Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: агресивна съмнови [re: edna]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 13:39



По дяволите, момичето ме тури вече в графа простак :)... Или съм много лемав сваляч и трябва да се чувствам много тъп сега, защото не съм си изиграл ролята колко добре я разбирам, или тя ме излъга, че наистина ще си говорим за агесия и арогантност... Ако е първото, нищо не ми остава освен да си замълча гузно. А ако е второто, май ми остава само да разбера дали наистина я бива, или само се прави и търси внимание. За съжаление не съм особено сигурен каква тактика да я ядосам трбява да приложа, все пак на никой не му се разправя с простаци :)... Говоренето в трето лице май е доста изнервящо. Аз лично не бих се стърпял :Р. Въпреки че и нямам нищо против да споря с който и да е стига да ми е забавно...



Тема Re: агресивна съмнови [re: eднa]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано16.12.08 14:08



Мислиш ли, че може да си агресивна, защото не знаеш друг модел на поведение или не си сигурна как да се държиш и как да постъпиш? А може и да не харесваш нещо в себе си което да искаш да прикриеш... Каза, че си агресивна към себе си? Защо, по какъв начин? Обикновенно, хората се държат с другите така както се държат със себе си, взискателните много искат от другите и т.н. Като казах взискателна, ти така ли си? Казваш че слагаш хората под чертата, защо изобщо имаш черта? Не е полезно на всеки да лепваш етикет, защото отказваш да приемеш че може да са по-добри от колкото ти си решила. А ако това с иронията е като подигравка, тогава защо изпитваш нуждата да се подиграваш за собствено удоволствие... май обичаш да стравняваш хората и да поставяш стандарти...

Предполагам, че приемането на нещата в себе си, към които си агресивна или които отказваш да приемеш е добро начало..

Редактирано от jennifer_ на 16.12.08 14:18.



Тема Re: агресивна съмнови [re: iti]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 20:50



В отговор на:


Приндципно, наистина е така - агресията не е нужна в едно градивно и наистина цивилизовано общество. Но нашето не е такова.




това е така и за другите неща си прав, впрочем и аз съм попадала на ситуации в които те правят на идиот, заради "твоя правилен начин"

а какво е моето оправдание, скорпион съм, гледам издълбоко и хапя лошо, когато много ме наранят

предполагам, че и аз мисля инфантилно, но, какво да се прави



Тема Re: агресивна съмнови [re: iti]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 21:12



супер-его, свръх-его, подсъзнателно, съзнание, аз

гледам да са в хармония, да няма счепквания и спречквания, така се отказвам от удоволствието, всъщност не може да се каже отказ



моралът и нормите наистина нямат особена роля в нашето общество, нашето общество е либерално и следователно по-скоро етично. моралът играе роля в консервативните патриархални общества. парадоксалното е, че въпреки, че нашето общество е либерално и етично в него все още съществуват консервативните патриархални зони, както и личности. тук идва пропастта между поколенията.

старото поколение не се ръководи от етични, а от морални норми. то се страхува от нормата и преживява конфликти с нея. готово е да наруши етиката, но не и нормата. когато прехвърля нормата и табуто, то трансгресира с всички произтичащи от това последствия. да, сексуалното удоволствие от нарушението на нормата е голямо.

хора, които са част от старите порядки наистина имат затруднения с нормата и етиката. например вчера в банката едно момче беше сляпо и трябваше да чака на опашката. положението беше затруднително за него и то помоли да го пуснат да мине бързо, защото бързало. нормата не позволява това, но етиката го изисква. понеже в банката имаше възрастни хора - някои от тях замълчаха, един се възпротиви. аз просто казах, че нямам нищо против да мине пред мен (особено защото бях първа на опашката). аз нямам проблем с нарушаването на нормата, стига това да е етично оправдано.

така че старата Фройдова психоанализа е крайно неактуална за днешното време. тя не може да обясни добре как ние съвременните хора се чувстваме. тя може да обясни вътрешните конфликти на едно друго общество, но не и нашето. не и на либералните хора днес.

