Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема НЛП -опасно ли е или не  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано13.03.09 15:20



Вече 2 г. се занимавам с него. Наблюденията ми са , че да ,то променя личността , но на съзнателно ниво, то затова си е и програмиране. Когато го спрях ,личността ми се върна ,но явно персоната ми се измени откъм излъчване. Това , човек да прави неща , с цел ползвайки знанията си като оръжие не го прави по хитър или умен от изманипулирания. Всички знания ,поднесени ни по лесен начин и изкушаващи ни ,че чрез тях ще се издигнем над другите са неиздаржали практикума. Затова е казано , че най истинската книга и винаги отворена за човека е животът.Според мен човек преди да се захване с нещо е добре да претегли въпроса "защо",заради себе си или за другите . Ако му хрумне думата другите ,значи нещо не е наред.Явно НЛП привлича хора , които целят да управляват други .

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано13.03.09 23:13



Наблюденията ми са , че да ,то променя личността , но на съзнателно ниво, то затова си е и програмиране----

Нещо не си разбрал, няма пограмиране на съзнателно ниво- за това и не си успял .



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано14.03.09 08:25



на подсазнателно ниво попива , да , но спре ли да се набива всичко се връща , демег всеки човек си има програма по рождение и това на сила с такива програми може да го доведе до лудост

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано14.03.09 10:56



Нека минем на компютърен език .Имаме една базова операционна система – Линукс , Уиндолс и т.н..
При човека базовата система се нарича темперамент. При компа имаме различни програми – Скайп, Флаш гет, и т.н..
При човека програмите се казват убеждения. И при компа и при човека те се ,,инсталират ‘’допълнително и в никакъв случай не са вродени.
/Тук не броя инстинктите – хранене , размножаване и т.н./
Например ти имаш програма която те кара да пушиш, аз имам програма която ме кара да не понасям цигарите .Ти имаш програма която те кара да харесваш руси жени, а аз чернокоси.
Тези програми са придобити в резулатат на социума.При мен е формирал едни убеждения при други хора съвсем различни.Въпроса е, че тези програми или убеждения не са нещо твърдо и неизменно .Напротив те се изменят, но се изменят пак без план под вличние на соц .среда.
НЛП е начин да изберем и направим тези промени планово .Така както ние mislim, че ни е нужно.
Тук обаче идва проблема с опитността на този който извършва програмирането.Вчера аз 2 часа си играх и не можаш да инсталирам една програма въпреки, че изглеждаше елементарно.
По – късно мой приятел го направи за десет минути и ми каза да не се занимавам с неща от не разбирам.За това си имало специалисти.
Нямаше как да не се съглася , загубата на 2 часа и сумата му нерви бяха много убедителни.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано14.03.09 16:39



Напълно си прав . Не ме разбирай погрешно- в началото нлп ми беше много интересно , по някое време идва момент на дупка, когато нищо ново не се забелязва на хоризонта .Явно имам допир с хора лидери ,които посещават разни курсове с ясната цел да влияят над "простолюдието" . Лично на мен ми допада хипнозата и механизмите в различните пластове на духа . Има и друго, хора ,които препредават знания ,придобити от книги не помагат с нищо ,а просто си хранят егото , те се усещат . а тези ,които чрез практиката в реални ситуаций опитват да прилагат примерно нлп ,те са тези , които еволяират .

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано14.03.09 19:21



TheEagle78, я разкажи малко повече че ми стана интересно.

Как да еволюираме и да сме хамелеони,я даи инфо.Много интересно.Нуждая се от коренна промяна на живота ми,как да стане.



Редактирано от blood2 на 14.03.09 19:21.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано15.03.09 07:27



Майка ми много се интересува от нлп. Аз почти нищо не разбирам.

Но пък знам други, много интересни и изцяло практични упражнения, чрез които могат се да постигнат много интересни резултати. Не става въпрос само да си планираш там разни неща и да промениш взаимоотношенията си в обществото. С тези упражнения може да се постигне далеч повече. Например: повишаване на умствените възможности; добиване на по-абстрактна, по-обща представа за пространствено разположение на тела; по-ефикасно използване на потенциала на тялото и т.н. Самоче тези упражнения са за смели и търпеливи хора, които схващат, че "няма лесен път до мястото, където си заслужава да стигнеш".

Едно такова (простичко) упражнение е да се научиш да си въртиш двете ръце едновременно в различни посоки. Изглежда смешно на прав поглед и е като детска игра, но развива мозъка. Всеки, който съм видял досега да опитва за първи път си върти ръцете все в една посока, самоче една след друга и му се струва, че са на различни страни. Просто отначало съзнанието не е пригодено за такова движение.

Друго такова упражнение е, да се научиш да пишеш и с тази ръка, с която не можеш (за повечето хора - лявата).Това е вече доста по-трудно от първото и може да отнеме 1-2 години. Аз в момента се уча да го правя. Забележете - няколко милиона години, след като сме започнали да извършваме много по-прецизни движения от животните, все още сме толкова ограничени, че можем да използваме добре само едната си ръка. Това е голямо ограничение за съзнанието. Има свидетелства, че много изключителни личности са можели да пишат еднакво добре и с двете си ръце (Леонардо да Винчи, Наполеон ...). Всеки може да се научи - само е нужно търпение. Но си заслужава.

