Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
Автор ckитoмa (a на грам, а?)
Публикувано01.05.08 17:43



търсещият отговори дух
Това беше добро.





Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: ckитoмa]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано02.05.08 10:30





Дори и тази къса реплика те издига в очите ми.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni

Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
Автор ckитoмa (a на грам, а?)
Публикувано02.05.08 13:52



Когато двама души са на едно мнение за нещо, лесно се издигат в очите си взаимно...
Хареса ми различния ти поглед върху несигурността - обикновено несигурните хора също са самоуверени в това, че за нищо не стават. Т.е. сигурността, самоувереността ти задава рамки, които сам си поставяш - собствения ти субективен поглед върху нещата, което понякога може да е много ограничаващо. Ако си мислиш, че си развил чудесно някое качество, дори и да е така, това спъва промяната ти. Хубаво е човек да може да очаква всичко от себе си - да не е сигурен нито в силите си, нито в слабостите си, защото сила и слабост са едно и може да се подведеш. Несигурността прави крачки напред, сигурността си стои.



Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: ckитoмa]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано03.05.08 11:36



От друга страна самочувствието, което се надяват хората да получат от сигурноста, не е лесно установимо - нито що се отнася до себе си нито за околните. Както казах в една друга тема в съвремието често бъркаме "самочувствие" с "високомерие" (още надменност). И пак както бях посочил и преди - тези две понятия в известен смисъл са точно противоположни. Може би много хора от всекидневния си опит са останали с впечатлението, че понетието самочувствие има лоши смислови окраски. Това е погрешно. Ето - аз съм неуверен, но имам високо самочувствие.

Това може би не е много лесно за схващане. Ако накой ми поиска пояснение ще го дам.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
Автор ckитoмa (a на грам, а?)
Публикувано04.05.08 20:25



Разкажи.





Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: wanderer]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 02:03



Може би едно от най-чудните лекарства е да осъзнаеш и приемеш, че това, което се случва, не се случва на теб и че е илюзорно, а ти си просто наблюдател. Защото разделеността не съществува - всичко е Едно. Ако успееш да свикнеш с това, ще отвикнеш от твърде голямото вживяване във филма.
Има една книга "Курс по чудеса". Може би ще ти представлява интерес!



Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
АвторK. (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 02:06



Да, несигурността резултира в търсене и повишено внимание. Несигурността води така до мъдрост и се лекува с мъдрост.





Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
Автор kozi (непознат )
Публикувано10.05.08 23:25



Извинявам се ,че се намесвам,но мога ли само да те попитам от къде прочете или от къде го научи това,че несигурността,тъгата,страданието и търсещият отговор дух-води до мъдрост.Предполагам ,че от практиката.Но ако за теб този начин на мислене ти помага и те стимулира да вървиш нагоре-т.е несигурността,то за други може въобще да не е така.Въпреки,че ти противореча леко,аз съм съгласна с теб.И при мен несигурността-води до успехи.Но нещо липсва в съвета ти.Защото ако за теб несигурност значи-успех,то за друг несигурност може да значи психическа разруха-де контролирана ,де не контрулирана.



Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: kozi]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано11.05.08 09:27



Всъщност въпроса стои така: С увереност не можеш да стигнеш до никъде. С неувереност - я стигнеш, я не. Истината боли - мъдроста не е за слабохарактерни хора. То е казано: "което не ме убива ме прави по-силен". А също: "няма лесен път до място, където си заслужава да стигнеш".

Преди не казах цялата истина. Несигурноста, страданието,тъгата и търсещият дух може да ти донесат мъдрост, но може и да те убият. Човек трябва сам да избере пътя си (доколкото изобщо е възможно, което не е много

). Можеш да бъдеш тъжен и умен, можеш да бъдеш весел и глупав, можеш да бъдеш тъжен и мъртав. Последната алтернатива не е много добра разбира се .

Аз, такъв какъвто съм, не мога да си представя да не рискувам. Дори ако възможността да успея в постигането на мъдрост е нищожна пак бих опитал. Веселият и глупав нрав ми се струва гнусен.

Някои може да се раждат с бащи милиардери. Може цял живот да живеят добре и да натрупат даже повече пари. Може даже да умрат с усмивка на лицето. И какво? Това ценно ли е? Гнусно е.

Знам, че не се разбира лесно. Много пъти съм бил жестоко критикуван за такива изказвания. Но аз си продължавам да си го отстоявам. Не съм лицемер, няма да си замълча само за да получа одобрение. това също е гнусно. Ето тук една любима мисъл на Айнщайн, по повод на темата:

"Никога не съм мислил за щастието като за някаква крайна цел. Подобна етична база е подходяща за стадо свине."

Истината е, че в нас хората (поне в 99,999%), все още силно преобладава животинското. Днес, в 21-ви век, малко са разумните индивиди, населяващи Земята.

Радикално е твърдението, че щастието е илюзорна ценност. Почти всички нямат даже понятие, че може да се стремиш към нещо друго. А щастието от лицемерието - това ни принизява направо до едноклетъчни.

Та значи това са пътищата - мъдрост или психическа разруха, от друга страна веселие и простотия. Ако имам избор бих избрал първият. По принцип не мисля че имам такъв избор, но това е друга тема на разговор, неподходяща за този клуб.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni

Тема Re: Как се справяме с несигурносттанови [re: Numberous]  
Автор kozi (новак)
Публикувано11.05.08 22:47



знаеш ли много си прав.И има много смисъл в думите ти.А защо с увереност да не можеш да стигнеш до никъде.А с инат и упоритост.Ето ,аз например не мога с часове да седя над книгите и не се смятам въобще за ученолюбива,дори мога да кажа ,че са се очудвали на акъла ми как не знам това или онова.Независимо ,че съм с 2 висши.Но да ме видиш когато се касае да работя за да печеля по добре и то не говоря труд свързан с ръчно плетиво -където трябва норма-а умствен.Че дори и шеф на колектив ме направиха за това ,че се доказах по процент сделки.Обожавам да общувам ,да се срещам с хора просто и да им помагам както мога.
Та с това пояснение искам да кажа,че именно и мен това ме е водило несигурността в утрешниа ден.И не ми е било постлано,напротив радвам се че сама го постигнах.Но знаеш ли-и непрекъснато търся отговорите на много въпроси.И знаеш ли къде ги намерих-в БИБЛИЯТА,но много трудно се изпълнява всичко което БОГ диктува.И защо веселия и глупав нрав да те гнусят,след като ти именно с най трудното се справяш-да устояваш в несигурност.Аз немога без да се смея,без да се срещам с позитивни личности-което не е чак толкова често наистина.Ако имаш впредвид -живота който води по голямата част от нас-чревоугодие,егоизъм,завист,сребролюбие,сладострастие и какво ли още не-да и на мен това ми се струва без стойноств живота.Живота ни е много повече-просто духовно изразстване.Много е важно духовното израстване,аз самта съм много ,много в началото.И ето на моменти ме обхващат страхове.От всичко-всеки ден все някой убит,размазан на пътя или нещо друго.И то все млади хора.Плаши ме тази толкова голяма смъртност на млади хора-днес си тук а утре те няма-а си едва на 20 или 30 години.И се питам дали и моя ред не е скоро.Защото навън стана страшно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.