Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема не знам как  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 08:42



да реша един проблем - от известно време ми се обажда - по телефона и по интернет - моя бивша съученичка, с която бяхме приятелки в гимназията, но от завършването ни преди 3 години не сме кой-знае колко близки. Стари спомени, разни смешни случкир новини за общи познати, знаете как е. Но напоследък почна да прави анализ на поведението ми в училище - как съм се държала, как съм изгеждала, кого съм обидила и упорито ми напомня някакви тинейджърски истории, които отдавна съм забравила а и не искам да си спомням, не знам как да й обясня, че човек не може цял живот да живее със спомени от ученическите години, приятни или неприятни- без зачение. Пробвах с разни намеци - не става, шегувах се - не разбира,в прав текст казвах, че трябва да се живее с днешния ден и да се гледа напред - не помага. Моля, споделете ако имате малко опит в подобни ситуации. Забравих главното - виждаме се само през лятото, защото учим на различни континенти и в началото си мислех, че я гони носталгията, може и това да я кара да се държи така.



Тема Re: не знам какнови [re: питaщa]  
Авторprincesa13 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 18:47



Може и да е просто злобна, спрете да се виждате...



Тема Re: не знам какнови [re: питaщa]  
Автор agrimonia (непознат)
Публикувано26.01.06 19:30



Според мен тази бивша съученичка е обидена и злопаметна, освен това със сигурност има някакъв комплекс.



Тема Re: не знам какнови [re: питaщa]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано27.01.06 14:10



Нещо задължава ли те да се виждаш с нея? Ако не, много лесно си решаваш проблема: спираш да се виждаш с нея. Ако пък не ти се иска да решаваш , така радикално въпроса, просто й кажи /малко по-агресивничко :)/, или да ти говоря неща касаещи Тук и Сега, или въобще да не ти говори. Съществува риска да спре да ти говори за известно време, ама обикновено след време им минава и решават, че е по-добре да изпълнят ултиматума, отколкото съвсем да се прекъсне връзката.
Мисля си, че тази твоя приятелка така често и настойчиво се обръща към миналото, защото вероятно няма какво да каже за настоящето. Друга стратегия е директно да я попиташ дали наистина няма за какво сегашно да говори или ако има, чак толкова ли е лошо, че да не иска да говори за него. Като се вземе предвид естествената общителност и разговорливост на жените може да се стигне до момент, в който да е окаже, че тя има нужда от помощ и ти да си човекът, който да й я окаже...
Това са само хипотези де...не е задължително изводите ми да са в правилната посока, но са една възможност...

Няма такова място "Далече"!


Тема Re: не знам какнови [re: питaщa]  
АвторAnonimko_za_sega_:) (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 23:22



Ами кажи и го в прав текст както направи тук - трябва да звучи (поне както аз бих го направил) нещо от сорта - "виж сега човек, сега съм коренно различен човек от това което бях.държа се по друг начин и мисля по друг начин. честно казано разговори относно ученическите години ми тежат и не искам да се сещам за тях, така че ще е яко ако си лафим за други работи" точка.Ако почне да те разпитва ама защо ти тежат и т.н. стои си на мястото на мястото и не давай обяснения че само ще разпалиш разговора, казваш "ми просто така, не искам да се сещам и толкоз" и тук пак слагаш точка на разговора ама главна точка :). Ако не намерите друга тема и си мълчите не се притеснявай, явно е по-добре да си мълчите отколкото да водите мъчителни за теб разговори.
Успех.



Тема Re: не знам какнови [re: Anonimko_za_sega_:)]  
Авторпитaщa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.06 08:02



Така направих, казах без заобиколки, тя като че прие добре товар но след време се обади по друг повод и върна някак си разговора обратно. Всъщност напоследък само я слушам и учтиво отговарям "да, да" - може точно това да я амбицира и да продължава. Благодаря, беше ми приятно да разбера, че имам подкрепа на непознати за мен хора.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.