А след като се наушиш (който и да си) да пишеш еднакво добре и с двете си ръце, защо да не пробваш да пишеш едновременно и с двете? Мозъкът има този потенциал. Всъщност мозъкът има потенциал да извършва несравнимо по-сложни движения от тези с които си служим обикновенно (примерно акробатите и космонавтите).

Друго хубаво упражнение е да се научиш да четеш наобратно. Вземаш книгата, обръщаш я наопъки и четеш. Четенето само от една и съща страна е също ограничение на мозъка.

Има и много други. Всички подобни упражнения помагат на човек да се научи да използва по-пълноценно възможностите на мозъка си.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано15.03.09 08:51



много е важно как човек организира деня си , за удоволствия или за усъвършенстване или разкриване на потенциала си ,освен ако първото не е удоволствие , но няма как да е ,защото съзнанието и разглезено и сякаш малко дете да го излъжем да решава сложни задачи по математика. Поне така съм аз , и затова винаги си определям награда за нещо полезно за мен ,което съм свършил или битка със някакъв страх в мен като ползвам обществото за това ,то няма по трудно за мен. Има проблем в това да каляваме съзнанието си , то очаква винаги нещо в замяна и иска да знае дали си заслужава време , средства .. т.е . очакването за нещо са неясни и това ни демотивира , докато ако знаем , че от фитнес помпаме мускули - храним егото ,тогава зпаем ,че има защо да го правим ,готина мацка ще забележи тези мускули.
При тев какъв е резултатът от тези упражнения за мозъка

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: blood2]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано15.03.09 09:10



Нуждая се от коренна промяна на живота ми,как да стане. - звучиш ми сякаш досега си бил на остров и ти е омръзнал и искаш да отплаваш до съседния ,за да го разучаваш тепърва.
Коренна промяна чрез нлп ще постигнеш , но не обещавам дали ще е трайна. Сигурно е че духът ти ще отсее точно това ,което ти трябва за промяната , но зависи колко силно ти е намерението. Ако си в обикновена депресия ще намериш ново занимание и тя ще изчезне .
Аз правя така , сядам и пиша какво искам от себе си ,живота.. а това е един от соновните въпроси в нлп . Водя дневник и гледам да пиша желанията си там .Както и да изглежда отстрани ....,това работи , защото всяко желание преминава през съзнанието за миг , например ,когато мечтаем провакирани от повдигаща духа любима песен и отшумява , а ако пишеш ,по тази начин го запазваш в пространството ,на белия лист например . Целта е това да се превърне в нещо като ритуал , да се "отгледа" и да порасне ..Така успоредно с желанията си личността ти ще се измени и несъзнателно ще те води точно към онези желания ,записани на белите страници ..Важно е като пешеш всичко да е отвътре ..да има трепет в тялото ти ..буквите да са красиви ..,просто да вложиш фантазията си там .. това е частица от пътя на промяната ,както и път към евольция , но е и плод на нечие съзнание , ако не ти допада имаш потенциала да си сътвориш нещо точно като за теб



след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано15.03.09 15:26



Голяма човек. Аз вкъщи си решавам задачи по математика и ги пиша с лявата ръка, за да се уча. И съм наблюдавал, че докато го правя честотата на философските прозрения (или по-скромно идеи) до които достигам се увеличава в пъти, отколкото е нормално.

То си е чисто биологичен процес - образуват се нови връзки в мозъка. Нови асоциации, нови представи. Чрез тях можеш да достигнеш до понятия, които са били недостъпни преди.

Сега зависи си от човека. На мен тези неща са ми интересни. Аз целя да достигна до по-сложни представи, по-абстрактни понятия. За мен тези неща са съществени и ценни. Много ясно, че който не го е еня не бива да се занимава.

Но просто е интересно да проучи човек възможностите на мозъка си. Да види до къде може да стигне.

Аз смятам, че в бъдеще, благодарение на виртуалната реалност съзнанието ще може да се развие до неподозирани висоти. Представи си да управляваш с мозъка си тяло, което има десетки крайници и може да се движи във всички посоки на триизмерното пространство, и да вижда едновременно на всички посоки. Може да звучи фантастично, но не мисля, че не е постижимо.

На този етап ние сме свикнали да мислим много повече двумерно, отколкото в 3 измерения. Повече си представяме предметите и местата където ходим наредени върху двумерна повърхност. Но смятам, че мозъкът има потенциал за много повече от това.

За нас сега е практически невъзможно да си представим визуално пространство с повече от 3 измерения. Но може би няма вечно да останем така ...

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано15.03.09 15:34



Всичките си фантазии си ги занеси в гроба.

Хората умират от глад по улиците,тои си мисли че бъдещето на човечеството ще е добро.

ХАхахахахаххаха,какъв оптимист си.





Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано16.03.09 12:26



Numberous,
Моите поздравления. Мозъка наистина има страхотни възможности и аз се радвам, че си започнал да ги развиваш. Уверен съм, че след няколко години ще можеш strahotni ne6ta.
На колко си години и от къде си?



