Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Методи за манипулациянови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.09 14:22



Познат ми е твоят подход. За съжаление обикновено води към разрушителни мисли и пропадане от страната на Злото.

Човек, обаче, като знае твърно няколко неща, може да намери мир в душата си:

- Бог съществува и един ден ще възстанови Справедливостта.
- Добри хора съществуват, но са изолирани и незабележими на фона.

и т.н.

Въпреки това, настоящите ни страдания не ни дават мир. Това може да се победи с помощта на светлината на Науката, на психологични техники за насочване и ограничаване на мислите. Лекарствата са Зло, но понякога могат да спрат саморазрушението (нещо както, когато слепец прогледа, но докато свикне за да не си изгори очите трябва да поноси тъмни очила).
ДЪЛГ на Църквата (а и на Държавата - Образование и т.н.) е да помага на Добрите да се отделят от Света. Но за съжаление днес, в 21 век и двете "институции" са напълно опорочени (всъщност Църквата е скрита както и Добрите). Но времената се променят.
Надеждата никога не умира, колкото и да я гоним!



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: :)]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано04.04.09 14:52



Мисля по късно да представя една моя теория за това кое чувство е обсебило хората.Само да не те уплаша.


Религия,добро,зло,егоизъм,всичко е дело на едно чувство дълбоко скрито в човека.

Хората казват че любовта или креативността били наи-силното чувство в един човек,не има едно чувство което е наи,наи-силното чувство в човека.Това чувство е по-силно и от чувството за справедливост и добро в добрите хора.
Докато не си признаем че изпитваме това чувство никога няма да има щастие и мир на Земята.
А кое е това чувство?Очаквай го скоро в подписа ми.Само дано админа да не ме банне.

Истинската сила идва от месото.Ако можехме да ядем сурово месо щяхме да сме силни колкото горилите.Протеини и витамини от чужда плът,сурови това е цената на силата.


Редактирано от blood2 на 04.04.09 14:54.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.09 15:15



По-добре премисли пак.
Каква полза да те загубим за клубовете.

Спомни си за Падението, за това че МНОЗИНСТВОТО е Зло. ДА! Факт, който никой не отрича. Мнозинството предаде Земята на мъчения и извращения.

НО това съвсем не означава, че не са останали Добри Хора, макар и малцина, за които Любовта е Бог и Творчеството е Делото.

Има много от тях притиснати, но пак не се дават. Не предават своя Бог и ще устоят до край, ще бъдат увенчани със Славата.
Земята е само "тренировъчен лагер". Бог по СВОЯ Воля ще ни върне у Дома, когато сме готови.

Помисли за това.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: :)]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано04.04.09 15:22



Остави религията намира.
Хората мислят подсъзнателно една много,много голяма гадост.
Само ще кажа че наи-силното чувство у хората мога да го призова веднага.Мога за секунди да предизвикам това чувство във всеки човек.Това е основата на цялото страдание на хората.
Няма и никога няма да има друга основа в хората,освен тази която знам.
И тази основа не е любовта,не е дори омразата,а наи-лошото чувство на света.Не това е повече от чувство,много повече.
Това нещо се е набило дълбоко в съзнанието на хората и се предава от поколение на поколение,това нещо оформя животинската ни същност.Колкото и да се променяме все го искаме и го чувстваме и единствено когато се отърсим от него светът ще бъде свободен.

Колкото и да сме умни,колкото и да сме здрави ако това чувство ни обзема светът никога,никога няма да бъде свободен.


Ние можем да сме наи-талантливите на света,но поддаваме ли се на това чувство човечеството никога няма да дочака да доиде доброто навсякъде.




Истинската сила идва от месото.Ако можехме да ядем сурово месо щяхме да сме силни колкото горилите.Протеини и витамини от чужда плът,сурови това е цената на силата.


Редактирано от blood2 на 04.04.09 15:44.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.09 17:11



Всичко е Едно.

В една източна легенда се казва, че Бог скрил Божествената същност на Човека на най-скришното място - ВЪТРЕ в самия Човек.

Затова и на запад винаги говорят: "Познай себе си". Микрокосмосът е отражение на Макрокосмосът.

Не е позволено да се говори освен с притчи.

Знай само, че Невежите въздигат Подсъзнанието. Човек има пълен контрол от Висшите нива - Самото Съзнание. Поради това носи и Отговорност за делата си.

Каквото и да ни подтиква, то е под наш контрол. Осъзнавайки го имаме избор да се променяме към по-Добро, да следваме Осъзната Цел.

