Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 14:42



Искам точно това да кажа. Пише при започване и при приключване на връзката. Не пише колко години може да продължи връзката. Становището на КРС е без особено значение - важно е какво точно е записано. Дали това е пропуск? Ами съмнява ме. Както казах има страни, където са решили, че опознавателния знак се предава в началото, в края и на всеки 10 (например - може и 15 и 20) минути от връзката. В България няма такова изискване и това са фактите. Ако са искали да го запишат - да са го записали.
Както още споменах, малко трудно ще влезнат от КРС в дома на някой да конфискуват или да търсят нещо. То само това оставаше. Следващите, които ще имат право да влизат у вас без разрешение кои предлагаш да са? От чистотата и озеленяването, ако решат, че мушкатото на балкона ти дразни хубавицата отсреща? Айде малко по-разумно да го даваме.
А пък честно казано не знам как точно тълкуваш правната рамка и според кой точно член от кой закон се полагат солени глоби и конфискация, ако не си съобщиш опознавателния знак? Може ли точно да го цитираш?
Малко нещо преиграваш без абсолютно никакво тежко или умишлено нарушение да има. Някакви съдийствали на ски състезание, други пък се понапили, докато си говорили, но и двете групи, пази Боже, и дума не продумали за опознавателните си знаци... То ако твойте тълкувания бяха вярни, едно време симпатягите, дето си заглушаваха умишлено репитрите сигурно трябваше на доживотен затвор да ги осъдят.
Айде успокой се малко и погледни малко по-отвисоко. Понапили се, поприказвали си малко (може и някоя простотия да е било) - нещо не виждам нещо страшно да е станало. Най-важното за мен в случая е, че никой не е искал умишлено да попречи на който и да е друг радио-любител, нито пък в действителност е попречил. Е, може да са пропуснали нещо в бързината - следващия път ще се поправят.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нoв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 14:53



Аз съм спокоен, а ти не си наясно със себе си.

Ако искаш КРС да се оправи там с телевизии, кабеларки, строители, кранисти, както и вериги магазини, предлагащи радиостанции на абсолютно неразрешени честоти и други _системни_ и _умишлени_ нарушения. , преди това следва да почистиш собствения си двор.

Пише при започване и при приключване на връзката. Не пише колко години може да продължи връзката.
Някой друг да смята, че инициалите е достатъчно да се дават веднъж на 40 години и то само ако кореспондентите са сметнали, че вече са приключили връзката?



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 15:13



Първо - какви забележки имаш към чистотата на _моят_ двор? Ако вземеш, та се запознаеш малко с общоприетия етикет, ще разбереш, че "надзиратели" като теб са точно толкова виновни за замърсяването на ефира, колкото и тези, които са допуснали грешка. Справка ето тук:


на страница 69. Разделът е озаглавен:
III.10 "Ченгета" (полицаи на обхватите)
Прочети го внимателно и ще разбереш, защо твоето поведение може да бъде възприето по-скоро като дразнещо, отколкото като доблестно, макар да си имал евентуално най-добри намерения.
Второ - аз от КРС не искам нищо - просто това е част от задълженията им. Наблюдаването дали някой радио-любител не излиза пиян в ефира не е част от задълженията им.
И последно - доста избирателно отговаряш на поставените въпроси. Попитах в кой документ прочете, че ако си пропуснал да се обозначиш с инициала си в ефир те грози конфискация и солена глоба.
П.П. Не вярвам тези хора да не са изтрезнели 40 години, така че кажи ти колко време ги слуша и според теб това колко връзки са били. Като си тръгнал с конкретика не се отплесвай по екстраполации от типа "какво-ако".



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нoв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 15:38



Първа сериозна забележка: пишеш много, четеш малко. Ето ти откъс от предложения от теб линк:
II.3. Ползвайте повиквателния си знак коректно.

Използвайте само пълния си инициал, за да се идентифицирате.
Не започвайте предаване чрез идентификация на самия себе си или на кореспондента ви чрез името си или неговото име (например казвайки: Здравей, Майк, тук е Луис...)
Идентифицирайте се с пълния повиквателен знак, не само със суфикса си! Неправомерно е да използвате само суфикса.
Идентифицирайте се често.


Прочете ли го преди да ми пратиш линка?
Разбра ли го?
Съгласи ли се с него, за да ми го препоръчаш?

Ако си се съгласил - защо защитаваш чужда теза, която противоречи на твоята собствена?
Ако не си се съгласил - защо ми препоръчваш да прочета нещо с което лично ти не си съгласен?

Ако още не си разбрал и ти мина в категорията на хората, чието мнение не е особено важно. Просто защото те още нямат собствено мнение.

Бъди здрав и чети повечко!

PS:
не съм пропуснал Попитах в кой документ прочете, че ако си пропуснал да се обозначиш с инициала си в ефир те грози конфискация и солена глоба.