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано16.03.09 14:58



полезно е за теб щом още в ученическите си години си се захванал с тия неща, продължавай все така

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: blood2]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано16.03.09 17:12



Хехе. Ти да не мислиш, че аз съм богат и съм от богато семейство. Аз живея на квартира и сам си я плащам. Всеки месец се чудя как ще си я платя и какво ще ям. Сменям често работата си. Започнал бях да уча висше, но прекъснах, защото трябваше да работя и нямах време ( и желание, когато съм изморен) да уча. Имам големи мечти, но виждам, че пътят ще бъде много труден. Нямам кой да ми помогне. Доходите на родителите ми са по-ниски и от моите. Пък аз взимам по 500лв месечно (долу-горе).

Така, че аз също почти умирам от глад. И много малко време намирам да се занимавам с нещата, за които писах. Но го правя.

Как да не виждам добро бъдеще? Ми нали виждам, че технологиите се развиват. Нали виждам изключителни неща всеки ден. Есента на 2007 година фотоапарат с 8 мегапиксела беше чудо на техниката. Миналата седмица ходих с брат ми да разгледаме в сони център и видяхме камера с 24 мегапиксела. Това е година и половина!

Когато бях на 6 почти никой не разбираше нищо от компютри и почти никъде не се срещаха. Виш днес - 4-5 годишни хлапета ползват без проблем компютри 100 пъти по-добри от тогавашните.

Виждам космически кораби. Виждам международната космическа станция. Виждам сонди проучващи чужди планети. Виждам телескопи откриващи други планетарни системи около други звезди.

Виждам как цялото човечество е свързано благодарение на мобилните телефони и интернет.

Виждам как се отглеждат разстения в космическите станции. Виждам как се развива биологията. Виждам развитието на технологиите със стволови клетки - крачка към безсмъртието. Представи си да заменяш всяка износена част от тялото си с нова.

Виждам развитие на представите ни за вселената и нейния произход.

Където и да погледна виждам напредък. На фона на това глада, войните и мизерията ми се виждат нищожни фактори - те не са на предната сцена.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано16.03.09 17:23



На 25 съм и съм от варна. В момента живея в софия, но мисля за през лятото да бачкам на море.

От горните две изречения животът ми изглежда безгрижен нали? :))

По принцип ми се ходи да живея в китай. Там виждам голямо бъдеще. Бих искал да уча математика и да стана математик.

Моите философски идеи ме отведоха до мисълта, че математиката е единственото с което си заслужава да се занимава човек. Винаги съм търсил стойностното, същественото в живота и света. Но видях, че всичко е съмнително и зависимо от други неща. Математическите представи са абстрактни и независими от никаква основа. По този начин те са вечни, неизменчиви и истински.

Но това естествено си е само мое мнение :))

А самоусъвршенстването ми е нужно за да достигна до още по-абстрактни математически понятия. Защото математическите понятия не са ограничени по сложност. Естествено ще се възползвам и от всякакви други ползи, които ще ми донесат упражненията с които се занимавам :)

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано16.03.09 17:24



Хехе, това са неща за цял живот.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано16.03.09 18:36



минавало ли ти е през ум и представял ли си си каккъв ще си след време.да се усетиш в бъдещата си личност ,използвайки сетивата си на пълни обороти . трудно е ,но става с много практика ,но се опасявам ,ча това може да доведе до доста изкривена личност , за другите поредния луд за психиатрията

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано16.03.09 18:44



Не успях да разбера какво точно имаш предвид.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано17.03.09 21:30



Браво, любимец си ми. На 25г. и с такива разсъждения ... искренно ти се радвам.





Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано17.03.09 22:26



темата е за НЛП и ти подавам техники ,но ако ти е интересно и знаеш руски език по добре почерпи от извора ,руснаците са много напред с хипнозата

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: jana]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано18.03.09 11:55



Присъединявам се към мнението на Яна.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: jana]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.03.09 06:38





I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.03.09 06:40



Мерси :)

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.03.09 07:07



Мерси за съветите. Аз просто исках да спомена за моите упражнения. Не съм фен на нлп. Имам си друга философия: наблюдавай и помни какво се случва в живота ти, за да знаеш какво те е изградило като личност; търси собствените си мотиви за да опознаеш себе си; прилагай наученото за себе си за да разбереш другите; наблюдавай неживата природа и търси причини за това, което става в нея; помни, че произхождаш от животните и търси животинското в себе си (в подсъзнанието), за да се разбереш по-добре; помни, че животните произхождат от неживата материя и търси причини за поведението им в нейните процеси, за да познаеш по-добре произхода си

И още много други такива. Аз искам да изучавам природата. Не да организирам ежедневието си или да печеля много пари. Считам, че достатъчно добре си го организирам.

Отдавна имам чувството, че много хора в днешния свят си мислят, че едва ли не да станеш бизнесмен е мечта на всеки човек, а повечето хора не стават, просто защото мислят, че не биха могли.

Винаги съм мислил, че мога да стана какъвто си поискам. Не защото произхождам от богато семейство (всъщност въобще не е така), или пък защото имам връзки. Просто никога не съм се съмнявал в способностите си. И съвсем отговорно мога да заявя, че никога не бих станал бизнесмен.