На едни Целта е Бог. Такива ще изпитват "угризения" ако се отдават на празнословие, алчност или някакъв друг порок.
Обикновено животинската движеща сила у Човек е секса/продължаването на Материалното съществуване.
Обаче "религиозния" не би стигнал до там, НЕ от страх от Църквата(Бог, Обществото, болестите...), а от собствено необяснимо вътрешно усещане за мрак, зловещо чувство, че помислите му са нечисти, което така или иначе (неволево) ще отнеме всякаква наслада и ще го насочи в друга (по-креативна) посока.

Ето такива, контролиращи се, осъзнаващи се индивиди са Личности. И макар, че броят им намалява прогресивно (което е политика на съвременното общество), винаги ще ги има и един ден ще Царуват.

Труден е животът. Но повярвай, независимо от Вярата ти, това е Истината, такава е Реалността!



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: :)]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано04.04.09 18:48



"Обикновено животинската движеща сила у Човек е секса"

Не е секса.Отиди в агитката на ЦСКА и викай "Само Левски",и ще разбереш каква е движещата сила.

Разбра ли че единствената движеща сила е смъртта.

Няма любов,няма състрадание,човек иска да причинява смърт на другите,физическа,морална,и всякакъв друг вид.

Когато на религиозен фанатик му обясня че няма Бог,тои иска смъртта ми,когато си сложа надпис Аз не обичам България всички пак искат смъртта.

Това е само малка част от постоянната смърт която искат от теб хората.

Цената на свободата се изразява в това да накараш другите да не искат смъртта ти.
Тоест ти отклоняваш вниманието на хората в друга посока и те вече искат смъртта на други хора.Това се нарича най-висш принцип на оцеляване.Всички зли хора го използват за да успеят.


Истинската сила идва от месото.Ако можехме да ядем сурово месо щяхме да сме силни колкото горилите.Протеини и витамини от чужда плът,сурови това е цената на силата..



Редактирано от blood2 на 04.04.09 19:05.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.04.09 19:28



Прав си.

Но не мисля, че желанието да Убиват е водещо.

Тук може да се търси по-финна структура.

- страх от неизвестното; Класическа защитна реакция - Нападаш за да не те нападнат - знаеш как вилизат още децата в "бандички". Как се подиграват първи с новодошлия (НЕПОЗНАТА ЗАПЛАХА) и т.н.

- описваш поведението на Тълпата.
Хората харесващи спорт, особено Футбол в тези екстремистки групички, наричащи се агитки са отличен пример за онова, което постоянно наименувам като ТЪЛПА.
Тълпата е група от умственонедоразвити индивиди, които стихийно се оставят на низко първично поведение целящо тотален хаос (разруха).
Всеки го е изпитвал, някакво опиянение (както от алкохол или друг наркотик) под действие на множеството. Така е в сектите, така е дори на концертите.

Индивида се поддава толкова по-силно на "манипулацията - Тълпа", колкото по-малко сам може да се нарече Личност.
Именно поради това ефекта "Тълпа" е най-силно изявен при Спортните запалянковци, понеже точно те са най-малко Личности, именно те се отличават с крайно ограничени умствени способности и "интелектуален багаж".
И тук говоря не толкова за аналитичните способности на Ума, колкото за Емоционалната висота (философско прозрение, романтика, вдъхновение...).

И мен ме учуди факта, когато го открих:
Докато при животните - например мравките - индивида не е "умен" и би оцелял само няколко минути отделен САМ, множеството (мравуняка) практически е неуязвимо.
При Човек е точно обратното - в Тълпата се появяват разрушителни стремежи, които не можем да наречем животински, понеже не са характерни за животните. В Тълпата, Човек сякаш губи изцяло разсъдъка си. От друга страна, сам Човек, оставен на себе си, без да му пречат "събратята", най-вероятно не само ще оцелее, но ще живее Свободно и щастливо.
Точно поради това ДЕМОкрацията е невъзможен и порочен модел. Тълпата трябва да се озаптява от ИНТЕЛЕКТУАЛНО-ДУХОВЕН ЕЛИТ.
Страшно е, когато на мястотот на Елита са се наместили хрътките на Властта, целящи отнемането на Свободата на Хората.
Това са водещите мотиви днес - трупане на материално богатство (обричане хората на нищета) и власт (отнемане свободата). Това се издига в култ. Но е най-порочната система, която е САМОУНИЩОЖИТЕЛНА в същността си.
Затова логична е очакваната намеса от Бог.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: :)]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано05.04.09 12:32



"От друга страна, сам Човек, оставен на себе си, без да му пречат "събратята", най-вероятно не само ще оцелее, но ще живее Свободно и щастливо. "

"Адът, това са другите". Извинявай, ще изместя малко контекста. Другите и обществото като цяло издигат изискванията, които водят до вътрешен конфликт. Ако ги нямаше другите, нямаше и да я има тази необходимост да се адаптираме към външни изисквания и критерии.

