Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Заблудите на психолога  
АвторПpяkop* (Нерегистриран)
Публикувано18.04.09 14:45



Забелязъл съм, че Психолозите сякаш се мислят за специалисти по всичко, а ми е правило впечатление, какви лаици са в области в които аз съм специалист (професия и тнт.) дават оценки под средното ниво.

Поради тази причина, мисля ,че те са доста надценени като възможности и не им вярвам на разните тестова за интелигентност и въобще, че са обективни.



Тема Re: Заблудите на психологанови [re: Пpяkop*]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.04.09 04:10



Основите на психологията трябва да се търсят в биологията. И мисля, че това е пределно ясно.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Заблудите на психологанови [re: Numberous]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано19.04.09 10:11



А основата на щастието е в лъжата.Без лъжа щастие няма.



Човек иска да притежава за да се излъже вътрешно че притежава нещо.
Човек иска да смята че съществото което обича е най-прекрасното
нещо на света.

Кое е действителност?Лъжата или истината.Естествено че и двете.Защото абсолютна истина няма,щастието е субективно усещане.







Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 19.04.09 10:30.



Тема Re: Заблудите на психологанови [re: blood2]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.04.09 15:15



За пръв път нещо, което си писал да ми хареса. Че даже и цялото ти писмо! Направо невероятно. Трябва да си запиша, че можеш да кажеш и нещо свястно



I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: Заблудите на психологанови [re: blood2]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.04.09 15:16



Притежанието е илюзия, точно така.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Заблудите на психологанови [re: Numberous]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано19.04.09 19:44



Numberous,толкова ли не разбра че изразявам чувства ,а не истини.
Това че сегашното мое чувство ти хареса,не означава че предишните чувства които съм изразявал не са се харесали на други.



"За пръв път нещо, което си писал да ми хареса. "
Благодаря за комплимента.
Не че вървя в правилната посока на развитие,просто понякога улавям правилното чувство и това ме прави много щастлив,а надявам се и някои друг.




Когато знам че хората са добри това е моят Рай,когато знам че хората са зли това е моят Ад.

Редактирано от blood2 на 19.04.09 19:44.



Тема Re: Заблудите на психологанови [re: Пpяkop*]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано20.04.09 20:38



то затова човек трябва основно да се усъвършенства в една посока , а да се бърка където не му е работата . да , по принцип психолозите се смятат за компетентни във всичко и това е ,защото колкото по широк е кръгозора , толкова повече механизми могат да сглобяват

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.