Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 17:25



Който гледа през очите на прошката, не вижда зло и нищо на света не го плаши, никой не е различен от него. Обичайки целия свят той гледа на себе си с любов и доброта. Не се осъжда за своите грешки и не осъжда другите. Не е съдия, който налага отмъщение и наказва греховете. Той гледа с добро на себе си и с цялата си нежност на другите. Защото желае само да лекува и благославя.

vs.

Но да простя на някого съвсем не означава да оставя да му се размине нехубавото, което ми е причинил.
Просто има средства чрез които всеки причинил неправда спрямо друг да получи подобаващо възмездие. Моля това да не се бърка с отмъстителност.




Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 17:28



Понякога жените ....... сте

Простих ти!





Тема Re: Майко миланови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 17:28



И?

Нещо те притеснява ли?



Тема Re: какво е прошката?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 17:35



Хората създават закони(юридически, разбира се) и правилници за прилагането им. За жалост, тъй като те се прилагат от хора, справедливостта не винаги може да възтържествува.

Но, споко, кармата действа по отношение на всички.



Тема Re: Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 17:30



Ми, обясни се, разкажи се, излей душата си, как прощаваш и съдиш едновременно?



Тема Re: Майко миланови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 17:38



И къде прочете да съм написала, че прощавам(прощаването е духовен акт) и съдя(в духовен смисъл) едновременно?

Написах(с други думи), че прошката се прави, за да донесе/създаде/намери твоя си дума/ вътрешна свобода на прощаващия(а може би и на опростения). Това съвсем не означава, че извършилият престъпление(съгласно човешко-обществените закони) трябва да бъде освободен от отговорност за извършеното.



Тема Re: Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано02.04.23 17:51



хубу, хубу, цитирах какво си написла, изясни си понятията и пак ела, нещо не съм на кеф да споря и да си менкаме тъпотии.



Тема Re: Майко миланови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.04.23 17:57



1. прошката се прави, за да донесе/създаде/намери твоя си дума/ вътрешна свобода на прощаващия(а може би и на опростения).
2. Това съвсем не означава, че извършилият престъпление(съгласно човешко-обществените закони) трябва да бъде освободен от отговорност за извършеното.


Мисля,че с 1 и 2 всички тук ще се съгласят и дори в някои от постовете 1. го има .
Но въпреки че го разбирам и си мисля,че съм простила, усещам често как предъвквам стари спомени и се самоизмъчвам-което всъщност значи че не съм простила, въпреки че усърдно и целенасочено, осъзнато ИСКАМ да простя.

Редактирано от vida1929 на 02.04.23 18:09.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.04.23 17:58



Хората създават закони(юридически, разбира се) и правилници за прилагането им. За жалост, тъй като те се прилагат от хора, справедливостта не винаги може да възтържествува.

Ок. Сега вече разбрах.





Тема Re: Майко миланови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано02.04.23 18:04



Прощавай, но това, че ти не умееш да четеш в последователност, цитираш извън контекста и правиш компилации на прочетеното както ти харесва, си е твой проблем.

А! Но може да се образоваш що е туй триъгълника на Фреге. Няма нужда да ми благодариш






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.