Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 16.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нoв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 16:38



Не дърпай дявола за опашката, защото от доста години нищо не плащаш на КРС, било то директно или индиректно. Пак ще ти кажа - ако искаш да те уважават и да бранят правата ти, трябва първо ти да покажеш как сам се уважаваш.

Ако си затънал след простотия, цинизми и откровено неспазване на правилата и не правиш нищо да промениш нещата, защото си мноооого толерантен, ще има да си чакаш някой да реагира на нарушения срещу теб и да вземе отношение при случаи на неспазване на твоите права.

Бъди здрав и умен!



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:55



Да, сигурно КРС се издържа с част от рушветите, които евентуално прибира и няма никаква връзка с гражданите на РБ


Правилата трябва да се спазват и когато някой ги наруши, то той търпи Съизмерими с нарушението санкции. Аз твърдя, че санкцията за радиолюбител в България, който е пропуснал да съобщи опознавателния си знак е "забележка". На теб ти се привиждат солени глоби, конфискации, пеленгатори и т.н. Но не - тя е само забележка от колегите. Т.е. Ти лично си опражнил възможно най-тежкото наказание за тези хора, предвидено според нашето законодателство и нормативна уредба. Би ли ми обяснил какво Още искаш? Разбери, че нито КРС, нито друг орган ще наложи конфискация и солена глоба за такова нарушение, просто защото не съществува правно основание за това.
И, между другото, да си прост и циничен не подлежи на сериозни санкции в цивилизования свят, или поне не толкова сериозни, колкото ако си агресивен, колкото теб.
И аз ти пожелавам да бъдеш здрав. Умен да си не ти пожелавам, тъй като съм убеден че повече няма накъде според теб.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нoв]  
Автор LZ5PL (непознат )
Публикувано13.02.11 17:20



Абе хора, какво става, прохождение на КВ-то ли няма че си вдигате адреналина тука! Не е приятно разбира се да се слушат глупости в ефира, но чак пък толкова да се връзвате и тръгнете да вадите закони и да тълкувате точки и параграфи...
За съжаление дисциплината в ефира се налага практически само благодарение на самодисциплината и културата на имащите достъп до PTT-то, така че с престрелки по форумите между вероятно дисциплинирани радиолюбители едва ли ще се получи резултат. Те недисциплинираните просто ще ви теглят една (или повече) майна и ще си продължат както си знаят.

Иначе когато казваме - на кого пречат - не е лошо да се сетим че това което основно ни отличава от така наречените "нормални държави" е липсата на ред. А редът зависи първо от нас - да не го нарушаваме, и чак после от държавните служби - да следят за спазването му. Познати са ми казвали че в Щатите полицията е идвала само след телефонно обаждане че някой е паркирал неправилно на тротоара ти. У нас полицията едва ли ще дойде за такова нещо, но пък обадилият се ще е заклеймен от всички наоколо като доносник, слушалка и какво ли не още. Е да, ама моя познат казва че в техния квартал не винаги си заключвали и колите...



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: LZ5PL]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 17:59



Честно казано пропускането на инициалите в България е нещо не от вчера и се дължи главно на факта, че радиолюбителите са съвсем малко и много рядко се случва някой нов да се намеси в утвърдени вече групи. Това просто е така - хората се познават само по звука на PTT-то. Те не се обозначават не защото са недисциплинирани, а защото просто се познават. Иначе аз досега където съм се намесвал нещо да кажа с инициала си - навсякъде и те са ми отговаряли със знаците си. Дори когато са говорели пълни простащини преди това. Та просто не трябва да се преиграва и аз затова се намесих. Станалото - станало - продължаваме напред с надеждата другия път да е по-добре. Аз съм почти сигурен, че колегата "наблюдаващ" не е участвал в разговора, нито сам се е уповестил. Той просто иска през десет минути всеки да си казва знака. Ами няма такава практика. Аз лично съм смял около два часа на един пиян руснак и един не-толкова-пиян германец на 20 метра. Ами ако не ми беше толкова смешно може би нямаше да дочакам, но накрая на връзката германеца си каза инициал, руснака само се опита май. Но никога не съм чувал някой да си повтаря инициала през 10 минути, когато си лафи дълго с някой друг, а и честно казано не мисля че това е нужно.
С две думи - и аз не виждам драма, обаче пък ако не се обадя, то ще се напълни с глупости тоя форум. Айде пък малко да се съобразяваме и с другите. Мене акъла не ми го побира как човек, претендиращ за възпитание ще ходи и ще пита други хора какви са и защо говорят така, а пък не иначе. Аз лично ако не чуя CQ или моя знак на вече заета от двама човека честота минавам на друга. Ако пък са повече хора и ми е интересно да слушам се представям и слушам или говоря според случая. Но това, което прави колегата просто не ми се вписва в нормалните отношения и затова се намесих.