Проблема е, че имам изключително старо копие "Правилник за радиосъобщенията на ITU" (отгоре на всичко не мога да открия къде съм го забутал.) Отговора на въпроса се намира, като се разгледат заедно Правилник за радиосъобщенията на ITU, Закон за електронните съобщения и тези технически изисквания - това е нормативната уредба на радиолюбителството в България.

Тези документи ще разкрият и откъде идва задължението радиолюбителската станция да се идентифицира в началото и края на радиовръзката, но не по-рядко от през десет минути.

Редактирано от нaблюдaвaщ на 13.02.11 15:51.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:02



Аз съвсем ясно те насочих към главата за "полицаите", която касае теб. Посоченият от теб раздел II.3 не касае нито мен, нито теб, защото ние и двамата ползваме повиквателния си знак коректно, нали? Защо ми го цитираш тогава?
Иначе на въпроса - да прочел съм цялото четиво, включително любезно показания от теб раздел и се стремя да го спазвам - от край до край.
Което включва както раздел II.3, касаещ ползването на опознавателният знак, така и раздел III.10, касаещ избягването на дразнещата привичка да се правиш на полицай. Ти явно от заетост да даваш съвети на хората си го докарал само до раздел II.
Какво пък - няма проблем. Все някой ден ще прочетеш, и надявам се разбереш, и по-нататък. Искрено ти го пожелавам. Защото радиолюбителското хоби предполага спазването на някои формални правила, но също така преполага и една по-широка скроеност и толерантност дори и към хора, които са ги нарушили неволно или не.
Честно казано не мисля, че съм склонен да продължавам да пиша очевидни неща. Просто исках да те успокоя, че от нещата, които си открил нито едно не е някакво ултра драматично и необратимо по своята същност събитие и дори се е случвало от преди и дори е коментирано вече от КРС, но по някаква причина ти предпочиташ да вярваш в обратното.
ОК - разбирам те. Отиди в КРС, прокуратурата, генералния щаб на НАТО и където още там мислиш, че ще бъдат заинтересовани от твоята интерпретация на някакво напиване. Не съм аз човека, който те спира - явно вътрешния ти глас ти подсказва кое е разумно и кое не.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторLZ2UX (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:06



Визирах точно ТЕБ наблюдаващ, много добре знам кой си и се чудя не ти ли писна да се правиш на милиционер



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:12



Коректно е, ако напишеш едно мнение да не го редактираш по сто пъти, че да знае на какво да ти отговаря човек.
Аз знам откъде идва задължението да се идентифицираш. Това пак не отговаря на въпроса откъде ти хрумна че наказанието за неспазването на това е някаква конфискация или солена глоба?
Ако не те мързи да се разтърсиш в този клуб ще намериш официалното становище на КРС отпреди две години, където ясно се казва, че е обичайно явление практиката да не съобщават опознавателните знаци и препоръчва на БФРЛ да обърне внимание на радиолюбителите върху това.
Толкоз. Няма и дума за глоби, конфискации, лишаване от граждански права или смъртно наказание.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHz [re: нoв]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 16:19



Зацикли, явно само пишеш, без да ме четеш.

Ще повторя. Ако искаш КРС да се оправи там с телевизии, кабеларки, строители, кранисти, както и вериги магазини, предлагащи радиостанции на абсолютно неразрешени честоти и други _системни_ и _умишлени_ нарушения. преди това следва да почистиш собствения си двор и да забравиш за по-широка скроеност и толерантност дори и към хора, които са нарушили правилата.

Още повече, че тези хора са ги нарушили съвсем съзнателно и в момента продължават да говорят цинизми, без да се идентифицират по никакъв начин като радиолюбители.

Ако си от София и имаш радио на 435125 kHz послушай за какво става дума. И после можеш да споделиш мнението си. Сега нито си чул за какво става дума, нито си прочел нормативните документи.

По същество: търся "Правилник за радиосъобщенията на ITU". Възможно е да е пропуснато ITU-R1. Ако някой намери линк към този документ (на български или английски или руски) - ще съм му благодарен.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHzнови [re: LZ2UX]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано13.02.11 16:30



И какво остана неясно след моя отговор?

Всъщност е по-интересно какво стана ясно след твоето включване?
Да разбирам ли, че LZ2UX, Генчо Денчев от Исперих, няма нищо против в радиолюбителския ефир да се работи без инициали и да се говорят простотии и цинизми? Остава да кажеш, че това е и твоя стил на поведение.



Тема Re: анонимни алкохолици на 435125 kHz [re: нaблюдaвaщ]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано13.02.11 16:30



Аз искам КРС да се справи с работата си, за която и плащам като данъкоплатец. Това няма никаква връзка с моя двор - аз (и почти всеки Българин) си плащаме за да ни се вършат определени услуги от администрацията.
Не знам какво говорят хората в момента, но сигурно и те са се афектирали от някои твои квалификации тук.
Иначе да - търси си там "Правилник за радиосъобщенията на ITU" на руски. Там няма да пише нищо за кофискации. Виж, ако намериш нещо на "северно-корейски" то тогава може и да ти харесат санкциите, които се налагат там.
73 от мен, аз приключих с темата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.