Просто не мога да търпя да си губя времето. А за да не си губи времето човек трябва да се занимава с нещо стойностно, нещо истинско. За обикновенния човек смисълът на живота са децата. Аз бих спорил по въпроса.

Нека изложа някои от мотивите си, за да стане ясно какво имам предвид. Смисълът в децата е оцеляването на вида. Вселената или ще загине (свърши) един ден, или ще стане неподходяща за същества като нас. Така, че тъй и тъй нама да ожелеем (дори да не се самоунищожим). Тогава защо да оцеляваме и сега? Защото е животински инстинкт ли? Слаб аргумент - смисъл няма.

В друг ред на мисли за индивида всичко престава да има значение след собствената му смърт. Дори оцеляването на вида. Е, след като така и така ще умреш и няма да ти пука вече, защо и сега да ти пука? Пък било то за собствените си деца. Инстинкта е силен - да. Но това не е смисъл.

Пфуууу, много се разпрострях. Защо ли ти пиша тия неща ...

Знаеш ли го Вадим Зеланд? Последното откритие на майка ми. Ако не си го чел, потърси си някоя от книгите му. Предполагам, че много ще ти хареса. Примерно "Пространство на вариянти".

Човека е умен (Зеланд). Ама на мен не ми се нрави. Пък и не го считам от моя ранг

.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано19.03.09 08:27



Излиза , си се или искаш да се отклониш от нормалния ред на нещата ,за повечето "нормални хора" . Всъщност важно е човек да живее както на него му се иска , а не похвалите на другите . Ако си успял да се откъснеш от стадото и наистина ти е хубаво така ,това е супер. Какви са ти приятелите , и те ли мислят като теб , защото такива хора са рядкост ,всичко друго е един водовъртеж на една и също информация , което и мен ме дразни , сутрин на работа едни и същи неща се обсъждат , вечер в кафета също , еврофутбол , жени и пари , това е . Ако на някои не са му интересни тия теми го смятат за странна птица .
По отношение на наследниците , това си е твоя работа ,но идеята е човек да предаде на детето си най доброто от себе си и така то още мъничко ще попие опита на родителите си изкован толкова години и на базато на това има шанс да стигне още по висока осъзнатост.
Маика ти ли ти препоръчва какво да четеш?

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано19.03.09 09:31



Най- необикновено цлание на човека е да бъде ОБИКНОВЕН. Всеки иска да блесне с нещо , да се отличи , да го забележат.
Така, че това да искаш да си обикновен е необикновено.

Не го адресирам към теб, говоря го по - принцип.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано19.03.09 17:23



Обикновен човек е широко понятие ,защото всеки човек го възприема спрямо собствените си убеждения ,като се замисля ,не знам какво е да е обикновен човекът . Може би да е в нормалния ход на нещата ,плътно със стадото.Така бих съпоставил нормален с обикновен , което излиза ,че е едно и също понятие.Колкото до блясък и слава, копнежът да сме значими и забелязвани ,плод на егото подсъзнателно ни тласка и тук ,във форумите....който се замисли дълбоко ще го осъзнае,но не казвам ,че това е лошо или грешно , но е далеч от истината...

след като така и така ще умра ,каква полза имам от това глупаво и старо его


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано19.03.09 19:34



"Маика ти ли ти препоръчва какво да четеш?"

Едно на ръка ми препоръчва (ама аз толкова и ги чета...). Второ на ръка че ми ги чете на глас. И почваме да спорим. Аз й обяснявам, че съм стигнал по-надалеч от любимите й автори, а тя своето си знае :)). Както и да е.

"По отношение на наследниците , това си е твоя работа ,но идеята е човек да предаде на детето си най доброто от себе си и така то още мъничко ще попие опита на родителите си изкован толкова години и на базато на това има шанс да стигне още по висока осъзнатост. "

Да ама нали така и така вида няма да оцелее - защо му е по-висока осъзнатост? Освен това идеята за предаване познанията на наследник е пряко свързана с имплицитно приеманата представа, че индивида е смъртен. А това може да се промени, колкото и фантастично да звучи. Аз виждам, че експериментите със стволови клетки са крачка напред към това. А един безсмъртен (или дългоживеещ) индивид би имал съвсем други ценности.

" Какви са ти приятелите , и те ли мислят като теб , защото такива хора са рядкост ,всичко друго е един водовъртеж на една и също информация "

Рядкост са да. Имам няколко такива приятели, с които мога да си говоря за интересни (за мен) неща. Но те са плод на моите специални търсения. Нали имаше един древногръцки философ, който все ходел с един фенер. Хората го питали "Какво търсиш с тоя фенер?". А той отвръщал "Човек търся сред хората". Та и аз така



I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано19.03.09 20:10



Да ама нали така и така вида няма да оцелее - защо му е по-висока осъзнатост?

Чудя се каква е причината за това твое убеждение , че чов. раса ще изчезне , сякаш живееш с тази мисъл, а ето тя как се е отразила на личността ти - да не искаш деца ....
Имаш ли други интересни убеждения , защото е добре да знаеш че те са изградили твоето възприятие за нещата и те ръководят и напътстват в живота. Например как възприемаш жените ,може би безразлично ,защото те раждат? И ако съм прав , ти отбягваш жените като жени , а и добре да ги приемаш за хора , защото и с тях както и с хората тук може да се разговаря . Да ,майка ти сигурно е пример.. щом дори ти чете книги , аз съм забравил какво е да ми четат , както и майчината топлота а съм на 30 г ... Т ака че ти си щастливец , но не е ли по готино на тия години 25 да ти чете некое младо маце..