Може би едно от най-съществените неща за човека е, че никога не се чувства адаптиран в средата си, и винаги търси и преосмисля действията, с които би могъл да промени това положение...Навремето е изработил сечива на труда, по-късно е изградил общества и до ден днешен все си търси мястото и продължава да се чувства неудовлетворен. Дали е свойство на психиката или има реален път нагоре, не ми е ясно.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: K.]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано05.04.09 13:19



""Адът, това са другите". Извинявай, ще изместя малко контекста. Другите и обществото като цяло издигат изискванията"

Хората искат подсъзнателно едно единствено нещо смъртта на хората около тях.Те нарочно повдигат изискванията за оцеляване.

След 20-30 години за да оцелееш ще трябва да владееш 2-3 езика,да си силен като Митко Крика,да си с коефициент на интелигентност като на гении за да може да живееш.Останалите хора ще умират и ще тънат в мизерия.

Хората искат едно единствено нещо от другите,да умрат.Те толкова го искат че нарочно покачват критериите за оцеляване.Постоянно изискват все повече и повече.Защо?Защото хората искат да умреш,искат да умреш не само физически,но и психически.

Хората искат да се депресираш,хората искат да ти викат да те заплашват с убииство и изнасилване,за да умираш.За да може от стреса милиони нервни клетки в теб да умрат.

Хората искат да приемаш дрога,да си тотално зависим от системата,за да умираш.За да умрат твоите детски мечти,за да умират твоите желания и копнежи.Хората искат да унищожът всичко човешко в тебе,да те направят на машина.
Машините ще владеят светът,светът няма да има нужда от чувства,а от финни и прецизни операции и действия.
Хората толкова много,толкова много искат да причиняват смърт на останалите,че накрая ще унищожът човечеството.
Ще унищожът човешките гени и ще ги подменят с електронни датчици.
Да живее Демокрацията.Да живеят машините.
По добре утопично средновековие и лов на вещици,отколкото бъдещ свят подчинен на машините.
По добре слънцето да ме пече,отколкото да се пека на огъня на конкуренцията.



Истинската сила идва от месото.Ако можехме да ядем сурово месо щяхме да сме силни колкото горилите.Протеини и витамини от чужда плът,сурови това е цената на силата.



Редактирано от blood2 на 05.04.09 13:28.



Тема Re: Методи за манипулациянови [re: blood2]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.04.09 14:05



ПРАВ СИ!
КОЛКОТО И ЛИЦЕМЕРИТЕ ДА НЕ ГО ПРИЗНАВАТ, ДУМИТЕ ТИ СА ИСТИНА, ИСТИНА, ИСТИНА!!!

Но не винаги е било така. Така е едва от скоро, след победата на Империята на Злото, използваща подмолни средства, а не войнска чест!

Но като всяка Империя и тази ще се затрие.

Да, колко жалко е, че не сме родени в Хармонията на Средновековието. Тогава, когато Хората са живели за ВЕЧНИ, НЕТЛЕННИ неща, когато са оставили Великолепни произведения непрестанно вдъхновяващи ни след столетия вече.
В тази епоха всеки тип "Състезание" е бил разглеждан като Смъртен грях. И Е ТОЧНО ТАКА!
Въвеждането на "естествен подбор" при Хората е изключително противоестествен акт на тотално Зло!!!

Конкуренцията е Зло и нищо друго.
Човек не се нуждае от околните за да се усъвърпшенства!
НАПРОТИВ. Тълпата (обществото) подтиква индивидите към конформизъм, към изоставяне на Идеала за да се оцелява, за да се издигне над обществото - суетни и зли дела.
Когато е сам, Човек ще последва Бог, в своята СВОБОДА!

Ето и малки примери:
- учат настървено английски. Това е презряно дело, акт на подмазване на робите пред своите поробители.
- учат иконмоика. Всеки се бори за място сред жреците на бог Мамон (Златния Телец). Например Учените са обект на подигравки и унижения.
- други, чисто модерни актове на "перчене" на богаташкия, но бездуховен "елит", подтискащ истинските Човеци.
- крайно агресивно налагане на фанатичен екстремистки атеизъм - материализъм чрез дезинформация и манипулативна мода.
- хората спряха да Творят според Таланта си. Пречупени се оставят на силните на деня, които се гаврят с тях като ги затварят пред изсмукващите човешката сила компютри в задушни офисчета.
Попитайте кое да е дете, какво работи тати или мама - отговорът винаги е "Парички".
Отговорът е - тати и мама са мъртви роби, без душа, без надежда...

НО отчаянието не носи нищо. Бог трябва да ни помогне!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.