Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: агресивна съмнови [re: iti]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 00:46



е, хайде, това с "алфа мъжът" наистина беше малко прекалено. имам чувството, че някои хора пречитат с книжки "как да сваляме жените" и придобиват самоувереност, която не произтича от нищо реално. успокой топката, стана ясно, че сваляш момичето с презумпцията "аз те разбирам", ама то нали разбрахме, че не разбираш...нали не смееш да си нелицемерен?





Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:34



Пич/ке, аз съм по-скоро от тия дето ги пишат тия книги, не тия дето ги четат

. Нещо си в грешка. А освен това ако беше по-навътре в нещата щеше да знаеш, че свалките и цялата философия на алфа мъжът стават в реалното, а не в интернет пространството. В интернет присъстват само думички, които служат за твърде ограничени цели. Като например да се наддумваш с някой и да му покажеш колко повече думички знаеш от него



Тема Re: агресивна съмнови [re: blood2]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:49



Ако беше прочел/а няколко повече поста, щеше да разбереш, че съм от мъжки пол, а освен това стана дума, че заемам другата позиция. Аз не искам да се променям, не искам да лицемернича. К'ви са те, че аз да се променям заради тях? Разбира се, че те не искат да се променят. Някои защото не искат да си видят проблема поради ред причини, някои защото просто са си такива. Аз за вторите не говоря. Те не ме интересуват, защото са пределно ясни и с тях няма да тръгна да имам вземане даване освен както казваш ти - с цел лична изгода.

Ако подобни мисли слагаш в графа - "повърхностен етикет за всеки", не знам за теб какво представлява психологията. Може би една голяма книга която се опитва да прави обобщения за хората, незачитайки тяхната невероятно ярка индивидуалност...

Както също писах, по-скоро не си позволявам в реалността да казвам какво мисля. Така, че хората изобщо не са против мен. Аз изобщо не искам да ги променям, нито някъде съм намеквал подобен мерак. Предпочитам да ме смятат за мижитурка, пред това да срещам безсмислена агресия или да се опитвам да се правя на лицемер. Има смисъл да спориш с човек който има достатъчно акъл, или просто ти искаш да освободиш малко агресия, след като са ти вдигнали кръвното. Освен това да те подценяват, често е по-добрата стратегия, пред това да знаят с кой си имат работа...



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 12:12



Не ти вярвам, докажи го :).

Според мен, мъжете са пределно готови да отстъпват спрямо жените, особено когато имат интерес към тях (то е ясно какъв...) :). Дори намират сексуален подтекст в женската агресия. Не се чувстват заплашени от нея. Но виж спрямо друга жена агресия... пораждат се личностни търкания, както мъж с мъж. А доста жени са наистина много отмъстителни, защото са подвластни на емоциите си. Да не кажа, че и до магии понякога се стига

...

Културата до голяма степен е общоприета форма лицемерие. А лицемерието не е нещо по-различно от стремежът към удоволствие на който е подвластно всяко същество. Само дето човек се лишава от удоволствието сега, за да го получи в последствие. Всичко е до разбирания и всичко е го изява на егото...

И аз не твърдя, че трябва да си във всеки момент агресивен и арогантен. Но когато така ти идва и имаш основание, защо да не си? Особено ако заемаш и позиция която изисква някаква работа да се върши. А арогантността може да е красива, но ти трябва интелектът, за да го видиш.



Тема Re: агресивна съмнови [re: iti]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 12:56



принципно си прав. но не винаги човек се лишава от удоволствието, за да го получи по-късно.

(така е по дефиниция, но на практика не е точно така, човек се лишава от удоволствието и за да не дава прекалена изява на либидото, най-вече защото то не е основния и единствен мотиватор в крайна сметка, говорим за сексуалното удоволствие)

относно агресията и арогантността, и това кога и как ти идва, аз съм на мнение, че никоя агресия и никоя прекалена арогантност не са оправдани. И не са проява на никакъв особен вид интелект. а на неприемливо поведение. твърдостта, решителността и т.н. са друго нещо, но те нямат общо нито с агресията, нито с арогантността.