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано24.03.09 03:24



"Чудя се каква е причината за това твое убеждение , че чов. раса ще изчезне , сякаш живееш с тази мисъл,"

Ами аз по-горе обясних, ама явно или не помниш или не си го чел. Асторономическите ни наблюдения ("ни" - човечеството; астономите) показват, че вселената или ще завърши (се свие безкрайно), или ще се измени дотолкова, че няма да е подходяща да потдържа живота на същества като нас. Един ден ще престанат да се раждат нови слънца. Един (друг) ден - всички слънца ще угаснат и ще истинат. А друг ден - звездите ще са далечен спомен (на вселената). Важно е да се проумее, че това, което е вселената сега, е само един етап от нейното съществуване. Някога е била друга. Един ден ще бъде още по-различна.

Ние - хората, сме само част от сегашният етап от развитието на вселената. Този етап е имал начало някога. И един ден ще приключи. За вселената това ще бъде само навлизане в нов период. Но за нас ще означава сигурна гибел. Ние сме временно явление в света. Както и живота - такъв, какъвто го познаваме. Слушал ли си песента "Dust in the wind"? Това сме ние с всичките си мечти и желания - прашинки във вятъра на времето.

"а ето тя как се е отразила на личността ти - да не искаш деца .... "

Бре! Къде съм казал, че не искам да имам деца? Казах само, че съзнавам, че това човешко (по-точно животинско) желание е глупаво и лежи върху ограничения. Въпреки това осъзнаване аз не мога да спра да го проявявам. Все още съм, така да се каже, твърде човек.

Всички (или почти всички) сегашни човешки ценности са на основа - стремеж към щастие, постижимо във обозримо време. По повод това искам да вметна един цитат от Айнщайн: "Никога не съм мислил за удобството и щастието като за някакви крайни цели. Според мен подобна етична база е подходяща за стадо свине.". Някой може да каже, че се повтарям, но... има много за мислене по въпроса...

"Имаш ли други интересни убеждения , защото е добре да знаеш че те са изградили твоето възприятие за нещата и те ръководят и напътстват в живота."

Оооо, знам, знам. Нарочно се стремя да си изграждам такива "интересни" убеждения. Те ме пазят "неопетнен" от ежедневието и потдържат мечтателният ми поглед и философската ми мисъл.

"Например как възприемаш жените ,може би безразлично ,защото те раждат? И ако съм прав , ти отбягваш жените като жени , а и добре да ги приемаш за хора , защото и с тях както и с хората тук може да се разговаря"

Хаха, хич не ги отбягвам. въпреки, че понякога поведението ми може и така да се изтълкува от външен наблюдател. Аз всъщност съм доста срамежлив в междуполовите отношения. Това е защото наистина ми пука какво ще стане всеки един път (във всеки един флирт). В обществото е широко разпространено мнението, че ако си срамежлив, значи си комплексиран. Не мога да отрека, че съществуваше време, когато страдах от това. Но сега го смятам за свое преимущество.

Нима ако аз уважавам другите, и ми пука за това дали те наистина искат да се занимават с мен или не, нима това е мой комплекс? Най лесно е да приемеш, че другите са по-елементарни от теб самия и желанията им са по-прости. Но това е фактически ограничение на мисълта. Истинското достойнство се крие в това, при всяко ново запознанство да възприемаш отначало другият като равен, като човек с равен на собствения ти потенциал. Ако ли пък се окаже, че момичето с което съм се запознал (и към което изпитвам симпатия) е под моя потенциал - тогава защо да се интересувам от нея?

Така казано звучи твърде високомерно. Всъщност аз мразя високомерието от дъното на сърцето си и гледам да не го проявявам никога. Естествено доколкото това е възможно за един Човек, ограничен от своето его.

Имам няколко прости правила в междуполовите си отношения, които стриктно спазвам. Външността на партньорката е важна - до толкова, че да не ме е гнус от нея. Спокойно мога да заявя, че бих си легнал с около 80% от жените на подходяща възраст. Извън определени възрастови граници този процент започва да намалява. Но все пак сигурно има около 0,01% от жените над 60 години, с които бих си легнал.
Сега вече за постоянна партньорка процента пада на 60% в подходяща възраст. Но не мисля, че това е малко.
Освен външността, единственото ми друго условие (примерно за да се оженя) към едно момиче/жена е, да е искренна (и постоянна) в любовта си към мен.
И изведнъж се оказва, че липсва такова момиче. Както и да е.

Аз не бих отказал приятелство на никого, който го иска от мен. Никога не съм казвал на когото и да било, че примерно не желая да се срещам или да си говоря с него. Просто на практика се получава така, че ако някой се окаже доста под "ранга" ми, той (тя) сам се отдръпва от мен.

