Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
Авторвxa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 16:59



Започвайки да приемам ципралекс бях подготвен за всичко, най-вече да няма никакъв резултат или да има странични ефекти, заради които няма да дочакам положителен резултат но не бях подготвен за сексуални проблеми


Не е ли смисъла на антидепресанта да те изкара от депресията а не да ти докара до такава? При положение, че в 99% процента от случайте живота на хората се върти около секса (само не го отричайте) как може точно антидепресанта да ти докарва такива проблеми. Сега избора е мой - или да имам нормална ерекция и да мразя всичко и всички или да стана част от този 1% открили смисъла на живота без секс. Труден избор а? Но като се замисля че вече 2 месеца не откривам някаква полза от приема на ципралекс, освен че ми е малко по леко...на душата (но може и да си внушавам) дали да не го спра.
Как смятате, ще отминат ли тези смущения? На какво се дължат, могат ли да докарат трайни проблеми?
Не съм очаквал чудеса и поради тази причина вече 2 месеца не съм се отказал. Не ми се иска да сменям лекарството след като чух толкова положителни отзиви за ципралекс а и сякаш няма голям избор от добри антидепресанти.
Имал ли е някой от вас подобни проблеми. Въпроса ми не е само към мъжете защото до колкото разбирам жените изпитвали също сексуални проблеми.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: вxa]  
Авторzvezdichka (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 14:00



Здравейте,
Приемам Ципралекс за втори път. За мен това лекарство е чудодейно


С Ципралекс лекувам страхова невроза и паническо разстройство, няма да описвам симптоматиката, тя е известна на всички Вас тук. Ще кажа само, че се чувствах ужасно. За мен отприщващият фактор за паниката беше смъртта на обичано от мен сащество. Цял месец живях в страхове паника и ужас, отказвайки да отида при психиатър. Изписан ми беше Ципралекс и след две седмици се чудех на себе си защо сам се подлагала на такива мъки след като има такова ефикасно решение. Почувствах облекчение веднага след като започнах приемането на Ципралекс. Паническите атаки изчезнаха мигновено /още първия ден след започване на лечението/. При мен нямаше никакви странични ефекти. Само положителни
Липсата на сексуално желание премина в много лека форма и за много кратко време. Как повлия Ципралекс върху мен!?
Възвърна ми радостта от живота
Изчисти страховете ми, чувствах се така сякаш мога да преобърна света. Чувствах се жизнерадостна, работоспособна, пълноценна изпълнена с енергия/положителна/. Повлия добре на самочувствието ми /не че ми липсва / но подържах едно добро самочувствие което е много важно.
Ципралекс ме накара да повярвам в себе си и във възможностите ми. С една дума чувствах се отлично. Лечението ми трая година и половина. Много е важно да се следват лекарските предписания и начина по който се приема Ципралекс. А да щях да забравя...доброто настроение е ваш неизменен спътник след приема на Ципралекс. С една дума не ти пука от нищо
Две години след като бях приключила лечението /през това време нямах никакви проблеми и се чувствах страхотно/, загубих мой приятел в автомобилна катастрофа. Страховете и целия познат вече ужас се върнаха със страшна сила. Имах самочувствието, че мога да се справя сама с проблема без приема на лекарства. Доканякъде успявах, вече знаех как да стопирам паниката но уви тя се появяваше отново. Не можах да се науча да не я допускам да се появи отново. Посетих психиатъра си и бяхме единодушни - Ципралекс. Вече пети месец приемам лекарството и отново се чувствам добре. Запомнете: за да има някакъв положителен и траен резултат Ципралекс трябва да се приема поне шест месеца. Трябва много стриктно да се следват лекарските предписания. Лекарсвото се спира на принципа на намалянето на дозата. Аз нямах никакви проблеми със спирането му. Просто ми мен Ципралекс действа
Успех!!



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: zvezdichka]  
Авторkapлoтa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 14:07



Zdravei, mila, zvezdi4ka, blagodaria ti za podrobnoto opisanie na tvoeto sastoianie predi i sled upotrebata na cipraleks, pomogna mi mnogo da nabera smelost i az se re6ih v nai-skoro vreme da poseti psihiatar!Vsi4ko nai-dobro ti pojelavam!



