Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 28.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Въпрос към всички..нови  
Автор Ariella ()
Публикувано02.02.02 13:34



Няколко думи, казани (изпуснати) случайно ме накараха да се замисля сериозно по един въпрос..Чудех се дали и вие си давате сметка колко сериозно е положението..
ЛеоС каза, че в момента ТУК дир-а сондира мнение дали да се спре достъпа за нерегистрирани във ВСИЧКИ клубове..
така че вие не гласувате само за себе си, или за 'Психология', а гласувате за нещо, което ще засегне стотици други потребители..
естествено, за това не се говори..просто после дир-а ще каже- 'Ние сондирахме мнение с потребители и те решиха, че искат ограниченията'...и ще си измият ръцете, оправдавайки се с нас..
Готови ли сте да поемете тази отговорност???

Публика..ти каза, че ще си говориш с твоите нерегистрирани приятели на други места?!...говори бързо, защото скоро няма да имаш тази възможност..

а пък днес разбрах, че това да не се регистрираш не било само каприз или 'принцип', а си имало и съвсем логично обяснение- нежеланието си имало и комп. обяснения..интересно, не го ли знаеше това ВИ..нали е спец по РС-тата??



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.02.02 15:00



едва ли, заради 15тина потребители, дир-а ще въвежда правило.

по скоро, ще отпаднат опции от типа - може и така, а може и иначе...
тогава, ще отпаднат разговорите с тенденции към прекалена и нездрава мнителност


като има неписани правила, няма за какво да се пише...

а нежеланието да се ядат бисквити не е комп. проблем!



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Kpъr]  
Автор Ariella ()
Публикувано02.02.02 15:05



аз зададох ясен въпрос- разбират ли хората за какво всъщност гласуват и каква отговорност поемат..
за твоята склонност да застанеш зад определено мнение и да поемеш отговорност за него разбрах вече..



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.02.02 15:07



и какво разбра? бедна ми е фантазията, напиши го за да прочета



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор Модератор (Черна котка)
Публикувано02.02.02 15:09



За какво логично обяснение става дума?

What seems terribly important one day just doesn’t seem to matter the next.


Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Kpъr]  
Автор Ariella ()
Публикувано02.02.02 15:15



ти нямаш мнение, не поемаш отговорност за нищо, по всички въпроси имаш какво да кажеш, но то не е нещо лично..фрактална структура..много безлично..но поне избягваш това, да ти се сърдят 'някои' хора..извинявай, но малко 'помиярски' ми звучи едно такова поведение- нищо лично..дано да не очакваш уважение...

не го приемай лично..ти питаш, аз отговарям, защото съм отговорна..



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано02.02.02 15:21



...да готови са да поемат отговорността...,ама чакай...какво беше това отговорност?!...каква отговорнос търсиш...най-важно е емоционалното състояние и спокойствието...,то за отговорността и мислене трябва...и да можеш да се отдръпнеш от собствените си емоционални схващания,че да погледнеш на нещата по-обективно...
...абе какво ни интересувт другите,...я тука кротко...да си бъбрим...,какво като ни бъркат в компютрите...,ами аз и пердетата ще взема да си махна...така де...,по спокойно ще ми е...,ще знам,че който иска ,всичко ще знае за мен...,а и да ме накаже ще може ...когато съгреша и не му угодя...така де...,нещо като Господ...
...той Гетсби разправя ,че навсякъде по света си е така,регистрации,глупости...,ама в България си е различно...тука даже само за това ,че не си симпатичен на някого може да те накажат...,за това хайде всички да ставаме симпатични и кротки...,че виждате ли тояжката...,аз вчера я видях...
...аз Ариелче имам къде да си говоря с моите хора...и изобщо не съм спирала...,а и те вече изобщо нямат желание да идват тук ,за радост на всички останали...



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор Kpъr ()
Публикувано02.02.02 15:33



уважение нито очаквам, нито търся!

не ми трябва виртуално уважение



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: publika]  
Автор Ariella ()
Публикувано02.02.02 15:49



да, така става, като се затварят усти, или хората млъкват разочаровани..
ето ти един пример с държавата:
преди 10-ти ноември устата на интелектуалците беше затваряна насила..след 10-ти те надигнаха глас, дори си имахме президент- дисидент..после млъкнаха пак от погнуса и разочарование..и се отдръпнаха от обществения живот..предполагам, че сега ще се присмее някой, че се мисля за интелектуалка ;-)) не се съмнявам...аз просто се радвам на хората, които не се отказват от тежкият труд на мисленето и задаването на въпроси на властимащите..защото властимащите винаги ще си играят техните игрички дори и опозицията при политиците не крещи толкова, защото им пука за хората, а защото така печелят дивиденти..
ето и сега- ВИ се договорила с дир-а, а на нас какво ни се каза??...нищо..едно голямо нищо..и кога щяхме да разберем, ако не беше казал ЛеоС???а защо трябва да ни казва ЛеоС???ВИ за какво е тук???...питам просто..не че очаквам отговор...

и аз се чудех какъв е този глупав аргумент- затваряме клуба, заради един случай на спам от нерегистриран..пренасяме всичко зло и го концентрираме в образа на злодея- нерегистриран..той е спамър, боклук, отпадъчен продукт от метаболизма и храносмилането..
смешно е..
макар че си има обяснение..така, пренасяйки нашата лошотия върху друг и то не конкретен човек, а събирателен образ- ние можем да се чувстваме добрички и чисти..така се получава и при омразата към хора с различен цвят на кожата или етнос..не е лош Асан, че краде, а са лоши циганите..

увредено ни е мисленето от това, че сме живели по начина, по който сме живели..
отучили сме се да мислим..приемаме всичко наготово- сдъвкано от друг и 'повърнато' в устите ни..
просто българи....



Тема Re: Въпрос към всички..нови [re: Ariella]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано02.02.02 16:10



...ами така си е...всяка диктатура трябва да си има и вънщен,че и вътрешен враг...е всичко е подредено...да продължаваме нататък...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.