Пак звучи високомерно. Е, в един вътрешен, скрит смисъл, може би аз наистина съм доста надменен. Смятам се за нещо повече от другите - да. Но не бих отказал разговор на никого. Даже на клошаря. Не ме е страх от неодобрението на обществото - неговите лицемерни потбуди не ми влиаят. Много пъти съм бил порицаван заради приятелството си със "всякакви отрепки", както обичат да се изразяват хората от "нормалното" общество. "Културното" общество.
Като израстнал в "средностатистическо" семейство повечето ми контакти винаги са били в това "средностатистическо" общество. И се отвратих от лицемерието му.
То на всякъде цъфти лицемерие де. Въпрос на личен избор е да не го проявяваш.

"Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти. "

Заслужава си да се помисли по темата възможно ли е индивидът да се издигне над вида си. Ако мен ме интересуват въпроси, от които никой друг не се интересува - нима трябва да ги изоставя? Има примери в историята за хора далеч надскочили своето време.

Ще се спра на Архимед, защото това е най-показателният такъв пример. Едва в наши дни е открито, че Архимед е прилагал математически методи, за чийто откривател официално се счита Нютон. Това е повече от 1500 години разлика. Между Архимед и Нютон никой не е използвал тези похвати (Нютон ги е открил сам за себе си). Архимед е изпреварил времето си с повече от хилядолетие и половина (става въпрос за диференциално и интегрално смятане). Разбираш ли, това с което Архимед се е занимавал е било толкова далеч от съвременниците му, че не е имало с кого да сподели онова, което го вълнува. Той е бил съвсем откъснат от обществото по своите основни занимания и в мислите си. Ако понечи да разкаже на някого за неговите си работи ще му отвърнат "я се чуй какви ги дрънкаш". Естествено това е ако пренебрегнем, че е бил и твърде уважаван във собственото си време. В най-добрият случай събеседникът му би слушал мълчешком без да разбере каквото и да било.

Така е и днес. От малко дете се мъча да проумея действителността и да разбера кое е съществено (който знае английски да погледне "подписа" ми долу на писмото). Днес казвам на хората "аз знам какво е вселената, какво има отвъд нея и какво е Бог". Но те не ме слушат. Те имат в главата си предразсъдъка, че по принцип не бих могъл да знам тези неща. Ако ли пък някой е проявил интерес да ме изслуша - бързо се е отказал. На определен етап хората просто престават да разбират - всеки според способностите си, но никой до края. Нима заради това аз трябва да спра да мисля за нещата, които ми харесват и да тръгна с другите?

Егоистично ли е да мисля за каквото си искам? Ами че аз не мога да живея по друг начин.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано24.03.09 03:27



Забележете - никой не иска да бъде обикновен, но всеки иска да е нормален!

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор blood2 (Аз не съм добро)
Публикувано24.03.09 11:45



Аз пък искам да бъда обикновен човек.



Доброто в хората не съществува.Това е моята мисия.Да докажа тази 100% истина.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: blood2]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано24.03.09 15:23



Аз пък не. Обикновените хора нищо не разбират. Аз искам да разбирам все нещичко.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано25.03.09 13:40



Обикновените хора нищо не разбират- от кое?
Кажи какъв за теб е нормалният човек или обикновенният .

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано25.03.09 15:30



Живей си както ти е интересно , защото животът ,ако е интересен е един миг . Разбирам , че си създал свой свят , откъснал си се от нормалните хора- така и не разбрах как дефинираш нормален. Искаш да оставиш нещо след себе си на човешкия род ,както Архимед ,Айнщайн , т.е. егото ти избива в слава ,което е хубаво , не си егоист към останалите . Но ако с теб се случи както с тях ,ти ще си отдавна умрял и няма да разбереш ,че си оставил такива следи . А това с % при жените , тия статистики са много относителни..
Общо взето те разбрах .



Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор AgentProvocateur (търсещ)
Публикувано26.03.09 12:34



Numbers много добре показа нетолерантността ви към неговата гледна точка. Аз не виждам той да оборва като неправилна вашата гледна точка. Той излага неговата гледна точка и не се опитва да ви убеждава да я приемете. На него му е достатъчно, че той вярва в нея. Не му е нужно да я приемате и вие.
Това аз разбрах относно него.

Много ми хареса мисълта му за хората, които не искат да са обикновени, но се стремят да са нормални.

Напълно е адекватна, мисля аз.

Да не си нормален, според мен означава да не се страхуваш от неодобрението на властта на групата. Да правиш онова, което смяташ за правилно, независимо от "наказанията" на групата спрямо теб. Това не означава да се откажеш да оцеляваш в обществото. Означава да заемеш позиция, с която много хора не са съгласни макар да не я разбират, и която ти разбираш добре.

Не е нужно да защитаваш позицията си. Достатъчно е ТИ да я приемаш и да си ОК с нея. Ако не е така, тогава това не е твоята позиция.

--------------------
Всичко написано от мен може да е погрешно.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: AgentProvocateur]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано26.03.09 19:35



тук не става въпрос за оборване , борба , надпревара или др.. а чисто любопитство към тази личност

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор AgentProvocateur (търсещ)
Публикувано26.03.09 21:09



Хубаво, любопитен си към тази личност. Аз виждам повече от любопитство в твоите мнения. Ти правиш заключения за него, което според мен е несериозно. Заключения от негови изикзвания в Интернет не са достатъчно достоверни. Аз отделно съм на мнение, че един човек трябва да е доста елементарен и да не го крие по някакъв начин за да го опознаеш дори малко толкова бързо.

