Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано04.04.23 10:01



Разбира се. Тях ги наричам Човеци, с главно Ч. Живи, мислещи, помагащи хора, които са видели свързаността на земният живот. Имам няколко такива приятели, познати и много им Благодаря за много неща.. но аз протестирам за друго.. за тези които карат хората да стоят на колене пред тях, и ги учат на осъзнатост.. За високомерните хора, които са се вкарали в ролята на някакви височайши особи..


С кое да се занимавам.. че то всичко е вътре в мен.. В помощ ми е когато някой ми даде различна гледна точка от моят.. за да мога да насоча погледа си натам.. ама да се занимавам с отвъдното и разни там тинтириминтири.. ми като дойде времето ще го видя.. или няма да го видя.. знам ли.. : )) Но моя дух съм му казала.. направи така, че тялото да ми е здраво, за да имаме повече щуротийки и емоции заедно.. : ))) а той дали ще ме послуша знам ли..

Новак, я!..

Тема Re: какво е прошката?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.04.23 11:12



Великите умовe..

Според мен всеки човешки ум е велик.

Както подсъзнанието, така и умът е един на цялото човечество и когато то е готово, узряло да чуе, тогава провъзгласява някого за велик. А този велик всъщност е човек като всички останали хора със своите слабости и недостатъци.
Сред писателите,
сред учените и сред другите е може би същото.
Колко умни книги прашасват и не ги четат....не им е дошло времето.
Затова казваме,че някой или нещо е еманация на някакви натрупвания в обществото .



Тема Re: какво е прошката?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.04.23 11:16



Някой път може да разкажа защо се самонаказвам. Но то ще стане, когато видя срещу себе си хора, които не се изкушават да съдят. Достатъчно е, че сама се съдя.
Или пък..
В Акохолно зависими най-отгоре има една тема: Разкажете тук своята история. Закована и затворена. Можеш само да пуснеш своята история до модератора,той я публикува и я затваря. Никой не може да я коментира. Ако и тук има такава тема, ще пиша.

Много любовни истории не е трябвало да се случат. Не е трябвало да се родят деца.Излишни страдания на двама души, които са се събрали поради повика на хормони.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.04.23 11:35



Популярна крилата фраза, не се вземай насериозно.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: какво е прошката?нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано04.04.23 11:37



Този съм го чела пред много години, но ме хвана депресията от него.

Да, така бил действал на неподготвените - ми обясни некъф в дърташкия клуб, дето бил познавал самоубили се и психясали след четене на Достоевски.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: какво е прошката?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.04.23 11:47







Тема Re: какво е прошката?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.04.23 12:01



Достоевси е имал психическо заболяване с изразени симтоми. Логично е неговите романи да са мрачни.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано04.04.23 12:26



Не. Не разказвай нищо, за което все още те боли, защото всяко мнение ще го приемаш като злоба, отрицание, негативизъм. И аз имам още едно две нещица за които ми е трудно да разказвам, но времето ще се погрижи и това да мине.
Вида, това което си направила, милиони хора са го правили, защо отричате човешката си природа и искате да сте идеални, безгрешни?! Е не става, нищо човешко не е чуждо на никой..
Ай ся хормони.. а хормоните кой ги вдига...

Аз пък много се кефя като мъж може да провокира сексуалните-хормонални фантазии, ама духа ми нещо в тази насока е малко недоразвит.. или знам ли, претенциозен.. или мързелив.. и дреме.. : ))) амаа случили се... няма спирка.. : ))
Виж сега, ние хората по много особен начин мешаме нещата.. Създаването на нов живот не е страдание.. и когато нещо не е по нашите представи го наричаме страдание.. : )))

Новак, я!..

Тема Re: какво е прошката?нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано04.04.23 12:30



Аха.. а подготвените какво?! След прочит.. купон, а?

Новак, я!..



Тема Re: какво е прошката?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.04.23 13:42



Не. Не разказвай нищо, за което все още те боли, защото всяко мнение ще го приемаш като злоба, отрицание, негативизъм

Да, има го това при мен, признавам, но и друго има. Последната ми тема например беше самокритична, самоиронична и идеше да подскаже и разкаже как всички тези неща,свързани с моята ревност, аз ги разбирам, но не мога да ги превъзмогна. Нямах никаква нужда нито от обидите и сарказма на Лиса, нито от приказките на Холи как съм седяла на пейка. Имах нужда някои да разкаже как например е преживял неговите епизоди на гняв от ревност и пр, някои да покаже разбиране . Е, имаше и такива опити,но те се изродиха отново в някакъв сарказъм към мен, понеже аз не им повярвах и не им отговорих, и си е мое право да не отговарям на постове,които са злобни и агресивни.
Разбирам и че въобще нямам право на ревност към моя бивш съпруг, но я изпитвам тази ревност и това е. Знам,че е пълен абсурд, но ядът ми към моя бивш и неговата любовница и страданието ми се соматизираха. Няколко пъти ми прилошаваше, когато ги виждах, после дълго повръщах и ме болеше глава нечовешки.
Някои от вас съвсем не умеят да четат, да вникват, също не могат и да съчувстват и да са съпричастни,не умеят да съпреживяват, или нямат достатъчно речников запас,за да го изразят. Но то не е до речник, а до човещина.
Ти си се опитвала често, по човешки да ми отговаряш, за което ти благодаря.
Но и с теб някак си се разминаваме и не се разбираме.
Време е да си отида от този клуб и да не губя времето,моето и вашето, което може да се използва за много и градивни неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.