Тема 435125 kHz - Обобщениенови [re: LZ5PL]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 22:46



Да се опитам да направя обобщение:

1. Група лица работят на 435125 kHz без да дават никакви признаци, че са радиолюбители. Според мен радиолюбилите са длъжни да предават инициала си в началото и края на радиовръзката, но не по-рядко от на десет минути. С други думи слушайки десет минутен обмен на информация между радиолюбители в този десет минутен интервал трябва да чуеш инициалите на всички на честотата.

2. Диапазона 435000 - 438000 е за сателитни радиовръзки според банд плана на IARU. Ако това се възприеме буквално, комуникация на 435125 kHz не е в съотвествие с банд плана на IARU. Да, ама на български не са превели OSCAR (Satellite and Spacecraft) subband - Please avoid other types of operation. и хората спокойно си работят там.

3. Групата лица ръси простотии. Според приетите разбирания да си прост и циничен не подлежи на сериозни санкции в цивилизования свят.

4. Коментирането на ръсенето на простотии в интернет форум се определя като агресия,за която били предвидени вече сериозни санкции в същия онзи цивилизован свят.

5. На практика почти всички се опитаха да ме разпнат във форума.

6. Лицата работещи на 435125 kHz пък са готови да дадат "където трябва" няколко бутилки Whiskey за да разберат кой съм и после да се саморазправят с мен. Много го са се засегнали, особено за това че са алкохолици. Ами сами са си виновни за създаденото от тях впечатление - двама независими слушатели установихме опиянението им. Днес бяха по-трезви и дори от време на време си казваха инициалите. Имаше и две - три радиолюбителски и технически теми сред пирказките им. Затова - последната точка е

7. Има напредък на 435125 kHz, но още има какво да се желае!
Поне е ясно, че вече четат тук и чат-пат се учат от прочетеното.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторЛюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 00:31



Благодаря на нaблюдaвaщ, че изобличи анонимните алкохолици. Не мога да ги разбета, толкова ли не могат да седнат на една маса всичките заедно и да ядът, да пият и тия три работи. Ако пък толкова много държат мъдростите им да се леят в ефира, Господ е създал PMR446. Там никой копче няма да им каже.



Тема Re: 435125 kHz - Друго обобщениенови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 08:46