ОФТОПИК
Това с несериозните мнения е често явление в този форум. Тук понякога влизат хора с проблеми и вместо подкрепа или разбиране те срещат агресия и нападки точно, когато са най-уязвими.

--------------------
Всичко написано от мен може да е погрешно.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: AgentProvocateur]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано27.03.09 16:43



Отговарям ти само ,за да се опиташ да вникнеш в моето намерение към този човек .
Прав си . Тук повечето сме лаици. Обаче не виждам къде съм казал на някой какво да прави , аз съм дотам само да задавам въпроси , а до колко дълбоко искам да стигна и защо това си е моя работа.
Ти правиш заключения за него, което според мен е несериозно---закльченията са от моя гледна точка , дали са правилни или не не ме интересува , важното за мен е че момчето беше открито и не влезе в спор , а и сподели с нас част от света си. .
-Между другото ника ти отива много , явно добре се познаваш . Може да кажеш нещо по темата ,защото съм убеден , че се интересуваш от тези неща



Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор AgentProvocateur (търсещ)
Публикувано28.03.09 14:40



От моята камбанария, не реализираш това твое намерение коректно спрямо събеседника си. Не е само от значение дали мотивите са ни добри, а от това по какъв начин действаме.

Относно НЛП не съм добре запознат, но имам мнение.
Твърде неясна практика. Предлагат решения, но за мен са безполезни като не разбирам механизма им на действие.
Отделно от това, както се изразява един практиващ НЛП майсторите си създават бизнес империи. Според мен НЛП има краткотраен ефект и на това се дължи популярността му, защото действа, но за малко.
Като цяло ми прилича на на "бърза закуска" или "чашка алкохол". Лесно и бързо решение, но за това пък не водещото до истинска промяна.

--------------------
Всичко написано от мен може да е погрешно.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: AgentProvocateur]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано28.03.09 21:27



Да ,така е

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 06:14



"Разбирам , че си създал свой свят "

Вярвам, че всички живеем в един свят. Ако имаш предвид "гледна точка", това е вече друго нещо...

"така и не разбрах как дефинираш нормален."

Най-общо казано, без много детайли, под нормален разбирам човек, който се стреми да е част от болшинството. Човек, който изпитва страхопочитание към силата на болшинството и държи тази сила да е на негова страна. Като за това е готов да приспособи себе си (собствените си мисли даже) към тези на болшинството.

За мен силата на болшинството е илюзия. Нещата, които може да ти отнеме болшинството, със силата си не са истински твои. Твои са само нещата, които никой не може да ти отнеме. Трудно е човек да открие тези неща. Но аз смятам, че знам кои са те (за мен).

За да разбереш какво никой и нищо не може да ти отнеме е нужно да откриеш какво представлява чувството на притежание. Може би илюзия? Ако нямаш нищо значи никой не може нищо да ти вземе



"егото ти избива в слава ,което е хубаво , не си егоист към останалите "

Уверявам те, че Архимед не се е интересувал от слава. Аз се интересувам, но се опитвам да изкореня това от себе си. Интереса към слава води до въпроса "заради себе си ли се интересуваш от тези неща, или заради другите?". Постигането на последната ми мечта не включва другите като съпричастни към нея.

Считам това за коректен егоизъм: всеки да се оправя както може

Естествено тук е мястото на въпроса: ако никой не се стреми към това, към което аз, егоистично ли е от моя страна да го искам само за себе си?

Трябва да се разбере, че понятието "егоизъм" има граници на приложимост. Има неща, към които то е неприложимо. Понякога то губи смисъл.

"Но ако с теб се случи както с тях ,ти ще си отдавна умрял и няма да разбереш ,че си оставил такива следи "

Дали? На научен език: сигурен ли си, че възможността да съм жив (примерно след 1000 години) е 0% ?

Освен това, както казах и по-горе, не бих искал да ми пука за славата. Надявам се с течение на времето да ми пука все по-малко.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 06:25



Казах го по-горе. Обикновеният човек е папагал. Фалшификатор, копир. Обикновенният (в случая еднозначно с нормален) човек няма собствено мнение дори по въпроса що е реалност. И не се стреми да си отговори на този въпрос. (нямам предвид, че това е елементарен въпрос)

Обикновенният човек е лицемер от дъното на душата си. Той само копира каквото види с цел да се приспособи.

Някой тук (в клубовете) имаше такава абревиатура: "Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве". Сууупер много ме изкефи



Или както е казал Айнщайн "Малцина са онези, които чувстват със собственото си сърце и мислят със собственият си разум". Кефи ме да го цитирам, щото мислите му приличат на притчи. Като тези на Христос. Иначе аз измислям по-ясни определения, по-строги.

Нямам точна дефиниция за нормален човек. Ти да не би да имаш?