Тема Re: агресивна съмнови [re: iti]  
Автор:)) (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 13:17



хм, от женски пол съм, но и в двата случая (на двата пола) по-скоро бих предпочела да не се обръщат към мен по този начин. точно, защото да си пич или пичка, означава свободно и невъздържано да изявяваш своето превъзходство "по якост" чрез арогантност. по същата причина почти не си поставям за основна цел да съм "супер" наясно със свалките, защото те са домейна на пичовете и пичките, които обаче колкото и да са "яки", никога не са нещо особено и в действителност интересно. Странно, но факт.

относно колко точно ти си наясно със свалките, на мен ми се струва, че и в реала не би могъл да ме впечатлиш особено, но може и да греша.

относно свалките в интернет пространството - щом има социално простраство - има и свалки.



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторedna (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 23:14



"лицемерието е компромис със себе си. "
Всичко зависи от гледната точка. С лицемерие можеш да постигнеш нещо много простичко-да кажеш на някого небходимите реплики в небходимото време, така че той да се почувства специален и после да го гледаш как се перчи като пуяк, а ти...да си правиш изводите за умствения му багаж. Хората могат да устоят на много неща, но малцина устояват на ласкателствата.

А що се касае до арогантността-тя си е чиста форма на простотия, нито повече, нито по-малко. Аз, обаче имах предвид друг тип агресия-да се шегуваш с някого и в същото време да му казваш неща, от които на него свят да му се завие. Предимството е, че можеш да кажеш, че си се пошегувал, но дори и да няма сърдити все пак остава едно гадно усещане-ти се чувстваш леко неловко, щото си агресивен, а той се чувства кофти, въпреки, че се държи така все едно нищо не е станало. Та с две думи-да си агресивен не значи да си простак, има още един куп начина да се постигне



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 11:01



Аз да съм казал, че цялата тази история около свалките ми е особено интересна? Или, че съм добър в тях? Или, че се занимавам с тях? Интересна ми е до някъде психологическата гледна точка. Толкова колкото и на всяко друго нещо. Интересно ми е, че не пасвам в нея и не го разбирах. В общи линии съм разочрован, и в момента си гледам работата, защото ми е по-интересна и по-стойностна, отколкото да се занимавам с тоя театър. Но се наложи да знам какво стои зад цялата история. И го знам от личен опит, от жените които познавам. За съжаление така го разбрах.

Това което знам е, че не е важно нито колко си умен, нито колко си чувсвителен, а дали ще се продадеш добре и ще вкараш момичето в леглото си. А от интернет, това няма как да стане :). Сексът за жената е нещо много по-важно и значимо отколкото за мъжа. Протичат разни процеси които предполагах, и пак наскоро прочетох в някаква статия по интернет. Да не говорим, че трудно ще впечатлиш изобщо някой с говорене на абстрактни и често неприятни теми. Пак имам една теория за егоиста и егоцентрика. Не съм чел особено психологически книги, но предполагам, че и това е описано някъде. Егоистът иска да спечели нещо за себе си, егоцентрикът иска нещата да се въртят около него. Междуполовите взаимоотношения в психологически план, са естествената връзка която се появява между тези два типа. Мъжете са егоистите, които се въртят около жените, играят поведението което се очаква от тях, с цел да спечелят от ситуацията. Жените са егоцентриците които се оставят да бъдат спечелени, задоволявайки желанията им. Това съществува не само при хората, но при всички животни. На него се гради естествения подбор. Проблемът при хората е, че инстинктите са още на ниво пещерен човек, а живеем в развито социално общество. Така че... естествения подбор при нас не си върши работата добре, не е нагласен към това което е животът в момента.

