Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 09.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Автор Изaбeлa (влюбена жена)
Публикувано25.03.09 12:15



Извинявай, че няма да пиша относно това, което си пишеш с Анито.



Ти сам даваш в предишна тема начини за усъвършенстване, а не можеш да видиш, че позитивното мислене е един подобен метод. и преди да си почнал да ме оборваш, виж моите доводи за това.
1. Позитивното мислене е да откриеш бялата точна на черното платно и да я направиш по-голяма от черното, което става доста трудно и развива доста качества (ако не се досещаш какви, ще ти напиша нещичко по темата, но само ако наистина те интересува)
2. Теб те обвиниха, че не виждаш глада по улиците, а си седнал да гледаш някакво си интелектуално развитие. Това също е позитивно мислене, защото гледаш в нещо, което се развива, а не нещо, което се саморуши.
3. В книгата си, Масару Емото, разказва за един експеримент. Изводите от който, са следните: Най-добре живият организъм вирее и се развива в среда изпълнена с Любов и Благодарност, следва това, което се развива само с любов, после макар и с пъти по-забавено е растящото с Омраза и Ненавист и на последно място, което вегетира от самото си раждане е, което бива пренебрегнато.
За това и позитивното мислене и начин на живот дарява не само нас, но и околните с добър живот и възможност за израстване.
4. Да си обективен, означава да виждаш всички причини за дадено следствие, за което трябва да си истински позитивно мислещ, за да откриеш коварните причини, скрити под лика на неискрената позитивност, която е породена от страх или желание за отнемане с "памук". Защото именно тези причини са най-опасни и имат най-много защити, което прави откриването им най-трудно, а премахването им почти невъзможно.
5. Позитивно мислещият, не е човека сложил розовите очила и не виждащ нищо друго, а този, който може да отделя чуждото мнение от собственото си и да програмира своето в направление Любов и Благодарност, за да положи основите на своето по-бързо развитие, а не да се бори с постоянните кофи с лайна които му се изливат отвсякъде под формата на чуждо мнение, обществена нагласа, проекции от страна на близките му ... което само отнема от ценното му време, което му е дадено на тази земя




Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Изaбeлa]  
Авторaнa фpoйд (Нерегистриран)
Публикувано27.03.09 11:25



така е



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: aнa фpoйд]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 04:56



Извинявай Ани, ама няма да говоря повече с теб за това. На различни нива говорим. Нито в желанията нито в изпълнението им има някакъв смисъл.

Аз ти казвам нещо в един смисъл, ти ми отговаряш в друг. До никъде няма да стигнем така. Сори

Всичко най-хубаво. Дано осъществищ всичките си желания и изчерпаш смисъл от тях



I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Изaбeлa]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 05:18



Извини ме, но ще се опитам да те оборя



Значи, много разширяваш смисъла на "позитивното мислене". То си е по-тясно понятие. Напротив на това, което си написала, позитивно мислещият е именно онзи, сложил си розовите очила.

"този, който може да отделя чуждото мнение от собственото си и да програмира своето в направление Любов и Благодарност, за да положи основите на своето по-бързо развитие, а не да се бори с постоянните кофи с лайна които му се изливат отвсякъде под формата на чуждо мнение, обществена нагласа, проекции от страна на близките му ... което само отнема от ценното му време, което му е дадено на тази земя "

Явно с теб имаме различно разбиране на понятието "развитие". Това, което постигаш с позитивно мислене и му казваш "развитие", аз не му викам така.

"1. Позитивното мислене е да откриеш бялата точна на черното платно и да я направиш по-голяма от черното, което става доста трудно и развива доста качества"

А обективното мислене е да си дадеш сметка, че това е само малка бяла точица на голяаамо черно платно :)))

"Теб те обвиниха, че не виждаш глада по улиците, а си седнал да гледаш някакво си интелектуално развитие. Това също е позитивно мислене, защото гледаш в нещо, което се развива, а не нещо, което се саморуши. "

На твоите "развива" и "руши" аз казвам само "променя се". Надявам се да схванеш какво имам предвид.

" В книгата си, Масару Емото, разказва за един експеримент. Изводите от който, са следните: Най-добре живият организъм вирее и се развива в среда изпълнена с Любов и Благодарност, следва това, което се развива само с любов, после макар и с пъти по-забавено е растящото с Омраза и Ненавист и на последно място, което вегетира от самото си раждане е, което бива пренебрегнато. "

Явно с господин Масару Емото също се различаваме в разбирането си за термина "развитие"

Да си обективен изключва това да си позитивен. Позитивизмът е един вид ограничение на разума. Да си позитивен означава, че гледаш на света през криво стъкло. Че приемаш по презумпция някои неща, които по своята природа са относителни.

Обективизмът е абстрактна идея. Един човек може само да се стреми към нея. Обективен е камъкът. Аз съм позитивен да. Но се опитвам да се оттърва от тези нагласи, които ме правят такъв. Те са само "пластове на илюзията" и произлизат от това, че съм от плът и кръв.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.

Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: Numberous]  
Авторaнa фpoйд (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 15:29



Това изненадва ли те, нъмбъръс?
Не знаеш ли, че мъжете и жените говорят различни езици?



Тема Re: Силата на позитивното мислененови [re: aнa фpoйд]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано30.03.09 15:32



А ти не знаеш ли, че всеки човек говори на свой собствен език? това, което е едно понятие за теб не е същото за никой друг.



I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.