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: zvezdichka]  
Авторвxa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 17:41



Радвам се, че лекарството ти е повлиало така добре, надявам се скоро да се справяш и без него :)
Подобно на теб и аз скоро загубих близък човек и макар да съм в това състояние доста преди да се случи, вече не виждах никакъв смисъл в живота. Без идеи да се самоубивам или нещо такова, просто не ми пукаше какво ще стане с мен. Все още не виждам нещо да се е променило, надявам се това да стане скоро.
Започнах лечението сам, без да съм се консултирал с психиатър. Може да е била грешка но ще видим.
Спомена нещо за правилен прием, какво имаш предвид.
За съжаление не спазвам точна схема, обикновено работя нощем ставам към обед и го приемам тогава, два пъти го спирах изведнъж за по 3 дни, просто се чудех дали да продължа.

Относно сексуалните проблеми. Порових се малко из чужди форуми и установих, че това е доста срещан проблем и при голяма част от хората преминавал след няколко месеца. Нужен бил някакъв период на адаптация. За съжаление не разбрах какво точно прави лекарството за да се предизвика забавен оргазъм, проблеми с ерекцията при мъжете и въобще намалено сексуално желание.

Като споменах самоубийство скоро прочетох нещо доста...хмм смешно, ами смешно си е какво да направя, нали съм на ципралекс


Та приемайки подобни лекарства хората изпаднали в тежка депресия изведнъж получавали нужната енергия за да се изкачат до 14ти етаж и да си решат проблемите...
Та помислете добре ако ви минават такива мисли и не ви достига смелост, консултирайте се първо с психиатър.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: buba]  
Авторбo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 12:23



имам въпроси



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: Meceчka]  
Авторpocинaнт (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 13:55



Миналата година лятото ходих на психиатър за първи път и ми изписа ципралекс. Започнах да го пия но може би си въобразих, че не ми действа добре и го спрях. Сега като чета толкова много положителни отзиви , се чудя дали да не започна пак да го пия.Изписаха ми ципралекс от 10 мг по схема 4 дни четвъртинка мисля, че 6 дни половинка и след това по цяло сутрин след хранене. Не успях да стигна до цяло защото го спрях. Мислех си , че нямам нужда от него и че ще ми навреди повече отколкото да ми помогне. Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: pocинaнт]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано13.05.08 13:12



Зависи какви сат и оплакванията .



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: бo]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано13.05.08 17:23



Питай , ако знам ще ти отговоря.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: socratt]  
Авторzizu (Нерегистриран)
Публикувано04.07.08 18:53



От около месец пия ципралекс по една таблетка на ден от 10mg но заедно с него ми предписаха и ривотрил четвъртинка сутрин и 1/2 в 16 часа.Засега мисля че имам някакво подобрение вече не мисля толкова за това какво ще ми се случи на мене или на близките ми,т.е, поне до една степен мога да контролирам мислите си. Но за сметка на това все още не мога да излизам сама защото се страхувам че ще ми прилошее и засега съм се затворила вкъщи и чакам да отмине този страх.Психиатърката ме успокоява с тава че лечението на депресията е било бавен процес, а и каза че трябва да се опитам да спра ривотрила защото ирганизма привиквал. Дано в най-скоро време да се пребовя със страховете си и да заживея като нормален човек.



Тема Re: Въпрос за Ципралекснови [re: zizu]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 01:19



Щом за един месец не си почувствала ефект значи това лекарство не работи при теб и трябва да се замени с друго.
Аз бях като теб,не излизах от къщи. Пия от същото хапче,5мг,но само вечер защото ми действа сънотворно.Имах и странични ефекти-повръщане,гадене,главобол,замайване,болки във врата,тежест в гърдите. Имам изписан Транксен който пия само ако почувствам нещо от изброените по горе.
Сама си поставих за цел да излизам. Пия един Транксен и тръгвам. Излишно е да казвам,че като ме омаи хапчето и вървя в пространството и нищо не виждам. Сядам в рейса и ми се спии,а права ми тежи главата. Постепенно спрях Транксена и вече си излизам и без притеснения.
Ципралекса ми го изписаха за 1 месец.
Прилагам и разни други бабешки рецепти,прочетени от Нета-ходя боса,вечер преди лягане се къпя.
Някой по горе беше писал,че нямал желание за секс-при мен ефекта е обратен-по цял ден съм като разгонена и дори вече спим с мъжа ми на различни легла защото му омръзна всеки ден по цял ден да ме гледа със "светещи очички".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.