Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: какво е прошката?нови [re: aiumi]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано01.04.23 23:31



.... ако има и нещо трето, моля подскажи.
да поискаш ти прошка от другите - но аз и това коментирах, а се оказа, че и то не е.
Та казуса все още ми убягва.





Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано01.04.23 23:45



Казусът е, че госпойцата си няма хал-хабер за това, което пита, а и от години наред публикува възвишени картинки на китки, и копи-пейст от някакви си мисли на някой си. Абсолютен фейсбук е казусът





Тема Re:нови [re: Exaybachay]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано02.04.23 01:50



"все още не схващам защо питаш за тая прошка"

Въпросът ти е много основателен, но за съжаление темата е висш пилотаж, който не могат да обяснят добре дори повечето висши духовници.
Най-общо казано духовната нужда от прошка е доказано от преди много хиляди години откритие от духовния свят. Това е факт, който много умиращи или хора в катарзис разбират на практика.
Това е акт на пречистване на душата, ... на прозиране в различния духовен свят, където може би всички сме едно или ние сме сътворци на нашия свят. Това е преосмисляне, катарзис, пречистване, духовно израстване - в този процес не може да има излишни тежести и чернота. Това е - израстване и осъзнаване, не знам как иначе да ти го обясня. И не е лесно, то е личен път. Не става с повърхностни мисли или отношение.



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Trickyyy]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано02.04.23 02:18



Понякога жените ....... сте страшни чуми, така да се каже

- ето един пример защо и как мъжете оставаме объркани при опитите да ви разберем. След, като написах каквото написах за прошката, последва (цитирам и изброявам в хронологичен ред някои от отговорите, които получих):

1. чакай малко сега, погрешно нещо си разбрал, не знам защо те е подвело мнението на лъчезара, но в случая аз и въпросът ми нямаме нищо общо с нея, с религията и религиозните вярвания - jumbles
2. за нещо по-различно става въпрос в това клонче на темата, ако решиш опитай да проследиш диалога ни с Лъчезара по - внимателно - jumbles
3. Най-общо казано духовната нужда от прошка е доказано от преди много хиляди години откритие от духовния свят - Luchezara

и сега, аз съм те така
Дето е рекъл поета "женската логика - травма за мъжката психика".



Тема Re: какво е прошката?нови [re: jumbles]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано02.04.23 06:24



какво е прошката?

струва ми се, че все още не съм осъзнала какво е прошката
теоретично знам доста за нея, но познанието за този акт ми се изплъзва
помагайте, ако можете



хора, въпросът ми и контекста в който е зададен е толкова кратък и ясен ...
къде отидохте ...
съжалявам!

апропо, разлика между знаене и осъзнаване правите ли?



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано02.04.23 09:06



Ти още ли си в тази драма, осъзнатост?! Аз си помислих че питаш, за човешките неща, за човешката прошка.. Като си горе в облаците, виждаш само облаци.. и себе си.. но ти бягат света, хората, природата.. цялото земно вълшебство.


Вместо да се крият, бягат или да се пречупят, тези, които са осъзнати, правят стъпка нагоре в трудни ситуации.
и къде е тази стъпка нагоре.. още по-високо в облаците? Е че там няма нищо.. освен пак ти.. ама така изолирана.. знам ли.. се губи магията живот.. и точно това за мен е бягство.. от реалността.
странно ми стана, че не знаеш какво е прошка... еле пък прошка към себе си.. ама то нормално.. аз съм на земята.. ти си в облаците..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано02.04.23 09:14



Е то никак не е лесно да простиш на себе си.. егото се бунтува.. то е безгрешно, то вири нос.. : ))) За някои неща ми трябваха години.. но успях.. и сега никой за нищо не ми е крив и виновен.. и раните причинени от самата мен, зараснаха.. а на белезите се усмихвам..
Е то не може без рани.. ама като не се посипва сол, времето ги лекува безпогрешно.. Та прошката е лек..

Новак, я!..



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Trickyyy]  
Автор aiumi ()
Публикувано02.04.23 09:36



Ха-ха, много си права





Тема Re: какво е прошката?нови [re: jumbles]  
Автор aiumi ()
Публикувано02.04.23 09:45



Сериозно ли очакваш тук да ти обясним как да осъзнаеш нещо, и то с още четене?
Някои неща просто трябва да преживееш и тогава разбираш какво са.

... Все едно да питаш какво е да преживееш оргазъм - как ще го обясниш на някой, който не го е преживял :))))



Тема Re: какво е прошката?нови [re: Exaybachay]  
Автор aiumi ()
Публикувано02.04.23 09:46



Защо очакваш всички жени да мислят еднакво, мъжете еднакво ли мислите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.