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано30.03.09 10:19



Замислял ли си се ,че още от деца се надпреварваме кой да е по напред във всичко- сравняване. Тоест има си наложена система от край време ,която автоматично издърпва всеки "нормален" в себе си. Тя включва основните думи за преввъзходство- по , най .
В момента ,който е вътре се смята за нормален и от него се изисква да е борбен ,силен ,волеви. Да напредва в кариерата и т.н. Въпроса е за кой го прави ,защо го прави . Обикновено там е его-светът . Там са нормалните хора-стадото . Те един друг се ядат .Те са тези ,които образуват обоществото ,социума. Един без друг не могат , защото ще се разпаднат ,няма да знаят какво да правят . Затова се радвай на себе си ,че си извън тоя изкуствен живот , освен ако не се самозалъгваш тук

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 10:42



"Затова се радвай на себе си ,че си извън тоя изкуствен живот "

Радвам се. Но съзнавам, че подобна емоция насочена по този начин е отново ограничение на съзнанието. Стремя се да не бъда лицемерен, без да съм горд от това. Стремя се да осмислям нещата по-дълбоко от другите, без да изпитвам задоволство. Само това е обективност.

"освен ако не се самозалъгваш тук"

Залъгвам се за много неща, както и всеки друг. Но се опитвам да разбера в какво точно се залъгвам. Успея ли да разбера - тогава все едно спирам да се залъгвам (с конкретното нещо). Но заблудата има люспест строеж - като на глава лук. Обелиш ли някоя люспа, само стигаш до следващата.

Така бих казал за пред някого. За себе си аз имам по-друга истина. Не, че я крия. Просто никой не я проумява. Истината е, че има нещо и под най-долната люспа на лука. И мисля, че знам какво има там. И когато го достигнеш осъзнаваш, че всяка заблуда е всъщност един вид истина.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Numberous]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано30.03.09 11:21



Механизмите са безброй .Човек само може да се оплете в себе си.Трябва да си направи някакъв безумен преглед на живота ,за да се осъзнае всичко и да се изясни картинката.
И какво е ядрото на лука?

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.


Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 12:53



"И какво е ядрото на лука?"

Ще ти кажа, щом питаш. Ядрото на лука е едно математическо понятие. Не знам доколко си запознат с математиката. Ако знаеш математичният смисъл на термина "множество" - това е ядрото на лука.

Множествата се състоят (съдържат) елементи. Могат да бъдат както безкрайни, така и крайни. Това понятие описва абсолютно всичко - цялата действителност (включително абстрактните обекти).

Множеството може да съдържа само един елемент. Затова всяко "нещо" само по себе си е множество. Част от съществуващите "неща" пак образуват множество. Всички "неща" заедно - пак образуват множество.

От едно безкрайно множество можеш да отделиш безкраен брой елементи (които пак образуват множество) и въпреки това пак да останат безкрайно много.
Пример: От всички естествени числа отделяме само онези, които се делят (без остатък) на 5. Те ще формират безкрайното множество на числата, които се делят на 5. Лесно се вижда, че когато ги отделим отново ще останат безкраен брой числа - а именно онези, които не се делят на 5. И те пак образуват свое множество.

По този начин всичко, за което може да се каже, че съществува по някакъв начин е елемент на някое множество. Даже не само на едно а на безкрай много множества.

Примерно от числата, които се делят на 5 можем да отделим онези, които се делят и на 10. А от тях можем да отделим онези, които се делят на 20. И така нататък...

Освен това всяко множество може да се разглежда и като елемент на друго множество.

Примерно множеството съдържащо шапката, обувките и чадърът ми може да е самото то елемент на друго множество. Това по-голямо множество няма да съдържа посочените предмети като свои елементи. То ще е множество от множества.

Нищото пък е елемент на празното множество. Тук става малко логическо недуразумение. Празното множество не съдържа елементи по дефиниция. Но фактически дали ще кажем, че съдържа нищо или, че нищо не съдържа е все едно и също.

Както и да е. Става въпрос, че никаква част от битието не е отделна от всякакво множество. Нито пък цялото битие изобщо.

В такъв случай става ясно, че математическото понятие "множество" е както основна единица на битието, така и самото битие в цялост. Самият безкрай, самият абсолют са както множества, така и елементи на множества.

Това е ядрото на лука. И като стигнеш до него виждаш, че люспите не са излишни.

Най-вероятно основният смисъл ти е убягнал. както и да е, не се надявам много да го разбереш Нищо лично - не се надявам, че който и да било ще разбере какво точно имам предвид



I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор Bидa Hoвa ()
Публикувано01.04.09 18:48



Ами да опастно е НЛП. Всички болни хора по земята са болни,защото не са знаели какво да правят с лошите мисли в главата си. Но човек е опасен само за себе си, друг не може да му навреди с НЛП.



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: Bидa Hoвa]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано02.04.09 09:27



Ето пример за НЛП манипулация

http://www.youtube.com/watch?v=3Vz_YTNLn6w

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.

Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: TheEagle78]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано02.04.09 14:51



Всичко зависи от контекста.

Гледал си това и бе коректно да сложиш и този линк за да видят хората за колко време се лекува фобия.
http://www.youtube.com/watch?v=s941m7CKft4



Тема Re: НЛП -опасно ли е или ненови [re: socratt]  
Автор TheEagle78 (зелен)
Публикувано02.04.09 17:41



Да допълня само - с НЛП

Ако мислим само за себе си няма да сме егоисти , но ако ги няма другите ,няма как да сме егоисти.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.