]  
Автор lz3vb (новак)
Публикувано19.01.13 19:00



Върви на всякакъв комп. Аз съм с 2 ядрен процесор и нямам промбленм с досовските програми.

Ползвам сд Хирен бут. Зареждам от него виртуално хр и си ползвам ком порта. А си имам и достъп до папките на харда.
Отнякъде издърпах програмка за виндовс за пм150. Пиши ми на скайп ukw_kj да ти я пратя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.