Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: aнa фpoйд]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано25.02.09 00:40



"Има желания без нужди, нъмбъръс. И то изгарящи желания. "

За сексуални желания ли говориш? Много добре са ми познати. По една случайност съм човек, чието тяло изглежда отделя повечко хормони от повечето хора. Имал съм сексуални желания достигащи като че ли до някаква граница - гранично силни желания. Когато си готов да се самоубиеш ако не получиш желаното. Но всички те са били от нужди.

Е хайде, кажи ми някое желание без нужда?

Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Авторaнa фpoйд (Нерегистриран)
Публикувано26.02.09 10:09



аз съм имала такива желания без нушда.
нуждите са задоволени, желанията остават.
разбираш ли за какво ти говоря?



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: aнa фpoйд]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано27.02.09 18:12



Силното желание да получиш нещо е всъщтност нужда да го получиш. Не го ли разбираш? Как така разбираш, че нуждата е задоволена, като все още имаш желание?

Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
АвторDifiam (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 18:36



Аз пък като ми писне и започвам от затворено да показвам отворено поведение.
Скачам по катедрата в университета и танцувам дори.



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Difiam]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано27.02.09 22:30



Нуждите са понякога сложни и детайлни. Убиецът убива от (някаква) нужда. Лудият върши действията си от (някаква) нужда. Лигавето се лигави от (някаква) нужда.

"Нормалният" човек се държи "нормално" от лицемерни потбуди. Той иска да бъде добре възприеман в обществото и да не бъде отхвърлян. Нормалният го е срам и страх да споделя с другите най-личните, най-първичните си пориви, защото знае, че са животински и се бои, че може да си навлече неприязън. Един вид ако някой се държи твърде нормално това говори, че е слабохарактерен човек.

Но каквито и желания да имаме, те са породени от нужди.

Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Автор CeLeBrltY (непознат )
Публикувано28.02.09 02:00



Няма такова нещо като нормален човек. Всеки понякога е НЕнормален, а в други моменти може да е нормален.



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: CeLeBrltY]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано28.02.09 03:32



Съвършено правилно! Имах предвид човек, който се стреми да изглежда на другите така, сякаш спазва колкото се може по-стриктно установените нравствени норми.

Иначе аз съм по-краен от тебе по този въпрос. Изобщо няма истинни критерии по които да съдим що е нормално поведение. Всяко поведение е нормално за този, който го върши :)

Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Авторaнa фpoйд (Нерегистриран)
Публикувано02.03.09 11:43



Според мен истинските желания се проявяват чак тогава, когато нуждите са задоволени.



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: aнa фpoйд]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано03.03.09 12:39



Човек иска все повече и повече. Нуждите му са ненаситни. И капризът е нужда. Самата ни материалност, самите ни (животински) тела, ни карат да искаме още и още. Ако ти нямаше чувства, ако не се нуждаеше от каквото и да било, тогава не би имала и желания. Точно като неживата природа.

Behind a veil unseen yet present. I am the foceful soul that moves that mighty body.


Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Авторaнa фpoйд (Нерегистриран)
Публикувано05.03.09 11:34



май не ме разбираш



никога ли не си правил нещо, продиктувано не от нужда, а напротив, нещо, което надхвърля нуждите ти, а понякога дори им противоречи?
никога ли не си желал да противостоиш на нуждите си с нещо, което си даваш сметка, че ще ти навреди?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.