Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема какво е прошката?нови  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано29.03.23 21:03



струва ми се, че все още не съм осъзнала какво е прошката
теоретично знам доста за нея, но познанието за този акт ми се изплъзва


помагайте, ако можете





Тема Re: какво е прошката?нови [re: jumbles]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано30.03.23 00:26



че защо ти е?



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано30.03.23 08:10



не мога да си измисля правилнити прости думи за да ти отговоря

но пък ти, ако имаш на сърце да ми помогнеш, ще съм ти благодарна



Тема Re: какво е прошката?нови [re: jumbles]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.03.23 11:31



и на мен ми убягва
и аз не мога да простя защото не всичко трябва да се прощава
и аз много съм чела и доколкото разбирам човек първо трябва да прости на себе си и второ,когато прости на другия, това освобождава самия него от огромен товар- това на теория го разбирам, но на практика ...трудно.
Но лесно и на момента мога да прощавам на синовете ми и на снаха ми всякакви непремерени реплики по мой адрес в моменти очевидно на яд,гняв, забързани,уморени от работа, които са ми подхвърляли. Последно..вчера внучето повърна на дивана и сина ми: Майко, с какво си го хранила днес??,но изкрещяно със страшни очи, аз си замълчах и преглътнах и след малко снахата: Мамо, извинявай, той е много уморен и изнервен днес. Тези дребните предателства ако можем да преглъщаме всеки ден без да си ги слагаме на сърцето, а за по-големите...не знам



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.03.23 12:06



Но лесно и на момента мога да прощавам на синовете ми и на снаха ми всякакви непремерени реплики по мой адрес в моменти очевидно на яд,гняв, забързани,уморени от работа, които са ми подхвърляли. Последно..вчера внучето повърна на дивана и сина ми: Майко, с какво си го хранила днес??,но изкрещяно със страшни очи, аз си замълчах и преглътнах и след малко снахата: Мамо, извинявай, той е много уморен и изнервен днес. Тези дребните предателства ако можем да преглъщаме всеки ден без да си ги слагаме на сърцето, а за по-големите...не знам

Ами каквито сама си ги отгледала и възпитала синовете си, такива ще си ги търпиш. И ще ти крещят, и ще ти се нервират, защото ти нямат доверие - сама си се погрижила да е така. Кой каквато попарка си е надробил, си я сърба. Прощавала... че ти нямаш друг избор, когато сама си си виновна за отношението към теб.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles


Тема Re: ето една причинанови [re: Exaybachay]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано30.03.23 13:01



Отче наш, Който си на небесата
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, така и на земята.
Насъщния ни хляб дай ни днес
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на длъжниците си.
И не въведи нас в изкушение,
но избави ли от лукавия,
защото Твое е царството и силата и славата вовеки!
Амин.



Единствената молитва препоръчана от Христос.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.03.23 13:31



Тези дребните предателства ако можем да преглъщаме
кое определяш като "предателство"
такова не видях в описаната случка



Тема Re: какво е прошката?нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано30.03.23 17:39



Здравей..


За мен, е душевен мир със себе си.. Няма на кого нищо да прощавам, всяко нещо, което ми се е случвало е било мой избор.. правилен, грешен, все тая. Ако простиш на себе си за изборите си, вече няма за какво да прощаваш на другите..
Ако на теб искаш да простят.. просто казваш.. "съжалявам, сгреших".. това значи че си осъзнала какво си направила.. а вече от човека отсреща зависи, но ти трябва да приемеш неговия избор, като негово право на избор.. дали, или не..
Прошката не е забравяне, а осъзнаване.. т.е. поемане на отговорност за собствения си живот..

Новак, я!..

Тема Re: какво е прошката?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.03.23 21:55



Защо не пишеш по темата, а само коментираш мои постове?



Тема Re: какво е прошката?нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.03.23 21:57



И теб питам същото-защо не пишеш по темата, а само коментираш мои постове?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.