Дали бих могъл да те впечатля реално... Практически се съмнявам. След като не си го поставям за цел... Дали е възможно... всичко е до интелект и театрални умения. Имам силен антагонизъм към последното, така че не знам колко съм добър и естествен наистина в него. Предполагам не много :)))

Направо ме изненадваш с упоритостта си да водим този спор. Приятно дори :). Повечето хора нито имат желание, нито знаят как да водят диалог, които не им носи пряко удовлетворение.



Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 11:10



Това са много инфантилни разсъждения. Знам, защото и аз мислил по този начин. Майка ми принципно е доста деен човек и... кипва млякото често. Аз постоянно и повтарях да поуспокои топката и да не се вживява толкова. Но колкото повече вземам да имам контакт с повече хора, особено такива дето ще срещна по един път и се изисква да свършим някаква работа заедно, толкова повече се убеждавам, че без да се скараш и да ги направиш на 5 стотинки, те няма да си свършат работата. Приндципно, наистина е така - агресията не е нужна в едно градивно и наистина цивилизовано общество. Но нашето не е такова. А това значи, че ще действат законите на джунглата. Защото аз със моята цивилизованост се оказва, че ще стоя като пукъл и ще ме правят на идиот. Може да си твърд и решителен, но като не го изразиш по правилния начин... Представи си, че си в гората и те нападне животно. Как ще изразиш решителността си? Като започнеш да й говориш колко нецивилизовано и некоректно от нейна страна е подобно поведение :)? Тя смяташ ли, че ще те разбере?
Освен това аз съм овен, на мен ми е простено. Вие се оправяйте





Тема Re: агресивна съмнови [re: :))]  
Авторiti (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 12:38



Относно нагоните и ограничаването им, най-известното име което се свързва с това е на Фройд. Това което ги ограничава, той нарича Супер-Аз или Свръх-Его. Преди са си го обяснявали с моралът и наложените норми. И както виждаме от времето в което живеем, обобщено може да се каже, че наистина е така. Ако човек остане без норми и ограничения, нагонът му взима връх. Формирането на друга инстанция в мисленето която да го ограничава или замества, е май рядък процес. Пример може да бъде, че удовлетворяването на сексуалния нагон с когото и да е, не ти носи просто удоволствие. Но ти явно гледаш от друга гледна точка, след като казваш, че напротив, ти се лишаваш от удоволствие :). Така че може би имаш други мотиви - болести по-полов път примерно... Но не виждам как те няма да са свързани или с получаването на по-голямо удоволствие, или избягването на нещо лошо което не искаш да ти се случи, като по-този начин намираш по-голямо удоволствие, то да не се случи. Разбриа се не изключвам и вероятността просто да говориш ей така, принципно и наистина да не се замисляш лично за теб как стои въпросът. Много принципни неща понякога обаче, нямат нищо общо с реалността. Принципно е хубаво да съществуват неща като разбирателство, любов, семейни и обществени ценности, но когато тръгнеш да разгледаш защо наистина тези неща са стигнали до това дередже, разбираш колко съвсем различни доводи подтикват и мотивират хората.

Може би не си запозната, но някои духовни учения практикуват агресия и арогантност към ученика. За да смажат егото му и като по този начин се разбере, дали той може да издържи по-нататък и може да изчисти съзнанието си от егоистични подтици. Това разбира се е в началото. По-масовите учения разбира се се опитват да провокират мир, разбирателство и любов към хората. Те се възприемат по-добре, защото хранят егото с неща които на него му се иска да цени, да са част от животът му. Но това не значи, че последователите му наистина ще го направят. Докато в първия случай, нещата или се получават или не. Той провокира, поставя на изпитание човекът и истинските му доводи. Така че, няма нещо което съществува в животът ни и то да е изцяло добро, или изцяло лошо. Зависи от това как и с каква цел се ползва. Егоизъмът също не е лошо нещо. Защо пък да не трябва да действаме според това което наистина ни носи удоволстие? Въпросът е как сме устроени и кои неща ни носят удоволствие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.