модерните хора са изправени пред други проблеми, дилеми и затруднения, различни от тези на Свръх-аза, подсъзнанието и т.н. модерното общество не се заблуждава или страхува от подсъзнателното, а го изучава старателно. тоест тук от подсъзнанието не могат да изникнат някакви "изненади" или "чудовища", както се получава в старото общество, където нормата натъпква в подсъзнанието всичко неприемливо.

Да, запозната съм, но нямам предвид ученията. гуру изпълненията, когато съответния гуру е наясно с това какво прави вижда душата на ученика и тн нямат нищо общо с изцепките на повечето хора, които са напълно и изцяло егоистично обусловени, независимо какво собствено си мислят или въобразяват те.

не съм съгласна за егоизмът.



Тема Re: агресивна съмнови [re: edna]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 21:30



знам за какво говориш и за този тип шеги. един мой колега така веднъж много хитро се пошегува, че колежката видиш ли О П И П В А Л А моите портокали, всъщност каза назидателно Защо о п и п в а ш портокалите на ....? (тя верно доста се вглеждаше в едни големи оранжави портокали на бюрото ми) е, да, свят ми се зави.

първо, че действията й бяха съмнителни, но това си беше един вид нейна и въобще наша работа, а не на целия офис. такива шегички знаеш ли колко ме радват, точно николко.

впрочем цялата работа опира до това от коя позиция си на шегата, щото и аз понякога съм цапната в устата, но гледам да не прекалявам. макар, че понякога го правя, но само под въздействието на алкохол, тогава съм във вихара си. но след това винаги ми е гузно.



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 21:49



ох, само да се уточня, че когато казвам само "норма" имам предвид подярдки и най-вече морална норма. етичните норми са други.

моралните норми и порядките не винаги са хуманни и не винаги зачитат отделния индивид като човек, а се грижат за обществото като цяло, без значение за отделните единици. модерното общество пък се грижи както за всички, така и за всеки по отделно! модерното общество зачита индивида, докато консервативното общество обслужва семейството и обществените групи, институциите най-вече. в модерното общество институцията не че не присъства, но не е нито толкова значима, нито е толкова масова. тоест ние вече не мислим много неща за институции, каквито в миналото тези неща са били. институцията сама по себе си е либерализирана



Тема Re: агресивна съмнови [re: jennifer_]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 22:00



Напротив, много добре знам как и с кого да се държа, бързо се адаптирам, но, когато не изпитвам респект към някой, не ми пука особено много за него, дори не ми пука дали ще се разсърди, ако си позволя ирония и/или сарказъм. Някой ще каже-ми къде е проблема?! Проблема е там, че коя съм аз да си позволявам подобно поведение, ако искам да отпиша някой от списъка на познатите си, не е небходимо преди това да го обиждам и да се заяждам с него...просто го отсвирвам и толкова.......да, ама не мога!

Себе си също доста иронизирам и то при всеки неуспех-вероятно това е защитна реакция, иначе щях да обвинявам царя, световната криза, извънземните и какво ли още не за собсвените си грешки и в края на краищата щях да изпадна в депресия като някои мои познати-да занемаря външността си, интересите си, да съм все намусена....и сърдита на целия свят, а аз не мога и не искам да си го позволя:-)



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 22:13



казваш, че действията на колежката били съмнителни...Хм, .. а ти от кой "отбор" каза, че си!?:-)

Don't you ШАШ! шегувам , се!





Тема Re: агресивна съмнови [re: eднa]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано16.12.08 22:18



/да запазвам респект към събеседника си, когато говори пълни идиотщини/

/да занемаря външността си, интересите си, да съм все намусена....и сърдита на целия свят, а аз не мога и не искам да си го позволя:-)/

Демонстрираш себеуважение, както се вижда. А уважаваш ли се?





Тема Re: агресивна съмнови [re: ckитoмa]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 22:33



респекта към самата мен и към другите не е константа, следователно, когато няма за какво да се уважавам се самоиронизирам. само, че аз не мога да се сърдя дълго на самата себе си, така, че се търпя каквато съм, какво да правя






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.