А може опита за обобщение да изглежда и така:
1. Според някой, бил той и загрижен радиолюбител, всички останали радиолюбители били длъжни да предават иницияла си "не по-рядко от десет минути". Сигурно това много ще му помогне на неговите забавления, но в България няма такова нито писано, нито неписано правило. Още повече тук, а доколкото ми е известно и на други места, се е наложила практиката на "кръгла маса" при раздумка да се обозначаваш като сядяш, като ставаш и като се появи някой нов, който се представи. Такава е практиката, формално разписаните правила са още по-либерални.
2. Някой пак не е разбрал какво е бандплан и как се употребява. Според "техническите изисквания", степенуването е следното: "434,79 - 438 MHz - ЛЮБИТЕЛСКА, ЛЮБИТЕЛСКА-СПЪТНИКОВА, РАДИОЛОКАЦИЯ, Изследване на земята - спътниково (активно)". Spaceham отбеляза, че са били близо до честотата на АО-51. Но по тая логика АО-51 нарушава бандплана, защото пречи на активното спътниково изследване на земята. Въпросът е - пречили ли са тези хора на каквато и да е друга комуникация? Били са близо, да, но на съседния канал и не са пречили на никой. Дали това е случайно или не - няма значение. Не са настъпили никакви неудобства заради избраната от тях честота - факт.
3. Групата използва определ жаргон, който може да се възприеме като "простотия", а в Европа може да се възприеме и като "Културно разнообразие". Причината, поради която т.н. простотия не подлежи на санкция, когато не е агресивна, е че никой не е, и не може да бъде, (само)определен като последна инстанция, която да решава кое е добро и кое лошо, кое е простотия, и кое не. Говорили за кекс, гуми и жени, и били пили. Е, и? Какво са нарушили? Обменяли са търговски съобщения ли? Къде е бил точно проблема към онзи момент?
4. Нариченато на непознати (към онзи момент хора) "Анонимни алкохолици - простаци" е извън моите разбирания за нормално общуване в интернет форумите. Да, това е точно агресивно-компенсаторно поведение към хора, използващи по-различен език и, вероятно, по-различни напитката от твоята собствена.
5. На практика всички се оптаха да те успокоят в този форум и да ти обяснят, че засега нямаме нужда от "Ченгета" в ефира. Ако за в бъдеще такава нужда се появи, ти със сигурност ще разбереш, но не е нужно всеки ден да отваряш нова тема затова, как си чул някой да говори, без 10 минути да си каже опознавателния знак. Не за друго, но ще станат много такива теми. Ако искаш си отвори една тема и си я ъпдейтвай при необходимост, като избягваш преките обиди към "нарушителите".
6. "Лицата" работечи на 435,125 не знам на какво са готови, но те очевидно изтърпяха твърде много обиди от теб - поне тук. Не можеш да си толкова нагъл, че да твърдиш, че за обидата е виновен обидения. Виновния си изцяло ти, за патологичното си поведение в случая и крайно несъразмерната реакция в случая. Както сам казваш, днес не са пили хората, казват си знаците, всичко е точно. За какво тогава бяха твоите истерии и обиди към тях? И стига си повтарял тия глупости за "радио-техническите теми". Разговорите за кекс са точно толкова приемливи при една радио-любителска връзка, колкото и разговорите за дипол за 20 метра. Радио-любителите не са някакви ограничени уроди, говорещи единствено за жици, те разговарят за различни неща от живота, като просто се стремят да избягват теми, които разделят хората - политика, религия и т.н. Не виждам как кекс-а може да раздели хората, нито пък автомобилните гуми.
7. Похвално е, че според теб има напредък. А може пък и всичко да си е било ОК, пък ти нещо да си преувеличил, обиждайки хора без нужда? Или ти сериозно си вярваш, че си превъзпитал "анонимни алкохолици - простаци" с една тема в един форум. Напротив, както темата се разви се видя, че това са активни любители, следящи и интернет форумите. Обиди към колеги тук не се толерират. Това, че някой за момент се е напил или е избухнал или е казал нещо, което не ти харесва, не го прави легитимна цел за обиди и подигравки по посещавани и уважавани интернет форуми. Твоята простащина е несъизмеримо по-голяма от тяхната, тъй като ти целенасочено обиждаш твои колеги, без те да са го предизвикали с никакво действие към теб или друг колега. Просто са били пили и езика им бил малко по-пиперлив. А ти изписа всички тея гадости абсолютно трезвен и с упорство, само за да блеснеш според някакви твои странни критерии.

П.П. Сега, след като вече не са анонимни и са се представили кои са ще им се извиниш ли тук? Ще кажеш ли, че поименно (например) LZ8ABC е алкохолик и простак? Айде - бъди доблестен докрай. Кажи ни кои точно са акохолиците-простаци?



Тема Re: 435125 kHz - Друго обобщениенови [re: нoв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано14.02.11 10:04



Един запис ще осветли нещата много по-добре от 1000 думи. Ще направя запис на произволно избрани два часа от комуникацията на 435125 kHz. После ще коментираме.



Тема Re: 435125 kHz - Друго обобщениенови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторboss (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 10:36



Един запис ще осветли нещата много по-добре от 1000 думи. Ще направя запис на произволно избрани два часа от комуникацията на 435125 kHz. После ще се съдиме и след това ще пиеме Виски за твое здраве.Наздраве!



Тема Re: 435125 kHz - Друго обобщение [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.11 10:41



Благодаря, но ако ще правиш запис за да докажеш нещо на мен - няма нужда. Аз няма да ставам надзирател на тези хора, нито ще ги съдя по някакъв начин, нито техните разговори са ми интересни или ако са ми интересни ще отида сам да си ги слушам.
Пак казвам - ако мислиш, че има формално нарушение - КРС. Ако просто те дразнят, но не нарушават нищо - не ги слушай. Ако ти пречат персонално на теб на тази честота - свържи се с тях и се разберете като колеги. Всичко останало, включително обиди тук, е абсолютно излишно.
А ако искаш да изнасяш тук записи от радиолюбителски разговори, етично ще бъде да се представиш и да им съобщиш, че ги записваш. Щом толкова говориш за възпитание, интелигентност и колегиалност - това е джентълменският начин. Да не говорим, че това дори е законово изисване май - да уведомиш някой, ако го записваш. А ти вече изнесе подобна информация (не съм ти прослушвал файловете - не знам дали си ги предупредил).
Недей да правиш цялата история още по милиционерска. Както сам каза - дори ти виждаш подобрение според твоите критерии на канала. Какво още искаш - питам те за пети път?
Какво още?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.